George5, fue, 2700 grafts, 19/8/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Κρυμμένες αλήθειες..όπως το λες.γιατί να μην γίνουν και φανερές,να τελειώνουμε με τη βρωμιά που παίζεται από κάποιους??ώστε να μην υπάρξουν ξεκατινιασματα από κανέναν..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κρυμμένες αλήθειες..όπως το λες.γιατί να μην γίνουν και φανερές,να τελειώνουμε με τη βρωμιά που παίζεται από κάποιους??ώστε να μην υπάρξουν ξεκατινιασματα από κανέναν..

Kαλως ηρθες?
Πχοιιι οι βρωμικοι παιχτες περι γνωμη σου?
 

athenian

Well-Known Member
Athenian, το φόρουμ δεν εκτίθεται. Αυτοί που ξεκατινιαζονται εκτίθενται. Είναι θέμα παιδείας. Τα μπαν και οι προτροπές ελάχιστα προσφέρουν. Είναι ένα φαινόμενο που μπορεί να περιοριστεί αλλά είναι αδύνατον να εξαλειφθεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν νομίζεις ότι προσφέρει κάτι να διαβάζουν τα μέλη ποιος νομίζει ποιόν στημένο, γελοίο, μαϊντανό κτλ πάω πάσο. Δεν είναι επίπεδο σοβαρού φορουμ αυτό πάντως και αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση θα παραμείνουν 5 γραφικά μέλη που ξεκατινιαζονται και οι υπόλοιποι θα αποχωρήσουν.
 

aeratos28

Just aeratos
Ας ανοίξει αν θέλει κάποιος mod νήμα συγκεκριμένο ,να είναι αυτό το θέμα συζήτησης ώστε να μην συνεχίσει να υπαρχει το ξεκατινιασμα και ο καθένας ας πει την γνώμη του εκεί..το καλώς ήρθατε,ως προς τι το ειπες?εδώ είμαι ,δεν ελειψα καθολου
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν νομίζεις ότι προσφέρει κάτι να διαβάζουν τα μέλη ποιος νομίζει ποιόν στημένο, γελοίο, μαϊντανό κτλ πάω πάσο. Δεν είναι επίπεδο σοβαρού φορουμ αυτό πάντως και αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση θα παραμείνουν 5 γραφικά μέλη που ξεκατινιαζονται και οι υπόλοιποι θα αποχωρήσουν.

Εσύ κατάλαβες από αυτά που έγραψα ότι είπα ότι προσφέρει κάτι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Όχι φίλε μου αλλά δεν βλέπω να κάνετε κάτι για αυτό. Άρα για να μην κάνετε κάτι προτιμάτε το ξεκατίνιασμα που δήθεν ανοίγει τα μάτια του κόσμου. Δικά σου λόγια είναι αυτά.
 

Tsek

Well-Known Member
Όχι φίλε μου αλλά δεν βλέπω να κάνετε κάτι για αυτό. Άρα για να μην κάνετε κάτι προτιμάτε το ξεκατίνιασμα που δήθεν ανοίγει τα μάτια του κόσμου. Δικά σου λόγια είναι αυτά.
Δεν είπε ο αντμιν ότι ανοίγει τα μάτια του κόσμου. Εγώ το είπα και συνεχίζει να είναι η άποψή μου. Εσύ μπορεί να μην τα διαβάζεις καν ή να βγάζεις άλλα συμπεράσματα απο ότι εγώ, δεν έχει να κάνει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι φίλε μου αλλά δεν βλέπω να κάνετε κάτι για αυτό. Άρα για να μην κάνετε κάτι προτιμάτε το ξεκατίνιασμα που δήθεν ανοίγει τα μάτια του κόσμου. Δικά σου λόγια είναι αυτά.

Υπάρχει μια πολύ λεπτή διαφορά μεταξύ μίας συζήτησης με επιχειρήματα και αντίθετες απόψεις και ξεκατινίασματος. Το "κάνω κάτι" δεν είναι τόσο εύκολο όσο το λες, επαναλαμβάνω είναι θέμα παιδείας αυτών που συμμετέχουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Εχει δικιο ο tsek δεν το ειπες εσυ cvial αυτο περι ξεκατινιασματος.Οπως και να εχει παντως,δεν ειναι εικονα ενηλικων ανθρωπων αυτη που βγαινει προς τα εξω,θα σας παρακαλουσα να σταματησετε γιατι χαλατε το φορουμ με τις κοντρες και τα προσωπικα σας,τα οποια δεν ενδιαφερουν καθολου εμας τους υπολοιπους που μπαινουμε να δουμε τα διαφορα θεματα.Μονο κακο στον χωρο που σας φιλοξενει κανετε,και απορω γιατι ακομα σας αφηνουν.
 

aeratos28

Just aeratos
Όπως το ειπες athenian,ενήλικοι είμαστε.αν δεν σου αρέσει κάτι ,το προσπερνάς,διαβαζεις αυτό που θέλεις και τελειώνει εκεί..για ποια εικόνα προς τα εξω μιλάς?ένα απρόσωπο εντελώς φόρουμ είναι και τουλάχιστον εμένα προσωπικά μου ειναι εντελώς αδιάφορο το τι θα πει κάποιος..η για μένα η για τον οποιοδήποτε άλλον.τώρα αν εσύ νομίζεις ότι χαλάει το φόρουμ από 5 κόντρες μεταξύ μερικών μελών ,τι να λέμε τώρα.!και δεν σου απανταω ούτε για να κάνουμε φασαρία ούτε τίποτα.μην το πάρεις αλλιως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GEORGE5

Member
Γεια σας μάγκες,
Μετα από 3,5 χρονια μπήκα πάλι και σας βλέπω όλους ακόμα ενεργούς στο φόρουμ και πραγματικά σας αξίζουν συγχαρητηρια.
Η δική μου ιστορία όποιος θέλει να δει φώτο αρχικές και της μεταμόσχευσης είναι στην πρώτη σελίδα του ποστ. (2700 grafts τοποθετηση μόνο μπροστα. Και είπα μόλις αδείασει το crown na πάω για 2η. Η ώρα αυτή ήρθε....
Τα τελευταια 3 χρόνια έχασα ότι είχε μείνει στο crown και έχει μείνει ότι μαλλί έβαλα μπροστα την φορά που εκανα ΜΜ....
H δότρια δυστυχώς είναι πολύ ταλαιπωρημενη (Παραθυραρα), με μια μόνο ΜΜ 2700 grafts (βλ φωτο). Τα πλαινα ειναι παρθενα γιατι έιχαμε παρει μόνο απο πισω στο τετράγωνο. Πειτε μου ρε παιδιά αν νομίζετε πως μπορω με ακόμη μια καλή ΜΜ να πετύχω κάτι. Και πού ????
Έxω γίνει ο μάστερ του τοπικ για να μπορώ να ειμαι όπως θέλω. Χωρίς τοπικ δεν κυκλοφορεις έτσι...
Σας βάζω φωτο και σκεφτομαι για δευτερη ΜΜ αλλά δεν ξέρω σε ποια κλινική γιατι η περιπτωση μου είναι περίεργη από πολ΄ές απόωεις και θέλει πολύ καλή διαχείριση για να μην γίνω σαν τσίρκο εντελώς. Επίσης αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω κάτι με τη δεύερη αν πάω erdogan ? Ή όπου και να πάω δεν θα καταφέρω τίποτα ??

Φώτο με τοπικ οπως ειμαι τώρα:

image2.jpeg
.
image3.jpeg
image4.jpeg


Η πραγματικότητα τωρα χωρίς τοπικ και:

image11.jpeg
image9.jpeg
image8.jpeg
image10.jpeg


Χτένισμα προσ τα πίσω για να κάτσει το τοπικ μετα:

image0 (1).jpeg


3 χρόνια πριν Φωτο απο δότρια περιοχή (2018) - Το crown δεν ειχε αδειασει τότε
image0.jpeg


Σας ευχαριστώ παιδες !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

GEORGE5

Member
Μήπως έχασες και μπροστά μαμά μαλια αδερφέ?Έχεις και μπροστά δουλίτσα.
Ναι μάλλον αυτό το τσουλούφι που είχα και ότι άλλο υπήρχε ζώνη Α προς Β φύγανε ... Τώρα με αυτή τη κατάσταση ( Άδειο μεγάλο crown, και ταλαιπωρημένη δότρια) μπορώ να κάνω κάτι ;; Και με ποιον ;; Έχω στεναχωρεθεί αρκετά γιατί ήμουν κάθε μέρα με toppik. Τώρα που έτυχε να μην βάλω 2 μέρες με έχει πάρει από κάτω αυτή η εικόνα. Περιμένω τα φώτα σας και συμβουλές. Ευχαριστώ και πάλι
 

koumparos

Well-Known Member
Νομίζω μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα.Εχεις μια σοβαρή βάση μαλιων μπροστά.Λογο το ότι είσαι και εσύ μεγάλο nw και κυριολεκτικά σε θέρισε στις πίσω ζώνες μόλις σε 3 χρόνια νομίζω πρέπει να κινηθείς συντηρητικά χωρίς τρελές απαιτήσεις από πυκνότητα.Εγω θα έκανα μια μικρή επισκευή μπροστά με το πολύ 1500 και θα έριχνα έναν μεγάλο αριθμο πίσω.Θα έφτιαχνα και τα μαλια φρατζα και θα συνέχιζα ήρεμος την ζωή μου.Δυστυχως τα μεγάλα nw είναι καταδικασμένα να ζουν με λογικες απαιτήσεις εάν δεν πάρουν φίνα από μικρή ηλικία εφοσων θέλουν να φτάσουν στα γεράματα με μαλια.
 

Disco

Well-Known Member
Εξελίχτηκε αρκετά η ΑΓΑ σου φίλε. Έπρεπε να κάνεις θεραπεία καταρχήν με φιναστερίδη να το προλάβεις. Τώρα στην επόμενη επέμβαση θα σου πάρουν και από τα πλαινά μοσχεύματα και από πίσω όσα έχεις και θα ομογενοποιηθεί καλύτερα η δότρια. Πήγαινε σε μια κλινική να σου πει τι διαθέσιμα μοσχεύματα έχεις και από εκεί και πέρα κανονίζεις το πλάνο. Έχεις τουλάχιστον μια βάση μαλλιών μπροστά από την προηγούμενη μεταμόσχευση, οπου θέλει μια ενίσχυση και τα υπόλοιπα να καλύψεις crown. Και να βάλεις και κάποια από τα γένια.
 

giorgosv

Active Member
Πω πω. Μεγάλο άδειασμα πίσω και μόλις σε 3 χρόνια. Πάντως από την Πρωτη μεταμόσχευση έχεις μια δυνατή βάση. Αν δεν την είχες κάνει θα ήσουν γυαλί και μπροστά.
Δεν έχεις να φοβηθεις περαιτέρω αραίωση πλέον. Κάλυψε πίσω και ταυτόχρονα πύκνωση hairline και ομοιόμορφα προς τα μέσα.
Ολοκληρώνεις τη δουλειά και μετά από χρόνια μια μικρή ακόμη για γεμισματα. Ότι αντέχει η δοτρια δηλαδή ώστε να πιάσεις το καλύτερο στη ληπτρια περιοχη.
 

spi

Well-Known Member
Πόσο τοπικ χαλάς για πίσω; Πωωω φαντάζομαι θα βγαίνει ο κούκος αηδόνι. Από εκεί και πέρα θέλεις 3000 και μετά από χρόνια άλλη μια στα 1000-1500 γιατί έχεις μεγάλη επιφάνεια να καλύψεις πίσω. Νομίζω πως μπορείς να τα πάρεις αυτά. Έχεις και καλή τριχα
 
Μπλουζα