George5, fue, 2700 grafts, 19/8/2016

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pagouras

Well-Known Member
Για ένα καλό αποτέλεσμα με μια έκταση καλυψης από 80 -100 και μ.ο 25 με 30g θέλεις 3000g τα οποία με δυσκολία θα βγάλεις και το crown φαίνεται ακόμα να εξελίσσεται. Ξεκίνα σίγουρα θεραπεία Fina η Ντουντα. Ξεκίνησα πριν 2 μηνες και απορώ γιατί το καθυστερούσα τόσο καιρό ενώ θα μπορούσα να έχω σώσει αρκετά την κατάσταση μου. Σου πάει πολύ το μαλλί όπως φαινεσαι στις φώτο με το τοπικ, προσπάθησε να σταθεροποιησεις την κατάσταση και προχώρα σε 2η μμ. Όλα να πάνε κατ ευχήν
 

Gianney

Well-Known Member
Για ένα καλό αποτέλεσμα με μια έκταση καλυψης από 80 -100 και μ.ο 25 με 30g θέλεις 3000g τα οποία με δυσκολία θα βγάλεις και το crown φαίνεται ακόμα να εξελίσσεται. Ξεκίνα σίγουρα θεραπεία Fina η Ντουντα. Ξεκίνησα πριν 2 μηνες και απορώ γιατί το καθυστερούσα τόσο καιρό ενώ θα μπορούσα να έχω σώσει αρκετά την κατάσταση μου. Σου πάει πολύ το μαλλί όπως φαινεσαι στις φώτο με το τοπικ, προσπάθησε να σταθεροποιησεις την κατάσταση και προχώρα σε 2η μμ. Όλα να πάνε κατ ευχήν
Εγώ θεώρησα θα χρειαστεί μο 35.Βεβαια μπροστά ίσως και ένα touch up.
 

pablopaolinio

Active Member
Γεια σας μάγκες,
Μετα από 3,5 χρονια μπήκα πάλι και σας βλέπω όλους ακόμα ενεργούς στο φόρουμ και πραγματικά σας αξίζουν συγχαρητηρια.
Η δική μου ιστορία όποιος θέλει να δει φώτο αρχικές και της μεταμόσχευσης είναι στην πρώτη σελίδα του ποστ. (2700 grafts τοποθετηση μόνο μπροστα. Και είπα μόλις αδείασει το crown na πάω για 2η. Η ώρα αυτή ήρθε....
Τα τελευταια 3 χρόνια έχασα ότι είχε μείνει στο crown και έχει μείνει ότι μαλλί έβαλα μπροστα την φορά που εκανα ΜΜ....
H δότρια δυστυχώς είναι πολύ ταλαιπωρημενη (Παραθυραρα), με μια μόνο ΜΜ 2700 grafts (βλ φωτο). Τα πλαινα ειναι παρθενα γιατι έιχαμε παρει μόνο απο πισω στο τετράγωνο. Πειτε μου ρε παιδιά αν νομίζετε πως μπορω με ακόμη μια καλή ΜΜ να πετύχω κάτι. Και πού ????
Έxω γίνει ο μάστερ του τοπικ για να μπορώ να ειμαι όπως θέλω. Χωρίς τοπικ δεν κυκλοφορεις έτσι...
Σας βάζω φωτο και σκεφτομαι για δευτερη ΜΜ αλλά δεν ξέρω σε ποια κλινική γιατι η περιπτωση μου είναι περίεργη από πολ΄ές απόωεις και θέλει πολύ καλή διαχείριση για να μην γίνω σαν τσίρκο εντελώς. Επίσης αναρωτιέμαι αν θα καταφέρω κάτι με τη δεύερη αν πάω erdogan ? Ή όπου και να πάω δεν θα καταφέρω τίποτα ??

Φώτο με τοπικ οπως ειμαι τώρα:

Προβολή συνημμένου 41923. Προβολή συνημμένου 41924 Προβολή συνημμένου 41926

Η πραγματικότητα τωρα χωρίς τοπικ και:

Προβολή συνημμένου 41927
Προβολή συνημμένου 41928 Προβολή συνημμένου 41929 Προβολή συνημμένου 41930

Χτένισμα προσ τα πίσω για να κάτσει το τοπικ μετα:

Προβολή συνημμένου 41932

3 χρόνια πριν Φωτο απο δότρια περιοχή (2018) - Το crown δεν ειχε αδειασει τότε
Προβολή συνημμένου 41931


Σας ευχαριστώ παιδες !!!
Δεν ηξερα οτι εχει τετοια αποτελεσματικοτητα ενα τοπικ! Αν τα καταφερεις να σταθεροποιησεις το κραουν γιατι δειχνει να κατεβαινει αρκετα κιολας κ καταφερεις να γινεις οπως με τοπικ με οτι εχεις να ριξεις, θα σου παει πολυ! Επισης μαλλον εχεις πυκνο γεννι, οποτε ισως μπορεσεις να ριξεις καποια χοντρα γεννια στο Crown, να καλυψουν το μεγαλο κενο… Καλη επιτυχια φιλε!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ηξερα οτι εχει τετοια αποτελεσματικοτητα ενα τοπικ! Αν τα καταφερεις να σταθεροποιησεις το κραουν γιατι δειχνει να κατεβαινει αρκετα κιολας κ καταφερεις να γινεις οπως με τοπικ με οτι εχεις να ριξεις, θα σου παει πολυ! Επισης μαλλον εχεις πυκνο γεννι, οποτε ισως μπορεσεις να ριξεις καποια χοντρα γεννια στο Crown, να καλυψουν το μεγαλο κενο… Καλη επιτυχια φιλε!

Το τοππικ είναι ένα θαύμα τις ανθρωπότητας.
 
Μπλουζα