George, dr erdogan, 04-05/9/2018, fue 3500 grafts

george_hatzi

Well-Known Member
Καλημέρα με τη σειρά μου σε όλα τα μέρη του φορουμ. Έφτασε και για εμένα ο καιρός να ανταποδώσω την πληροφόρηση που παρέχει το φορουμ με την παρουσίαση της μμ μου. Θα ακολουθήσει αναλυτικό ρεπορταζ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Καλη φυτρωση, καλυτερα να ανοιξεις το νημα της μεταμοσχευση σου στις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων στις κλινικες εξωτερικου.
 

george_hatzi

Well-Known Member
Οι φωτος της κλινικής πριν τη μμ
 

Συνημμένα

  • _1.JPG
    _1.JPG
    452.8 KB · Προβολές: 1,837
  • _DSC1872.JPG
    _DSC1872.JPG
    419.1 KB · Προβολές: 1,839
  • _DSC1874.JPG
    _DSC1874.JPG
    482.9 KB · Προβολές: 1,772
  • _DSC1877.JPG
    _DSC1877.JPG
    358.7 KB · Προβολές: 1,739
  • _DSC1883.JPG
    _DSC1883.JPG
    445.4 KB · Προβολές: 1,800
  • _DSC1888.JPG
    _DSC1888.JPG
    465.6 KB · Προβολές: 1,685

george_hatzi

Well-Known Member
Λίγα λόγια για μένα: Είμαι 30 χρονών και ειμαι πολύ αρνητικός με τα φάρμακα. Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τίποτα παρά πολυβιταμίνες. Δεν μπορώ να προσδιορίσω κληρονομικότητα γιατί το pattern μου είναι πολύ διαφορετικό από τους κοντινούς μου. Έχω αραίωση από τα 18 μου αλλά χάνω μαλλί με πολύ αργό ρυθμό από τότε.

Κατά τη διάρκεια της συμβουλευτικής ο γιατρός επέμεινε στη χρήση φινας καθώς όπως είπε τα μαλλιά μου στη ζώνη β θεωρεί σίγουρο ότι θα τα χάσω. Το πότε φυσικά είναι το ερώτημα. Η αλήθεια έιναι ότι στην αρνητική μου προδιάθεση προστέθηκε το γεγονός ότι όλο το προσωπικό αναφερόταν στη χρήση φινας για 12 μήνες- κοινώς ας δείξουμε εμείς ότι έχουμε αποτέλεσμα και μετά δεν μας ενδιαφέρει. Η απορία μου είναι αν η φινα επηρεάζει και τα αποτελέσματα της μμ και αν θα είχε νόημα να την πάρω μόνο για μερικούς μήνες για να βοηθήσω τη φύτρωση. Σε αυτό θα ήθελα τη βοήθειά σας. Προς το παρών πάντως το πλάνο μου είναι να το παλέψω με βιταμίνες και αν χρειαστεί μια μελλοντική 2η μμ.

Με αυτά τα δεδομένα το πλάνο ήταν να επικεντρωθούμε μόνο στην μπροστινή περιοχή και να αφήσω το crown για το μελλον. Δεν κατεβάσαμε καθόλου Hairline καθώς έχω μακρόστενο πρόσωπο και το μεγάλο κούτελο και τα temples δεν με χαλάνε καθόλου αισθητικά. Απλά φορτώσαμε 2300 grafts στην Α' και 1200 στη Β'.

3534 grafts, με λόγο 2,10, και πάχος 0,57

Αυτό που μου άρεσε πολύ είναι ότι ενώ το πλάνο ήταν για 2000 μπροστά, τη 2η μέρα που είχα και πρήξιμο λόγω της αναισθησίας ο γιατρός αποφάσισε να ρίξει άλλα 300 μπροστά. Θεωρώ ότι η αλλαγή πλάνων πάντα δείχνει ότι δεν υπάρχει εφυσηχασμός και ότι δεν αφήνεται το όλο θέμα σε ένα αρχικό πλάνο.
 

Συνημμένα

  • _DSC1969.JPG
    _DSC1969.JPG
    366.8 KB · Προβολές: 1,760
  • _DSC2376.jpg
    _DSC2376.jpg
    430.9 KB · Προβολές: 1,678
  • _DSC2378.JPG
    _DSC2378.JPG
    588.3 KB · Προβολές: 1,517
  • _DSC2380.jpg
    _DSC2380.jpg
    453.7 KB · Προβολές: 1,482
  • _DSC2381.JPG
    _DSC2381.JPG
    403.1 KB · Προβολές: 1,495
  • _DSC2384.JPG
    _DSC2384.JPG
    391.6 KB · Προβολές: 1,542
Τελευταία επεξεργασία:

Dim1989

Member
τη ληψη φινας το ειπανε για να μην υπαρχει καποιο shockloss στα υπολοιπα μαλλια φανταζομαι.παντως αμα πανε ολα καλα θα γεμισεις πολυ!
 

Veron

Well-Known Member
Εχεις ολα τα φοντα για μια επιτυχημενη μ.μ!Καλη δυναμη & υπομονη.Αν θες πες μας και κοστος
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Καλη επιτυχια! επιθετικη η συγκεκριμενη προσεγγιση, ειχες πολλα μαλλια στην ληπτρια, προφανως και θεωρηθηκε δεδομενη η μελλοντικη απωλεια, αναμενουμε την εξελιξη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
φιλε μου καλη επιτυχια ευχομαι.. Τη φινα αν την ξεκινουσες και χωρις να κανεις μεταμοσχευση πολυ πιθανο να σε γεμιζε και να μην χρειαζοταν να κανεις με τη διαφορα οτι αυτο το αποτελεσμα δεν θα ηταν μονιμο και μολις την εκοβες θα γυρνουσες εκει που ησουν.
Σκεψου τωρα μετα την τοποθετηση 3500 grafts να παρεις και φινα. Για αυτο λενε σε πολλους για το 12μηνο να παρουν φινα.
Αυτο που τους νοιαζει οπως ειπες ειναι να παρουν το δυνατο αποτελεσμα που θα τους διαφημισει.
Εγω θα σου ελεγα να μην παρεις γιατι με τη ληψη της το αποτελεσμα ειναι παροδικο. εχεις βαλει πολλα μοσχευματα που θα σου δωσουν μια πολυ καλη εικονα αν ολα πανε καλα..
 

george_hatzi

Well-Known Member
Ημέρα 3η. Λίγο πρήξιμο στα μούτρα. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Btw χαρίζονται 3 κουτιά proscar χορηγίας Erdogan. Aν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει inbox
 

Συνημμένα

  • Webp.net-resizeimage (1).jpg
    Webp.net-resizeimage (1).jpg
    1.2 MB · Προβολές: 1,397
  • Webp.net-resizeimage.jpg
    Webp.net-resizeimage.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 1,450

thiva7

Member
τη ληψη φινας το ειπανε για να μην υπαρχει καποιο shockloss στα υπολοιπα μαλλια φανταζομαι.παντως αμα πανε ολα καλα θα γεμισεις πολυ!

Φίλε... Δλδ άμα παίρνεις φινα δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις shockloss ? Παίρνω φινα από το Μάιο, και τον Οκτώβριο πάω για ΜΜ... Και με ενδιαφέρει αυτή η πληροφορία ...
Ευχαριστώ
 

george_hatzi

Well-Known Member
Φίλε... Δλδ άμα παίρνεις φινα δεν υπάρχει περίπτωση να πάθεις shockloss ? Παίρνω φινα από το Μάιο, και τον Οκτώβριο πάω για ΜΜ... Και με ενδιαφέρει αυτή η πληροφορία ...
Ευχαριστώ

Νομίζω ότι o μεγαλύτερος κίνδυνος για shockloss είναι από τραυματισμό των υπαρχόντων θυλάκων πάνω στην επέμβαση, αλλά στις καλές κλινικές αυτός ο κίνδυνος εξαλείφεται. Σε κάποια φάση ο Ερντογαν ανέφερε ότι η τοπική αναισθησία μπορεί να επιταχύνει την πτώση των υπαρχόντων μαλλιών. Θεώρησα ότι ήταν κάπως υπερβολικό το επιχείρημα στην προσπάθειά του να με πείσει, αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας.
 

makis25

Well-Known Member
Το εχω γραψει τουλαχιστον 3 φορες τα τελευταια 2 χρονια . Ναι το τοπικο αναισθητικο περιεχει αγγειοσυσπαστικο . Η αγγειοσυσπαση μπορει να προκαλεσει και μονη της σοκ λος απο την προσωρινη υποξια τοπικα διχως καν το τραυμα της επεμβασης! . Αυτο μπορει να συμβει ειτε στην δοτρια ειτε στη ληπτρια . Ειναι απροβλεπτο και εξαρταται απο την ποσοτητα αγγειοσυσπαστικου ανα δοση( η οποια δεν ειναι ιδια σε ολα τα αναισθητικα , υπαρχουν και αναισθητικα με λιγοτερο ) και απο τη φυσιολογια του ασθενους . Η φιναστεριδη δε μπορει να προστατεψει απο το σοκ λος ειτε απο τραυμα ειτε απο υποξια . Η φιναστεριδη σταματα η καθυστερει τη φυσικη εξελιξη της ανδρογενετικης αλωπεκίας .
 
Μπλουζα