George, dr erdogan, 04-05/9/2018, fue 3500 grafts

Harris_G

Well-Known Member
O Ταγιπ ειναι το κράτος, η απόδειξη πάει στο κράτος, γιατί να υποθάλπτει μια τέτοια κατάσταση? Καντε εσεις κλινικη επιπεδου Ερντογαν και χρεωνετε 2,5 ευρω και δινετε και αποδειξη. Γιατι οι αλλοι που ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο ξερετε ποσο χρεωνουν. Η εταιρεια του Koray βασιζεται στον ιατρικο τουρισμό αν το κράτος κοπανάει καλά κάνουν και το παρακάμπτουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O Ταγιπ ειναι το κράτος, η απόδειξη πάει στο κράτος, γιατί να υποθάλπτει μια τέτοια κατάσταση? Καντε εσεις κλινικη επιπεδου Ερντογαν και χρεωνετε 2,5 ευρω και δινετε και αποδειξη. Γιατι οι αλλοι που ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο ξερετε ποσο χρεωνουν. Η εταιρεια του Koray βασιζεται στον ιατρικο τουρισμό αν το κράτος κοπανάει καλά κάνουν και το παρακάμπτουν.

Όταν οι Ελληνικες ιατρικές αποδείξεις δεν εκπίπτουν από τον φόρο εισοδήματος (οι «φωστήρες» το κατάργησαν περυσι) τι κίνητρο έχεις να ζητάς απόδειξη και ιδιάιτερα από ξένη κλινική. Μόνο το capital control μπορεί να είναι μια παράμετρος αν ξεφύγεις πάνω από 10.000€.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL αν μπορέσεις υπολόγισε το splitting, κάτι μου λεει πως θα είναι μικρό το ποσοστο

Γύρω στο 15%, όντως είναι από τα μικρότερα, πιθανότητα γιατί είναι μικρός και ο συνολικός αριθμός graft (για δεδομένα Erdo). Στην occipital είναι το μεγαλύτερο, περίπου 20%. Το καλό της περίπτωσης εδώ είναι ότι είναι λογικός ο αριθμός των μονότριχων (687), το splitting έγινε κατά κύριο λόγο για την παραγωγή δίτριχων.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

makis25

Well-Known Member
παντως φαινεται πολυ καλη δουλεια και μπραβο . Οπως και του πανου1982 , στα ματια μου μοιαζουν πολυ αυτες οι 2 δουλειες . Το ποσο ομοιομορφο δείχνει το μαλλι δηλαδη .
 

george_hatzi

Well-Known Member
Όταν οι Ελληνικες ιατρικές αποδείξεις δεν εκπίπτουν από τον φόρο εισοδήματος (οι «φωστήρες» το κατάργησαν περυσι) τι κίνητρο έχεις να ζητάς απόδειξη και ιδιάιτερα από ξένη κλινική. Μόνο το capital control μπορεί να είναι μια παράμετρος αν ξεφύγεις πάνω από 10.000€.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και πέρσυ νομίζω δεν αφαιρούνταν από το φόρο απλά συνυπολογιζόταν στο ποσό που χρειαζόταν για να χτιστεί το αφορολόγητο. Το κίνητρο έχει να κάνει μόνο με τον υγιή ανταγωνισμό του χώρου. Μπορεί εμείς να πληρώνουμε 2,5 e/g στον Koray αλλά στην πραγματικότητα αυτός εισπράτει 2,5 + 18% εφορία= 2,95 e. Αν συνυπολογίσουμε και το splitting που αναφέρεται συχνά, στην πραγματικότητα το κόστος/g ξεφεύγει πάνω από τα 3 ευρω. Άρα όταν λέμε ότι ο Λορεντζο ή οποιοσδήποτε άλλος είναι πιο ακριβός δεν ξέρω στην τελική κατά πόσο ισχύει. (Καλά αν το μεταφράσουμε και σε αγοραστική δύναμη στην Τουρκία και στην Ισπανία εκεί η διαφορά εκτοξεύεται)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σωστά, και πέρυσι έτσι ήταν, το χτίσιμο του αφορολόγητου όμως είναι αστείο δεν είναι κίνητρο μόνο η έκπτωση είναι σοβαρό. Ως προς το κόστος όμως θα συμφωνήσω και ειδικά για το splitting. Η πραγματική τιμή του Erdo είναι περί τα 3€. Αν τουλάχιστον στα μετρητά σου έδινε και ένα 5% έκπτωση θα ήταν πιο σωστός.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

george_hatzi

Well-Known Member
1 μήνας. Νομίζω έχει πέσει ένα 70%
 

Συνημμένα

  • Webp.net-resizeimage (4).jpg
    Webp.net-resizeimage (4).jpg
    1.6 MB · Προβολές: 883
  • Webp.net-resizeimage (5).jpg
    Webp.net-resizeimage (5).jpg
    618.4 KB · Προβολές: 820
  • Webp.net-resizeimage (6).jpg
    Webp.net-resizeimage (6).jpg
    704.4 KB · Προβολές: 808

george_hatzi

Well-Known Member
2 μήνες και 19 μέρες. Δεν βλέπω καμία κίνηση ακόμα και έχω λίγη αγωνία. Επίσης δεν βλέπω να έχω ερεθισμό και αναρωτιέμαι αν αυτό σημαίνει ότι η φύτρωση θα αργήσει
 

Συνημμένα

  • Webp.net-resizeimage (7).jpg
    Webp.net-resizeimage (7).jpg
    917.9 KB · Προβολές: 754
  • Webp.net-resizeimage (9).jpg
    Webp.net-resizeimage (9).jpg
    1.2 MB · Προβολές: 767
  • Webp.net-resizeimage (10).jpg
    Webp.net-resizeimage (10).jpg
    1.1 MB · Προβολές: 717
  • Webp.net-resizeimage (8).jpg
    Webp.net-resizeimage (8).jpg
    858.6 KB · Προβολές: 761

Dim1989

Member
Συνηθως στο τριτο μηνα αρχίζουν να βγαινουν και στο τεταρτο θα δεις διαφορά. Πιστεύω εκει στα Χριστούγεννα θα κανει το πρωτο μπαμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

george_hatzi

Well-Known Member
3 μήνες. Σαν να ξεκινάει σιγά σιγά. Η δότρια δεν ξέρω αν δεν έχει συνέλθει ακόμα ή αν αυτή θα είναι η τελική εικόνα της
 

Συνημμένα

  • 3 months5.jpg
    3 months5.jpg
    210 KB · Προβολές: 649
  • 3 months1.jpg
    3 months1.jpg
    251.7 KB · Προβολές: 591
  • 3 months2.jpg
    3 months2.jpg
    257 KB · Προβολές: 580
  • 3 months3.jpg
    3 months3.jpg
    169.2 KB · Προβολές: 595
  • 3 months4.jpg
    3 months4.jpg
    204.8 KB · Προβολές: 584

dimitris50423

Well-Known Member
Ειναι λιγο ζορισμενη η δοτρια σου george.. θα βελτιωθει ομως.. κανε υπομονη.. για τη φυτρωση τωρα ξεκιναει καλα οποτε σε ενα διμηνο θα εχουμε καλυτερη εικονα.. καλη φυτρωση ;)
 
Μπλουζα