Geok fue, 3500 grafts,2-3/6/2016

geok

Member
Καλημέρα σε όλους.
Εχθές ολοκλήρωσα 2 συνεδρίες στην advance.
Είχα πάει πριν 1 μήνα περίπου & ήμουν σε δίλημμα για εδώ η Κύπρο(που είχα καλή πρόταση αλλά σαφώς πιο ακριβά )
Τελικά μετά από 1 τηλ από την υπεύθυνη για κενό που έχει την Πέμπτη -Παρασκευή, όπως & την άλλη εβδομάδα 2 ημέρες η απόφαση πάρθηκε άμεσα.
Λόγω του ότι θα ήταν στην κλινική ο βεκρης έκλεισα για πέμπτη -Παρασκευή. Μετά θα έφευγε.
Η τιμή κάτω από τις 6000 που συνήθως περνούν λόγω κενού.
Δυστυχώς το μόνο κακό ο μη συγκεκριμένος σχεδιασμός grafts.
Απλά ότι συνήθως βγαίνουν 2000 ανά ημέρα.
Ο στόχος μου είναι ρεαλιστικός & δεν ζήτησα να γίνω όπως ήμουν 18.
Η επέμβαση έγινε από την Χρυσάνθη -λαμπρινη.
Επιλογή μου γιατί είχα διαβάσει & αλλά παιδιά που είχαν κάνει .
Η Χρυσάνθη ένιωσα ότι είχε εμπειρία, την συμβουλεύουν ταν άλλες κοπέλες & σε όλες τις απορίες μου & απαιτήσεις ήταν πρόθυμη.
1 ημέρα σύνολο 1 από πίσω 1940
Γιατί είχε δουλευτεί η δοτρια από την 1 η μμ.
Ο βεκρης πέρασε 4 φορές & σχεδιάσαμε μαζί την hairline με την Χρυσάνθη σύμφωνα & με την επιλογή μου. Εστίασα με hairline & β ζώνη & ελάχιστα γ λόγω του ότι είχα χτυπήματα παλιά μπροστά & η Χρυσάνθη μου είπε ότι θα πυκνωσουμε μπροστά την 2 ημέρα για καλύτερο αποτέλεσμα.
2 ημέρα δουλέψαμε πλαϊνά & γενιά για πυκνωσή πίσω .
Σύνολο 1300 + από πλάι & 300 +από γενιά.
Σύνολο 2 ημέρες 3500 +
Σήμερα πάω για λούσιμο δοτριας & θα ανεβάσω φώτο.
Οι εντυπώσεις μου συνολικα είναι καλές με αυτό που βλέπω αλλά όλα θα κριθούν από το αποτέλεσμα.
Σας ευχαριστώ όλους & καλά αποτελέσματα σε όσους έχουν κάνει μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
καλή τύχη φίλε.
και γράψε την τιμή που σου έκανε αν θες.
έβαλες και γενια...θα χει ενδιαφερον
 

geok

Member
Έβγαλα μερικές φώτο.
Ενημερωτικά & την 2η ημέρα πέρασε 3 φορές ο βεκρης για να ελέγξει.
Επίσης ευχαριστώ τον Δημήτρη που του έστειλα μνμ για την απόφαση μου & με ξεανχωσε.
Η 2 φώτο είναι πως ήμουν
 

Συνημμένα

  • 20160604_104518.jpg
    20160604_104518.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 1,253
  • 20160511_001539.jpg
    20160511_001539.jpg
    780 KB · Προβολές: 636
  • 20160604_104700.jpg
    20160604_104700.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 1,158

dimitris50423

Well-Known Member
Φουλ βρεγμενα βλεπω. Σωστος περυσι 28 μαιου εκανα και εγω. Ψεκασμα συνεχεια με φυσιολογικο ορο. Τωρα που ειναι καλοκαιρι θα σε δροσιζει τελεια. Απευθειας στον ηλιο δεν βγηκα ουτε λεπτο καπελο παντα. Καλη φυτρωση και ελπιζω να παει τελεια. Οποτε εχεις χρονο αν θες βαλε κ καμια φωτο απο το πριν να δουμε που μπηκαν τα 3500;
 

geok

Member
Την 2 ημέρα έγινε πυκνωσή στην hairline & δουλέψαμε πίσω για όσον δυνατόν μεγαλύτερη κάλυψη ,χωρίς μεγάλη πυκνωσή
 

Συνημμένα

  • 20160604_104611.jpg
    20160604_104611.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 1,080
  • 20160604_104601.jpg
    20160604_104601.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 1,051

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη επιτυχια!!
Πριν ησουν τελειως φαλακρος φιλε?
Γιατι πηραν και απο γενια λογο φτωχης δοτριας?
Αν θες ανεβασε και καμια φωτο απο πριν πανοραμικη και μια τωρα να δουμε που μπηκαν αλλα καθαρες.
 

geok

Member
Ευχαριστώ, όντως είχα μεγάλο πρόβλημα. Λόγω δοτριας ναι πήραμε από γενιά λίγο πάνω από 300 για το πόσο μέρος. Είναι καλύτερα είπε ο βεκρης πίσω & πολύ καλά ποσοστά φύτρωσης από το σώμα.
Θα ανεβάσω όσο μπορώ καλύτερες από το κινητό μου
 

Συνημμένα

  • 20160604_104523.jpg
    20160604_104523.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 1,045

Adriano

Well-Known Member
Geok καλησπέρα και καλή επιτυχία. Αν μπορείς βάλε μια φωτογραφία πριν την μεταμόσχευση.
 

geok

Member
Σας Ευχαριστώ για τις ευχές .
Έχω βάλει φώτο από πριν απλά πρέπει να πατήσεις για να εμφανιστεί.
Ξαναβάζω.
Θα ήθελα τους πιο έμπειρους να γράψουν την γνώμη τους ,πως τους φενεται . Η φώτο είναι δικές μου & όσο γίνεται καλύτερες.
 

Συνημμένα

  • 20160511_001539.jpg
    20160511_001539.jpg
    780 KB · Προβολές: 724

Adriano

Well-Known Member
Πραγματικά έχεις μεγάλο θέμα. Μεγάλο norwood. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει.
 

crossfire

Well-Known Member
Ενδιαφέρουσα περίπτωση.
Αν έχεις φίλε μου και καμμία φωτό απο δότρια προ μεταμόσχευσης....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geok

Member
Η δοτρια είχε ψιλό οργωθει στην 1 η μμ στην d*I fue αλλιώς θα πήγαινα για 4000+ grafts .
36 είμαι με διαμορφωμένη σχεδόν κατάσταση.
Έχω 1 θολή που βγήκε κατάλαθος
Ανεβάζω & πως είμαι τώρα, sorry αλλά τις φώτο τις έβγαλα μόνος
 

Συνημμένα

  • 20160605_190556.jpg
    20160605_190556.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 1,029
Τελευταία επεξεργασία:

geok

Member
1200 περίπου εάν θυμάμαι γιατί πάνε 8-9 Χρόνια, στην αρχή της fue .
Με φτωχό αποτέλεσμα δυστυχώς, γιαυτό έκανα άλλη 1 προσπάθεια & ελπίζω να πάει καλά!
 

mikegad

Well-Known Member
Φιλε μου αν ειναι ευκολο βαλε περισσοτερες φωτο απο πριν.
Σε αυτη που εβαλες φαινεσαι πως ησουν 7αρι καραμπινανο αλλα μετα στο κροουν φαινονται να υπηρχαν αρκετες μαμα τριχες αναμεσα σαυτες που σου βαλανε.
Πολυ δυσκολη περιπτωση παντως
 

aeratos28

Just aeratos
geok βάλε καλές φωτό γιατί μου βρωμαει πολύ η περίπτωση σου..έχεις βάλεις 2 φωτό που είσαι norwood κωστα τσακωνα και μετά μία φώτο ίσως η πιο θολή που έχουμε δει στο φόρουμ η οποία παρόλα αυτά δείχνει ότι υπάρχουν μαλλιά..μετά βλέπουμε ότι υπάρχουν αρκετά μαλλιά στο crown εκεί που έγινε η τοποθέτηση..δηλαδή σαν να μην κολάνε οι φωτό μεταξύ τους..απόλυτα μπερδεμένο νήμα,ούτε ξέρουμε ποιο είναι το κεφάλι σου ,ούτε τίποτα..!
 

geok

Member
Αεράτε μην σου μυρίζει τίποτα. έχω βάλει 2-3 φώτο από πριν την μμ χωρίς toppik. Που όντως έχω μεγαλο θέμα. Πίσω δεν έχω φώτο καθαρή. Αυτή είχε βγει κατάλαθος & έχει χρήση toppik & ανέβηκε για 1 παιδί που ζήτησε να δει δοτρια
Έιχα θέμα έως το crown
Εαν ψάξεις τα μνμ μου ειχα ανοίξει θέμα για μεταμόσχευση αλλά πού?
Άνοιξα αυτό το θέμα & ευχαριστώ για τις ευχές αλλά περίμενω να γραφτούν & ουσιαστικά .
Ας διαβάζει ότι έχω γράψει οποίος έχει απορίες, για να μην παρεξηγουμαστε & εξηγώ σε έναν έναν.
Στις προηγούμενες φώτο μετα την μμ φενεται που ήταν τα μαμά μαλλια
Το θέμα ανέβηκε για βοήθεια όχι για διαφήμιση
Καλό βράδυ
 

dimitris50423

Well-Known Member
geok μετα τη φωτο που εβαλες βλεπουμε οτι ειναι οντως δυσκολη η περιπτωση σου. αδειος μεχρι πισω και δοτρια που ειχε χρησιμοποιηθει ηδη εστω και για λιγα σχετικα μοσχευματα..
θελω να σε ρωτησω εξαντλησατε τη δοτρια η εχει να δωσει και αλλα μοσχευματα?
σε τοσο αδεια περιοχη τετοιας εκτασης αυτο που μετραει για μενα ειναι το ποσοστο φυτρωσης. αν ειναι δυνατον να φυτρωσουν οσα μεταφερθηκαν τοτε θα εχεις το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα που μπορεις να παρεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
αερατε ας μην εκφραζουμε υποψιες με το καλημερα μολις ανοιξε το νημα ο φιλος και ειναι ενα δυσκολο περιστατικο. ειναι λιγο μπερδεμενη η παρουσιαση με τις φωτο συμφωνω.
εγω θα προτεινα geok στο ξεκινημα να βαλεις μερικες φωτο απο το πως ησουν πριν τη μμ. βαλε μερικες φωτο απο αυτες που εχεις ωστε να τις δουμε σε σχεση με αυτες που δειχνουν την τοποθετηση των μοσχευματων και αργοτερα να δουμε και πως θα ειναι η φυτρωση και η εικονα σου με το πριν..
και εγω για να βρω φωτο προ μμ μου ηταν δυσκολο γιατι τις απευφεγα δεν ηταν το καλυτερο μου να βγαινω φωτογραφιες αλλα αν ψαξουμε ολοι εχουμε καποιες.
καλη φυτρωση ευχομαι να πανε ολα καλα. ;)
 
Μπλουζα