Fungoral εξαφανίστηκε (;)

thatcher

Active Member
Καλησπέρα παιδια, πηγα σήμερα να αγοράσω το fungoral 2% σαμπουαν καθώς εδω και 6 μήνες αντιμετωπίζω θέμα ξηροδερμιας ( μεγαλα κομματια παντού ασπρα ) και έντονης λιπαρότητας κατι που μεχρι τις αρχες του χρονου δεν ειχα (καθε 2η μερα λουσιμο, στη 2η σαν να μου εριξαν κουβα με λαδι ) και μου λεγαν κατι "φιλοσοφικα" οτι καταργήθηκε εδώ και πολύ καιρό. Και επεμεναν, μου πρότειναν κάτι "εναλλακτικά" σε πρασινο μπουκαλι. Όντως καταργήθηκε ή τα έχουν τσεπωσει απο αλλες εταιρειες να προωθούν τα προϊόντα τους;
Μάλιστα επέμενε οτι καταργήθηκε εδω και ενα 6μηνο έχουν να σταλούν και ότι η εταιρεία βγαζει αλλο. Και τα 4 την ίδια καραμέλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Και γω πηγα πριν κανα διβδομαδο. Μου ειπαν οτι ειναι σε ελλειψη. Ξεκινησα απο μικρο φαρμακειο και μετα πηγα σε δυο πολυ κεντρικα ετσι για να το εξακριβωσω. Φθηνο και αποτελεσματικο ειναι δυνατον να το αφηναν να κυκλοφορει? Μιλαμε για τον πιο διαπλεκομενο κλαδο τι περιμενες? Regaine απο 17 ξαφνικα 25? Αστο μη το ψαχνεις. Παρε την καλλυντικομαλ@.ια που θα σου προτεινουν με 20 ευρω και Αγιος ο Θεος.
 

thatcher

Active Member
Καλά τι να περιμένουμε πλεον στη χώρα της αφραγκοδηθενιλας. Γελαγα οταν μου το είπε. Συγκεκριμένα, προτιμώ να το φερω απο οπουδήποτε αλλου παρα να πάρω την promotion πρόταση σας της είπα και έφυγα. Έχουμε καποια λύση απι Ευρωπαϊκη αποθήκη/μαγαζι what ever;

Το Nizoral κάνει την ίδια δουλειά / συστατικά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

crossfire

Well-Known Member
Παιδιά, υπάρχουν γενόσημα με την ίδια ουσία , κετοκοναζολη 2%.
Είναι σαν να λέμε regaine και Kirkland.
Το Nizoral και το fungoral είναι ακριβώς τα ίδια......στην Αμερική nizoral και στην Ευρώπη fungoral.
Το ίδιο γίνεται και με το regaine.
Στην Αμερική ονομάζεται rogaine και στην Ευρώπη regaine.
Μην πολυκολλατε με αυτά.....
Αν έχει την ουσία ketoconazole 2% είναι ίδια.
 

crossfire

Well-Known Member
Αν βιάζεσαι , μέχρι να παραγγείλεις από έξω, πας σε ένα φαρμακείο και ζητάς ένα σαμπουάν με την ουσία κετοκοναζολη.
Αυτά που ξέρουμε εδώ μέσα τόσα χρόνια είναι το fungoral, το libroman, το abba και το botaderm.
Το fungoral είναι σε έλλειψη, το libroman σταμάτησε......ρωτά για τα αλλά δυο αν υπάρχουν......κοιτά για το botaderm.
Υπάρχουν και αλλά.
Link από έξω δεν ξέρω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Εχουν σπασει τα @@ μας λες και ειμαστε Καζακσταν και δε μπορουμε να βρουμε βασικα προϊοντα. Φαρμακοποιοι ο,τι χειροτερο τους αξιζει.
 

thatcher

Active Member
Αν βιάζεσαι , μέχρι να παραγγείλεις από έξω, πας σε ένα φαρμακείο και ζητάς ένα σαμπουάν με την ουσία κετοκοναζολη.
Αυτά που ξέρουμε εδώ μέσα τόσα χρόνια είναι το fungoral, το libroman, το abba και το botaderm.
Το fungoral είναι σε έλλειψη, το libroman σταμάτησε......ρωτά για τα αλλά δυο αν υπάρχουν......κοιτά για το botaderm.
Υπάρχουν και αλλά.
Link από έξω δεν ξέρω.
Εν τέλει βρήκα το botaderm. Το χρησιμοποίησα 2 φορες την περασμένη εβδομάδα . Ειδα τρομερή τριχόπτωση όμως ρε παιδιά και η λιπαρότητα στο κεφάλι μαζί με τα ασπρακια τα γνωστά παραμένει. Πολύ τριχόπτωση όμως παραπάνω απο 50-60 τρίχες. Φοβήθηκα λίγο. Θα το δοκιμάσω και αυτη τη βδομάδα να δω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Σήμερα πήγα να σκάσω το καθιερωμένο 37ευρω για τον αφρο της ληστρικης επιχείρησης και ρωτησα για πλακα αν εχει fungoral και μου ειπε ηρθε!Ε και πήρα..
 

felaini

Active Member
Σήμερα πήγα να σκάσω το καθιερωμένο 37ευρω για τον αφρο της ληστρικης επιχείρησης και ρωτησα για πλακα αν εχει fungoral και μου ειπε ηρθε!Ε και πήρα..
Χαρη μια φορα την εβδομαδα λουζεσαι με fungoral? Πως το χρησιμοποιεις(ποσοτητα); Σκεφτομαι να το συμπεριλαβω στις θεραπειες...
ληστρικη οντως κλεφτες.. εγω την εκοψα κ ησυχασα μου χε διαλυσει το προσωπο.. αλλα δινει μπουστ η ατιμη...
 

thatcher

Active Member
Και γω βρηκα πριν μερικές εβδομάδες. Μαλιστα οχι σε ολα τα φαρμακεια. Απο τα 3α στο τελευταιο που πηγα ειχε 2-3 τελευταια.
 

Harris_G

Well-Known Member
Χαρη μια φορα την εβδομαδα λουζεσαι με fungoral? Πως το χρησιμοποιεις(ποσοτητα); Σκεφτομαι να το συμπεριλαβω στις θεραπειες...
ληστρικη οντως κλεφτες.. εγω την εκοψα κ ησυχασα μου χε διαλυσει το προσωπο.. αλλα δινει μπουστ η ατιμη...
Δε ξερω αδερφε και γω μολις το πηρα και το ιδιο θα ρωτουσα! Ας δωσει καποιος φωτα για ορθη χρηση Fungoral με στοχο την μειωση τριχοπτωσης (επειδη ειναι και για αλλες χρησεις γιαυτο το λεω)
 

felaini

Active Member
Νομιζω παλιοτερα απ τον ακη ειχε ειπωθει πως 1 η 2 φορες χρηση την εβδομαδα δε ξερω αν εχει αλλαξει κατι.. κ τος υπολοιπες ξερω γω το σαμπουαν που χρησιμοποιεις..δεν ειμαι κ σιγουρος παντως απ οτι θυμαμαι πανε χρονια..
 

Harris_G

Well-Known Member
Ναι ακριβως και γω λεω που να κατσω να ξεθαβω νηματα για fungoral. Αν μπορει καποιος ας μας πει λοιπον:
1) Κάθε πότε
2)Ποσότητα
3)Πόση ώρα να το αφήνουμε να δράσει
4) 1 χέρι, 2 κλπ??
 

makis25

Well-Known Member
3 φορες την εβδομαδα , τοσο ωστε να κρατα η συσκευασια 2,5 μηνες , 5-10 λεπτα . Μπορεις και 1 και 2 χερια . Πανω στο τριμηνο αυξανει το παχος της τριχας 8,5% , ειναι ισαξιο του να βαζεις μινοξ 1 φορα τη μερα . Τα καλυτερα αποτελεσμα του τα δινει στους 22 μηνες . Δηλαδη μελετηθηκε χρηση για 21 μηνες συνεχως και υπηρχε βελτιωση στο μαλλι σε ολη τη διαρκεια της μελετης .
 

Harris_G

Well-Known Member
3 φορες την εβδομαδα , τοσο ωστε να κρατα η συσκευασια 2,5 μηνες , 5-10 λεπτα . Μπορεις και 1 και 2 χερια . Πανω στο τριμηνο αυξανει το παχος της τριχας 8,5% , ειναι ισαξιο του να βαζεις μινοξ 1 φορα τη μερα . Τα καλυτερα αποτελεσμα του τα δινει στους 22 μηνες . Δηλαδη μελετηθηκε χρηση για 21 μηνες συνεχως και υπηρχε βελτιωση στο μαλλι σε ολη τη διαρκεια της μελετης .
Σοβαρα?Τοσο καιρο κοιμομουν δλδ? Ελπιζω να μη κανει shedding γιατι εχει αναφερθει πολλακις. Να σαι καλα @makis25
 

makis25

Well-Known Member
χαρη λυπαμαι, κανει shedding . Θα κανεις υπομονη 1-2 μηνες αν το ξεκινησεις . Στο τριμηνο θα εισαι καλυτερα απο οτι εισαι τωρα
 
Μπλουζα