Froika anti-hair loss peptide lotion

zaxosdogkanos

Active Member
Τωρα το καλοκαιρι που εχω λογω ζεστης,ιδρωτα αυξημενη τριχοπτωση,αλλα παντα σε φυσιολογικα πλαισια,αγορασα και θα δοκιμασω τη λοσιον της froika,οχι για επανεκφυση αλλα για διατηρηση του αποτελεσματος που ηδη εχω.Εξαλλου και το ιδιο το προιον στοχευει στην ομαλη λειτουργια των τριχοθυλακιων.

http://www.skroutz.gr/s/4582886/Froika-Anti-Hair-Loss-Peptide-Lotion-100ml.html

Στο φορουμ υπηρχανε ελαχιστες αναφορες για το προιον και για να ειμαι ειλικρινης δεν περιμενω τιποτα θεαματικο.Απο καποιες αλλες λοσιον το επελεξα αποκλειστικα λογω τιμης και επειδη απο μεσα Αυγουστου δεν θα προλαβαινω να βαζω ελαια.Αν καποιος το εχει δοκιμασει ας καταγραψει την αποψη του για το προιον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Αυτές τις μέρες σκεφτόμουνα να πάρω κάποια λοσιόν γιατί και γω δεν την παλεύω με τα έλαια με τέτοια ζέστη.
Έχω καταλήξει μεταξύ της froika και της propoline...αλλά μάλλον θα πάω προς το δεύτερο
 

zaxosdogkanos

Active Member
αστα φιλε ειναι τα ελαια μεγαλη ταλαιπωρια.ητανε η δευτερη επιλογη μου της propoline αφου εχει φυσιολογικη τιμη (-20 ευρω).αν το δοκιμασεις γραψε μια κριτικη μην αγοραζουμε τζαμπα πραγματα...
 

mikegad

Well-Known Member
όπως τα λες με τα έλαια..
είναι ζήτημα αν βάζω μια φορά στο 10ήμερο τώρα.

Πριν λίγες μέρες είχα ρωτήσει για το propoline σε 3 φαρμακεία της περιοχής μου και δεν το είχε κανένα (τα κακά της επαρχίας)...οπότε με βλέπω να το παραγγέλνω από το internet
 

zaxosdogkanos

Active Member
απο τοτε που το αρχισα εχω δει σημαντικη μειωση τριχπτωσης αλλα μπορει να ειναι και τυχαιο.θα το συνεχισω αλλα με χρηση μονο 1 φορα τη μερα και θα σας πω τα αποτελεσματα.
 

nine

Active Member
απο τοτε που το αρχισα εχω δει σημαντικη μειωση τριχπτωσης αλλα μπορει να ειναι και τυχαιο.θα το συνεχισω αλλα με χρηση μονο 1 φορα τη μερα και θα σας πω τα αποτελεσματα.

ποσο καιρο χρησιμοποιεις το προιον αυτο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

εσυ λες την λοσιον ,εγω πηρα το σαμπουαν αλλα αυτο που παρατηρω μετα απο τεσσερα λουσιματα ειναι ο ογκος που δινει και οταν περναω το χερι μου μεσα απο τα μαλλια νομιζω οτι η τριχα ειναι πιο χοντρη ,τωρα για μειωση τριχοπτωσης ειδωμεν ...
 

zaxosdogkanos

Active Member
απο τετοια σκευασματα η διατηρηση,μειωση τριχοπτωσης ακομα και ο ογκοςπου δινει πιστευω ειναι υπεραρκετο...σταυρο το προτινεις το σαμπουαν λεω να το δοκιμασω ειναι ψιλοφθηνο
 

sven

Active Member
Έχω πάρει παλιότερα το σαμπουάν , καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα , μονο αυτό είδα σε μένα.
 
απο τετοια σκευασματα η διατηρηση,μειωση τριχοπτωσης ακομα και ο ογκοςπου δινει πιστευω ειναι υπεραρκετο...σταυρο το προτινεις το σαμπουαν λεω να το δοκιμασω ειναι ψιλοφθηνο
τι να σου πω νωρις ειναι ακομα ,εκτος του οτι νιωθω τα μαλλια μου γεματα δεν εχω προλαβει να δω κατι αλλο .
βεβαια αν θες ογκο πας στο σουπερ μαρκετ και εχει ενα σωρο αλλα εμεις το πηραμε για αλλη δουλεια ....αμα την κανει .
 

zaxosdogkanos

Active Member
3+ βδομαδες και σχεδον καθολου τριχοπτωση.επανηλθα σε επιπεδα χειμωνα.ειναι ακομα νωρις αλλα νομιζω για συντηρηση ειναι καλο.επανεκφυση εννοειται καθολου.το μπουκαλι εχει ακομα πολυ και εχω και αλλα 2.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Θα το δοκιμασω και εγω το σαμπουαν της froika. Φανταζομαι οτι θα ειναι παρομοιο με της frezyderm το οποιο επισης δινει ογκο στο μαλλι.
 

rocko

Member
Παιδια ξερει κανεις αν εχει μεσα κανενα συστατικο που να παιζει τοπικα με τις ορμονες ,DHT blocker ;;
Γιατι κατι τετοιο καταλαβα απο τα συστατικα...
Ψαχνω κατι ''φυσικο'' να βαζω τωρα που εχει σχετικα ζεστες μερες και ειμαι μεταξυ αυτου ,του stemoxil και frezyderm αλλα αν το froika εχει κατι σε dht δε νομιζω να το παρω.
Οποιος ξερει ας απαντησει αν εχει και αν θα εχει τιποτα παρενεργειες.
Ευχαριστω
 

cool11

Well-Known Member
Η λέξη-κλειδι που με τραβηξε σε αυτο το θεμα ειναι το ....'peptide'.
Το αγορασε κανεις;
Κανει δουλεια, αξιζει;
 
Μπλουζα