FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

τα σαμπουαν δινουν ελαχιστο αποτελεσμα

ποσο μαλλον να περιμενει κανεις απο ενα σαμπουαν με palmetto να κανει σοβαρη δουλεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Παναγιωτης είπε:
τα σαμπουαν δινουν ελαχιστο αποτελεσμα

ποσο μαλλον να περιμενει κανεις απο ενα σαμπουαν με palmetto να κανει σοβαρη δουλεια


Ομως, η μασκα με palmetto μηπως κανεις σαφως καλυτερη δουλεια? Γιατι εδω το σημειο αναφορας ειναι η FREZYDERM HAIR FORCE MASK.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

σίγουρα έχει διαφορά,αλλά πρέπει να την χρησιμοποιείς σχεδόν καθημερινά

αυτό είναι προσωπική διαπίστωση μετά από 7-8 μήνες χρήση
 

cool11

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Καθημερινη χρηση, ειναι οντως δυσκολη, τουλαχιστον για μενα...
Ειναι χρονος και χρημα σε τελικη αναλυση.

Με τη συχνη χρηση εσυ τι διαπιστωσες...στην πραξη;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

cool11 είπε:
Καθημερινη χρηση, ειναι οντως δυσκολη, τουλαχιστον για μενα...
Ειναι χρονος και χρημα σε τελικη αναλυση.

Με τη συχνη χρηση εσυ τι διαπιστωσες...στην πραξη;
απαλότητα,ενυδάτωση,ενδυνάμωση και σκλήρυνση (είχα λεπτές τρίχες και πολύ λιπαρό κεφάλι) των υπαρχόντων τριχών

το ξαναλέω-μην τρελαθούμε,αν δεν χρησιμοποιούσα την βασική μου θεραπεία τίποτα δεν κάνει το σαμπουάν/μάσκα από μόνο του ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

η φιναστεριδη και αλλα συστατικα πολυ πιο δυνατα απο το palmetto

παιρνουν απο 6μηνο και πανω για να αρχισεις να βλεπεις αποτελεσμα

πως περιμενει κανεις απο μια μασκα να του κανει σοβαρη δουλεια στην τριχοπτωση

περισσοτερο καλοπιστικη την βλεπω παρα αποτελεσματικη
 

cool11

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Παναγιωτης είπε:
η φιναστεριδη και αλλα συστατικα πολυ πιο δυνατα απο το palmetto

παιρνουν απο 6μηνο και πανω για να αρχισεις να βλεπεις αποτελεσμα

πως περιμενει κανεις απο μια μασκα να του κανει σοβαρη δουλεια στην τριχοπτωση

περισσοτερο καλοπιστικη την βλεπω παρα αποτελεσματικη

Nομιζω ειναι θεμα ρισκου και πως το βλεπει κανεις το θεμα.
Δεν θεωρω ενδεδειγμενο, να κανει κανείς κοκταιηλ απο διαφορα φαρμακευτικα, μονος του. Το θεωρω μαλλον επικινδυνο. Θελω να κρατησω μαλλια, αλλα με συντηρητικη πολιτικη. Ηδη και μονο απο το regain, εχω κατακρατηση υγρων εμφανη. Τι αλλο συμβαινει μεσα μας που δεν το ξερουμε?
Νιωθω οτι θα ειμαι σαν πειραματοζωο.

Τουλαχιστον οταν κατι ειναι σκευασμα εταιριας, οπως και να χει, θα εχει περασει τεσταρισματα στην εταιρια, στους οργανισμους φαρμακων κλπ. Και παλι μετα απο χρονια μπορει να ανακοινωθουν παρενεργειες, αλλα ειναι παντως μια δικλειδα ασφαλειας.


______________

Βρηκα κι αυτο περι palmetto
http://209.85.129.132/search?q=cache:ITcFX5X5QoIJ:en.wikipedia.org/wiki/Baldness+wikipedia+saw+palmetto+alopecia&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr
 

cool11

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Τελικα βλεπω οτι δεν υπαρχει 'συμφωνια' στο ποσες φορες τη βδομαδα ειναι καλυτερα να το χρησιμοποιουμε...
1,2,3? Οσο πιο συχνα τοσο πιο καλα???

Ή 'ουκ εν το πολλώ το ευ' και 'παν μετρον αριστον'? Δεν υπαρχει ενδεδειγμενη δοσολογια για προιοντα με saw palmetto?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

κάτσε να θυμηθώ τι ήθελες να περάσεις σαν "θαύμα"......αν ναι..

ducray το snake oil των "γιατρών" ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

cool11 είπε:
Nομιζω ειναι θεμα ρισκου και πως το βλεπει κανεις το θεμα.
Δεν θεωρω ενδεδειγμενο, να κανει κανείς κοκταιηλ απο διαφορα φαρμακευτικα, μονος του. Το θεωρω μαλλον επικινδυνο. Θελω να κρατησω μαλλια, αλλα με συντηρητικη πολιτικη. Ηδη και μονο απο το regain, εχω κατακρατηση υγρων εμφανη. Τι αλλο συμβαινει μεσα μας που δεν το ξερουμε?
Νιωθω οτι θα ειμαι σαν πειραματοζωο.

Τουλαχιστον οταν κατι ειναι σκευασμα εταιριας, οπως και να χει, θα εχει περασει τεσταρισματα στην εταιρια, στους οργανισμους φαρμακων κλπ. Και παλι μετα απο χρονια μπορει να ανακοινωθουν παρενεργειες, αλλα ειναι παντως μια δικλειδα ασφαλειας.


______________

Βρηκα κι αυτο περι palmetto
http://209.85.129.132/search?q=cache:ITcFX5X5QoIJ:en.wikipedia.org/wiki/Baldness+wikipedia+saw+palmetto+alopecia&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr


συμφωνω στο ειναι θεμα το καθενος για το τι θελει να βαλει και τι ρισκο θα παρει

οσο για τα κοκτειλ που λες εδω δεν εισαι ενταξει γιατι τα κοκτειλ που φτιαχνω εγω και αλλα παιδια

ειναι παρομοια με τα κοκτειλ που αγοραζεις και βαζεις εσυ , εγω , και ο καθενας μας

δηλαδη θα εισαι πειραματοζωο αν βαλεις σπιρονολακτονη που θα φτιαξεις μονος σου σπιτι με τις αναολιγες που γραφουν τα παιδια και δεν θα εισαι πειραματοζωο αν αγορασεις την ιδια λοσιον απο την σελιδα του lee

οι αναλογιες σε περιεκτικοτητα σπιρονολακτονης ειναι ιδιες

τελος παντων οπως ειπες στην αρχη ο καθενας απο εμας κανει καποιες επιλογες

εσυ μπορει να διαφωνεις με εμενα και καποιους αλλους οπως και το αντιστροφο

το θεμα ειναι οτι κανουμε τις επιλογες μας και ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
και αυτο το λεω προς ολους δεν ειναι κατι προσωπικο για σενα φιλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

Σπύρος είπε:
όταν το πρωτοπήρα μίλησα με μια κοπέλα (αισθητικός) και μου είπε :

- 2 φορές πιέζεις το απλικατερ

- σε υγρά ή καλύτερα λουσμένα μαλλιά,το απλώνεις στις ρίζες και κάνεις λίγο μασαζ με τα δάκτυλα στο δέρμα και μετά (με τα δάκτυλα) τα μαλλιά προς τα πίσω (έτσι φτάνει στις άκρες)

- αφήνεις 5' και ξεβγάζεις


Καλυτερα λες σε βρεγμενα μαλλια να εφαρμοζεται, ή σε στεγνο κεφαλι και μετα ξεβγαλμα?

Αν το αφησω παραπανω απο 5 λεπτα, πχ μιση ωρα, κανω καλα? Ισχυει το γενικο ρητο 'οσο πιο πολυ ωρα τοσο πιο καλα' ή αυστηρα 5λεπτο και γιατι?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE MASK

cool11 είπε:
Καλυτερα λες σε βρεγμενα μαλλια να εφαρμοζεται, ή σε στεγνο κεφαλι και μετα ξεβγαλμα?

Αν το αφησω παραπανω απο 5 λεπτα, πχ μιση ωρα, κανω καλα? Ισχυει το γενικο ρητο 'οσο πιο πολυ ωρα τοσο πιο καλα' ή αυστηρα 5λεπτο και γιατι?
σε βρεγμένα μαλλιά εννοείται
πάνω από 5-10' δεν θα σου δώσει κάτι παραπάνω...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα