folligen

kapa

Μέλος του προσωπικού
το folligen εκανε τον κυκλο του.
επανεκφυση,πτωση αποδοσης.
το κοντερ εδειξε καπου στο 60% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
και η μινοξιδιλη μετα απο τοσο διαστημα χανει σε εμενα.καπου στους 2μιση μηνες
οι κροταφοι μου ειναι νεκρη περιοχη χωρις καν χνουδια τα τελευταια χρονια.
το συνεχιζω φυσικα με roller
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Κάπα μήπως οι τρίχες κανουν το κυκλο τους κ τώρα θα σ βγουν πιο δυνατές με folligen?μου φαίνεται πολύ συντομο το διαστημα ώστε να το συνηθίσει ο οργανισμος σου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Κάπα μήπως οι τρίχες κανουν το κυκλο τους κ τώρα θα σ βγουν πιο δυνατές με folligen?μου φαίνεται πολύ συντομο το διαστημα ώστε να το συνηθίσει ο οργανισμος σου

ειναι λιγο δυσκολο να εξηγησω πως δουλευει η ΑΑ
οσο περισσοτερο διαστημα εχει που χαθηκαν οι τριχες και επιθετικα,τοσο πιο δυσκολα ξανα βγαινουν,τοσο μικροτερο χρονικο κυκλο κανουν με τα τοπικα.
σε εμενα ειναι ενα διαστημα 3 εβδομαδων ο καθε κυκλος επανεκφυσης η κατηφορας.
σε αλλον ειναι μεγαλυτερα τα διαστηματα.
εσεις κρατηστε σαν κανονα σε μηνες.
δεν ξερω κατα ποσο το εκανα κατανοητο...
 

lalakis

Active Member
Κατάλαβα...χρόνια μπορεί να αντέξει μια θεραπεία με regain η folligen; σε ρωταω γιατί τώρα θέλω να ξεκίνησε με αυτά.έχω ανδρογενετικη αλωπεκία αλλά όχι σε επιθετική μορφη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Κατάλαβα...χρόνια μπορεί να αντέξει μια θεραπεία με regain η folligen; σε ρωταω γιατί τώρα θέλω να ξεκίνησε με αυτά.έχω ανδρογενετικη αλωπεκία αλλά όχι σε επιθετική μορφη

αν δεν ειναι επιθετικη θα αντεξει και χρονια.
πτωση αποδοσης της θεραπειας θα υπαρχει ομως σε αυτο το διαστημα
 

cool11

Well-Known Member
Kapa, επειδη οι καιροι ειναι χαλεποι, και τα χρηματα δυσευρετα, καλυτερα αγορα thermascalp, απο τα να τα δωσω σε folligen?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Kapa, επειδη οι καιροι ειναι χαλεποι, και τα χρηματα δυσευρετα, καλυτερα αγορα thermascalp, απο τα να τα δωσω σε folligen?

εχεις μηνες τωρα με το thermascalp
πως το βλεπεις,δουλευει?
ειναι σιγουρα φθηνοτερο απο το folligen
 

cool11

Well-Known Member
Tι να σου πω, κατι πρεπει να κανει κι αυτο.
Το χω ξαναπει, δεν μπορω να βγαλω ακρη οταν βαζω διαφορα την ιδια περιοδο. Αυτο ειναι ενα θεμα.
 
οταν λεμε folligen εννοουμε λοσιον,κρεμα η σπρευ, γιατι τα πρωτα δυο περιεχουν saw palmetto ενω το σπρευ δεν εχει, ποιο ειναι καλυτερο ?
επισης μπορει να συνδυαστει με το shen min και αν ναι πως , μαζι την ιδια μερα η ενναλαξ .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
οταν λεμε folligen εννοουμε λοσιον,κρεμα η σπρευ, γιατι τα πρωτα δυο περιεχουν saw palmetto ενω το σπρευ δεν εχει, ποιο ειναι καλυτερο ?
επισης μπορει να συνδυαστει με το shen min και αν ναι πως , μαζι την ιδια μερα η ενναλαξ .

την λοσιον.
ολες οι λοσιον μπορουν να συνδιαστουν μια το πρωι και μια το βραδυ.την ιδια μερα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
lalakis είπε:
Το καλυτερο αποτέλεσμα ποια το χει απο μονη της;

η μινοξιδιλη.
το thermascalp και το folligen,ερχονται δευτερα.
ειναι πιο πολυ για προσθηκη οταν αρχισει να χανει η μινοξιδιλη
 
επειδη εχω μπερδευτει αυτο http://www.amazon.com/Folligen-folligenspray-Solution-Therapy-Spray/dp/B0000YV5UA/ref=sr_1_1?s=beauty&ie=UTF8&qid=1401648287&sr=1-1&keywords=folligen
η αυτο http://www.amazon.com/Folligen-Hair-Scalp-Nutrient-Cream/dp/B000QF3PVK/ref=sr_1_2?s=beauty&ie=UTF8&qid=1401648287&sr=1-2&keywords=folligen
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
επειδη εχω μπερδευτει αυτο http://www.amazon.com/Folligen-folligenspray-Solution-Therapy-Spray/dp/B0000YV5UA/ref=sr_1_1?s=beauty&ie=UTF8&qid=1401648287&sr=1-1&keywords=folligen
η αυτο http://www.amazon.com/Folligen-Hair-Scalp-Nutrient-Cream/dp/B000QF3PVK/ref=sr_1_2?s=beauty&ie=UTF8&qid=1401648287&sr=1-2&keywords=folligen

αυτο http://www.amazon.com/Folligen-folligenspray-Solution-Therapy-Spray/dp/B0000YV5UA/ref=sr_1_1?s=beauty&ie=UTF8&qid=1401648287&sr=1-1&keywords=folligen
 

cool11

Well-Known Member
Kapa που κατεληξες με το folligen?
Ειναι δυσκολες εποχες για να πεταμε λεφτα σε σκευασματα που δεν αποδιδουν.
 

lalakis

Active Member
Εγώ που προσπάθησα απο αμαζον όλες τις δυνατές επιλογές βγαίνει πιο ακριβό με τα μεταφορικά απο τι ebay.ebay folligen+μεταφορικά το φθηνότερο 35 ευρω
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
cool11 είπε:
Kapa που κατεληξες με το folligen?
Ειναι δυσκολες εποχες για να πεταμε λεφτα σε σκευασματα που δεν αποδιδουν.

Εχεις δικιο φιλε αλλα ολα κατι κανουν.Βεβαια το θεμα ειναι οτι κανουν το ελαχιστο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Kapa που κατεληξες με το folligen?
Ειναι δυσκολες εποχες για να πεταμε λεφτα σε σκευασματα που δεν αποδιδουν.

εχω κανει ολοκληρο τον κυκλο με το folligen.
επανεκφυση,πτωση αποδοσης.
δινει ενα 60% της επανεκφυσης της μινοξιδιλης.
διαλεξα το folligen επειδη δεν εχω βρει φθηνοτερο σκευασμα πεπτιδιων.
και ειναι και παλιο δοκιμασμενο προιον στα ξενα φορουμ.
σε γενικες γραμμες εχει καλα σχόλια απο τους χρήστες του.
επισης εχει την φημη υψηλης περιεκτικοτητας πεπτιδιων.
εχει χρωμα εντονο μπλε
 
Μπλουζα