folligen

Serifis

Active Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Όχι Κάπα, δεν την κόβω για κανένα λόγο. Δεν έχω δει σαιντς κιόλας αλλά και δεν το ρισκάρω και να χάσω ότι μου έχει δώσει...Απλά είχα περιέργια, εφόσον πες βάζεις φόλιτζεν και μίνο με μια διαφορά 10-12 ωρών και δεν παίζει θέμα, θα πρέπει πριν την εφαρμογή του φόλιτζεν να λούζεσαι (επειδή η μίνο αφήνει κάποια κατάλιπα);
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Serifis είπε:
Όχι Κάπα, δεν την κόβω για κανένα λόγο. Δεν έχω δει σαιντς κιόλας αλλά και δεν το ρισκάρω και να χάσω ότι μου έχει δώσει...Απλά είχα περιέργια, εφόσον πες βάζεις φόλιτζεν και μίνο με μια διαφορά 10-12 ωρών και δεν παίζει θέμα, θα πρέπει πριν την εφαρμογή του φόλιτζεν να λούζεσαι (επειδή η μίνο αφήνει κάποια κατάλιπα);

δεν χρειαζεται λουσιμο στα ενδιαμεσα.
αλλα ενα μπανακι την ημερα ειναι must :beach:
και μετα σε στεγνο κεφαλι βαζουμε τα τοπικα και 2 μαζι ταυτοχρονα
 

BobMnk

New Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Καπα και οι υπολοιποι που χρησιμοποιειται folligen εδω και λιγο καιρο , αν θελετε καντε ενα σχολιασμο του πως παει. Επειδη ειναι σχετικα καινουριο και αρκετοι αρχισαν να το χρησιμοποιουν πριν 2-3 μηνες πειτε μας πως το βλεπετε μεχρι τωρα.

Αποτελεσματικοτητα, παρενεργειες, εφαρμογη κλπ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

BobMnk είπε:
Καπα και οι υπολοιποι που χρησιμοποιειται folligen εδω και λιγο καιρο , αν θελετε καντε ενα σχολιασμο του πως παει. Επειδη ειναι σχετικα καινουριο και αρκετοι αρχισαν να το χρησιμοποιουν πριν 2-3 μηνες πειτε μας πως το βλεπετε μεχρι τωρα.

Αποτελεσματικοτητα, παρενεργειες, εφαρμογη κλπ

σε εμενα καμια παρενεργεια.
τα παει καλα,δινει καποια επανεκφυση εννοω καλα.
το χρησιμοποιω μονο κροταφους
 

BobMnk

New Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

σε εμενα καμια παρενεργεια.
τα παει καλα,δινει καποια επανεκφυση εννοω καλα.
το χρησιμοποιω μονο κροταφους
[/quote]

Στην εφαρμογη πως ειναι ? Λαδωνει ? Μυριζει ? Αφηνει χρωμα ? Απορροφαται γρηγορα ή ειναι παχυρευστο και μενει ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

BobMnk είπε:
Στην εφαρμογη πως ειναι ? Λαδωνει ? Μυριζει ? Αφηνει χρωμα ? Απορροφαται γρηγορα ή ειναι παχυρευστο και μενει ?

μυριζει καπως,αλλα ειναι μονο για πολυ λιγα λεπτα μεχρι να στεγνωσει.
δεν αφηνει χρωμα.
η λαδιλα που αφηνει ειναι πολυ λιγη,σε αλλο δερμα μπορει και καθολου,το δικο μου εχει ενα θεμα με τις λοσιον
 

BobMnk

New Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Αν δεν κανω λαθος, λειτουργει με πεπτιδια χαλκου. Αυτο σημαινει οτι αυξανει τον χαλκο στην ριζα της τριχας ? Ειχα διαβασει οτι τα ατομα που εχουν τριχοπτωση παρατηρειται οτι εχουν αυξημενο χαλκο στην τριχα και αναρωτιεμαι μηπως βοηθαει, αλλα αμα το παρακανουμε αρχισει και ενισχυει την τριχοπτωση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

BobMnk είπε:
Αν δεν κανω λαθος, λειτουργει με πεπτιδια χαλκου. Αυτο σημαινει οτι αυξανει τον χαλκο στην ριζα της τριχας ? Ειχα διαβασει οτι τα ατομα που εχουν τριχοπτωση παρατηρειται οτι εχουν αυξημενο χαλκο στην τριχα και αναρωτιεμαι μηπως βοηθαει, αλλα αμα το παρακανουμε αρχισει και ενισχυει την τριχοπτωση
λειτουργει με πεπτιδια χαλκου.
στην πραξη δεν προκαλει τριχοπτωση η αραιωση,προκαλει μετρια εως καλη επανεκφυση.
εγω αυτην την στιγμη δεν χρησιμοποιω airol,αν χρησιμοποιουσα οπως αλλες χρονιες τα αποτελεσματα τωρα θα ηταν διπλασια,δηλαδη κοντα στα αρχικα της μινοξιδιλης
 

BobMnk

New Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Θα ψαξω και γω περισσοτερο για το ρολο του χαλκου στο θεμα τριχοπτωσης/επανεκφυσης και αμα βρω κατι θα το ποσταρω εδω. Ειναι σημαντικο να μαθουμε επισης πως λειτουργει σε βαθος χρονου. Ισως απο κανενα ξενο φορουμ αν υπαρχει κανενας που να το χρησιμοποιει απο 2 χρονια και πανω . Εκει φαινονται παρενεργειες, αν συνεχιζει να χει αποτελεσματικοτητα κλπ. Γιατι μπορει να ναι σαν τη μινοξιδιλη , στο τριμηνο θα σου πει τρομερη επανεκφυση αλλα στα 2 χρονια μπορει να σου πει εκοψε , εχει βγαλει παρενεργειες και ειμαι και εξαρτημενος απ αυτο , αμα το κοψω χανω τρομερα.

Μακαρι να ναι πιο φιλικο προς το χρηστη το folligen.
 

nena

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

παιδια καλησπερα λογω πολυ φορτωμενου προγραμματος δε εχω το χρονο δυστυχως να διαβασω ολα τα ποστ για να πληροφορηθω και να βγαλω ακρη,οποτε μπαινω στ ψητο με το κολλητο μου ψηθηκαμε να αρχισουμε ρεσβερατρολη +κουρκουμινη+ω3 για σταματημα στη πτωση ως λεγεται απ τα παιδια που ηδη το δοκιμασαν και σκεφτομαστε και folligen για growth,οποτε θα θελα να ρωτησω τα εξης: εχει δει κανεις καλα αποτελεσματα κ αν ναι σε ποσο καιρο?λαδωνει το μαλλι? κ απο που ειναι δυνατον νατο παραγγειλουμε πιο φθηνα και ποσο κραταει -ποσο βαζετε τη μερα δλδ κ ποσο κραταει-?παρακαλω πολυ οποιος ξερει ας με φωτισει....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

nena είπε:
παιδια καλησπερα λογω πολυ φορτωμενου προγραμματος δε εχω το χρονο δυστυχως να διαβασω ολα τα ποστ για να πληροφορηθω και να βγαλω ακρη,οποτε μπαινω στ ψητο με το κολλητο μου ψηθηκαμε να αρχισουμε ρεσβερατρολη +κουρκουμινη+ω3 για σταματημα στη πτωση ως λεγεται απ τα παιδια που ηδη το δοκιμασαν και σκεφτομαστε και folligen για growth,οποτε θα θελα να ρωτησω τα εξης: εχει δει κανεις καλα αποτελεσματα κ αν ναι σε ποσο καιρο?λαδωνει το μαλλι? κ απο που ειναι δυνατον νατο παραγγειλουμε πιο φθηνα και ποσο κραταει -ποσο βαζετε τη μερα δλδ κ ποσο κραταει-?παρακαλω πολυ οποιος ξερει ας με φωτισει....

στο amazon θα το βρειτε και 22 ευρω το μουκαλι http://www.amazon.com/Folligen-Solution-Spray/dp/B0003T25BA/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1397452266&sr=8-16&keywords=folligen
δεν λαδωνει ιδιαιτερα.
μια εφαρμογη την ημερα μετα το μπανιο.
για αποτελεσματα υπομονη,δουλευει αργα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

ο δευτερος μηνας κυλησε με λιιιιιιιγο regrowth μονο στον δεξι κροταφο.
το folligen ειναι αποτελεσματικο σκευασμα,αλλα δουλευει πολυ αργα
 

jimys

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

μου ήρθε και εμένα σήμερα οπότε θα ενημερώνω για την εξέλιξη, χρησιμοποιώ σχεδόν ένα χρόνο μινοξ, και πλέον folligen μιας και το cg210 για μένα κρίθηκε ανάξιο,..
 

35007

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Εχω κοψει τη μινοξ εδω και 3 μηνες. Η εντονη τριχοπτωση που πολλοι παρατηρησαν μετα τη διακοπη της δεν αρχισε ακομα. Νομιζω μαλιστα οτι βελτιωθηκε η ποιοτητα του μαλλιου γιατι ειχε χασει τελειως την αποτελεσματικοτητα της και μαλλον κακο εκανε η χρηση της παρα καλο. Παντως το προσωπο ξεπρηστηκε, οι μαυροι κυκλοι στα ματια υποχωρησαν αρκετα, αισθημα παλμου δεν ξαναενιωσα.
Το σχημα απο τοπικα που ακολουθω τωρα ειναι κρινατζεν 2 φορες τη μερα, τρικομιν 2 φορες τη μερα και S5 cream 1 φορα τη μερα στον ενα κροταφο με τη μεγαλυτερη υποχωρηση. Η σπιρονολακτονη με βοηθησε λιγο. Αν η μινοξ ''πετουσε'' και εβαζα τη σπιρο 2 φορες τη μερα θα ειχα αρκετα καλα αποτελεσματα απο αυτη πιστευω.
Σε λιγες μερες που μου τελειωνει το τρικομιν αλλαζω σχημα, ξεκιναω shen min, thermascalp, folligen ολα απο μια φορα τη μερα ενω διατηρω τη σπιρο μεχρι το τελος της συσκευασιας της (κανα τριμηνο ακομα θα με βγαλει πιστευω).
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

καλη επιτυχια σε ολους μας.
εγω εδω και δυο μερες ξεκινησα και airol μαζι με το folligen.
οι επομενες φωτο μου θα ειναι εκπληξη.
το folligen με ξαφνιασε ευχαριστα,εκει που πηγαινα να προσθεσω ακομη κατι διαπιστωνα οτι ειχα και αλλο επανεκφυση απο τα πεπτιδια.
ειναι αποτελεσματικο σκευασμα με αργη ταχυτητα
 

zafi1988

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Απ'ότι διάβασα οι περισσότεροι το χρησιμοποιείται σε κροτάφους.Στο crown ξέρουμε τα ενδεχόμενα αποτελέσματα;το χει δουλέψει κάποιο παιδί;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

zafi1988 είπε:
Απ'ότι διάβασα οι περισσότεροι το χρησιμοποιείται σε κροτάφους.Στο crown ξέρουμε τα ενδεχόμενα αποτελέσματα;το χει δουλέψει κάποιο παιδί;

δεν υπαρχει διαχωρισμος κροταφος η crown,δουλευει το ιδιο παντου.
ο καθε ενας μπορει να το χρησιμοποιησει οπου εχει αραιωση
 

35007

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

kapa πιστευεις σε εμενα το φολιτζεν θα αποδειχθει λιγοτερο αποτελεσματικο? Σε ρωταω επειδη εχω ηδη χρησιμοποιησει το τρικομιν για 9 μηνες (το κεφαλι μου συνεπως δεν ειναι ''παρθενο'' στα πεπτιδια χαλκου) αλλα και η μεταβαση απο το ενα σκευασμα στο αλλο θα ειναι αμεση χωρις διακοπη ενδιαμεσα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

35007 είπε:
kapa πιστευεις σε εμενα το φολιτζεν θα αποδειχθει λιγοτερο αποτελεσματικο? Σε ρωταω επειδη εχω ηδη χρησιμοποιησει το τρικομιν για 9 μηνες (το κεφαλι μου συνεπως δεν ειναι ''παρθενο'' στα πεπτιδια χαλκου) αλλα και η μεταβαση απο το ενα σκευασμα στο αλλο θα ειναι αμεση χωρις διακοπη ενδιαμεσα.

Το folligen εχει αρκετη περιεκτικοτητα πεπτιδιων.
δεν ξερω ποσο ακριβως εχει το tricomin.αλλα εχει σιγουρα λιγοτερο.
απο την τιμη και μονο αξίζει να το προτιμησει καποιος.
τα σχόλια που εχω διαβασει για το folligen ειναι καλα.
σε αρκετους εδωσε επανεκφυση οσο και η μινοξιδιλη.
δεν τα εχω δοκιμασει και τα δυο για να κανω αμεση σύγκριση.
Μπορω να το συγκρινω μονο με μινοξ που την εφαγα με το κουταλι.
δινει περισσότερο απο το 50% επανεκφυσης της μινοξιδιλης, μπορει να φτανει και το 80%
 
Μπλουζα