folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwpous

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

ρε παιδια στα ελληνικα φαρμακεια υπαρχει η μονο απο internet μπορω να το παρω?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

to folligen δεν με απογοητευσε.
αυτα περιμενα εξ αρχης και αυτα μου εδωσε,χνουδακια βεβαια που δεν περιμενω να γινουν τριχες απλα περιμενω να γινουν χνουδακια με περισσοτερο ογκο. το αφηνω μονο του χωρις roller για να δω μεχρι που θα παει.
ειμαι στις 5 εβδομαδες μεχρι στιγμης.
η πρωτη και η τελευταια φωτο ειναι εναν χρονο πριν με μινοξιδιλη airol.
οι δυο στην μεση χθεσινες,θα ελεγα οτι ειμαι στο ιδιο σημειο.
υποψιν οτι ειναι τα πεσμενα αποτελεσματα της μινοξιδιλης και οχι τα αρχικα.
 

Συνημμένα

  • image_1361121536163708.jpg
    image_1361121536163708.jpg
    611.2 KB · Προβολές: 235
  • image_1361121569121078.jpg
    image_1361121569121078.jpg
    593.1 KB · Προβολές: 224
  • 1378593_678830488823017_1248845234_n.jpg
    1378593_678830488823017_1248845234_n.jpg
    74.3 KB · Προβολές: 214
  • 10011426_678830438823022_685693588_n.jpg
    10011426_678830438823022_685693588_n.jpg
    73.7 KB · Προβολές: 214

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

cool11 είπε:
Κι η ερωτηση ειναι: folligen ή thermascalp?

η απαντηση και τα δυο ;)
ο συνδιασμος των δυο μπορει να φτασει τα αρχικα αποτελεσματα της μινοξιδιλης.
η γνωμη η δικη μου ειναι οσοι χρησιμοποιουν roller να διαλεξουν οπωσδηποτε πεπτιδια σαν λοσιον,οχι απαραιτητα το folligen.
δηλαδη αν καποιος χρησιμοποιει μινοξ roller μπορει να το κανει roller πεπτιδια και ξεχωριστη ωρα της ημερας μινοξ σκετη.
η αν εχει γινει νερο η μινοξ σε αποδοση και τα δυο μαζι με το roller.
εχω μια υποψια οτι τα πεπτιδια ταυτοχρονα με το roller θα αποδωσουν πολυ.
για ενα 6ημερο ειχα χρησιμοποιησει 0,5mm roller με το folligen και ειχα εντονη κινητικοτητα
 

cool11

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Μολις ειδα αυτη σου την φραση
"η γνωμη η δικη μου ειναι οσοι χρησιμοποιουν roller να διαλεξουν οπωσδηποτε πεπτιδια σαν λοσιον,οχι απαραιτητα το folligen."
μου γεννηθηκε μια ελπιδα μηπως υπαρχει κατι φτηνοτερο στο ebay, απο το 30ευρω που θελει το folligen, γιατι εχουμε πουληθει να αγοραζουμε το ενα τοπικο και το αλλο.
Εχεις καμια φτηνοτερη προταση απο ebay?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

εγω δεν εχω δει κατι φθηνοτερο σε πεπτιδια.
αν εχει δει κανεις,να παρω και εγω O0
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

cool11 είπε:

υποψιν οτι το μπουκαλι του ειναι 8oz,240ml δηλαδη.
απο οσο θυμαμαι δεν υπαρχει φθηνοτερο σκευασμα για τριχοπτωση.
η τιμη του ειναι οσο και η kirkland,το μπουκαλι του ειναι σαν μπουκαλι απο σαμπουαν σε μεγεθος
 

mikegad

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

βασικά για να είμαστε πιο ακριβής 35ευρώ (και κάτι ψιλά) είναι η τιμή του και είναι 226.8gr
Δεν την λες και κακή τιμή ,τόσο έχει το cg210 τα 120gr

Ακόμα καλύτερα (για όποιον έχει να τα δώσει μαζεμένα) τα 3 μπουκάλια μαζί που βγαίνει στα 27,50 το καθένα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

folligen μαζι με μινοξ ταυτόχρονα δουλεύουν; οταν λεω ταυτοχρονα εννοω την ιδια περιοδο και οχι οτ ενα πανω στο αλλο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

jimys είπε:
folligen μαζι με μινοξ ταυτόχρονα δουλεύουν; οταν λεω ταυτοχρονα εννοω την ιδια περιοδο και οχι οτ ενα πανω στο αλλο.

δουλευουν,δεν εχουν αναφερθει αλληλεπιδρασεις ουτε και παρενεργειες απο πεπτιδια χαλκου


mikegad είπε:
βασικά για να είμαστε πιο ακριβής 35ευρώ (και κάτι ψιλά) είναι η τιμή του και είναι 226.8gr
Δεν την λες και κακή τιμή ,τόσο έχει το cg210 τα 120gr

Ακόμα καλύτερα (για όποιον έχει να τα δώσει μαζεμένα) τα 3 μπουκάλια μαζί που βγαίνει στα 27,50 το καθένα

το folligen με λιγο ψαξιμο στο amazon βγαινει και φθηνοτερο.
εγω εκανα πολυ προχειρη παραγγελια.
απο περσι ηταν απο τα σκευασματα που ηθελα να δοκιμασω.
θα δουλεψει καλυτερα απο το cg,σιγουρο αυτο.
ειναι growth
 

35007

Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

kapa τωρα βαζω 2 φορες τη μερα τρικομιν. Μολις τελειωσει σε κανα μηνα περιπου θα ξεκινησω τα φολιτζεν και θερμασκαλπ. Στους ποσους μηνες να περιμενω τα πρωτα αποτελέσματα από αυτά τα 2? Μετα από ποσο καιρο συνεχομενης χρησης θα αρχισουν και αυτά να χανουν? Σε ρωταω για να προσαρμοσω την παραγγελια μου αναλογα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

35007 είπε:
kapa τωρα βαζω 2 φορες τη μερα τρικομιν. Μολις τελειωσει σε κανα μηνα περιπου θα ξεκινησω τα φολιτζεν και θερμασκαλπ. Στους ποσους μηνες να περιμενω τα πρωτα αποτελέσματα από αυτά τα 2? Μετα από ποσο καιρο συνεχομενης χρησης θα αρχισουν και αυτά να χανουν? Σε ρωταω για να προσαρμοσω την παραγγελια μου αναλογα.

σε 2 μηνες πιστευω θα δεις διαφορά.
συντηρητικη η πρωτη παραγγελια θα ελεγα για να βεβαιωθεις και οτι το σχημα θα αποδωσει πρωτα.
μην κανεις το λαθος που εκανα με την μινοξιδιλη και εμεινα με τα μουκαλια στο χερι.
καλο ειναι οτι δοκιμαζουμε πρωτη φορα να ξεκιναμε με το σκεπτικο της δοκιμης και αν πετυχει παμε σε ποσοτητα.
εγω προς το παρον πηρα ενα folligen,βαζω μια φορα την ημερα μετα το μπανιο στους κροταφους.
θα μου βγαλει περισσοτερο και απο χρονο.
το ποτε θα χασουν δεν το ξερω,οι θεραπειες κυριως στην διαρκεια αποτελεσματων ειναι που διαφερουν στον καθε εναν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

να σας δειξω λιγο το μεγεθος του folligen..... http://www.amazon.com/Folligen-Fol-1726-Spray-Travel-Size/dp/B009TFZP6G/ref=sr_1_28?ie=UTF8&qid=1395257223&sr=8-28&keywords=folligen
το μπουκαλι το μεγαλο ειναι το κλασικο folligen 8oz
το διπλα το μικρο ειναι 2oz το μεγεθος ενος μπουκαλιου μινοξιδιλης.
η λοσιον ειναι πραγματικα φθηνη
 

Συνημμένα

  • 21XZXD79P2L.jpg
    21XZXD79P2L.jpg
    7.8 KB · Προβολές: 162

cool11

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Εκτος απο kapa ειναι ζητημα αν υπαρχουν ακομη κανα-δυο ατομα να δοκιμαζουν folligen?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

κατι πολυ ενδιαφερον για το πως δουλευουν τα πεπτιδια στη ΑΑ http://www.truthinaging.com/review/how-copper-peptides-help-wrinkles-and-hair-growth
υποψιν οτι εχουν την μιση ωθηση της μινοξιδιλης απο οτι βλεπω το folligen.
μην περιμενει κανεις να γινει bob marley O0
 

Serifis

Active Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Λοιπόν Κάπα, μου φαίνεται πως θα παίξω μπάλα όπως παίζεις και εσύ. Πλέον η μίνο έχει γίνει νεράκι εδώ και 3 χρόνια και πέφτει η απόδοση της, αλλά δεν γίνεται να την κόψω γιατί ακόμα 'κρατάει' τους κροτάφους. Ξεκινάω Φόλιτζεν και εγώ, μαζί με μίνο, και έχω περιέργια να δώ τι θα μου δώσουν τα πεπτίδια γιατί δεν έχω ξαναδοκιμάσει. Απλά είμαι σε δίλλημα, να συνεχίσω το ρόλλερ( γιατί ότι είχε να δώσει με μίνο το έδωσε..); Και να το συνδιάσω με φόλιτζεν; Θα κουμπώσω και τα Ω3 και all in για το καλοκαίρι!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

Serifis είπε:
Λοιπόν Κάπα, μου φαίνεται πως θα παίξω μπάλα όπως παίζεις και εσύ. Πλέον η μίνο έχει γίνει νεράκι εδώ και 3 χρόνια και πέφτει η απόδοση της, αλλά δεν γίνεται να την κόψω γιατί ακόμα 'κρατάει' τους κροτάφους. Ξεκινάω Φόλιτζεν και εγώ, μαζί με μίνο, και έχω περιέργια να δώ τι θα μου δώσουν τα πεπτίδια γιατί δεν έχω ξαναδοκιμάσει. Απλά είμαι σε δίλλημα, να συνεχίσω το ρόλλερ( γιατί ότι είχε να δώσει με μίνο το έδωσε..); Και να το συνδιάσω με φόλιτζεν; Θα κουμπώσω και τα Ω3 και all in για το καλοκαίρι!
την μινοξιδιλη μην την κοβεις,τουλαχιστον για λιγους μηνες,απλα προσθεσε folligen.
το λεω αυτο για να καταλαβεις αν και ποσο θα σε βοηθησει το folligen
για το roller αν βλεπεις οτι σε βοηθαει συνεχισε το
 
Μπλουζα