folligen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nothinggr

Member
Αν ενδιαφέρεται κάποιος, δίνω το ένα μπουκάλι (σφραγισμένο) στην τιμή που το πήρα (37€).
Κι αυτό γιατί με το μπουκάλι που ήδη χρησιμοποιώ θα βγάλω κάνα χρόνο.
 

newfish

Member
Εγω βαζω εδω ξαι αρκετους μηνες. Επανεκφυση δεν νομιζω οτι εδωσε. Μονο αν εκοψε την πτωση καπως. Δεν εκανε παντως τπτ διαφορετικο απο οτι εκανε το cg210
 

naruto

Well-Known Member
Κοντευω 2 μηνες χρησης στους αραιωμενους μου κροταφους χωρις καθολου regrowth?Λετε να το συνεχισω κ αλλο?Στους ποσους μηνες ειδατε καποια επανεκφυση?kappa i need your lights...
 

cool11

Well-Known Member
Λεω να ξαναπαρω ενα μπουκαλι folligen....εγω δεν ειμαι και σιγουρος για το ποσα προσφερει, αλλα κατι πρεπει να δινει, εννοω ως συντηρηση.
Αν εχετε να δωσετε feedback, για πειτε.
 

cool11

Well-Known Member
Για πειτε για κανενα προσθετο στο folligen ρε παιδια....
πχ κανελλα, κακαο, σησαμελαιο κλπ.
Μπορουμε να το ενισχυσουμε με καποιο τροπο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απορω γιατι δεν κινειται αυτο το τοπικ;
Στο black list το βαλατε και το folligen?
Κανεις δεν ειδε ποτε τιποτε;
Αντε γεια κι απο αυτο;
Αλλα καλυτερα, κι ετσι;
 

cool11

Well-Known Member
RE: Copper Peptides vs Minoxidil

εντελως τυχαια σημερα διαβασα οτι το folligen εχει 32 φορες περισσοτερο πεπτιδια χαλκου απο το tricomin,το παλιο το tricomin που ειχε,οχι το καινουριο.
επισης διαβασα απο χρηστη που εχει δοκιμασει και τα δυο οτι δεν εχουν καμια σχεση σε αποτελεσματα,το folligen προκαλει τσιμπιματα στην αρχη και ειναι αποτελεσματικο σε αντιθεση με το tricomin που δεν κανει τιποτα.
μηπως να το ψαξουμε λιγο καλυτερα?
υπαρχουν ερευνες που λενε οτι 2,5% πεπτιδια χαλκου εχουν καλυτερα αποτελεσματα απο 2% μινοξιδιλη.
δεν λεω τι ησχυει και τι οχι,δεν εχω δοκιμασει πεπτιδια ετσι και αλλιως.
απλα μεταφερω πληροφοριες
http://www.hairlosstalk.com/interact/showthread.php/21358-Tricomin-Spray-Vs-Folligen

kapa γιατι το παρατησες (και) το folligen?
Δεν το συστηνεις γενικως; Τι λες γι'αυτο;
 

cool11

Well-Known Member
Επειδη εχασε σε αποδοση και αυτο.οπως ολες οι θεραπειες

Οκ, δεκτο, αλλα....πολυ συντομα δεν ανακαλυψες οτι εχασε;
Πιστευω οτι καθε τοπικο, πρεπει να δουλευει καλα -αν αξιζει- για κανα δυο χρονακια τουλαχιστον...

Παντως, λες οτι -σε σχεση με αλλα- αξιζει, δεν ειναι πεταμενα λεφτα, οντως δινει κατι, οποτε ειναι καλο τοπικο, σωστα;;;;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οκ, δεκτο, αλλα....πολυ συντομα δεν ανακαλυψες οτι εχασε;
Πιστευω οτι καθε τοπικο, πρεπει να δουλευει καλα -αν αξιζει- για κανα δυο χρονακια τουλαχιστον...

Παντως, λες οτι -σε σχεση με αλλα- αξιζει, δεν ειναι πεταμενα λεφτα, οντως δινει κατι, οποτε ειναι καλο τοπικο, σωστα;;;;
καλο τοπικο...
θελει λιγο κοντρολαρισμα στην εφαρμογη,αν πεσει πολυ ποσοτητα μπορει να αφησει μπλε χρωμα στο δερμα και λαδιλα,με μικρη ποσοτητα δεν υπαρχει θεμα με αυτα τα δυο
 

Panos1992

New Member
Ειμαι χρηστης μινοξιδιλης εδω και πολλα χρονια.. Πιστευετε καλυτερα αποτελεσματα θα ειχα εαν αντικαθιστουσα τη μινοξιδιλη με Folligen ανα 6μηνο η απλα να τα χρησιμοποιω και τα 2 μαζι?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειμαι χρηστης μινοξιδιλης εδω και πολλα χρονια.. Πιστευετε καλυτερα αποτελεσματα θα ειχα εαν αντικαθιστουσα τη μινοξιδιλη με Folligen ανα 6μηνο η απλα να τα χρησιμοποιω και τα 2 μαζι?
Κανένα δεν αντικαθιστά το άλλο, έχουν εντελώς διαφορετική δράση. Συνήθως ο συνδυασμός τους με διαφορά τουλάχιστον 3 ωρών και άνω, είναι ο καλύτερος.
 
Μπλουζα