folligen

cool11

Well-Known Member
Τι γινεται ρε παιδες;
Βλεποντας να ρωταω σε διαφορα τοπικ και να μην απανταει κανεις,
θυμηθηκα το γνωστο ασμα του Καζαντζίδη 'οτι αγαπαω εγώ πεθαίνει' !!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

didars

Member
τελικά μήπως κάνει κακό από ένα σημείο και μετα; εγώ το ξεκήνισα μαζί με μίνοξ και για 2-2.5 μήνες η τριχόπτωση είχε μηδενιστεί. μετά ξανάρχισε και χειροτέρεψα ίσως λίγο απο πυκνότητα. τελικά το σταμάτησα για κάποιο διάστημα και θα το ξαναδοκιμάσω αργότερα. προσωπικά τρόμαξα λίγο απο αυτό http://www.hairlossgr.com/threads/Αναλυση-μαλλιων-προσδιορισμοσ-μεταλλων-κ-ιχνοστοιχειων.10019/

ο χαλκός ήταν σχεδόν 5 φορές πάνω από το ανώτερο φυσιοογικό όριο!! μήπως η πτώση οφείλεται (και) σε αυτό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
η πιο πανω αναλυση ειναι δικη μου η οποια εγινεενα μηνα μετα απο διακοπη φολλιτζεν....στο εργαστηριο τους εκανε εντυπωση αλλα μολις τους το ειπα ηρεμησανε...χαχα..στην δευτερη ομως ειχε παει στα φυσιολογικα του....παντως απο αυτο αππδεικνυεται οτι εχει μεσα πεπτιδια χαλκου..κατι ειναι κ αυτο
 

tasos33

Well-Known Member
το ιδιο συναιβει κ με τον ψρυδαργυρο απο το head shoulders που λουζομουν και για το σιδηρο λογω shen min ...τουλαχιστον δεν πληρωνουμε τζαμπα....παντως δυο βασικα ιχνοστοιχεια ψευδαργυρο κ χαλκος τα εχω χαμηλα...τυχαιοοοοοο δε νομιζω
 

didars

Member
καλά το σεν μιν με τόσα διαφορετικά συστατικλα που έχει μέσα, μπορεί να αντιδρά και ο καθένας διαφορετικά
 

didars

Member
δεν ξέρω εγώ αν κρίνω απο τους κροτάφους που χρησιμοποιούσα μίνοξ περισσότερο καιρό η αντίδρασή μου στο folligen ήταν απο μηδενική στην αρχη (επειδή δεν έχω έλλειψη χαλκου;; ) προς αρνητική μετά απο λίγους μήνες. εσύ βλέπω στην προηγούμενη σελίδα είχες απο την αρχή τριχόπτωση. απο την άλλη υποτίθεται το folligen οτι είναι τόσο καιρό γνωστό που έχει μπει στις αποτελεσματικές θεραπίες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
εδω ειναι,δεν χρησιμοποιω folligen πλεον.
οπως ολα τα τοπικα ετσι και αυτο χανει σε αποδοση

Ποτε προλαβαινεις και τα δοκιμαζεις ολα, λες κι αλλαζεις πουκαμισα!

Εγω κοντευω να τελειωσω το πρωτο μπουκαλι, και παρηγγειλα και δευτερο.
Τι στο καλο, δεν νομιζω με ενα μπουκαλι και εξι μηνες χρησης, να τα εχει δωσει ολα οσα ειχε να μου δωσει.
Τι λετε;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ποτε προλαβαινεις και τα δοκιμαζεις ολα, λες κι αλλαζεις πουκαμισα!

Εγω κοντευω να τελειωσω το πρωτο μπουκαλι, και παρηγγειλα και δευτερο.
Τι στο καλο, δεν νομιζω με ενα μπουκαλι και εξι μηνες χρησης, να τα εχει δωσει ολα οσα ειχε να μου δωσει.
Τι λετε;
τα αλαζω συνεχεια γιατι ερχεται η πτωση της ουσιας.
αν το χρησιμοποιεις 6 μηνες εχει δωσει σιγουρα τα μεγιστα,πως το βλεπεις?
 

cool11

Well-Known Member
τα αλαζω συνεχεια γιατι ερχεται η πτωση της ουσιας.
αν το χρησιμοποιεις 6 μηνες εχει δωσει σιγουρα τα μεγιστα,πως το βλεπεις?

Απο το thermascalp που το δοκιμασα περυσι πριν το folligen, νομιζω καλυτερο!

Λες οτι ολα τα τοπικα χανουν , κι ετσι ειναι φυσικα.
Αλλα ομως παροτι 'χανουν', και παλι κατι 'κανουν'.
Πχ κοβουν το regain και αρχιζει η κατρακυλα.
Η κοβεις τα τοπικα και δεν βαζεις τιποτε, αρχιζει η κατρακυλα.

Φυσικα, κατι νεο που δεν το εχει συνηθισει ο οργανισμος, πιθανως στην αρχη να δρασει καλυτερα.
Μπορει ομως και οχι.
Ειτε γιατι ειναι αναποτελεσματικο το ιδιο το σκευασμα (το 90% εκει καταληγει, και ας μου πει καποιος οτι ειμαι λαθος),
ειτε γιατι δεν 'καθεται' καλα στον οργανισμο μας (ενω σε αλλους μπορει να δουλευει καλα).

Αρα;
Εγω γι'αυτους τους λογους, ειμαι 'δυσκολος' στις αλλαγες.
Οταν κατι ψιλοδουλευει, αν και ποτε δεν ειμαι σιγουρος, το κρατω.
Η μεταβαση για μενα περνα απο μεγαλη 'βασανο', και πιστευω οτι πραττω σωστα.

Αν αλλαζα τοπικα καθε τετραμηνο, θα χασει τα αυγα και τα πασχαλια, κι ισως και τα μαλλια μου!
 

didars

Member
μια εξήγηση γιατί χάνουν μετά από λίγους μήνες όλα τα τοπικά που δουλεύουν ίσως είναι ο συγχρονισμός. http://www.hairlossgr.com/threads/mεταμόσχευση-vs-minoxidil.7942/ από την άλλη αν η δράση ενός τοπικού είναι η προσαρμογή κάποιων παραγόντων σε φυσιολογικά ή πιο ευνοϊκά επίπεδα, ίσως ένας δεύτερος λόγος που χάνει είναι ότι τα επίπεδα αυτών ξεφεύγουν προς την άλλη πλευρά. εκεί θες αραίωση της χρήσης.
 
Μπλουζα