Flosk, fut+fue, 3200+460 grafts, 8-9/8/2011

Flosk

Well-Known Member
Καλημερα σε ολους ,παρα το γεγονος πως οταν ξεκινησα να γραφω εδω δεν μου περναγε καν απο το μυαλο να ανεβασω φωτογραφιες οσο περναγε ο καιρος η ιδεα αυτη αρχισε να μην μου φαινεται και τοσο κακη τελικα μεχρι που εστειλα και σε 2 μελη μας με pm και ξεπεραστηκε καθε ντροπη..Το σκεφτομουν μερες να ανεβασω σε ενα νεο θεμα τις φωτο μου αλλα επειδη γινονται διαφορα τις τελευταιες μερες στο forum μας μεχρι, και αν ο Fenimore επιτρεψει, λεπτομερειες δεν θα δωσω γιατι δεν θελω να φανω βαλτος και εντολοδοχος γιατρου η κλινικης..Μεχρι και αν παρω το οκ απλα περιμενω να σχολιασετε το αποτελεσμα μου μεχρι στιγμης.Ευχαριστω


Δεν ξερω πως να βαλω τις υπολοιπες,ας βοηθησει καποιος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Εφόσον έβαλες φωτογραφίες μπορείς να γράψεις λεπτομέριες για την μεταμόσχευσή σου, δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

fenimore μονο 5 μπορω να ανεβασω..Μετα τι πρεπει να κανω?Σχολιασε και συ αν θες..
 

Adriano

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Πόσα grafts ; Και που; Από λεφτά;;Kαι επίσης με ποια μέθοδο.

Σε ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Εκανα strip στην HDC και ειχαμε συμφωνησει για 3200 μοσχευματα περιπου αλλα μου ειπαν πως βγηκαν παραπανω και δεν ξερω ακριβη αριθμο, οχι πολλα ομως, και πληρωσα 7700 περιπου.Ηταν αλλες τιμες πριν κανα χρονο αλλα και παλι ειχα προλαβει μια εκπτωση που ετρεχε για κανα μηνα στο σαιτ της εταιρειας, δεν θυμαμαι ποσο ηταν 400-500 ευρω, κατι τετοιο.σορρυ που δεν θυμαμαι ακριβη στοιχεια..
 

Adriano

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Πρέπει να έχει αλλάξει πολύ η εικόνα σου.Οι δικοί σου τι σου λένε?
Επίσης θέλω να σε ρωτήσω από πόνους παλεύεται η κατάσταση?
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

7800 ακριβως Adriano, το βρηκα απτην κινηση του λογαριασμου..


Εχει αλλαξει οντως πολυ..Οι φωτο που εστειλα ειναι πανοραμικες αλλα απο μπροστα ειναι μεγαλη η διαφορα γιατι αλλαζει ολη η βιτρινα..βασικα λεω μουφες στους γνωστους μου πως παιρνω μινοξ και φινα που δεν ξερουν καν τι ειναι αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν χρησιμοποιω καθολου φαρμακα.γιαυτο εκανα και μεταμοσχευση γιατι δεν ηθελα φαρμακα..οι πονοι ειναι στην αρχη και ειναι ανεκτικοι..εχω ζησει πολυ μεγαλυτερους.
 

Adriano

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Τελευταία ερώτηση (συγγνώμη αν σε κούρασα). Πόσο κοντά μπορείς να κόψεις τα πλαινά σου μαλλάκια.Με ενδιαφέρει πολύ αυτό το θέμα γιατί θέλω να κάνω και εγώ μεταμόσχευση και θέλω να δω αν μπορώ να κάνω strip αλλά να κρατήσω ένα σχετικά κοντό κούρεμα στα πλαινά ώστε να φαίνομαι περιποιημένος. ('Εχω περίεργο μαλλί).
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Καθόλου δε με κουραζεις..Εγω τα είχα ξυρισμενα για 10 μήνες σαν του N094.μέχρι το 10ο μήνα δεν φαινόταν κενο απτην ουλη αλλα λίγο η κοκκινιλα.τωρα μάλλον δεν θα φαίνεται τπτ..
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

floskara φαίνεται μια χαρά η δουλειά, ειδικά στην χερλαιν...μπράβο.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Thanks N094, πιστεύω πως έχει να δώσει ακόμη η μεταμόσχευση γιατι εχω παρα πολλα τριχακια καταξανθα που ειναι μισο πόντο και πολυ λεπτά και ακόμα ειναι σχεδόν αόρατα οποτε δεν δίνουν κάλυψη. Ευελπιστώ ότι τα οποια κενά υπαρχουν θα κλείσουν και άλλο..Εδω και μήνες ομως μεγαλώνουν βασανιστικά αργά αλλα σιγουρα μεγαλώνουν!μαλλον είμαι πολυ αργος.Εσυ παρατηρησες κάτι αντιστοιχο σε κάποια απο τις δικές σου μεταμοσχεύσεις;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara είπε:
fenimore μονο 5 μπορω να ανεβασω..Μετα τι πρεπει να κανω?Σχολιασε και συ αν θες..

Τα grafts πήγαν όλα στη hairline? Ή έβαλες και vertex? Τις υπόλοιπες φωτογραφίες βάλτες σε άλλο ποστ που θα κανεις, λογικά θα έχει όριο και δεν θα σε αφήνει να βάλεις άλλες στο ίδιο ποστ.
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Όχι μπήκαν περίπου 2600 μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω..δηλαδη πρεπει να ανοίξω καινούριο θέμα; Θα τις βάλεις εσυ σε αυτο το post?μέχρι 5 με άφηνε..Τα αλλα παιδια πως ανεβάζουν και άλλες φωτο στα post τους;


Και άντε πες και συ τη γνώμη σου..Κοτζαμ διαχειριστής εισαι..
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara είπε:
Όχι μπήκαν περίπου 2600 μπροστά και τα υπόλοιπα πίσω..δηλαδη πρεπει να ανοίξω καινούριο θέμα; Θα τις βάλεις εσυ σε αυτο το post?μέχρι 5 με άφηνε..Τα αλλα παιδια πως ανεβάζουν και άλλες φωτο στα post τους;


Και άντε πες και συ τη γνώμη σου..Κοτζαμ διαχειριστής εισαι..



Οχι ρε συ, όπως απάντησες και τώρα, φόρτωσε τις φώτο στο ποστ σου... Κάτσε να δω καλα το αποτέλεσμα... ;)
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Εχεις κανει αρκετα καλη δουλεια φιλε.Ειδικα μπροστα στην hairline.Νομιζω οτι ισως επρεπε να βαλεις κ λιγα ακομη στο πανω μερος ειδικα στο μπιφτεκι.Παντως η διαφορα ειναι οντως μεγαλη.Τα λεφτα βεβαια 7700 ειναι πολλα κατα την αποψη μου.Τελος θα ηθελα να πω οτι συμφωνω απολυτα στο κομματι που λες οτι απο την στιγμη που κανεις μεταμοσχευση κοβεις τα φαρμακα.Οντως ετσι ειναι.Η μεταμοσχευση ειν αι η καλυτερη θεραπεια κ η ασφαλεστερη,αν γινει σωστα.
 

n094

Active Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Floskara είπε:
Thanks N094, πιστεύω πως έχει να δώσει ακόμη η μεταμόσχευση γιατι εχω παρα πολλα τριχακια καταξανθα που ειναι μισο πόντο και πολυ λεπτά και ακόμα ειναι σχεδόν αόρατα οποτε δεν δίνουν κάλυψη. Ευελπιστώ ότι τα οποια κενά υπαρχουν θα κλείσουν και άλλο..Εδω και μήνες ομως μεγαλώνουν βασανιστικά αργά αλλα σιγουρα μεγαλώνουν!μαλλον είμαι πολυ αργος.Εσυ παρατηρησες κάτι αντιστοιχο σε κάποια απο τις δικές σου μεταμοσχεύσεις;

έχω παρατηρήσει αυτό που λες, δλδ τριχούλες σαν μύτη καρφίτσας που βγαίνουν από τον 7-9 μήνα και ωριμάζουν-μεγαλώνουν μέχρι και μετά τον 14-16 μήνα (λίγες αλλά όντως ισχύει). Γενικά θεωρώ πάντως ότι, ότι είναι να βγει βγαίνει μέχρι τον 10 άντε 11 μήνα, μετά απλά κάποιες αργούν να «ωριμάσουν» και έχουν την εικόνα που λες (δλδ σαν αξύριστα γένια).
 

pavlos

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Μια χαρά είσαι εάν δεν βαριέσαι βάλε και μια με όρθια τα μαλλιά
Εάν έκανες άλλη μια σαν ενισχυση θα ήσουν τούμπανο σε όλο το κεφάλι
 

kouklos10

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

μπορεις να βαλεις φωτο και απο την τομη ? και αν μπορεις θα ηθελα μια απο πανω στο βερτεξ, εκει ποσα εβαλες?
 

Billy_tramp

Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

συγχαρητήρια πολύ καλο αποτέλεσμα! βαλες μας με σηκωμένα μαλλια και απο την ουλη αμα δεν σου κάνει κόπο!
 

Flosk

Well-Known Member
RE: πριν και μετα απο 13 μηνες μ/μ

Bouklas κανενα προβλημα αλλα δεν εχω ιδεα για τι πραγμα μιλας..
 
Μπλουζα