Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Flosk φιλε να σε ρωτησω κατι. Στα 1500 που εβαλες crown , θυμασαι το λογο τριχων που ειχες?Αναλυση των gts δλδ σε μονα διπλα κλπ...Την αναφερεις καπου?
 

andy.k

Active member
Οχι flosk μη τρελενεσαι...Σε ρωταω επειδη κατα καιρους θιγεται το ποσο δυσκολο κ απαιτητικο ειναι το crown λογω φορας τριχων κ αλλων παραγοντων. Ωστοσο σε εσενα εχει γινει καλη δουλιτσα, με περιπου 40gts/cm2. Ok εχει περιθωρια τουμπανιασματος, αλλα ειναι αξιοπρεπεστατο το αποτελεσμα ως στιγμης με προοπτικη επειδη ειναι crown να δωσει ισως κ αλλο. Ηθελα λοιπον ενδεικτικα να δω περιπου ποσες τριχες/cm2 δινουν μια τετοια εικονα. Οκ εχεις αναφερει πως συνυπολογιζονται και τα περιπου 10gts/cm2 που προυπηρχαν απο αλλη μμ...δλδ αν ειχες 100% φυτρωση εισαι στα 50gts/cm2 περιπου...εγω λεω με τις οποιες απωλειες να εισαι στα 45/cm2...
 

Flosk

Well-Known Member
Καλημερα και χρονια πολλα. Ανεβαζω φωτο 2 χρονια μετα
 

Συνημμένα

  • 1DDBF19D-7A38-40DE-AEC6-051E51F05EC8.png
    1DDBF19D-7A38-40DE-AEC6-051E51F05EC8.png
    2 MB · Προβολές: 298
  • BB709231-2800-4FA6-AF18-8C7A61B7CC77.png
    BB709231-2800-4FA6-AF18-8C7A61B7CC77.png
    1.9 MB · Προβολές: 290

Flosk

Well-Known Member
Πιθανοτατα εχω χασει εδαφος αλλα για να συγκρινω με παρελθον και να εχω πιο ορθη συγκριση θα αφησω το μαλλι οπως πριν 2 χρονια.
 

Flosk

Well-Known Member
Προσπαθησα να ανεβασω βιντεο αλλα δεν το παιρνει λογω ογκου και ας ειναι μικρο. Αν μου πει καποιος τροπο θα το ανεβασω κ´ αλλιως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
χρησιμοποιεις καποιο φαρμακο για την τριχοπτωση τωρα , και τα τελευταια 3 χρονια απο τη μεταμοσχευση;
 

Flosk

Well-Known Member
Οχι, τιποτα απολυτως. Προφανως θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα αν επαιρνα αλλα το εφ´ορου ζωης δεν μου αρεσει ρε γμτ..
 

makis25

Well-Known Member
Ναι . οπως το χουμε συζητησει σε πολλα διαφορετικα νηματα. Οπως βλεπεις ομως δυστηχως η αντρικη φαλακρα δε κοιταει τι γουσταρουμε εμεις τι μας αρεσει τι οχι . Συνεχιζει αγέρωχη . Σκεψου το ενδεχομενο να παρεις κανενα φαρμακο γιατι 3 χρονια δεν ειναι πολλα . Σε αλλα 3-5 χρονια δηλαδη ποσα θα χασεις ακομη. Δε θελω να σε στεναχωρω . Δικα σου μαλλια ειναι .
 

nine

Active Member
Μπροστα δεν εχεις κανει τιποτα; Ηλικια;
Αν ναι, περιεργο pattern στις μπροστινες ζωνες εισαι πολυ δυνατος.
Πισω παντως εχεις καποια τριχοφυΐα και αν βαλεις και το γεγονος οτι η φωτο δειχνουν οσο δεν παει το προβλημα δεν εισαι ασχημα. Φαινεται η δουλεια της μμ πουθενα δεν εισαι γυαλι.
Στο συγκεκριμενο σημειο εχει μεγαλη σημασια ο φωτισμος.
Για τοπικ δεν το συζηταω καν. καμουφλαρεις πανευκολα και ασφαλη το προβλημα αφου εισαι πυκνος μπροστα :p

Αλλη μια φορα αποδεικνύεται πως αν δεν εχεις hairline η εχεις φαγωμενη εισαι τελειωμενος ή εχεις θεμα α, β ζωνη εισαι σε χειροτερη κατασταση απο καποιον που εχει μια ψευτο φωλια πισω. Ολη η εικονα ειναι ΜΠΡΟΣΤΑ!!

Φανταστειτε το κενο αυτο με το δερμα να το βλεπατε μπροστα στο τσουλουφι σε καποιον που εχει και ανοιχτους κροταφους.

Φιλικα το λεω, δεν μηδενιζω το προβλημα και την σημασια της μμ.

edit: Λαθος post, δεν γνωριζα οτι εχει κανει μμ στις μπροστινες περιοχες
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Φανταστειτε το κενο αυτο με το δερμα να το βλεπατε μπροστα στο τσουλουφι σε καποιον που εχει και ανοιχτους κροταφους.

Φιλικα το λεω, δεν μηδενιζω το προβλημα και την σημασια της μμ.

Φιλε nine, οσα γραφεις περι μεταμοσχευσεων ειναι μαλλον αστοχα.

Αν περιμενες λιγο, θα επαιρνες απαντηση απο τον φιλο Flosk στο ερωτημα σου...."αν εκανε μεταμοσχευση μπροστα".

Φυσικα και εχει κανει μμ στις μπροστινες ζωνες (περιπου 3500 grafts το 2011.....δες το σχετικο νημα στο προφιλ του).

Αν δεν ειχε κανει μμ, τοτε οχι απλα θα φαινοταν δερμα, αλλα μαλλον θα γυαλιζε σαν καθρεφτης.

Επομενως, οσα γραφεις, δεν εχουν κανενα νοημα.

Ο,τιδηποτε βλεπεις ειναι αποτελεσμα 2 μεταμοσχευσεων.........(μιας πετυχημενης μπροστα, και μιας με μετριο αποτελεσμα στο crown....συμφωνα με την προσωπικη ταπεινη μου εκτιμηση).

ΥΓ. Δεν ξερω αν συμφωνεις μαζι μου φιλε Flosk ή εισαι ικανοποιημενος και απο τις δυο μεταμοσχευσεις σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ο Flosk ήρθε στο consultation να πω και εγώ 2 πράγματα.

Είναι μια περίπτωση DPA (diffused pattern alopecia) δηλαδή διάχυτης με καλή και σγουρή τρίχα. Το expected NW είναι NW5 και η δοτριά του πλέον δεν μπορεί να βγάλει παρά μόνο 3-3.5Κ graft με χαμηλό λόγο (2.0). Είναι η κλασσική περίπτωση μμ χωρίς πλάνο και από αυτές που χρήζουν φίνας σε χαμηλές δόσεις, την οποία ο flosk δεν θέλει (και το σέβομαι απόλυτα). Δεν μπορώ να πω αν οι μμ του ήταν επιτυχημένες ή όχι, το σίγουρο όμως είναι ότι 5500g με αυτή την τρίχα θα έπρεπε να δείχνουν καλύτερα σε αυτή την περιοχή. Το θέμα είναι όμως ότι έχει αρκετές τρίχες σε thinning στην λήπτρια περιοχή που σημαίνει ότι στο μέλλον θα αραιώσει και άλλο. Άρα θέλει πλεον πολύ προσεκτικές κινήσεις από τη στιγμή που δεν θα πάρει φίνα. Την γνώμη μου την έχω πει, μακρύτερο μαλλί και λίγο υπομονή. Είναι μόλις 35. Επίσης το χτένισμα από τις άδειες περιοχές πίσω προς τα εμπρος δεν βοηθάει καθόλου γιατί δεν υπάρχει layering.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Στο Κράουν δεν πήγε καλά παντως.Αραιωσε και εκεί βέβαια αλλά θα έπρεπε να είχε καλύτερη εικόνα.
 
Μπλουζα