Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

Flosk

Well-Known Member
Παιδια καλημερα, ανοιγω νεο νημα για να ειναι πιο ευκολη η αναγνωση και η παρακολουθηση της πορειας μου. Σημερα ταξιδευω με τον κουμπαρο μου για το νησι και αυριο μπαινουμε στο τραπεζι. θα προσπαθησω αν οχι αυριο, μεθαυριο να ποσταρω φωτο και εμπειριες. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

[Update: Οι συζητήσεις γίνονται εδώ]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλη Πτηση!!!Καλη Επιτυχια και αναμενουμε....
Την προεδρικη σουιτα κλεισατε δωματιο?
 

Flosk

Well-Known Member
Geroksoura και Tropheus σας ευχαριστω πολυ. Παιρνω δυναμη και κουραγιο απο τις ευχες σας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Φωτογραφιες
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    342.3 KB · Προβολές: 1,153
  • image.jpg
    image.jpg
    334.6 KB · Προβολές: 1,116
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Βγαλαμε 1557 μοσχευματα
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    334.6 KB · Προβολές: 1,102
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Στο ψητο..
Εφτασα στην κλινικη κατα τις 8:30. Ο Μ*ρας μου ειπε πως η επιφανεια που θα καλυψουμε χρειαζεται περιπου 1600 μοσχευματα. Με τον Φιουρη ειχαμε υπολογισει πως χρειαζονται λιγοτερα στο τελευταιο consultation αλλα ο γιατρος θεωρησε πως ειναι καλυτερο να εχω την ιδια πυκνοτητα με μπροστα για πιο ομοιομορφο αποτελεσμα. Το δεχτηκα αφου με διαβεβαιωσε πως εχω αρκετο αποθεμα για το μελλον και δεν χρειαζεται να ανησυχω καθολου. Τα μελη της ομαδας ηταν η αναισθησιολογος Χριστινα, η Helen & ο Κυριακος(Μ*ρας). Ενοιωσα οτι τα πραγματα ειναι πιο οργανωμενα απο τις 2 προηγουμενες φορες παρ´οτι τα μελη της ομαδας ηταν λιγοτερα. Πονεσα λιγοτερο με την αναισθησια και δεν χρειαστηκα επαναληπτικες γιατι δεν ποναγα και γιατι δεν υπηρχε η παραμικρη καθυτερηση.Ο γιατρος ηταν πιο σφαιρα απο καθε αλλη φορα, και δεν ενοιωσα τον παραμικρο πονο. Οι κινησεις του ηταν πολυ σταθερες και αυτοματοποιημενες και γιαυτο ενοιωσα σιγουρια. Η Helen πολυ γλυκια, μου κρατησε παρεουλα για αρκετη ωρα οσο εβγαζε και εβαζε. Πηγαινε πιο αργα απο τον γιατρο σε ταχυτητες αλλα ενοιωθα οτι ειναι σχολαστικη και τσεκαρει συνεχεια αυτο που κανει. Η Χριστινα βοηθησε επισης λιγο στην τοποθετηση.
Τελικα βγαλαμε 1557 μοσχευματα που ομως καμια 60αρια μπηκαν στην ουλη του strip δοκιμαστικα για να δω αν μου αρεσει. Εκανα και 2 διαλειμματα για φαγητο και τελειωσα στις 18:00. Αυτα ρε παιδια.
Overall ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την λειτουργια της ομαδας και μενει να δουμε τα αποτελεσματα. Να προσθεσω πως ο κουμπαρος μου ηταν στο διπλανο δωματιο και εκανε ταυτοχρονα για να διορθωσει δουλεια του Γκ**ρα που πραγματικα δεν ηταν κακη αλλα ηθελε να πυκνωσει παραπανω, να διορθωσει hairline και να κρυψει τα micrografts.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nucky

Active Member
Καλά αποτελέσματα !

Τι έκταση σε cm2 κάλυψες με τα 1560 ;

Και η ερώτηση του εκατομμυρίου : Τώρα που ξύρισες το κεφάλι αλλά έχεις ουλή , πώς σκοπεύεις να κινηθείς για τις 3-4 εβδομάδες μέχρι να μεγαλώσουν τα μαλλιά και να ξανακαλυφθεί ; Τι θα κάνεις με δουλειά , οικογένεια , φίλους , γειτονιά κλπ; Εδώ έχω κολλήσει εδώ και χρόνια . Άλλη στριπ δεν μπορώ να κάνω , αλλά πως ξυρίζω το κεφάλι με την ουλή για FUE ;Κάτι έψαξα για SMP αλλά δεν έχω πολλά ενθαρρυντικά στοιχεία
 

Flosk

Well-Known Member
Εναν κυκλο 6 επι 6 συν ενα τριγωνακι μπροστα Nucky. Οσο για την ερωτηση του εκατομμυριου η απαντηση ειναι οτι θα κρυβομαι σπιτι μια εβδομαδα αφοτου γυρισω απο Κυπρο και μετα θα κυκλοφορω με καπελο. Απλα πραγματα. Ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mε το καλο flosk.Θα μεινεις 7 μερες εκει τωρα?
Ο κουμπαρος σου θα μας ενημερωσει και αυτος?Εκανε strip?
Oταν ολοκληρωθει το αποτελεσμα βαλε φωτος η μια διπλα στην αλλη πως ησουν και πως εγινες με σειρα μεταμοσχευσεων.
 

nucky

Active Member
Άρα μιλάμε για περίπου 40 gr άμα τ.εκ. Αν είναι και πολύ τρίχα λόγω Κράουν είναι στο όριο για μια καλή πυκνότητα. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί.

Την πρώτη βδομάδα θα τη βόλευαν κι εγώ κρυμμένος στην τρύπα μου και με άδεια. Τις άλλες τι γίνεται...κρύβεται η ουλή με καπέλο;;; Θα είναι τύπου Λόρενς της Άραβας με κουρτινουλα; και το μόνιμο καπέλο δεν θα εγείρει υποψίας; Υποθέτω ότι δεν θα το φοράς σε δουλειά, για μένα θα ήταν ούτως η άλλως αδυνατο
 
Μπλουζα