Filtros, fue, 2000 grafts, 16/6/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Μια χαρά είσαι φίλε μου, ωραία δουλίτσα και καθαρή, έχεις πολύ υφιστάμενο μαλλί θα γινεις μπόμπα οσο δεν σκέφτεσαι!!
 

filtros

Member
17 μέρες μετά τη Μ.Μ. Τα περισσότερα μεταμοσχευμένα έχουν πέσει. Έχουν μείνει κάποια αλλά μέχρι τον μήνα φαντάζομαι ότι θα πέσουν και αυτά. Νομίζω ότι έχουν φύγει και κάποια από αυτά που είχα μπροστά αλλά νομίζω όχι πολλά. Μπαίνουμε στο δύσκολο διάστημα. Ξεκίνησα χθες Regaine 2% για να βοηθήσει στη φύτρωση όπως μου είπε ο γιατρός και από τον μήνα και μετά θα την παλέψω με τόπικ όταν βγαίνω έξω.
 

Συνημμένα

  • IMG_3825.JPG
    IMG_3825.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 750

aeratos28

Just aeratos
Φιλε δεν φένεται οτι εχεις κανει εμφύτευση με τπτ..ωραίος..ουτε κοκινιλες ουτε τπτ..βέβαια είχες και μαλλια,πιστεύω θα εχεις αποτέλεσμα δυνατό.μακάρι σου το εύχομαι..
 

filtros

Member
Kαλησπέρα παιδιά, ευχαριστώ για τις ευχές! Τώρα μπήκα στην 21η μέρα και είμαι ακόμα στη δύσκολη φάση της όλης ιστορίας. Μακάρι να περάσει ο καιρός και το αποτέλεσμα να είναι αυτό που περιμένω. Δηλαδή τουλάχιστον αξιοπρεπές. Φωτογραφίες νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να ανεβάσω τώρα, δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με τις τελευταίες. Θα ενημερώσω το νήμα στο δίμηνο
 

filtros

Member
Eυχαριστώ @Νικολας νικ

Ναι τα περισσότερα έπεσαν έμεινε ένα 15-20%. Πέφτουν κάποια σιγά-σιγά και από αυτά (είδα μερικά σήμερα). Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογική εξέλιξη χωρίς όμως να ισχύει το ρητό "όσο πιο γρήγορα πέφτουν, τόσο πιο γρήγορα βγαίνουν".
 

filtros

Member
Παρατήρησα κάποιες τρίχες να πέφτουν. Θα ανεβάσω φώτο αύριο το πρωί. Έχω την αίσθηση πάντως ότι είναι ελάχιστο το σοκ λος. Θα ανεβάσω φώτο και θα φανεί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

filtros

Member
χαχαχ @poseidonas77 εννοώ ότι παρατήρησα ένα σοκ λος. Και τώρα ακόμα πέφτουν κάποιες τρίχες αλλά δεν έχω δει -τουλάχιστον για την ώρα- το σοκλος που είχα υποστεί στην BK. Bέβαια υπάρχει ακόμα δρόμος ακόμα και για το σοκλος νομίζω, οπότε δεν μπορεί ακόμα να κριθεί. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω το συντομότερο δυνατό κάποιες φωτο για να δείτε
 

filtros

Member
H μία φώτο δείχνει το πώς είμαι τώρα και η άλλη το πώς ήμουν πριν ξεκινήσει η ΜΜ στην MHRC. Υπάρχει κάποια πτώση των μαλλιών που υπήρχαν (τα μπροστά ήταν σχεδόν όλα μεταμοσχευμένα από παλαιότερες ΜΜ) αλλά κατά τη γνώμη μου για την ώρα δεν υπάρχει κάτι συνταρακτικό. Νομίζω ότι αν πάνε όλα καλά και πεταχτούν 1.500 grafts από τα 2.000 που έβαλα θα αλλάξει κατά πολύ η εικόνα μου. Πείτε μου αν θέλετε και εσείς τη γνώμη σας.

Να πω ότι τα μεταμοσχευμένα σιγά-σιγά πέφτουν, βρίσκω συνέχεια μικρές τριχούλες στο μπάνιο και στο μέτωπό μου. Επίσης παρατήρησα κάποιες... κουκίδες (λίγες) που είναι σαν να αρχίζουν να βγαίνουν νέες τρίχες. Προσπάθησα να φωτογραφίσω αλλά επειδή έρχεται πολύ κοντά ο φακός δεν φαίνονται καλά και θολώνουν οι φώτο.

Είμαστε στην αρχή του δρόμου, θέλει μεγάλη υπομονή αλλά το ερώτημα είναι πώς θα την παλέψω κατά τη διάρκεια. Σκέφτομαι τόπικ (το φοβάμαι λίγο στα μεταμοσχευμένα είναι η αλήθεια). Να υπενθυμίσω ότι από την 20 μέρα ξεκίνησα Regain 2%.
 

Συνημμένα

  • IMG_3904.JPG
    IMG_3904.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 655
  • DSCN5339.JPG
    DSCN5339.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 686

filtros

Member
Παίδες καλησπέρα. Έκλεισα τον ένα μήνα, έχουν φύγει κάποιες από τις παλιές μεταμοσχευμένες τρίχες που ήταν στο σημείο που μπήκαν τα μοσχεύματα από την τελευταία ΜΜ στον Γεωργίου. Περνάω την πιο άχαρη περίοδο της Μ.Μ. αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Έβγαλα μια πολύ κοντινή φώτο από το μπροστά κομμάτι της hairline. Αυτές οι μαύρες κουκκίδες που ψιλοπετάγονται είναι άραγε από την τελευταία ΜΜ? Και αν ναι έχουν ξεκινήσει να φυτρώνουν ή θα πέσουν? Ξέρει κανείς? Στις άλλες ΜΜ που έκανε στην ΒΚ δε θυμάμαι να υπήρχαν τέτοιες τρίχες στον πρώτο μήνα. Τι να πω μακάρι να πηγαίνω καλά και ο Θεός βοηθός ;-)
 

Συνημμένα

  • photo.PNG
    photo.PNG
    1.2 MB · Προβολές: 620

sven

Active Member
Έκανες καλη επιλογή, δεν ίσουνα και δύσκολη περίπτωση . Όλα θα πάνε καλα . Για τις μάυρες κουκίδες δεν έχω ιδέα ,ας απαντήσουν οι έμπειροι. :)
 

filtros

Member
Παραθέτω μερικές ακόμα φωτο με την εικόνα μου σήμερα (1 μήνα και 3 ημέρες μετά τη ΜΜ). Ατενίζω με αισιοδοξία το μέλλον αλλά υπάρχει ακόμα πολύς δρόμος. Αν δει κανένας πιο έμπειρος τις φώτο θα τον παρακαλούσα να μου πει αν θεωρεί την εξέλιξη φυσιολογική για την ώρα. Δεν ξέρω αν αυτές οι μικρές έντονες τριχούλες που ξεπετάγονται θα πέσουν, ή αν θα μεγαλώσουν στην πορεία.
IMG_4012.JPG
IMG_4019.JPG
IMG_4012.JPG
Κατά τα άλλα υπομονή ακόμα 5 μήνες για να αρχίσει να αχνοφαίνεται η αλλαγή. Μακάρι να πάνε όλα καλά
 

Συνημμένα

  • IMG_4023.JPG
    IMG_4023.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 517

poseidonas77

Well-Known Member
filtros δεν εχεις απο τι βλεπω ουσιαστικο shock loss στα προ μμ μαλια...ευγε στο γιατρο....
@εισαι πολυ ενδιαφερουσα περιπτωση...χρειαζομαι και εγω περιπου1500- 2000graffs στη hairline
μεσα στα μαμα μαλια και γυρναω σιγουρα 15-20 χρονια πισω...αλλα ειμαι δυσκολη περιπτωση οπως και εσυ...
@κανονισε να εξαφανιστεις και να μη δουμε την εξελιξη....μαυρο φιδι που σε φαγε...:D:D
@εβαλες και αναποδα τις φωτο....:mad::mad:
 
Μπλουζα