F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
ενα απο αυτα ειναι και το revivogen


Τι είναι Revivogen και πώς λειτουργεί;
Το Revivogen Topical DHT Blocker που έχει ενεργά συστατικά που βοηθούν να εμποδίσει την DHT (dihydrotestosterone). Το Revivogen το κάνει αυτό με το φράξιμο της δραστηριότητας του ένζυμου 5 άλφα

Revivogen έχει παρενέργειες ;

όπως φαίνεται όχι έχουν αναφερθεί κάποιοι πονοκέφαλοι η κάποιες ενοχλήσεις μόνο στο 2% των ανθρώπων που το δοκίμασαν
κάτι άλλο δεν έχει αναφερθεί όσο για την μειωμένη λίμπιντο που λένε πολλοί από το proscar κτλ δεν επηρεάζει καθόλου το revivogen γιατί καταστείλει την dht τοπικά και οχι οργανικά
και στο αίμα μέσω της κεφαλής περνάει τόσο πολύ μικρή ποσότητα του revivogen Που θεωρείται αμελητέα

Τι είδους αποτελέσματα να αναμένω;
σε περίπου πέντε εβδομάδες μετά την χρήση του Revivogen θα παρατηρήσετε μια σημαντική μείωση τριχόπτωση σας και έπειτα θα νοιώθετε τα μαλλιά σας ποιο χοντρά πιο δυνατά

Revivogen λειτουργεί για τις γυναίκες;
Ναι άλλα όχι σε όλες για να δουλέψει σε γυναίκες θα πρέπει η αιτία της απώλειας τρίχας είναι ιδια με τους ανδρες
ενα θετικο για τις γυναίκες ειναι το οιστρογόνο γιατι βοηθά να προστατεύσει το θυλάκιο τρίχας από την DHT.

Πώς χρησιμοποιείται;
τουλάχιστον μια φορά την μέρα απλώνεις την λοσιόν (Scalp Therapy) επειτα για το λιγότερο 3 με 4 ωρες δεν βάζεις τίποτα στο κεφάλι σου για να απορροφηθούν τα συστατικά του απο το κεφάλι

μπορω να βαψω τα μαλλια μου παραλληλα σε χρηση με το revivogen ;
φυσικα και μπορεις

Μπορώ να χρησιμοποιήσω Revivogen μετα απο μια μεταμοσχευση μαλλιων
παλι ναι

με τα ατροφημένα θυλάκια τρίχας τι παιζει;
τιποτα δυστυχως αφότου έχει ατροφήσει το θυλάκιο τρίχας, χάνεται μόνιμα

το χρησιμοποιω εδω και λιγες εβδομαδες και ακομη πεφτουν τα μαλλια μου;
αυτο εχει αναφερθει πολλες φορες δεν εμπνέει καμια ανησυχία μεσα σε 3 μηνες τα μαλλια σου θα σταματησουν να πεφτουν

το revivogen επηρεαζει την σεξουαλικοτητα ;
οχι ειναι τοσο μικρη η ποσοτητα που περνάει στο αιμα μου θεωρείται αμελητέα

***** περισσοτερα μπορεις να διαβασεις για τους dht blockers στο http://www.hairlossgr.com/wiki
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Thanks για το F.A.Q σου παναγιώτη. Πολύ καλό και ότι πρέπει για νέους χρήστες, ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνουν για απαντήσεις, να είναι όλα σε ένα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ευχαριτω πολυ ακη ;D
η γνωμη σου μετραει πολυ για μενα :D

θα προσπαθησω να το κανω update συχνα μολις μου ερθει κατι καινουργιο θα το κανω edit και θα προσθεσω αργοτερα και αλλα τοπικα ανασταλτικα dht
θα προσπαθησω να κανω και συγκρισεις αναλογα με τα συστατικα τους την τιμη τους και οτι αλλο μπορεσω να σκεφτω
 

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ξερει κανεις να μου πει αν λιγη το revivogen (η λοσιον ειδικα με ενδιαφερει αν λιγη) για να κανω μια ακομα παραγγελια?
Γιατι το rogaine ξερω σιγουρα οτι λιγη.
Αν ξερετε πεστε μου
THANKS
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Εάν λήγει; Ναι. Γύρνα το απο κάτω το μπουκαλάκι να το δείς. Εμένα το ένα έλεγε '09 και το άλλο '10.
 

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ακη εγω χρησιμοποιω revivogen δεν πεφτει ουτε 1 τριχα εδω και 6 μερες !
Εχει δικιο εχει ημερομηνια ληξεις το scalp therapy
 

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ακη ξεχασα να σου πω και κατι ακομα οι τριχες που εχω εγιναν ποιο χοντρες σαν συρμα εγιναν γιατι εχω σγουρα μαλλια αλλα δεν πεφτει ουτε 1 τριχα.
Απο οτι φαινετε κανει μεγαλη δουλεια Ακη και σε ευχαριστω παρα πολυ
 

barman

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

σε 6 μερες που το χρησιμοποιεις.δεν νομιζω να ιδες κατι..η ιδεα σου θα ειναι..απλα το revivogen και ολα τα προιοντα για τριχοπτωση εχουν ουσιες που δινουν ογκο στην τριχα...αυτο θα ειναι..
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Γειά σας παίδες,
το πήρα και εγώ το Revivogen επειδή φοβήθηκα να πάρω proscar (ακόμα) και παρατήρησα από την επόμενη μέρα πολύ λιγότερο λάδωμα στο μαλί. Πολύ μεγάλη διαφορά στο λάδωμα πραγματικά, φυσικά λούζομαι όπως λουζόμουν πάντα every day !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παρα πολυ καλο αυτο εχω να πω και εχει περασει μονο 6 μερες :) ευτιχως που ειναι και αυτα και περνουμε κουραγιο
 

dim74

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

επειδη δεν εχω πιστωτικη καρτα καμια αν παω σε μια τραπεζα(κυπρου ας πουμε που βγαζει σιγουρα...)και βγαλω μια prepaid card προπληρωμενη καρτα δηλαδη που την γεμιζεις εσυ με χρηματα οσα θες και την εχουν για ασφαλεις συναλλαγες στο ιντερνετ θα μπορω να παραγγειλω το revivogen?
 

dim74

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ειναι καλο λες να το παρω?εσυ βαζεις κατι αλλο περα απο αυτο?to kontisioner το πηρες εσυ η ειναι ασκοπο?τα 185 δολαρια ποσα ευρω ειναι?
 

karaflas_1

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Ολα κανουν δουλεια την περισσοτερη η λοσιων ολα καλα ειναι τα 225$ ειναι 160 ευρω περιπου η αναλογια ειναι 1 ευρω = 0,68$ θα πολλαπλασιασεις τα δολλαρια που λεει με 0,68 για να βρεις ποσο κοστιζει.
Οσο για την καρτα βαζεις οσα θελεις μεσα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

η θεραπεια ειναι το scalp therapy τα αλλα ειναι βοηθητικά δεν ειναι απαραιτητα
τα 183 δολλαρια ειναι περιπου 120 ευρω πανω κατω
δεν καθομαι με να το υπολογισω με κομπιουτερ αλλα εκει μεσα ειναι
 

john_e

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Στράτο καλησπέρα,
είδα τη φωτό σου και χωρίς όμως να είμαι και ο πιο ειδικός νομίζω ότι το πρόλαβες το κακό. Πρέπει να μειώσουμε το DHT μας φίλε. Διάβασα αρκετά και πιστεύω ότι πρέπει να δουλέψουμε (τα άλλα παιδιά περισσότερο που είναι και γνώστες) και ένα φορα για τη διατροφή => λιγότερο ζωικό λίπος => λιγότερη τεστοστερόνη => λιγότερη DHT => περισσότερο μαλί & περρισότερη αεροβική => λιγότερη DHT .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

john e προσεχε ομως λιγοτερη τεστοστερονη προκαλει και αλλα πολλα
μην ακουσω και κανεναν να παιρνει οιστρογωνα για να προστατεψει τα μαλλια του
μην κανουμε ακροτητες γενικα
πριν κανεις κατι στον οργανισμο σου ψαξε τις συννεπεις
 
Μπλουζα