F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Briner είπε:
Έτσι είχα διαβάσει κι εγώ, αλλά είπα να το ρισκάρω. Τελικά κανένα πρόβλημα.

Να σαι καλα!
Μολις βρω καποια χρηματα, ισως κανω κι εγω μια παραγγελια.
Απλα θα βαζω πιο αραια για να μου κρατησει πιο πολυ. Δυσκολοι καιροι...
 

Atermon

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Briner είπε:
Παράγγειλα χθες από την «μαμά» Revivogen την τρίμηνη θεραπεία (περίπου 85 ευρώ με τα ταχυδρομικά -FedEx). Την έστειλαν την ίδια μέρα.

Κυριολεκτικά την ίδια μέρα ήρθε; Τότε πιθανότατα δεν ήρθε απο Αμερική.
Πάντως, μη ξεχάσεις να μας ενημερώνεις για την πρόοδό σου. Το feedback που έχουμε για το revivogen είναι μικρό.
 

Briner

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Από Αμερική έφυγε. Έχω το track number της αποστολής. Αλλά δεν είπα ότι ήρθε την ίδια μέρα, αλλά ότι το έστειλαν την ίδια μέρα.

Βασικά, το Revivogen δεν το χρησιμοποιώ για επανέκφυση, αλλά για διατήρηση. Τώρα, αν βγει και καμμιά τριχούλα (που δεν το πιστεύω), καλοδεχούμενη. Είμαι στα 40+, οπότε δεν περιμένω να δω λαγούς με πετραχήλια. Από τον Νοέμβριο που το χρησιμοποιώ πάντως, η τριχόπτωση έχει μειωθεί αισθητά, ενώ και το μαλλί δείχνει πιο δυνατό.
 

Briner

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Παρέλαβα σήμερα το μεσημέρι. Η πιο γρήγορη παράδοση που είχα ποτέ από Αμερική (μέσα σε 3 μέρες).
 

mikegad

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Είχα την εντύπωση πως με fedex και λοιπές courier από Αμερική το τελωνείο ήταν σίγουρο...
Αnyway..αφού πήγαν όλα καλά
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Μαλλον κανεις δεν θα το εχει δοκιμασει, αλλα ας ρωτησω...
Τη σειρα revivogen pro, την εχει δοκιμασει κανεις;
Εχει, γραφει το site, τα ιδια συστατικα. Απλα βγαινει σε 'μικροτερα' πακετα (πχ 2 μπουκαλια-αντι για 3), και μαλλον αλλη μυρωδια-υφή.
Μαλλον πρεπει να απευθυνεται πιο πολυ σε κομμωτηρια? Δεν το λεει στο site, αλλα καπου μου φαινεται παλια κατι τετοια ειχα διαβασει.
Το 'pro' ειναι μαλλον οτι απευθυνεται σε επαγγελματιες τους ειδους που ασχολουνται με τα μαλλια...(θεραπειες, κομμωτηρια κλπ)

Παντως, σαν κοστος, ειναι το ιδιο με το 'απλο'.
Αν κανεις τη διαιρεση το πακετο των 2 μπουκαλιων με την τιμη, βγαινει σχεδον ιδιο με το να διαιρεσεις το πακετο των 3 'απλων' revivogen με την τιμη τους.
Αν ειχαν αρκετα μικροτερη τιμη, θα τα επελεγα, γιατι εκανα τελικα παραγγελία την προηγουμενη βδομαδα.
 
RE: F.A.Q Revivogen

Μετά από πολύ ψάξιμο, καταλήγω ότι έχω την περιβόητη Α Α, μετά από δύο χρόνια σε αυτή την κατάσταση λέω να κανω κάτι γιατι δεν μπορώ ΝΣ τς βλέπω έτσι οπότε λέω να ξεκινήσω με τα ελαφριά, ρέβιβο και μινοξιδιλη. Οι ερωτήσεις που έχω ειναι 1 το κεφάλι μου απο την χερλαιν μέχρι πίσω στην κορυφή ειναι μισές τριχες χοντρές μισές χνουδια χωρις υποχώρηση κροταφων η χερλαιν θα καταφέρουν αυτά τα στο να μου κάνουν τα χνουδια τριχες 2 πως να τα ξεκινήσω πρώτα το ενα και μετά από καιρό το αλλο και τα δύο μαζί, μήπως διπλοσενταρω και γίνει χαμός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Atermon

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Διάβαζα το wiki του forum μας και έχει το revivogen ανάμεσα στα προτεινόμενα σκευάσματα κατά της τριχόπτωσης. Επίσης αναφέρει ότι έχει πολύ καλά αποτελέσματα.
Ωστόσο διαβάζοντας αυτό το thread και άλλα σχετικά με το revivogen δεν υπάρχει σαφής ικανοποίηση, παρά μόνο μια αόριστη απογοήτευση.
Τι ισχύει τελικά; Υπάρχει κάποιος που το χρησιμοποιεί πολύ καιρό (χωρίς συνδυασμό με άλλα φάρμακα) και να είναι σίγουρος ότι δούλεψε;
 

Briner

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Εξαρτάται τι προσδοκίες έχεις. Σε μένα έχει κάνει δουλειά στον τομέα τριχόπτωση. Υποστηρίζεται ότι σε βάθος χρόνου ευνοεί και την επανέκφυση, αλλά εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, 6 μήνες μετά.

Δεν βάζω άλλο τοπικό, πλην του Thermascalp (καψαϊκίνη).
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Briner είπε:
Εξαρτάται τι προσδοκίες έχεις. Σε μένα έχει κάνει δουλειά στον τομέα τριχόπτωση. Υποστηρίζεται ότι σε βάθος χρόνου ευνοεί και την επανέκφυση, αλλά εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο, 6 μήνες μετά.

Δεν βάζω άλλο τοπικό, πλην του Thermascalp (καψαϊκίνη).

Συγνώμη για το Offtopic. Briner τι βλέπεις με το thermascalp?Αν μπορείς απάντησε στο θέμα του. Thanks
 

tdm84

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

κανω χρηση ρεβιβο εδω κ 3 εβδομαδες σχεδον, τις πρωτες μερες εκανε τισ τριχες ποιο ζωντανες, στην συνεχεια εχω δει μερικες να φευγουν (δλδ 10 τριχεσ στισ 3 εβδομ. μικρες ομως κ αδυναμες).
τωρα εχει λεπτύνει ολεσ τισ τριχεσ στην περιοχη που το βαζω κ μου εχει κανει ξηροδερμια. η περιοχη που τοβαζω ειναι πολυ μικρη δλδ 5 ψεκασιες το μαξ .
εχω δει πορους ανοιχτους που πριν δεν εβλεπα κ μικρεσ τριχεσ αναμεσα σε μακρυ μαλλι ! σαν γενικη εικονα στο σημειο ομως ειναι πιο αδειο τωρα απο οταν το αρχισα γτ αυτη η μαλακια εχει λεπτύνει τισ τριχες :p .περιμενω να δω στον μηνα τι θα γινει.
Α! δεν εχω σταματησει να βαζω axelan να το υπογραμμίσω αυτο!
αυτα φιλικα για ολους :)
 

cristiano

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Παιδιά εγώ χρησιμοποιώ το ρεβίβο από το Σεπτέμβρη σε συνδυασμό με μινοξ (μινοξ το πρωι - ρεβιβο το βράδυ).

Δυστυχώς δεν έχω καταλήξει ακόμη στο αν βοηθάει ή όχι. :(

Το σίγουρο είναι οτι τα αποτελέσματα μου αφείλονται κυρίως στη μινοξ. Το διάστημα αυτό των 9 μηνών η τριχόπτωση μου από 200 τρίχες την ημέρα πριν ξεκινήσω τη θεραπεία έχει πέσει σε φυσιολογικά όρια (γύρω στις 20 τρίχες την ημέρα). Για regrowth δεν συζητάω...δεν έχω δει τίποτα ακόμη...ίσως αν χρησιμοποιούσα μόνο μινοξ αλλά 2 φορές την ημέρα όπως συνίσταται, να έβλεπα κάποιο regrowth αλλά αυτή τη στιγμή είμαι ικανοποιημένος γιατι τα μαλλιά διατηρούνται στην κεφάλα μου.

Πάντως για να υπάρχει το ρεβίβο τόσα χρόνια στην αγορά και μάλιστα με αυτή την τιμή θέλω να πιστεύω οτι σε κάτι βοηθάει αλλιώς θα είχε ξεπέσει σαν προϊόν....

Θα το συνιστούσα σε παιδιά που έχουν σαν σκοπό τη συντήρηση και όχι σαν δυναμική λύση κατά της ΑΑ.
 

sneon23

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

Το εχει δοκιμασει το συγκεκριμενο προιον κανεις diffused thinner; Αποτελεσματα και εντυπωσεις; Επειδη εχω ακομα αρκετες λεπτες τριχες στο μπροστα 1/3 θα ηθελα να δοκιμασω κατι για να τις κρατησω και δυναμωσω αλλα φοβαμαι και το αρχικο shedding που προκαλει πχ η μινοξ στα πισω μαλλια. Ισχυει κατι τετοιο με το revivogen; Κατα τα αλλα δεν βλεπω τον λογο γιατι να μην το δοκιμασω αφου δεν εχει ΚΑΜΙΑ σοβαρη παρενεργεια

Τι λετε; Σας ευχαριστω
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Ειναι γνωστο σε οσους εχουν αγορασει revivogen και ετυχε να ...κουνησουν εστω και λιγο τα μπουκαλακια τους, οτι τα μπουκαλακια αυτα ειναι επιεικως αθλια. Τα πρωτα χρονια που ειχα αγορασει revivogen, οταν εκανα ταξιδια και ειχα μαζι μου ενα μπουκαλακι revivogen, εχανα το μισο υγρο στην τσάντα μεταφορας. Κι ετσι, επαψα να παιρνω revivogen οταν ταξιδευω, γιατι ειναι κριμα να το χρυσοπληρωνω, και να χυνεται.
Σκεφτηκα ομως, αν μπορουσα να το μεταγγισω σε μπουκαλακια που εχω παρει απο το jumbo, και τα οποια ειναι απολυτα 'στεγανα'.
Μονο, σχετικα αρνητικο, οτι ειναι διαφανα.
Παιζει ρολο που δεν θα ειναι μαυρο το μπουκαλι; Ετσι κι αλλιως, δεν θα τα βγαλω στο παραθυρο ουτε να τα χτυπησει ο ηλιος!
Αν βαλω το revivogen σε μπουκαλακι του jumbo, που δεν χυνεται, θα μπορω να το παιρνω μαζι μου και σε ταξιδια.
Λοιπον;
 

Briner

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Εγώ το έχω βάλει σε ένα άδειο μπουκάλι του Thermascalp, επειδή έχει καλό ψεκαστήρα. Είναι σκούρο πράσινο και χωράει μέσα 2 μπουκαλάκια Revivogen.
 

Atermon

Member
RE: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Ειναι γνωστο σε οσους εχουν αγορασει revivogen και ετυχε να ...κουνησουν εστω και λιγο τα μπουκαλακια τους, οτι τα μπουκαλακια αυτα ειναι επιεικως αθλια. Τα πρωτα χρονια που ειχα αγορασει revivogen, οταν εκανα ταξιδια και ειχα μαζι μου ενα μπουκαλακι revivogen, εχανα το μισο υγρο στην τσάντα μεταφορας. Κι ετσι, επαψα να παιρνω revivogen οταν ταξιδευω, γιατι ειναι κριμα να το χρυσοπληρωνω, και να χυνεται.
Σκεφτηκα ομως, αν μπορουσα να το μεταγγισω σε μπουκαλακια που εχω παρει απο το jumbo, και τα οποια ειναι απολυτα 'στεγανα'.
Μονο, σχετικα αρνητικο, οτι ειναι διαφανα.
Παιζει ρολο που δεν θα ειναι μαυρο το μπουκαλι; Ετσι κι αλλιως, δεν θα τα βγαλω στο παραθυρο ουτε να τα χτυπησει ο ηλιος!
Αν βαλω το revivogen σε μπουκαλακι του jumbo, που δεν χυνεται, θα μπορω να το παιρνω μαζι μου και σε ταξιδια.
Λοιπον;

Αν δεν τα έχεις σε ήλιο ή ζέστη, δεν θα έχουν πρόβλημα. Δηλαδή τι, να χάλαγαν από το φως της λάμπας στο ένα λεπτό που θα άνοιγες το ντουλαπάκι; Δεν παίζει, μη σε απασχολεί η διαφάνεια.
Πάντως, μετά απο κανα τρίμηνο χρήσης του revivogen μη μας ξεχάσεις και γράψε εντυπώσεις.
 
Μπλουζα