EXESIO HAIR CARE SYSTEM

KROTALIAS13

New Member
EXESIO

Το χρησιμοποίει φίλος μου εδω και τρεις μήνες και έχει δει τρομερά αποτελέσματα . Το έχει κάνεις υποψιν του ? Το έχει δοκιμάσει κάποιο παιδί από το εδω ? Η ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΑΣΚΑ ΜΑΛΛΙΩΝ . Το βάζεις για 30 με 40 λεπτά μέρα παρά μέρα και μετά το ξεπλένεις με άφθονο νερό
Το έχει δοκιμάσει κανένα παιδί από εδώ ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mengoni

Member
Από την στιγμή που το χρησιμοποιεί ο φίλος σου όπως λες τι πιο καλύτερο παράδειγμα θες να έχεις... Δοκίμασέ το
 

cradle007

New Member
Όταν λες καλα τρομερά αποτελέσματα τι εννοεις;
Επίσης ο φίλος σου έχει αα και τι σημείο;
 

KROTALIAS13

New Member
cradle007 είπε:
Όταν λες καλα τρομερά αποτελέσματα τι εννοεις;
Επίσης ο φίλος σου έχει αα και τι σημείο;

Μέτα απο ένα τρίμηνο χρήσης το χνούδι έγινε πολύ πιο έντονο και όπου υπήρχαν τριχιδια έγιναν πόλυ πιο μαύρα και χοντρά.Το κουρεύει κοντό και όσο μαλλι έχει στο επάνω μέρος έγινε πολύ πιο έντονο. Αφού όλοι τον ρωτούσαν τι έκανε .
Ναι ο φίλος μου έχει ΑΑ σε τραγικό σημείο .Σχεδόν Βέγγος .
 

Smart

New Member
Το exesio ειναι αρκετα χρονια στην αγορα.το ειχα δοκοιμασει το 2008.ειχα χρησιμοποιησει δυο μπουκαλια.το εβαζα τρεις φορες την εβδομαδα.δεν μπορω να καταλαβω αν εκανε κατι στην τριχοπτωση γιατι ποτε δεν ειχα εντονη τριχοπτωση.αυτο που θυμαμαι πολυ καλα ομως ηταν οτι τα μαλλια οντως φαινοντουσαν πιο δυνατα και πιο χοντρα.σου εδινε μια αισθηση οτι ειναι ατσαλινα.αυτο που θυμαμαι χαρακτηριστικα ειναι η πολυ εντονη μυρωδια που ειχε.
 

Bouklas

Well-Known Member
Ο φίλος σου έχει ΑΑ σε τραγικό σημείο και τον έσωσε μάσκα μαλλιών?
Άσε έξω την φιναστερίδη που είναι ότι καλύτερο+δυνατότερο για την ΑΑ, άσε και την μινοξιδίλη επίσης που είναι το πιο διάσημο προιόν. Μιλάμε για μάσκα έτσι? Σαν να λέμε ενυδάτωσα το δέρμα και μου σταμάτησε την ΑΑ?

Δεν το κατακρίνω μπορεί να δίνει ένα μικρό αποτέλεσμα (αν μπορεί να δώσει), αλλα όταν μιλάμε για ΑΑ είναι σαν να πας στον πόλεμο με νεροπίστολο.
 
Σιγουρα δεν κανει και καμια αλλη θεραπεια ταυτοχρονα? Παντωσ ακουγεται καλο σκεφτομαι να το παρω αλλα ειναι πολυ ακριβο 20 euro ηταν το πιο φτηνο που βρηκα!


Επισησ πωσ το κρατα 20 λεπτα στο κεφαλι? αυτο που βρηκα εγω ειναι 2 σε 1 σαμπουαν και κοντισιονερ μαζι δεν εχει μασκα ξεχωριστη.Τον σαμουαν κραταει τοση ωρα? Μηπωσ κοιταω αλλο?
 

horsetail

New Member
Το χρησιμοποίησα πέρυσι για έξη-επτά μήνες. Δυνάμωσε σημαντικά τα μαλλιά και την επόμενη μερα έδειχναν πιο πολλά και πιο ζωντανά. Το σταμάτησα κυρίως γιατί θέλει αρκετό χρόνο, τουλάχιστον 20΄για να δράσει. Σε συνδυασμό με μινοξ είναι καλή αν και λίγο ακριβή λύση.Το λάδι jojoba κάνει παρόμοια δουλειά σαν μάσκα και είναι πολύ φθηνότερο. Βέβαια χρειάζεσαι και ένα καλό σαμπουάν μετά ενώ το exesio είναι 2 σε 1...Διαλέγεις και παίρνεις...
 

cradle007

New Member
Εδώ έχει οδηγίες χρήσης και όντως χρησιμοποιείτε σαν μάσκα.

Δεν πιστεύω να κάνει κακό αλλά στην τριχόπτωση δεν νομίζω να κάνει και τίποτα. Ίσως σαν συμπλήρωμα...

Εσύ KROTALIAS13 το χρησιμοποιείς;
 

Mengoni

Member
horsetail είπε:
Το χρησιμοποίησα πέρυσι για έξη-επτά μήνες. Δυνάμωσε σημαντικά τα μαλλιά και την επόμενη μερα έδειχναν πιο πολλά και πιο ζωντανά. Το σταμάτησα κυρίως γιατί θέλει αρκετό χρόνο, τουλάχιστον 20΄για να δράσει. Σε συνδυασμό με μινοξ είναι καλή αν και λίγο ακριβή λύση.Το λάδι jojoba κάνει παρόμοια δουλειά σαν μάσκα και είναι πολύ φθηνότερο. Βέβαια χρειάζεσαι και ένα καλό σαμπουάν μετά ενώ το exesio είναι 2 σε 1...Διαλέγεις και παίρνεις...

Horsetail να κάνω 2-3 ερωτήσεις μιας και το χρησιμοποίησες...

Πρώτον μείωση στην τριχόπτωσης είδες αυτούς τους 6-7 μήνες ?

Έχεις α/α ( ανδρογενετική αλωπεκία) και είδες βελτίωση ή απλή τριχόπτωση?

Και τρίτον λαδώνει καθόλου τα μαλλιά?
 

poseidonas77

Well-Known Member
λοιπον για το συγκεκριμενο σαμπουαν χτες εμαθα απο μια φιλη οτι ο δικος της το χρησιμοποιει
εδω και καιρο και εχει δει φοβερα αποτελεσματα...μαλιστα μου ειπε οτι μπροστα στην hairline
ηταν αδειος και γεμισε μαλια...μονο τα γελια δεν εβαλα αλλα για να μη φανω αγενης την ρωτησα μηπως κανει και θεραπεια με καμια φινα...μου ειπε οχι...της λεω μπας και παιρνει χαπι κρυφα??μου ειπε οχι σε καμια περιπτωση...της ξαναλεω οτι απλα ειναι αδυνατον να ειδε τοσο φοβερα αποτελεσματα μονο απο σαμπουαν....μου απαντησε οτι ουτε αυτη το πιστευε αλλα βλεπει φοβερα αποτελεσματα...
απλα μου ειπε οτι το βαζει σαν μασκα...σε στεγνα μαλια το αφηνει 15 λεπτα και μετα λουζεται...τη διαδικασια την κανει αυστηρα μερα παρα μερα εδω και πολυ καιρο.....
την κοπελα την ξερω καλα και την θεωρω σοβαρο ατομο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
''Πιο συγκεκριμένα, το Exesio περιλαμβάνει στη σύνθεσή του:


Δάφνη (laurus nobilis) και Πολυτρίχι (Adiantum Capilus Veneris), τα οποία βελτιώνουν την κυκλοφορία του αίματος στα τριχοειδή του χορίου και στην περιοχή γύρω από τον θύλακα της τρίχας, καθώς και Αβοκάντο (Persea Americana), το ελαιώδες εκχύλισμα του οποίου περιέχει λεκιθίνη, κάλιο και βιταμίνες A, D και Ε. Το συγκεκριμένο συστατικό, δρα απευθείας στο θύλακα της τρίχας και τον ενεργοποιεί επιταχύνοντας την ανάπτυξη της τρίχας, ενώ συμμετέχει στη ρύθμιση του μεταβολισμού των λιπαρών οξέων στο τριχωτό της κεφαλής καθώς και στον μηχανισμό της αντλίας των ιόντων καλίου. Τέλος, κατόπιν ερευνών έχει αποδειχθεί ότι το ελαιώδες εκχύλισμα του Αβοκάντο είναι αποτελεσματικό για το ξηρό και αφυδατωμένο δέρμα χάρη στις ενυδατικές και αντιοξειδωτικές του ιδιότητες.
Αποτελέσματα: Ελάττωση της τριχόπτωσης μετά από 3-8 εφαρμογές Exesio, πλήρης διακοπή μετά από 8-10 λουσίματα και ανάπτυξη της τριχοφυΐας στα επόμενα 8-10 λουσίματα. Τέλος, παρατηρείται αύξηση της αναγεννούς φάσης και μείωση της τελογενούς της τρίχας.''
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
μηπως ειναι οντως καλο και αξιζει μια δοκιμη....εγω παντως διαβασα οτι εγιναν δοκιμες στο νοσοκομειο του Ευαγγελισμου με 40 ατομα στα οποια ειχε σχεδον πληρης επιτυχια στη διακοπη της τριχοπτωσης σε λιγες εφαρμογες...ειναι και ελληνικο
 

paretto

Active Member
Tο έχω χρησιμοποιήσει και εγώ για λίγο καιρό, περίπου 2 μήνες. Η αλήθεια είναι ότι μετά το 1ο μήνα σταμάτησε η τριχόπτωση αλλά σίγουρα ήθελε πολύ παραπάνω χρόνο. Θα το ξαναρχίσω.

BTW η εφαρμογή του γίνεται ως εξής. Το βάζεις σαν μάσκα για κανα μισάωρο το ξεπλένεις και μετά λούζεσαι κανονικά με το ίδιο αφήνοντας το 3-4 λεπτά στο μαλλί.
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω παιδια το πηρα...για την ακριβεια πηρα μισο μπουκαλι απο την αδερφη μου που το ειχε χρησιμοποιησει πριν μηνες που ειχε πολυ μεγαλη τριχοπτωση...το σταματησε γιατι της εκανε το μαλι αχυρο και δεν αντεξε....ειδωμεν
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
αντε ρε Ποσειδωνα μακαρι να κανει δουλεια!! μπορει να χρησιμοποιειται και μερα παρα μερα? καθε τρεις μερες? ή ειναι για καθημερινη χρηση? γραφει κατι στο μπουκαλι για το πως χρησιμοποιειται? σκεφτομαι να το παρω και εγω και να προσθεσω μεσα τζελ αλοης ...τι λετε ρε παιδια? μηπως καλυτερα να βαζω τζελ αλοης μονο του ενδιαμεσες μερες?
 

tasos33

Well-Known Member
εχει φοντα οντως..παλια το χα φοκιμασει αλλα ηταν θεμα μερα παρα μερα να το αφηνεις στο κεφαλι τελειωνει γρηγορα κ ειναι ακριβοοο...αλκα θυμαμαι εφινε ογκο δτην τριχααα
 

tasos33

Well-Known Member
εχει φοντα οντως..παλια το χα φοκιμασει αλλα ηταν θεμα μερα παρα μερα να το αφηνεις στο κεφαλι τελειωνει γρηγορα κ ειναι ακριβοοο...αλκα θυμαμαι εφινε ογκο δτην τριχααα
το χα χρησιμοποιησει λιγο οποτε δν προλαβα να δω κατι....αν ηταν πιο φθηνο θα το δοκιμαζα παλι
 
Μπλουζα