Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

η Ντουταστεριδη ειναι σε υγρη μορφη
η φλουταμιδη ειναι ταμπλετα οποτε θα πρεπει να την διαλυσεις και μετα να την προσθεσεις

νομιζω ενας καλος συνδιασμος θα ηταν φλουταμιδη με προγεστερονη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimp

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

χρησιμοιποιηει κανεις απο εσας double a ?
η avotar σε minox??
εχετε δει αποτελεσματα?
γιατι εκτος απο τον ακη δεν βλεπω κανεναν αλλο να το χρησιμοποιει στην υπογραφη του...
 

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Μετα απο pm του φίλου dimp και ενώ είχα να γράψω στο forum μηνες θα σας πω για την εμπειρία μου με το double A αφού μπορεί να ενδιαφέρει και άλλα παιδιά.

Λοιπόν έκανα double A περίπου για ένα χρόνο αλλα εδώ και 2-3 μήνες το σταμάτησα. Ενώ στο πρώτο εξάμηνο ήμουν σχετικά ευχαριστημένος μετά δε μου έδωσε το κάτι παραπάνω που περίμενα. Και αφου περίμενα και περιμενα το έκοψα και το γύρισα στη λήψη avodart απο το στόμα. Στην τριχόπτωση σίγουρα έκανε καλό αλλα νομίζω ότι από το στόμα είναι πιο αποτελεσματικό. Γνώμη μου. Και εχω καταλήξει ότι τα αποτελέσματα μου τα έδιναν τα άλλα σκευάσματα που χρησιμοποιούσα. Δε σου λέω οτι είναι απόλυτο χάσιμο χρόνου αλλά αν κάποιος με ρωτήσει δε θα τον προέτρεπα να το ξεκινήσει. Ακόμα και εγώ ισως να το έκοψα νωρίς. Μπορεί να ήθελε 2 χρόνια. Αλλά δεν είχα άλλη υπομονη. Αν θέλει κάποιος κάτι να ρωτήσει για τον χρόνο αυτό του double A ευχαρίστως να απαντήσω. Καλημερα..
 

dimp

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

καταρχην θελω να σε ευχαριστησω!
σκευτομαι να το δοκιμασω.. αλλα θα περνω κ Proscar apo to stoma.
ειχες παρενεργειες? επερνες κ proscar ταυτοχρονα εσυ?
σου ειχε περιορισει την τριχοπτωση τουλαχιστον?
 

Άκης

Administrator
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Το θέμα επιτυχίας της ντουτα σε τοπικό επίπεδο, παίζει ρόλο και από την ποσότητα.
Εγώ χρησιμοποιώ λίγη ποσότητα για δοκιμή, ωστόσο πρέπει να θέλει αρκετή πιστεύω για να δει κανείς αποτελέσματα.
 

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Απο παρενέργειες σχεδον τίποτα. 2-3 φορες είχα ένα μικρό πονοκέφαλο στην αρχή. Proscar δεν πήρα ποτέ. Νομίζω οτι δεν ήταν αυτός ο κύριος λόγος που μου σταμάτησε η τριχόπτωση αλλά εδώ και κανένα μήνα εχω έντονο shed και έχω ανησυχήσει για το ότι μπορεί το double A να έκανε περισσοτερα απότι φαινόταν.
Άκη για αυτό που λες συμφωνώ 100% και το είχα σκεφτεί μήνες πριν. Εγώ χρησιμοποιούσα καθημερινά 0,5 mg duta απο αυτά ψάξε πόσα πραγματικά πήγαιναν στο εσωτερικό του κεφαλιου. Αν όμως χρησιμοποιήσει κάποιος 1,5-2 mg νομίζω ότι θα γίνει πολύ αποτελεσματικό. Αλλά ποιος το ρισκάρει για παρενέργειες και επίσης ποιος χαλάει 3-4 χάπια duta τη μέρα για κάτι εντελως αμφιλεγόμενο..
 

baybars

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

sovagg είπε:
Φοβαμαί μηπως είναι ότι έχει επιδεινώσει την δερματιτιδα και φεύγουν τα μαλλιά αβέρτα. και όλα με τον άσπρο βολβό στην άκρη.

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Ο ΑΣΠΡΟΣ ΒΟΛΒΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ?
 

mindtrapper

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

baybars είπε:
[quote author=sovagg link=topic=383.msg24581#msg24581 date=1264969964]
Φοβαμαί μηπως είναι ότι έχει επιδεινώσει την δερματιτιδα και φεύγουν τα μαλλιά αβέρτα. και όλα με τον άσπρο βολβό στην άκρη.

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ Ο ΑΣΠΡΟΣ ΒΟΛΒΟΣ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ?
[/quote]

Είναι η ρίζα.
 

baybars

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ναι....εννοώ ότι μήπως ο άσπρος βολβός είναι δείγμα κατεστραμέννης τρίχας από την επίδραση της DHT στον θύλακα...?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

baybars είπε:
ναι....εννοώ ότι μήπως ο άσπρος βολβός είναι δείγμα κατεστραμέννης τρίχας από την επίδραση της DHT στον θύλακα...?

Όχι φίλε baybar ο άσπρος βολβός είναι μέρος της φυσιολογίας της τρίχας. Δε μας δίνει κάποια πληροφορία για την επίδραση της DHT πάνω της (δυστυχώς γιατί τότε θα ξέραμε που βαδίζουμε ...)

Υ.Σ : Ωραία η υπογραφή σου :)
 

baybars

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Οκ Tropheus, ευχαριστώ για την απάντηση :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CnstntGrdnr

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Ξεκινησα και εγω το double a παιδια
Εχω μονο μια απορια, το τζελ αλοης που εχω ειναι 99,9% και εχει αρωμα και πρασινωπο χρωμα..λετε να επηρεασει την απορροφηση της ντουτας;Περαν του αρωματος δε βρηκα καποιο αλλο ''υποπτο'' συστατικο
 

kakashi

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ποσο καιρο κανεις την θεραπεια χωρις το DoubleA?ειδες αποτελεσματα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

CnstntGrdnr είπε:
Ξεκινησα και εγω το double a παιδια
Εχω μονο μια απορια, το τζελ αλοης που εχω ειναι 99,9% και εχει αρωμα και πρασινωπο χρωμα..λετε να επηρεασει την απορροφηση της ντουτας;Περαν του αρωματος δε βρηκα καποιο αλλο ''υποπτο'' συστατικο
δεν νομίζω να επιρεάσει

σκέψου ότι ο εφευρέτης του double A χρησιμοποιούσε μετά από καιρό σχετικά μικρής περιοκτηκότητας αλόη τζελ(85-90%),

και επίσης το Avodart περιέχει γλυκερίνη που από μόνη βοηθάει την απορρόφηση ;)
 

CnstntGrdnr

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Ευχαριστω Σπυρο :worshipper
@kakashi: Χρησιμοποιω το Regaine 2 χρονια τωρα,αραιωνοντας τη χρηση του τους καλοκαιρινους μηνες σε 1 φορα ανα 2 μερες.Απο το Μαιο του 2010 προσθεσα και την spiro,συμφωνα με τη συνταγη του Ακη. Η μινοξιδιλη μου εδωσε καλη πυκνωση γενικα και ετσι ξεχασα εντελως το προβλημα για 1 χρονο σχεδον,δε φανηκε να κανει ιδιαιτερη δουλεια στους κροταφους ομως.Οσο για τη spiro, πιστευω οτι μου εχει δωσει κατι και ας τη χρησιμοποιω μολις 4 μηνες.Εχω παρατηρησει παχυτερη τριχα(αλλα οχι επανεκφυση) σε γενικες γραμμες και καποιες μικρες μαυρες τριχουλες στο βαθος των κροταφων να βγαινουν,αλλα ειναι νωρις ακομα.Σκεφτομαι να αυξησω τη δοση σε 3% σπειρονολακτονης.Επισης sheds δεν παρουσιαστηκαν οταν ξεκινησα regaine και σπιρο,οπως και καμια παρενεργεια
Τωρα με το double A πιστευω οτι η θεραπεια μου ειναι πιο ολοκληρωμενη.Ειμαι αισιοδοξος για τα αποτελεσματα.Καλη μας τυχη ;D
 

kakashi

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

regaine εκτος των καλοκαιρινων μηνων εβαζες μια φορα τη μερα απο 2 ml η 2 φορες τη μερα απο 1?και απο παρενεργειες δεν ειδες τιποτα απο κανενα απο τα 2?ουτε πρηξιμο και τριχοφυια απο ριγκειν?
 

CnstntGrdnr

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Εβαζα μια φορα τη μερα 1ml, δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε 2 φορες την ημερα.Στην αρχη επειδη μου το ειπε ο δερματολογος, υστερα εμεινα ευχαριστημενος απο αυτη τη δοσολογια και δεν την αυξησα.Ειχα διαβασει μια ερευνα παντως οπου υποστηριζαν οτι η μινοξιδιλη ειναι αποτελεσματικη και με 1 ml.
Παρενεργειες οχι , τριχοφυια στο προσωπο δν μου παρουσιαστηκε,ουτε πρηξιμο,ουτε μαυροι κυκλοι.Η spiro επισης δε μου εχει δωσει καμια παρενεργεια.Ειχα διαβασει παντως απο εδω την ιστορια του anar πριν την αρχισω και ειχα ψιλοτρομαξει....αλλα ολα καλα τελικα :p
 

kakashi

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

και κατι τελευταιο για να μην σε κουραζω...ριγκειν σε ποιες περιοχες εβαζεσ?σε ολο το κεφαλι?γιατι εγω πχ ειμαι στην αρχη διαχυτης αλωπεκιας κ πρεπει να βαζω σε ολο το κεφαλι κ ειναι δυσκολο να την καλυψω την περιοχη αυτη μονο με 1 η ακομη κ 2 μλ...επισης η σπιρο μυριζει?ειδικα οταν ιδρωνεις?αν ναι οταν λουστεις καμμια ωρα μετα την σπιρο η μυρωδια φευγει η εξακολουθει να μενει οταν ιδρωνεις?
 

CnstntGrdnr

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Ειμαστε λιγο off topic βεβαια, αλλα δε βαριεσαι
Δεν εχω διαχυτη αλωπεκια, κανω 5 ψεκασμους,2 κατα μηκος των κροταφων, 1 στη hairline,1 στο μεσοδιαστημα και αλλο ενα στην κορυφη. Η σπιρο με τη συνταγη του ακη που εχω φτιαξει εγω εχει μια μυρωδια αλλα οχι πολυ εντονη , για να γινει αντιληπτη πρεπει κανεις να σου μυρισει το κεφαλι.Δε γινεται εντονοτερη οταν ιδρωνω, με το λουσιμο ναι φευγει , ισως μενει μια υποψια αλλα πραγματικα δν ειναι αντιληπτο.Αν λουζεσαι συχνα δε θα εχεις προβλημα. Βλεπω οτι το σκεφτεσαι πολυ παντως, θα σου ελεγα ξεκινα και δες στην πορεια πως θα παει.Ελπιζω να βοηθησα
 
Μπλουζα