Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

με εχει πιασει ενα shedding μιλαμε αλλο πραγμα! και δεν 3ερω απο ποια ουσια προερχεται! αυτην την στιγμη χρησιμοποιω μονο double A και μινο3ιδιλη 5% με azelaic acid και μινο3ιδιλη 6% me finasteride απο τον lee τα 2 τελευταια..μαλλον το double A μου την εκανε...και τωρα δεν με παιρνει να σταματησω! εν το μετα3υ σταματησα spironolactone 2% απο lee για καλυτερα και το ερι3α σε double A..και την πατησα....τι κανουμε τωρα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

άρχοντα κούλαρε-κάποια στιγμή θα ηρεμήσει...
το κακό είναι ότι το ξανακάνει στον 2ο-3ο μήνα :(
έχει πάντως ωραίο οπτικά αποτέλεσμα από εκεί και πέρα-θα ποστάρω και κρίνεις
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Σπύρος είπε:
άρχοντα κούλαρε-κάποια στιγμή θα ηρεμήσει...
το κακό είναι ότι το ξανακάνει στον 2ο-3ο μήνα :(
έχει πάντως ωραίο οπτικά αποτέλεσμα από εκεί και πέρα-θα ποστάρω και κρίνεις
αν ειναι να το κανει κα8ε 2 μινες τοτε δεν νομιζω να προλαβαινουν να βγαινουν τριχες!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

οταν εμπλεξα με ντουτα και αντιανδρογονα
κανενα 15 ημερο περιπου ειχα ενα shed

την σπειρονολακτονη γιατι την εκοψες ???
 

NGL

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Σπύρος είπε:
άρχοντα κούλαρε-κάποια στιγμή θα ηρεμήσει...
το κακό είναι ότι το ξανακάνει στον 2ο-3ο μήνα :(
έχει πάντως ωραίο οπτικά αποτέλεσμα από εκεί και πέρα-θα ποστάρω και κρίνεις

για ποιον λογο να το ξανακανει Σπυρο στον 2ο-3ο μηνα?φυσιολογικα η αλλαγη στην φαση της τριχας δεν θα επρεπε να κλεισει στο αρχικο σταδιο της θεραπειας?για ποιον λογο δηλ. ολες οι τριχες που ηταν προγραμματισμενες να πεσουν ετσι κι αλλοιως να μην πεσουν στο αρχικο σταδιο εφοσον ο οργανισμος ανταποκρινεται στην θεραπεια?συνηθως αυτη δεν ειναι η εννοια του shedding οταν μπαινεις σε θεραπεια?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ψάχνω να βρω το θέμα με τα 2 κύματα shed λόγω ντουτα,που ποσταρε ο Άκης-εξηγούσε η εταιρία τον λόγο...
μαλλί βγαίνει,απλά είναι τρομακτική η τριχόπτωση
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

θεωριτικα μπορουμε να πουμε πως κρατει πολλες τριχες που ηταν να πεσουν
αλλα δεν μπορει να τις κρατησει για πολυ

πολλα μπορουν να ειπωθουν

αλλα , , ,
το αποτελεσμα μετραει
 

barman

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

[quote author=Παναγιωτης link=topic=383.msg13419#msg13419 date=124423138

την σπειρονολακτονη γιατι την εκοψες ???
[/quote]
ειχα παραγγειλει απο lee spiro 3 μπουκαλακια και αργησε πολυ η παραγγελεια να ερ8ει..και τελικα δεν ειδα φως..εστειλα και mail στο site του lee αλλα δεν εβγαλα ακρη..και δεν δινουν και truck number να δς που βρισκεται..
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

και track να σου δωσουν παλι δεν επειδη ειναι με απλο ταχυδρομιο
δεν μπορει να ιχνηλατηθει δεν ειναι registered

τεσπα φτιαξε ρε συ μονος σου πιο φτηνα θα σου βγει
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

μαγκες φτιάχνω spiro και βάζω μέσα 5 καψάκια duta και το εφαρμόζω ως εξής, πρώτα βάζω aloe vera 99,9% και στο καπάκι την λοσιόν μία φορά την ημέρα και μπορώ να πω ότι έχω shed (ειδικά αυτό τον καιρό) αλλά κάτι πάει να γίνει δηλαδή πρέπει να έχω πύκνωση δεν είμαι 100% βέβαιος θα ποστάρω φωτογραφία μετά το καλοκαίρι για να είμαι εντάξει απέναντί σας.
 

magic810

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

NoMoreLoss είπε:
μαγκες φτιάχνω spiro και βάζω μέσα 5 καψάκια duta και το εφαρμόζω ως εξής, πρώτα βάζω aloe vera 99,9% και στο καπάκι την λοσιόν μία φορά την ημέρα και μπορώ να πω ότι έχω shed (ειδικά αυτό τον καιρό) αλλά κάτι πάει να γίνει δηλαδή πρέπει να έχω πύκνωση δεν είμαι 100% βέβαιος θα ποστάρω φωτογραφία μετά το καλοκαίρι για να είμαι εντάξει απέναντί σας.

Μην ξεχνας να κοβεις τα μαλλια σου κοντα.....!!
Τρελη παγιδα.... :eek:
Παντως μακαρι να ειναι οπως τα λες...και να δεις τα καλυτερα αποτελεσματα.... ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

τέλος-όλα θέλουν ξεχωριστά,ιδιαίτερα η ντουτα.... ::)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

@magic κοντά είναι και τα βλέπω ποιο πυκνά εσύ δεν θα το καταλάβεις γιατί απλά δεν εισαι εγώ, εγώ όμως που παρατηρώ το κεφάλι μου κάθε μέρα είναι πλέων φανερό ότι έχει πυκνώσει το μαλλί μου απλά δεν είναι σε τέτοιο βαθμό που να φανεί απο φωτό. ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΆΣΩ. πλέων παίρνω και συμπληρώματα σιδήρου(15 μέρες) αφού η φεριτίνη μου ήταν μετά απο εξέταση πολύ χαμηλή έτσι απο παρότρυνση του Άκη είμαι σε αυτο τον δρόμο πλέων. Άσε που πλέων δεν νιώθω την κόπωση που ένιωθα λόγο έλλειψης σιδήρου. αυτά τα καλά νέα όπως έγραψα ποιο πάνω θα ανεβάσω φώτο σε 3 με 4 μήνες. ως τότε ΚΑΛΌ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ 8)
 

Preacher

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Παιδιά γεια χαρά! Μόλις πριν από λίγες ημέρες ανακάλυψα το φόρουμ και σκέφτομαι να ξεκινήσω double A τοπικά Ή φινα (1/6 proscar) από το στόμα. Μέχρι στιγμής βάζω μόνο μινοξιδίλη εδώ και 9 χρόνια (όχι και πολύ τακτικά μετά το πρώτο εξάμηνο, αλλά δεν έχω και καμιά φοβερή αραίωση πέρα από τους κροτάφους).

Φοβάμαι λίγο το χάπι να πω την αλήθεια, αλλά όλα τα νήματα για ντουτα που είδα μιλάνε για τρελό και επαναλαμβανόμενο shed. Εσείς τι προτείνετε; Για να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει αν το shed που είδαν όσοι αντικατέστησαν το χάπι προσκάρ με τοπική ντουταστερίδη οφειλόταν στην επίδραση της ντούτα ή στη διακοπή της φινα.

Πάντως ο παθολόγος μου που μίλησα μαζί του, αν και δεν είναι ειδικός, μου είπε άφοβα ναι στο proscar. Το έδινε παλιότερα σε πολλούς 50-60άρηδες για υπερτροφία προστάτη και δεν έπαθαν απολύτως τίποτα (και μιλάμε για τα πλήρη 5 mg). Από την άλλη ο δερματολόγος μου είναι επιφυλακτικός και μου είπε ότι δεν υπάρχουν μέχρι στιγμής αρκετές εργασίες για την ασφάλειά του :chinscratch :(
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Σπυρο απ οτι καταλαβα εσυ το βαζεις δυο φορες την ημερα.Ο Ακης ομως μας ειπε οτι στο βιβλιο ελεγε μια φορα την ημερα..Αν οντως ειδες αποτελεσματα υπαρχει προβλημα στο να μην ειμαι ακριβως τυπικος ανα δωδεκαωρο?δεν εχω σταθερο ωραριο..μετα το κεφαλι σου το πλενεις?(περιεργη μυρωδια εχει η αλοη)...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

1 φορά - πρωί,σε λουσμένα ή απλώς ξεβγαλμένα (ζεστό νερό) μαλλιά πριν πάω δουλειά-δεν λαδώνει και το έχω μάλιστα για styling
 

telly_jr

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Παιδιά εγώ είμαι στον 4ο μήνα χρήσης Double A και αφού πέρασα μια φάση τρελού shedding πάνω στον 2ο μήνα το οποίο κράτησε περίπου ένα μήνα, τώρα έχω σχετικά μειωμένη τριχόπτωση (μειωμένη σε σχέση με τη φάση του τρελού shedding - εξακολουθεί να είναι πολύ αυξημένη σε σχέση με πριν ξεκινήσω Double A) με αποτέλεσμα το hairline να την κάνει υποδειγματικά... Έχω ξεκινήσει και Regaine εδώ και 1 μήνα αλλα είναι πολύ νωρίς για να δω τριχοφυία. Τουλαχιστον να περιοριζόταν η τριχόπτωση... :(
 

gigozoyzoy

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Κανω χρηση Double A εδω και 1 μηνα..SHEDDING ΑΚΟΜΑ τιποτα...Αναρωτιεμαι λοιπον ρε παιδες ποιο σαμπουαν να επαιρνα...Φοβαμαι πχ αν παρω το nizoral μη κανει καμια ενωση περιεργη με τη ντουτα ή την αλοη και εχω αλλα..και αυτο γιατι μετα απο 1 μηνα κατι γινεται παιδες και θελω να δω που θα καταληξει...Ειδικοτερα εσεις οι παλιοι κατι θα ξερεται...
 
Μπλουζα