Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Παναγιωτη τη χρησιμοποιω περιπου ενα μηνα τωρα. Τωρα για παρενεργειες ισως μια μικρη μειωση της λιμπιντο που ομως φευγει σταδιακα. Αν θυμαμαι καλα στο βιβλιο εγραφε οτι για 6 μηνες ο τυπος χρησιμοποιουσε 0,5 mg ημερισιως και μετα του εβγαλε καποιες ελαχιστες παρενεργειες και το γυρισε σε 0,25mg ημερισιως. Παντως καμμια σχεση με τη ληψη απο το στομα που δεν ειχα στυση ουτε με αιτηση.. ;D
 

Άκης

Administrator
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Αν έχετε emu oil, βάλτε το εκεί. Είναι μακράν καλύτερο σε απορρόφηση από την αλόη.
Ένας τυπάς σε ένα forum, είχε κάνει το εξής. Τρυπούσε το χάπι και έκανε μασάζ την ντουτα στους κροτάφους για να δει τι γίνεται. Μόλις στέγνωνε η ντούτα από το τρύψιμο, αμέσως έβαζε μινοξ μέχρι να στεγνώσει και αυτή.
Σε 3-4 μήνες είδε (και ανέβασε και εικόνες) αποτέλεσμα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

σιγουρα καμια σχεση η τοπικη με ληψη απο το στομα

οι ποσοτητες που παιρναν ειναι κατω απο το 1/4
 

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Το κακο με αυτη την κατασκευη ειναι οτι υπαρχουν ελαχιστες αναφορες απο ανθρωπους που πιστα ακολουθησαν το double A για καποιο σοβαρο χρονικο διαστημα(6 μηνες ή χρονο). Ετσι κανω λιγο τον εαυτο μου πειραματοζωο. Σκοπευω να το κανω αυτο για 6 μηνες και αν δε δω αποτελεσμα θα το αλλαξω ισως με λαδι εμου που λεει ο Ακης. Παντως επειδη δεν θελω να το ρισκαρω βαζω και 2 φορες τη μερα spiro και minoxidil+avodart και κλασσικα 3 φορες τη βδομαδα fungoral
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

το άρχισα και θα το πάω ένα 6μηνο ... :-\
πάντως (μην με κράξετε αμέσως,γιατί έχω στοιχεία!),μετά από ένα μήνα μινοξ+ντουτα κάτι παίζει στους κροτάφους ... :-\
 

bigdreamer

New Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

Καλη τυχη σπυρο. Και εγω πιστευω οτι θεωρητικα δουλευει γι'αυτο του δινω μια ευκαιρια. Αλλωστε οπως και εσυ ετσι και εγω εριξα για 2 μηνες 5 καψακια avodart στην minox και ειμαι ευχαριστημενος. Παντως αποψη μου ειναι να μην αφησεις τις αλλες σου θεραπειες γιατι μεχρι να δω αποτελεσματα εγω δεν εμπιστευομαι το double A.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

να'σαι καλά - καλή δύναμη/συνέχεια και σ'εσένα

βλέπουμε ... πάντως την θεραπεία θα την κρίνω στον 1 χρόνο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

προς το παρον δεν πιστευω να υπαρχει κατι καλυτερο απο ντουτα και αντιαδρογονο τοπικο
για τα μαλλια μας
αν δεν κανει δουλεια αυτη η λοσιον τοτε τα σκευασματα τυπου ρεβιβο μου ακουγονται ανισχυρο μπρστα σε αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

αλίμονο - τοπικά χρησιμοποιώ ντουτα και το "νιώθω",δίνει ελάχιστο "βαρύ" κεφάλι

κάποια στιγμή θα δώσει αποτελέσματα και ελπίζω να είναι ορατά και στους κροτάφους...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

οι κροταφοι ειναι που θελουν και περισσοτερο αντιαδρογονο
εκει ειναι που πονανε οι περισσοτεροι
ειναι το πιο δυσκολο σημειο
 

Joda

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

δηλαδη η τριχοπτωση συμβαινει γιατι τα ανδρογονα επτιθονται στο πανω μερος του κεφαλιου και αποδυναμωνουν σταδιακα τους θυλακες?γιατι εγω αναρωτιομουνα και το αλλο τις προαλλες,οτι δηλαδη κατι λειπει στους θυλακες του πανω μερος του κεφαλιου που εχουν οι θυλακες στα πλαινα του κεφαλιου.τι συμβαινει ακριβως?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

η τριχοπτωση συμβαινει γιατι η dht σου φραζει / μπλοκαρει / δεν αφηνει το θυλακα να αναπτυχθει και ο θυλακας ατροφει
 

Joda

Member
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

ναι το ξερω.αυτο που ρωταω ειναι οι δυο εκδοχες..ειπες πιο πριν οτι στους κροταφους πανε πιο πολλα ανδρογονα.και εγω αυτο που ρωταω ειναι οτι εχουμε τριχοπτωση στο πανω μερος γιατι εκει επιτιθεται η dht και οχι στα πλαγια?η εχουμε τριχοπτωση στο πανω μερος καθως τα θυλακια ειναι πιο ευαισθητα στο πανω μερος και τους λειπει κατι που εχουν τα θυλακια στα πλαγια?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

οι κρόταφοι ανατομικά είναι "γυμνοί" από θρεπτικό υπόστρωμα, σε σχέση με το υπόλοιπο κεφάλι

εύκολα ταλαιπωρούνται λόγω θέσης, και έρχονται σε συνεχή επαφή/τριβή καθημερινά (καπέλα,γυαλιά κ.α)

αν παίζει υπερέκκριση σμήγματος/ανδρογόνων=>εγκλωβισμός και ασιτία τριχοθυλακίων
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

επειδη τα πιο ευαλωτα μερη ειναι οι κροταφοι για αυτο ειπα να επιμενουμε εκει λιγο παραπανω απο οσο επιμενουμε στο αλλο μερος του κεφαλιου
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

το ίδιο λέμε προύχοντα - το ανάλυσα λίγο περισσότερο ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Double A. Ίσως, από τις καλύτερες ιδιοκατασκευές.

για κάποιους που θεωρούν ότι η ανάμειξη ντουτα είναι λίγο χάσιμο με τα καψάκια,
υπάρχει και υγρή ντουτα για τοπική χρήση - http://lionnutrition.com/shop/product_info.php?cPath=23&products_id=109,
τσιμπημένη αρκετά σαν τιμή βέβαια... 50,60 € τα 30 ml :eek:
 
Μπλουζα