Dimitris_real, fue, 3250 grafts, 21-02-2017

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
[QUOT





Τι να τους κάνεις τους εχθρούς , αν έχεις τέτοιους φίλους!!!
Τέτοια μουλωχτή κουτοπονηριά έχω να δω πολλά χρόνια...

Οταν σε περιστατικα σε κλινικες της Ελλαδας οπως dhi και ahc ζηταει η πλειοψηφια φωτογραφιες κατω απο ηλιο πανοραμικες οπως αυτες που εχω βαλει και εγω γιατι να δεχτω και να μην ζητησω φωτεινοτερες φωτογραφιες;
Ολα τα αποτελεσματα πρεπει να κρινονται σε ιδιες συνθηκες. Δες τι πιεση δεχονται συγκεκριμενες παρουσιασεις και καθολου αλλες.
Καμια προσπαθεια ωραιοποιησης φυσικα δεν διεκρινα απο τον Δημητρη που εβαλε κατευθειαν πιο φωτεινες φωτο.
Δες τι φωτο μου ζητουσαν και εμενα κατω απο ηλιο πανοραμικες κατι που δεν ζηταω σε κανεναν και μετα πες μου αν υπερεβαλλα. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπως λεει και ο pantel σε εξωτερικη φωτογραφια θα δειξει ακομη πιο αδυναμο.

Στην πανοραμική ναι, αλλά σε καθημερινές συνθήκες από μπροστά θα δείξει καλό και θα έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το πριν. Αν το forelock είχε καλύτερη πυκνότητα σε καθημερινές συνθήκες θα ήταν πολύ καλύτερος.
 

twilight

Member
Οταν σε περιστατικα σε κλινικες της Ελλαδας οπως dhi και ahc ζηταει η πλειοψηφια φωτογραφιες κατω απο ηλιο πανοραμικες οπως αυτες που εχω βαλει και εγω γιατι να δεχτω και να μην ζητησω φωτεινοτερες φωτογραφιες;
Ολα τα αποτελεσματα πρεπει να κρινονται σε ιδιες συνθηκες. Δες τι πιεση δεχονται συγκεκριμενες παρουσιασεις και καθολου αλλες.
Καμια προσπαθεια ωραιοποιησης φυσικα δεν διεκρινα απο τον Δημητρη που εβαλε κατευθειαν πιο φωτεινες φωτο.
Δες τι φωτο μου ζητουσαν και εμενα κατω απο ηλιο πανοραμικες κατι που δεν ζηταω σε κανεναν και μετα πες μου αν υπερεβαλλα. ;)
Εμένα η ένσταση μου ήταν ο τρόπος που το έκανες!
Στην ουσία γαλιφιασες το παιδί να βγάλει φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο , έτσι ώστε να φανεί αδύναμο το αποτέλεσμα.

Γιατι έχω την αίσθηση ότι έχετε ενταχθεί σε ομάδες και προσπαθεί ο ένας να βγαλει το μάτι του άλλου!.

Και ποιο το προσδόκιμο για σένα αγαπητέ , τι σου ειναι ο Βεκρής και η κλινική του και σε τρώει;...;
Για πες μου;
 

John1924

Active Member
Εσυ θα ήσουν ικανοποιημένος με αυτό το αποτέλεσμα;
Τα πάντα στη ζωή ειναι συνάρτηση ποιότητας/τιμής. Εκτος των ελάχιστων εκεινων περιπτώσεων που υπάρχει η οικονομική δυνατότητα να αναζητηθεί η καλύτερη δυνατή ποιότητα χωρίς να ενδιαφέρει το κόστος. Στην συγκεκριμένη περίπτωση, αν μιλούσαμε για το αποτέλεσμα ενός ελληνικου ινστιτούτου με τις γνωστές προσφορές 900, 1500 ευρω κλπ το αποτέλεσμα θα ήταν σχεδόν άριστο. Για τα λέφτα που έδωσε ο φίλος .... δεν θέλω να πω ακριβως τη λέξη που σκέφτομαι γιατι δε θεωρώ σωστό να κανιβαλίζεται η ψυχολογια καποιου που βρισκεται σε αυτη την κατασταση.
Την κριτική του αποτελέσματος απο αμιγώς τεχνική αποψη την αφήνω στους ειδικους CVIAL κλπ. Μακάρι φίλε να δώσει και άλλο η φύτρωση, στο εύχομαι ολόψυχα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Στην πανοραμική ναι, αλλά σε καθημερινές συνθήκες από μπροστά θα δείξει καλό και θα έχει μεγάλη διαφορά σε σχέση με το πριν. Αν το forelock είχε καλύτερη πυκνότητα σε καθημερινές συνθήκες θα ήταν πολύ καλύτερος.

Απο μπροστα και με τις υπαρχουσες φωτο δειχνει ικανοποιητικο. Φυσικα και υπαρχει βελτιωση. Και οπως ειπα και στην αρχη η φυσικοτητα μου αρεσει. Η καλυψη δεν ειναι αρκετη για τα 3250 μοσχευματα.
Twilight σε καλυπτε ο φωτισμος απο τις πρωτες φωτο;
Σε καθε νημα με σκοτεινες φωτο ζητουνται με καλυτερο φωτισμο. Σε εμενα οπως και σε πολλους αλλους μας ελεγαν οτι ωραιοποιουμε το αποτελεσμα και ακομα μου το λενε που εχω βαλει πανοραμικες στον ηλιο. Το θεμα ειναι οτι μου τη λες εσυ εδω που ζηταω φωτογραφιες.
Το προσδοκιμο για εμενα θα ηταν να ειχε διπλασια καλυψη με αυτα τα μοσχευματα. Περιπου 7000 τριχες μπηκαν. Δεν ξαναζηταω τιποτα γιατι ολα παρεξηγουνται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Περιπου 7000 τριχες μπηκαν

Αυτό ακριβώς δεν ξέρουμε. Να σας θυμίσω και την περίπτωση του ANAR που είχε πολύ μικρό λόγο. Αν ο λόγος του ήταν 1.8 μιλάμε για 5.850 τρίχες, πολύ μεγάλη διαφορά σε σχέση με τις 7.000. Επίσης να επισημάνω και το μήκος του μαλλιού στις πανοραμικές. Όταν κάποιον τον βλέπεις από εμπρός, και μικρό μήκος να έχει η τρίχα κάνει layering. Όταν όμως τον βλέπεις από πάνω το layering επιτυγχάνεται ΜΟΝΟ με μεγάλο μήκος τρίχας. Εκτιμώ ότι αν ο φίλος αφήσει μακρύτερο το μαλλί θα έχει (σε πανοραμική) πολύ καλύτερο αποτέλεσμα. Για να πετύχεις full hair head effect σε πανοραμική με κοντό μαλλί θέλεις έτσι και αλλιώς πολύ περισσότερα graft απ' όσα έβαλε.

Πάντως εκτιμώ ότι η πανοραμική είναι μια μη πρακτική λήψη που περισσότερο έχει να κάνει με την τεχνική ανάλυση του αποτελέσματος και λιγότερο με το πως φαινόμαστε. Το φάουλ για μένα εδώ είναι ότι ενώ τα πλάγια της hairline είναι ικανοποιητικά, το forelock είναι αδύναμο (και φαινόταν και από την αρχή από τα graft που μπήκαν). Αν εκεί είχαν ξοδευτεί 200-300 πολύτριχα ακόμα θα μιλάγαμε για άλλο αποτέλεσμα ακόμα και αν ήταν ψιλοάδειος από πίσω και φαινόταν στην πανοραμική. Θα τον συμβούλευα να ζητήσει από τους Κύπριους να του κάνουν μια διορθωτική/πύκνωση γύρω στα 500g. Θα δει μεγάλη διαφορά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

twilight

Member
@dimitris50423 Δεν κατάλαβες μάλλον.
Ποιος ο λόγος να θέλεις να παγιδεύσεις το παιδί για να βγάλει φωτογραφίες εξωτερικές και να φανεί αδύναμο το αποτέλεσμα του.

Και μην αρχίσεις πάλι,
Ότι σου ζήτησαν και εσένα κ.λ.π
Γιατι αυτό δείχνει ότι έχεις απωθημένα.και άνθρωπος που έχει απωθημένα δεν ειναι αντικειμενικός κριτής γιατι καταδυναστεύεται από αυτά.

Συνεπώς ποιο ειναι το όφελος εσένα ένα αποτέλεσμα να μην ειναι καλό και να φαίνεται αδύναμο;
Εχεις κάποια εξαρτημένη σχέση με τον Βεκρή;.γιατι αν είσαι απλός πελάτης τους φυσιολογικά δεν θα σου καίγονταν καρφί!
Ποιο ειναι λοιπόν το όφελος από την όλη υπερ προσπάθεια σου;
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτές οι ερωτήσεις του twilight ,είναι γενικά σωστές και θα έπρεπε να γίνονται σε όλους ,σε όσους ζητάνε επίμονα και ζητούσαν και από τον Δημήτρη τέτοιες φωτό..δεν ζητάει κάτι παράλογο ο Δημήτρης.καλυτερης ανάλυσης και πιο φωτεινές φωτό ζητάει..που είναι το κακο
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν κατάλαβες μάλλον.
Ποιος ο λόγος να θέλεις να παγιδεύσεις το παιδί για να βγάλει φωτογραφίες εξωτερικές και να φανεί αδύναμο το αποτέλεσμα του.

Και μην αρχίσεις πάλι,
Ότι σου ζήτησαν και εσένα κ.λ.π
Γιατι αυτό δείχνει ότι έχεις απωθημένα.και άνθρωπος που έχει απωθημένα δεν ειναι αντικειμενικός κριτής γιατι καταδυναστεύεται από αυτά.

Συνεπώς ποιο ειναι το όφελος εσένα ένα αποτέλεσμα να μην ειναι καλό και να φαίνεται αδύναμο;
Εχεις κάποια εξαρτημένη σχέση με τον Βεκρή;.γιατι αν είσαι απλός πελάτης τους φυσιολογικά δεν θα σου καίγονταν καρφί!
Ποιο ειναι λοιπόν το όφελος από την όλη υπερ προσπάθεια σου;


Κανενας λογος δεν υπαρχει να παγιδευτει κανεις φιλε μου. Δεν πρεπει ολα τα αποτελεσματα να αξιολογουνται δικαια; ωστε να ξερει ο καθενας τι να περιμενει απο τη μμ του; κανενα οφελος δεν υπαρχει και ο καθενας να εμπιστευθει το κεφαλι του οπου νομιζει
Σε αλλα νηματα πουφτανουμε νεα μελη να σηκωθουν να φυγουν δεν εχω δει ποτε τετοιες ευαισθησιες.
Εμενα μου ζητουσαν να κουρευτω 1 ποντο να φανει η φυτρωση αλλιως ωραιοποιω το αποτελεσμα.
Και ολα αυτα γιατι ζητηθηκαν φωτεινοτερες φωτοχωρις καποια πιεση.
 

twilight

Member
Και το δίκαιο για σένα ποιο ειναι;
Ο συγκεκριμένος να βγάζει φωτογραφίες πανοραμικές με μισό πόντο μαλλί και εσυ να βγάζεις με ένα φράκτη 10 πόντων;
Αν όντως ήθελες να αξιολογούντουσαν τα αποτελέσματα δίκαια και υπό τις ίδιες συνθήκες δεν θα έπρεπε να απορείς που σου ζητούσανε να κουρεβες όλη αυτήν την μαλουρα
Γιατι αν δεν σε ικανοποιεί αυτό το αποτέλεσμα με αυτό το κούρεμα και όπως είπε και @John_John1 αν άφηνε μακριτερο σαν εσένα θα φαινόταν πολύ καλητερο.
Που αν κανει και κάποιος τον Σινιρμο και το δικό σου αποτέλεσμα φαίνεται καλό δεδομένο του καμουφλάζ του Μάλλιου σου , αν ομως κουρεβοσουν θα ήταν διαφορετικό.
Δεν κουρεύτηκες ομως;
Προτιμισες να μείνεις πίσω από το φράκτη.
Συνεπώς καλό είναι να μην μιλάς περί δίκαιης αξιολόγησης αποτελεσμάτων.
Από ότι αρχίζω να καταλαβαίνω ή δόλος υπάρχει ή οπαδισμός.
Και τα δυο επικίνδυνα αν με ρωτησεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Και το δίκαιο για σένα ποιο ειναι;
Ο συγκεκριμένος να βγάζει φωτογραφίες πανοραμικές με μισό πόντο μαλλί και εσυ να βγάζεις με ένα φράκτη 10 πόντων;
Αν όντως ήθελες να αξιολογούντουσαν τα αποτελέσματα δίκαια και υπό τις ίδιες συνθήκες δεν θα έπρεπε να απορείς που σου ζητούσανε να κουρεβες όλη αυτήν την μαλουρα
Γιατι αν δεν σε ικανοποιεί αυτό το αποτέλεσμα με αυτό το κούρεμα και όπως είπε και @John_John1 αν άφηνε μακριτερο σαν εσένα θα φαινόταν πολύ καλητερο.
Που αν κανει και κάποιος τον Σινιρμο και το δικό σου αποτέλεσμα φαίνεται καλό δεδομένο του καμουφλάζ του Μάλλιου σου , αν ομως κουρεβοσουν θα ήταν διαφορετικό.
Δεν κουρεύτηκες ομως;
Προτιμισες να μείνεις πίσω από το φράκτη.
Συνεπώς καλό είναι να μην μιλάς περί δίκαιης αξιολόγησης αποτελεσμάτων.
Από ότι αρχίζω να καταλαβαίνω ή δόλος υπάρχει ή οπαδισμός.
Και τα δυο επικίνδυνα αν με ρωτησεις

Οκ φιλε μου δεν θα το συνεχισω. Δεν θα ξαναζητησω πιο φωτεινες φωτο εφοσον το εκλαμβανεις ετσι. Ψαξε να βρεις φωτογραφια μου με φλας που ανεβασα και βρεγμενα μαλλια πανοραμικη γιατι μου ελεγαν οτι φερνω τα πισω μαλλια μπροστα.
Ποτε δεν συγκρινα το δικο μου μαλλι με αλλο παιδι. Τουλαχιστον απο οσο θυμαμαι.
 

twilight

Member
Έχω διαβάσει τουλάχιστον 3 φορές το νήμα σου όλο , πριν περάσω ραντεβού από του Βεκρή.
Και αυτό που έχω να πω όσο ποιο αντικειμενικά μπορώ , ειναι ότι οι περισσότεροι είχαν δίκιο σε αυτά που σου λέγανε , κάτι που αποτιπονετε στην μτχ αυτή εδώ , όπου το μήκος του μαλιου και το layering που είπε και ο cvial κάνει την διαφορά.
Τέλος όσον αφορά τις φωτογραφίες που σου ζήτησαν να βγάλεις , όντως τις έβγαλες μετά από πολλές ενστασεισ Και πάντα ομως υπό το δικό σου πρισμα και οπτική γωνία , τους έκανες δηλ την χάρη αλλά με ιδιαίτερη προσοχή ως προς τη γωνία φωτισμό κλπ.
Αλλά δεν θα το συνεχίσω και εγώ άλλο.
Για τον φίλο εδώ το μόνο που έχω να πω , ειναι ότι έχουν μείνει ακόμα κάποιοι μήνες και αν τώρα ειναι ευχαριστημένος , λογικά στο τέλος θα ειναι ακόμα παραπανω
 

Tsek

Well-Known Member
Twilight. Τον εχετε κάνει κοσκινο τον Δημήτρη. Ό,τι και να πει μυγιαζεστε. Ζήτησε πιο φωτεινές φωτογραφίες και έπλασες ολόκληρο σενάριο ότι παει να στήσει παγίδα.
Ποιά παγίδα? Το αποτέλεσμα για τα λεφτά που πληρωσε ο άνθρωπος είναι μέτριο. Ξεκάθαρα το έγραψαν όλοι. Που την βλέπεις την παγίδα?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αποτέλεσμα για τα λεφτά που πληρωσε ο άνθρωπος είναι μέτριο. Ξεκάθαρα το έγραψαν όλοι.

Don't Jump into a conclusion. Δεν θα μάθουμε αν είναι μέτριο αν δεν μάθουμε τον λόγο. Να μάθετε να βάζετε πάντα και αστερίσκους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από την κλινική αν έχουν τα στατιστικά της μτχ σου. Για αυτό και επιμένω κάθε φορά να δίνονται στην αρχή αυτά τα δεδομένα.
 
Εντάξει παίδες...θα βγάλω ακόμα πιο φωτεινές φωτογραφίες, θα μακρύνω και το μαλλί!!!
Πάντως, όταν κοιτάζομαι στον καθρέφτη βλέπω τεράστια διαφορά με το πρόσφατο παρελθόν, θυμάμαι τα νιάτα μου και φτιάχνομαι. Όταν βλέπω τις πανοραμικές φωτογραφίες προσγειώνομαι στην πραγματικότητα που δεν είναι άλλη από το ότι μία μεταμόσχευση απλά καλύπτει το πρόβλημα, δεν το λύνει, κάτι το οποίο πάντα γνώριζα όπως γνωρίζετε και όλοι σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για μένα δεν χρειάζεται να βάλεις πιο φωτεινές. Αυτά είναι για εντυπωσιασμό. Οι δεύτερες που έβαλες είναι μια χαρά. Ένας που ξέρει καταλαβαίνει αμέσως τι παίζει. Αυτοί που δεν ξέρουν πιο πολύ μπερδεύονται παρά ωφελούνται. Διδακτικό θα ήταν να μακρύνεις το μαλλί 3-4 πόντους και να ξαναποστάρεις με τις ίδιες γωνίες λήψης.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα