Dimitris_real, fue, 3250 grafts, 21-02-2017

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Κρίνοντας απ τις φωτος πριν Μπέι για επεμβαςη δεν κτλ γιατι δεν θεωρειτε καλη την μμ του . Ηταν αδειος σχεδον κ νομιζω η εικονα του τωρα ειναι αρκετα καλη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel

Active Member
Κρίνοντας απ τις φωτος πριν Μπέι για επεμβαςη δεν κτλ γιατι δεν θεωρειτε καλη την μμ του . Ηταν αδειος σχεδον κ νομιζω η εικονα του τωρα ειναι αρκετα καλη .
Η κατάσταση του βελτιώθηκε Αλλά για τα γραφτς που έβαλε και για τα λεφτά που έδωσε για εμένα αυτό το αποτέλεσμα είναι άσχημο. Αν βάλει σε εξωτερικό χώρο φωτογραφίες θα δεις ότι ο χώρος που τραβάς φωτογραφίες προκαλεί ψευδαίσθηση.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω κρίνω καθαρα απ τος φωτος. Πριν κ μετα ... ηταν εντελως σχεδον αδειος κ αλλαξε λουκ εντελως . Ισως ναι ...τα 3.200 γκραφτ να μην ειναι αρκετα γι αυτο που εσυ εχεις στο μυαλο σου .δεν παύει ομως να ναι ενα καλο αποτελεσμα .
 

pantel

Active Member
Οκ αν βλέπεις αυτό το αποτέλεσμα ως καλό δεν μπορώ να πω κάτι άλλο Εγώ. Με 3300 γραφτς το αποτέλεσμα είναι απαράδεκτο γιατί τα γραφτς δεν μπήκαν σε όλο το κεφάλι Αλλά σε α και Β ζωνη
 

athenian

Well-Known Member
Εμενα μου αρεσει.Δεν ειναι τελειο αλλα οχι και απαραδεκτο.Υπαρχει φυσικοτητα στο αποτελεσμα και οκ,ισως δεν βγηκαν ολα τα μοσχευματα αλλα ειναι μεγαλη η αλλαγη.
 

naruto

Well-Known Member
Eβαλε και στην ουλη καποια μοσχευματα μην ξεχναμε
Επιπλεον δεν ξερουμε τον λογο και την διαμετρο τριχας.
Μονο την φυτρωση μπορουμε να κρινουμε,στο δωδεκαμηνο θα εχει βελτιωθει κ αλλον η εικονα του του,
λογω περεταιρω φυτρωσης και παχυνση τριχας
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οπως λεει και ο pantel σε εξωτερικη φωτογραφια θα δειξει ακομη πιο αδυναμο.
Για 3250 μοσχευματα για την περιοχη που τοποθετηθηκαν και τα 8000+ που κοστισε στον Δημητρη δεν ειναι καλο. Εδωσε πολλα χρηματα και πολλα μοσχευματα δεν φυτρωσαν εως τωρα.
Υποτιθεται οτι δινει καποιος αυτα τα χρηματα για να πιασει πυκνοτητες.
Δημητρη καλα κανεις και το βλεπεις ετσι και εισαι χαρουμενος και με ανεβασμενη ψυχολογια. Απλα θα μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο με τον αριθμο μοσχευματων που σου μετεφεραν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν κρίνουμε με βαση χρηματα παω πάσο . Αλλα αν κρίνουμε με βαση καθαρα αποτελέσματος κ έχοντας υποψιν το ποσο ευκολο ειναι μια αδεια επιφάνεια να γεμισει οπως λετε εσεις;...δεν ξερω κατα ποσο εφικτό ειναι να πιάσεις πυκνότητα φουλ σε δυο ζώνες .
 

athenian

Well-Known Member
Οκ παιδιά το αποτέλεσμα είναι τέλειο. Απορώ αν βλέπετε. Πραγματικά.
Απο το απαραδεκτο μεχρι το τελειο υπαρχει τρομερη αποσταση.Αυτο δεν καταλαβαινεις.Με αριστα το 10 για παραδειγμα για μενα πιανει 7/10.
 

pantel

Active Member
Αν κρίνουμε με βαση χρηματα παω πάσο . Αλλα αν κρίνουμε με βαση καθαρα αποτελέσματος κ έχοντας υποψιν το ποσο ευκολο ειναι μια αδεια επιφάνεια να γεμισει οπως λετε εσεις;...δεν ξερω κατα ποσο εφικτό ειναι να πιάσεις πυκνότητα φουλ σε δυο ζώνες .
Αφού σε καμία ζώνη δεν γέμισε ο άνθρωπος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρουμε βασικά στοιχεία της μμ, όπως πχ τον λόγο. Άρα δεν μπορούμε να κρίνουμε με ασφάλεια. Το παχός της τρίχας φαίνεται καλό. Αν υποθέσουμε όμως έναν λόγο από 2.0-2.2, δηλαδή ελαφρά μικρότερο από τον μέσο όρο και με το δεδομένο ότι υπήρχαν και graft στην περιοχή (όχι πολλά αλλά υπήρχαν) το αποτέλεσμα για Κύπρο είναι αρκετά μέτριο. Η περιοχή πρέπει να είναι γύρω στα 80cm2 που σημαίνει πρακτικά (μαζί με τα μαμίσια ~ 45gr). Η εικόνα δεν είναι τέτοια. Δεν βοηθάει και το μήκος βέβαια και πάντα φυσικά με την υπόθεση του σχετικά νορμάλ λόγου, γιατί αν ο λόγος είναι πολύ πιο κάτω (δεν το νομίζω βέβαια γιατί ήταν η πρώτη του FUE) η εικόνα είναι σε ένα βαθμό δικαιολογημένη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

pantel

Active Member
Δεν ξέρουμε βασικά στοιχεία της μμ, όπως πχ τον λόγο. Άρα δεν μπορούμε να κρίνουμε με ασφάλεια. Το παχός της τρίχας φαίνεται καλό. Αν υποθέσουμε όμως έναν λόγο από 2.0-2.2, δηλαδή ελαφρά μικρότερο από τον μέσο όρο και με το δεδομένο ότι υπήρχαν και graft στην περιοχή (όχι πολλά αλλά υπήρχαν) το αποτέλεσμα για Κύπρο είναι αρκετά μέτριο. Η περιοχή πρέπει να είναι γύρω στα 80cm2 που σημαίνει πρακτικά (μαζί με τα μαμίσια ~ 45gr). Η εικόνα δεν είναι τέτοια. Δεν βοηθάει και το μήκος βέβαια και πάντα φυσικά με την υπόθεση του σχετικά νορμάλ λόγου, γιατί αν ο λόγος είναι πολύ πιο κάτω (δεν το νομίζω βέβαια γιατί ήταν η πρώτη του FUE) η εικόνα είναι σε ένα βαθμό διακαιολογημένη.
Εσυ θα ήσουν ικανοποιημένος με αυτό το αποτέλεσμα;
 

twilight

Member
[QUOT
Dimitri αν θες βαλε καμια πανοραμικη και σε εξωτερικο χωρο γιατι ειναι λιγο σκοτεινες.
Για 3250 μοσχευματα και για το θεμα που ειχες δεν με ικανοποιει η πυκνοτητα. Για την εκταση που μπηκαν τα 3250 επρεπε να δωσουν καλυτερη καλυψη.
Η φυτρωση μαλλον εχει ολοκληρωθει θα εχεις καποια βελτιωση οταν χοντρυνουν οι τριχες τους επομενους μηνες. Αν βαλεις σε εξωτερικο χωρο θα φανει καλυτερα τι φυτρωση εχει επιτευχθει. Θα περιμενουμε και την ολοκληρωση του αποτελεσματος. Καλη συνεχεια.

Η hairline σου φαινεται φυσικη και μου αρεσει για να πουμε και τα θετικα. Και αυτο θα φανει καλυτερα με καλυτερο φωτισμο. ;)

Οπως λεει και ο pantel σε εξωτερικη φωτογραφια θα δειξει ακομη πιο αδυναμο.
Τι να τους κάνεις τους εχθρούς , αν έχεις τέτοιους φίλους!!!
Τέτοια μουλωχτή κουτοπονηριά έχω να δω πολλά χρόνια...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσυ θα ήσουν ικανοποιημένος με αυτό το αποτέλεσμα;

Όχι, αλλά το θέμα είναι γιατί? Λόγω λόγου ή λόγω φύτρωσης? Στην πρώτη περίπτωση δεν φταίει η κλινική. Αυτό που σίγουρα δεν μου αρέσει είναι η περιοχή του forelock και αυτό είναι σίγουρα ευθύνη της κλινικής.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα