Dimitris_real, fue, 3250 grafts, 21-02-2017

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιαννη κρατα μικρο καλαθι και για το εξω. Εχουμε δει ωραιοτατες πατατες και απο εκει.
Ασε που σε πολλες περιπτωσεις ζητανε να παρεις φινα να εχουν το κεφαλι τους ησυχο.


Eγω αλλο λεω δημητρη. Θα μπορουσε πχ η d*i μετα απο τοσο χρονια να φτασει στο επιπεδο καποιον καλυτερον κλινικων εφοσον πλεον ειναι εφικτο? Αντε πες για παλιοτερα δεν υπηρχε η τεχνολογια. Σημερα τι γινεται? Δεν τους κοβει λες? Και βεβαια τους κοβει και βεβαια μπορουν αλλα δεν επενδυουν γιατι αρκουντε και μαυτο,παλι βγαζουν λεφτα.
Καλημερα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Φυσικα και υπαρχει προοδος στις ελληνικες κλινικες σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια.
Ας μη το συνεχισουμε ειμαστε εκτος θεματος.
Καλη φυτρωση Δημητρη. Να μας ενημερωνεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mην παμε μακρια. d*i vs a*c οι μεν εχουν πιο πολυ πυκνοτητα οι δε οχι. οι μεν εχουν πιο πολυ φυσικοτητα οι δε οχι.
Οι μεν διαχηριζονται σωστα την δοτρια οι δε οχι.
Κατι που κατι σωστα ο ενας κανει λαθος ο αλλος.
Εεεε ας ενωσουν τις δυναμεις τους τι να πω....
 

athenian

Well-Known Member
Καλή φυτρωση στον φίλο! Πάντως για ανθρώπους σαν κι εμένα που θέλουν να διατηρούν ένα σχεδόν ξυρισμένο look μάλλον είναι απαγορευτική η μμ...
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν είναι απαγορευτική,αναλόγως τι θες να πετύχεις εφαρμόζεις διαφορετική τεχνικη.,όχι εσύ ο ντοκτορά,πχ γωνία φύτευσης ,φορά τριχών κτλ και πάει λεγοντας ,καμια φορά βέβαια καταλήγει κλαιγοντας αλλά άλλο αυτο
 

P70

Active Member
Παντα μια Μ.Μ. εμπεριεχει ρισκο, παντα μπορει κατι να μην παει καλα. Τωρα το να θες να καλυψεις 4000 γκραφτ και να περιμενεις οτι η δοτρια σου θα ειναι λουλουδι για ξυρισμα, ε ζορικα τα πραγματα, εκτος αν εισαι διατεθιμενος να δωσεις 15.000 και παλι 100% δεν θα εισαι σιγουρος. Η μεταμοσχευση ειναι μια οφθαλμαπατη, πας να γεμισεις περιοχη, παιρνοντας το ας πουμε πλεονασμα απο μια αλλη. Λογικο ειναι πως ουτε η δοτρια θα ειναι ιδια με πριν, ουτε η λήπτρια θα ειναι οπως οταν ειχες μαλλια.

Καλή φυτρωση στον φίλο! Πάντως για ανθρώπους σαν κι εμένα που θέλουν να διατηρούν ένα σχεδόν ξυρισμένο look μάλλον είναι απαγορευτική η μμ...
 

athenian

Well-Known Member
Παντα μια Μ.Μ. εμπεριεχει ρισκο, παντα μπορει κατι να μην παει καλα. Τωρα το να θες να καλυψεις 4000 γκραφτ και να περιμενεις οτι η δοτρια σου θα ειναι λουλουδι για ξυρισμα, ε ζορικα τα πραγματα, εκτος αν εισαι διατεθιμενος να δωσεις 15.000 και παλι 100% δεν θα εισαι σιγουρος. Η μεταμοσχευση ειναι μια οφθαλμαπατη, πας να γεμισεις περιοχη, παιρνοντας το ας πουμε πλεονασμα απο μια αλλη. Λογικο ειναι πως ουτε η δοτρια θα ειναι ιδια με πριν, ουτε η λήπτρια θα ειναι οπως οταν ειχες μαλλια.
Μωρε εγω μιλαω για 1000 αντε 1500 μοσχευματα και μια μετρια πυκνοτητα αλλα με αριστη φυσικοτητα.Ας μην ''χαλαω'' ομως αλλο το θεμα του φιλου.Καλη επιτυχια και παλι!!
 
Μια χαρά τα λέτε παιδιά, δεν χαλάτε καθόλου το θέμα!
Είμαι πολύ ικανοποιημένος έτσι όπως με βλέπω τώρα που ακόμα έχω πάνω μου τα περισσότερα από τα μοσχεύματα και το μαλλί πάρα πολύ κοντό. Εάν ήταν δυνατόν να έχω 100% φύτρωση και δεν είχα την ουλή από την 1η μμ δεν θα δυσκολευόμουν καθόλου να τα κουρέψω πάλι τόσο κοντά...αλλά όχι και να τα ξυρίσω. Μου αρέσει το πολύ κοντό κούρεμα και μου πάει. Στο εργασιακό μου περιβάλλον δεν έχουν καταλάβει ότι έχω κάνει μμ και συνέχεια σχολιάζουν θετικά το νέο look και με παροτρύνουν να το κρατήσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
17 ημέρες μετά την μμ κι άρχισαν να πέφτουν οι τρίχες από τα μοσχεύματα. Δεν παίρνω Φιναστερίδη και δεν πρόκειται να πάρω Μινοξιδίλη.
 
Ένας μήνας από την μμ και έχουν πέσει σχεδόν όλες οι τρίχες από τα μοσχεύματα. Δεν αντιμετωπίζω προβλήματα παρά μόνο λίγη φαγούρα μερικές φορές στην δότρια γύρω από την ουλή. Εάν βλέπετε κάτι ανησυχητικό παρακαλώ μην διστάσετε να το αναφέρετε.
20170324_230934.jpg
20170324_230944.jpg
20170324_230953.jpg
20170324_231104.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexandros _athens

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε, είναι πολύ νωρίς για να φανεί έστω και κάτι. Στο θέμα των κροτάφων συμφωνώ με την επιλογή σου, κ εγώ είχα πάντα μεγάλο κούτελο και τίγκα κροτάφους και επέλεξα να μην τους κλείσω. Η επιλογή με δικαίωσε γιατί σχεδόν κανείς δεν κατάλαβε πως έκανα μεταμόσχευση, εκτός από κολλητούς και πολύ υποψιασμένους. Καλή συνέχεια.
 
Καλή επιτυχία φίλε, είναι πολύ νωρίς για να φανεί έστω και κάτι. Στο θέμα των κροτάφων συμφωνώ με την επιλογή σου, κ εγώ είχα πάντα μεγάλο κούτελο και τίγκα κροτάφους και επέλεξα να μην τους κλείσω. Η επιλογή με δικαίωσε γιατί σχεδόν κανείς δεν κατάλαβε πως έκανα μεταμόσχευση, εκτός από κολλητούς και πολύ υποψιασμένους. Καλή συνέχεια.

Σε ευχαριστώ πολύ. Είμαι πολύ σίγουρος για την επιλογή μου στο θέμα των κροτάφων. Πλέον έχουν αρχίσει να εμφανίζονται νέα μαλλιά και τώρα είναι δυσδιάκριτο για τους πολλούς το κακό αποτέλεσμα της παλιάς μτμ. Κανείς δεν καταλαβαίνει ότι κάτι έχω κάνει στο κεφάλι μου εκτός φυσικά από τους πολύ δικούς μου ανθρώπους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κάτι πάει να γίνει. Σε μια εβδομάδα κλείνω 3 μήνες από την μτμ...χωρίς Φιναστερίδη και Μινοξιδίλη
 

Συνημμένα

  • 20170513_185512 copy.jpg
    20170513_185512 copy.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 542
  • 20170513_185552 copy.jpg
    20170513_185552 copy.jpg
    976.3 KB · Προβολές: 556
Σε λίγες ημέρες παίδες θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες...ελπίζω να υπάρχει κάτι διαφορετικό να δείτε. Δεν ξέρω πόσο καλό είναι το αποτέλεσμα σε σχέση με άλλες μτμ αλλά οι δικοί μου άνθρωποι έχουν εντυπωσιαστεί από την φυσικότητα των μαλλιών μου καθώς δεν φαίνονται καθόλου τα παλιά μοσχεύματα ενώ πολλοί γνωστοί μου αναρωτιούνται τι έχω κάνει και είμαι τόσο ανανεωμένος. Η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα