Dimitris50423, fue, 2300 grafts, 28/5/2015

billaros

Active Member
Δημητρη πραγματικά ειπες την πιο σωστή.εκανες το καλύτερο δώρο στον εαυτό σου.φιλε κορυφαίο ταποτελεσμα σου Κ εύχομαι πραγματικά να το χαιρεσαι.κ φροντισε να το διατηρήσεις το μαλλι εννοείται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Τελειο αποτελεσμα!! norwood 0 :p
Στην κατασταση 2014-2015 πριν την μμ με αυτη την αραιωση ειχες φτασει γρηγορα με επιθετικη τριχοπτωση ή ησουν καιρο σταθερος;
Στις φωτο εισαι χωρις τοπικ;
 

aeratos28

Just aeratos
καλά είστε ορισμένοι για να είστε ..εντελώς όμως..!ρε nine ,έχεις δει σε καμία φωτο ποτέ o δημήτρης να έχει χρησιμοποιήσει topik?? έβαλε βιντεακι που ανακατεύει τα μαλλιά του με το χέρι και με την τσατσαρα και μιλάς για topik?? ρε πάτε καλά εδώ μέσα ορισμένοι??σε ποια φωτό και πότε έχει κάνει χρήση του topik που αναφερεις?εξηγήσεις nine γιατί αλλιώς δημιουργούνται παρεξηγήσεις..παραπλανητικο αυτό που ειπες..και μην ακούσω για υπεράσπιση κτλ,σε όποιον και από οποία κλινική και να είχε κάνει επεμβαση,ακριβως ίδια αντίδραση θα είχα και ακριβώς τα ίδια θα έλεγα από τη στιγμή που έχει βάλει πεντακάθαρες φωτό σε ότι συνθήκες του έχουν ζητηθει
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τον εχω δει εγω και ο salonikios φιλε nine απο κοντα που ειμαστε απο hdc.Μην ανυσηχεις.
 

nine

Active Member
καλά είστε ορισμένοι για να είστε ..εντελώς όμως..!ρε nine ,έχεις δει σε καμία φωτο ποτέ o δημήτρης να έχει χρησιμοποιήσει topik?? έβαλε βιντεακι που ανακατεύει τα μαλλιά του με το χέρι και με την τσατσαρα και μιλάς για topik?? ρε πάτε καλά εδώ μέσα ορισμένοι??σε ποια φωτό και πότε έχει κάνει χρήση του topik που αναφερεις?εξηγήσεις nine γιατί αλλιώς δημιουργούνται παρεξηγήσεις..παραπλανητικο αυτό που ειπες..και μην ακούσω για υπεράσπιση κτλ,σε όποιον και από οποία κλινική και να είχε κάνει επεμβαση,ακριβως ίδια αντίδραση θα είχα και ακριβώς τα ίδια θα έλεγα από τη στιγμή που έχει βάλει πεντακάθαρες φωτό σε ότι συνθήκες του έχουν ζητηθει

ρωτησα δεν ξερω. ειμαι ασχετος με τις μμ ποσο με μαλλον με την χρηση τοπικ
η ερωτηση μου καλυτερα θα ηταν αν μπορει καποιος με μια μμ μπροστα που ηταν αδειος να πιασει αυτο το τελειο αποτελεσμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν πειραζει ρε οκ. Δεν εχω βαλει ποτε τοπικ στο κεφαλι μου.
Η αραιωση ξεκινησε απο 20χρονων κροταφους επειτα μεγαλωνε και μειωνοταν και το μηκος της hairline μεχρι που εξαφανιστηκε. Τωρα με τι ρυθμους προχωρησε δεν θυμαμαι. Τα τελευταια 4 χρονια δεν πρεπει να ειχα καθολου hairline.
 

aeratos28

Just aeratos
ένας που έχει την αραίωση που είχε ο δημητρης μόνο μπροστά ,ειδικά πηγαίνοντας σε γιατρό που δουλεύει πολύ μεγάλες πυκνότητες (άνω 60-70grafts ανά τετρ.εκατοστο) μπορεί να τον κάνει (Μπεζο),υπό συνθηκες..
ρωτησα δεν ξερω. ειμαι ασχετος με τις μμ ποσο με μαλλον με την χρηση τοπικ
η ερωτηση μου καλυτερα θα ηταν αν μπορει καποιος με μια μμ μπροστα που ηταν αδειος να πιασει αυτο το τελειο αποτελεσμα
αυτό θα χρειαζόταν περίπου στα 4000 grafts,ισως και παραπανω..εδώ ο δημητρης έβαλε 2300 και όπως ειδες και στο βίντεο δεν είναι εντελώς τσιμέντο το μαλλί.βλεπεις και λίγο δέρμα,φυσιολογικοτατο είναι φυσικά,ειδικα και για τα grafts που έβαλε...δικαιολογείται τότε αφού λες δεν ξέρεις και σορυ που σου την είπα.
 

nine

Active Member
αυτό θα χρειαζόταν περίπου στα 4000 grafts,ισως και παραπανω..εδώ ο δημητρης έβαλε 2300 και όπως ειδες και στο βίντεο δεν είναι εντελώς τσιμέντο το μαλλί.βλεπεις και λίγο δέρμα,φυσιολογικοτατο είναι φυσικά,ειδικα και για τα grafts που έβαλε...δικαιολογείται τότε αφού λες δεν ξέρεις και σορυ που σου την είπα.

ναι αυτο λεω να μην φανει οτι καποιος εχεις "καραφλα" σε φωτο η απο κοντα αν σε δει σε νορμαλ συνθηκες. μου αρεσει πολυ η hairline και τα temples οπως δειχνουν.
 

aeratos28

Just aeratos
άλλο αυτό που λες τώρα..το να μην φανεί ότι έχει καραφλα από κοντά ή από φωτό θα μπορούσε ο δημητρης να το πετύχει και με 1500 grafts το πολύ..για να έχει και μία σχετική,καλη πυκνότητα όμως χρειαζόταν περίπου όσα έβαλε,ισως και λίγα ακομα..αν βάλει αλλα 700-800 grafts θα γίνει πολύ πυκνό..προσωπικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται αλλά ο καθένας το βλέπει διαφορετικα
 

RENGAR

Member
ego prosopika pustevo oti dn einai oloi i anthrwpi gia metamosxefsi malion vlepw kati telios aera kefaliaa me ligi dotria kai pane kai kanoune kai vlepoune ena polu ligo apotelesma kai meta anarotiountai gt dn pernoune afto pou theloune... o dimitris eixe kali dotria kai itane kalos gia na petixi kati kalo apotelesma kai giafto to petixe pistevo se opoia kliniki kai na pas i diafores einai liges kai na pas stn kalitero stn kosmo an dn exeis katalilo kefali gia na petixi kati kalo dn tha sou bgh eno ama to exeis se opoia kai na pas kalo apotelesma tha deis
 

imouthis

Active Member
Ρε Δημήτρη γιατί όμως δεν έχουμε δει ανάλογο αποτέλεσμα του δικού σου από τον Β......ή;
Έκανε σε εσένα και μετά τέλος;
Περιμένω τόσο καιρό να δω εξέλιξη και από άλλα παιδιά αλλά....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
έχεις δει ανάλογο περιστατικό όπως ήταν ο δημητρης ακριβώς,να πήγε να κάνει επέμβαση εκεί με τα ίδια grafts για να το συγκρίνεις?? μάλλον όχι.γενικα όμως έχουμε δει αποτελέσματα καλά από εκεί.μην τα μηδενιζεις όλα imouthis..o andy.k δεν είναι τύμπανο ειδικά για τα grafts που έβαλε?? ο larioso δεν είχε πολύ καλό αποτέλεσμα??και περιμένουμε και άλλους να ενημερώσουν που δεν έχουν κλείσει χρόνο.bruno,akishellas και άλλα παιδια που δεν θυμάμαι τωρα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οπως ειπε και ο αερατος ο andy εχει πολυ καλο αποτελεσμα με αλλο βαθμο δυσκολιας γιατι μπηκε πολυ αναμεσα σε μαμα μαλλια που ειχε και του βγηκε οπως το ηθελε χωρις να πειραχτουν τα μαμα και με φυσικοτητα στη hairline απο οσο ειδα. Ο laroiso με διπλη συνεδρια καλυψε μεχρι πισω αυτοι οι 2 για μενα ειχαν εξαιρετικα αποτελεσματα. Υπαρχουν και αλλοι που περιμενουμε οπως bruno akishellas και δεν θυμαμαι ποιοι αλλοι. Ελπιζω να ανανεωσουν να δουμε τι γινεται.
Νομιζω οτι το επιπεδο εχει ανεβει πολυ σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια και αυτο ειναι προς το συμφερον μας απο ολες τις αποψεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Βλεπω και δευτερο βιντεο απο μελος που ολοκληρωθηκε το αποτελεσμα. Καλη αρχη εκανα.
Rengar δεν πιστευω οτι αν καποιος ειναι καταλληλος για μμ οτι μπορει οπου και να παει να παρει καλο αποτελεσμα. Ως ενα βαθμο ισως να παιζει καποιο ρολο. Αν ηταν ετσι θα πηγαιναμε στον πιο φθηνο και θα λυναμε το προβλημα μας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Μια ανανεωση για τη σημερινη κατασταση των μαλλιων μου. περασαν 2 χρονια και 3 μηνες απο την μεταμοσχευση.
Ειμαι χαρουμενος γιατι η κατασταση ειναι σταθερη και δεν εχω χασει ουτε απο τα μεταμοσχευμενα αλλα ουτε και απο τα μαμα μαλλια. Εχω σκοπο στο μελλον αν δω επιπλεον αραιωση και αρχισει να φαινεται να το διορθωσω. Ελπιζω να αργησει βεβαια.
οι ενωσεις μαμα μαλλιων και μεταμοσχευμενων ειναι οπως ηταν στην αρχη και αυτο με κανει να σκεφτομαι μηπως ειμαι τοσο τυχερος και η αραιωση μου ηταν να παει μονο μεχρι εκει.

απο φροντιδα στα μαλλια μονο λουσιμο καθημερινο κανω με διαφορα σαμπουαν που δοκιμαζω. μινοξιδιλη εδω και αρκετους μηνες την εχω βαρεθει αρκετα και βαζω οποτε θυμαμαι. εχω εναν αφρο εδω και 5 μηνες.
σαμπουαν που χρησιμοποιω nanogen, frezyderm, head & shoulders, και καμια φορα οταν ξεμενω elvive for men.

προιοντα styling δεν βαζω καθολου στα μαλλια οπως καθονται με το λουσιμο και το στεγνωμα με πιστολακι. με προιοντα styling σιγουρα θα εδειχναν και καλυτερα αλλα μου αρεσουν πιο πολυ καθαρα τα μαλλια.
θα βαλω μερικες φωτογραφιες στην καθημερινοτητα μου: σπιτι δουλεια και στις διακοπες για να φανει η σημερινη κατασταση.

φωτο απο δουλεια με φωτισμο οροφης αρκετα δυνατο.









Στο σπιτι με διαφορετικα χτενισματα:









και μερικες φωτο απο τις καλοκαιρινες διακοπες:






Με ηλιο απευθειας στο προσωπο:





και μια φωτο το μαλλι πριν κανω μεταμοσχευση. οταν βλεπω αυτες τις φωτο νιωθω τυχερος που το τολμησα.


Τα μαλλια μου τωρα ειναι οπως στις φωτο στο σπιτι. αρκετα μακρια και θα παω για κουρεμα. κατι extreme δεν εχω δοκιμασει ακομη στα κουρεματα, οτι εχω δειξει με τις φωτο μονο.
καλη φυτρωση σε οσους εκαναν προσφατα επεμβαση και μακαρι να μη μας πεφτει ουτε τριχα. ;)
 

Tsek

Well-Known Member
Δημήτρη, πρέπει να πω ότι αποτέλεσες την αιτία να επιλέξω κλινική. Ευχαριστώ πολύ για την παρουσίασή σου.
 

alexandros _athens

Active Member
Ωραίος Δημήτρη. Προσωπικά, θα ήθελα την hairline να μην είναι τόσο ίσια κ χωρίς καμπύλη, να δείχνει λίγο κρόταφο για πιο φυσικό (μάλλον είμαι κολλημένος με τους κροτάφους)... να τα χαίρεσαι κ απ ότι βλέπω, αυτό κάνεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Τσεκ χαιρομαι που δεν ηταν για κακο το οτι ημουν η αιτια οπως λες.

Αλεξανδρε καταλαβαινω τι λες. Διαφερουν τα γουστα στον καθενα. Εγω χαιρομαι πολυ που δεν εχω ανοιχτους κροταφους. Νιωθω οτι δειχνω πιο νεος. Αν ηταν ανοιχτοι θα σκεφτομουν διορθωση σε επομενη.
Αν στην επομενη δικη σου κλεισεις καπως κροταφους θα νιωσεις ακομη καλυτερα. Θα ειναι σαν να μην ειχες προβλημα γιατι παντα απο εκει ξεκιναει σε ολους η αραιωση.

Για την αραιωση που ειχα θα ηταν απολυτα δικαιολογημενη σαν επιλογη να μου φτιαξουν hairline με καπως ανοιχτους καπως κυκλικους κροταφους. Το οτι εγινε ετσι προσωπικα με ικανοποιησε πολυ περισσοτερο και στα δικα μου ματια μου μηδενισε το προβλημα.
Στο θεμα της hairline καλο ειναι να εχεις αποψη για το πως την θελεις γιατι σου αλλαζει ολο το προσωπο και τη βλεπεις καθημερινα.
 
Μπλουζα