Dimitris stratis, fue, μπίρου, 3700τρίχες, 1/6/2017

vag25

Well-Known Member
O καθένας θέλει πραγματικά αυτό που είχε,τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.Και επειδή αυτό δεν είναι εφικτό,προσπαθείς να πλησίασεις το εφικτό.Το παράδειγμα του diep αγγίζει την τελειότητα.
Mπορεις να μιλησεις για τον εαυτο σου, εγω δεν θελω το μαλλι που ειχα στα 15 με τις φυτρες στους κροταφους.
Θελω μια ωριμη hairline. Και ετσι οπως ειναι τωρα να μεινει δεν με χαλαει. Αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν θα μεινει ετσι.

Το αποτελεσμα του diep μπορει να ειναι εξαιρετικο επιτευγμα τεχνικα. Εγω σχολιαζω την εικονα ως εικονα οχι ως μμ. Και αυτη η εικονα δεν μου αρεσει. Εκτος αν ειχε μαλλι χαμηλα και δεν μπορουσε να κανει κατι αλλο. Οποτε αυτο μπορεσε αυτο εκανε.

Δεν θα εκανα ποτε τετοιο κατεβασμα ακομα και οταν κλωνοποιησουν τα grafts.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
vag παντως μου κανει εντυπωση πως ενω μιλησα και μιλησαμε καθαρα για τριχες στο κεφαλι απ την αρχη του νηματος , ανεφερες τουλαχιστον τρεις φορες τη φραση γυναικειο .Και τωρα το προχωρας παραπανω και μιλας για δευτερευοντα χαρακτηριστικα που καθοριζουν το φυλο.Μιλας για γυναικειο δερματακι , γυναικεια φωνη. Δε ξερω τι συνδεσεις κανεις στο μυαλο σου αλλα τουλαχιστον προτρεχεις για να ειμαι κοσμιος. Μας λες δηλαδη πως αν καποιος αντρας πχ σαν εμενα θελει το μαλλι που ειχε πισω , αυτοματα θελει ή ευχεται να ειναι ή να εχει γυναικεια η παιδικα χαρακτηριστικα; Μιλας σοβαρα τωρα; Προσπαθεις να με ενοχλησεις η να με προσβαλεις πλαγιως; Με ρωτας στα σοβαρα; Δηλαδη καποιος οπως για παραδειγμα ο 40αρης που εβαλα στο βιντεο , που πηρε το μαλλι του πισω , εχει καποια διαταραχη; θελει να ειναι παιδι ή γυναικα ή κατι τετοιο;

Το να θελει καποιος κατι αλλο απο εσενα δε σημαινει πως κανει λαθος κι εσυ κανεις το σωστο . Επειδη λες πως δε θες εσυ κατι τετοιο δε σημαινει πως οι αλλοι που το θελουν εχουν προβληματα να λυσουν.

 

Ibarumah

Active Member
Παιδιά όπως καταλάβενετε είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα.
Σε άλλους.αρεσει η ολοισια hairline ακόμα κ σε.μεγαλη ηλικία ενώ σε άλλους με μέσα λίγο τους κροτςφους.
Είναι τελείως υποκειμενικό άρα τσάμπα το συζητάτε.
 

makis25

Well-Known Member
Η τελειότητα δεν έχει να κάνει με τα επιμέρους χαρακτηριστικά του όπως μικρό μέτωπο Αλλά σαν κάποιος που δεν έχασε ποτέ τα μαλλιά του.
ε ναι! ακριβως . Το ειπα 50 φορες ! εκει ειναι το κλειδι . Αποκατασταση ειναι η εικονα σα να μην εχασε ποτε το μαλλι!
 

Ibarumah

Active Member
Για μένα αφύσικο είναι το εξής.
Εγώ από μικρό παιδί από 5 χρόνων δηλαδή,δεν είχα ολοισια γραμμή μπροστά ήταν λίγο μέσα η η κροταφοι.μια ζωή έτσι ειμουνα.
Αν τώρα κάνω μμ και κάνω τη hairline ίσια γραμμή όπως έχουν πολλοί άνθρωποι τότε αυτό θα μπορούσα να πω ως αφύσικο.
 

vag25

Well-Known Member
Μας λες δηλαδη πως αν καποιος αντρας πχ σαν εμενα θελει το μαλλι που ειχε πισω , αυτοματα θελει ή ευχεται να ειναι ή να εχει γυναικεια η παιδικα χαρακτηριστικα; Μιλας σοβαρα τωρα; Προσπαθεις να με ενοχλησεις η να με προσβαλεις πλαγιως; Με ρωτας στα σοβαρα; Δηλαδη καποιος οπως για παραδειγμα ο 40αρης που εβαλα στο βιντεο , που πηρε το μαλλι του πισω , εχει καποια διαταραχη; θελει να ειναι παιδι ή γυναικα ή κατι τετοιο;

Oυτε καν. Μακρια απο εμενα αυτα.
Το παραδειγμα με την λιστα το εβαλα για να συνειδητοποιησεις οτι στην πραγματικοτητα ΔΕΝ τα θες ολα πισω. Εγραψες:
''Θα τους εδιχνε δηλαδη αφυσικους δινοντας τους πισω κατι που χασανε ;''
ΔΕΝ θες να εχεις το γυναικειο δερματακι. Δεν υπονοησα οτι το θες :)
 

makis25

Well-Known Member
ibarumah το μονο που λεω σε αυτο το νημα ειναι πως δεν ειναι παραλογο ή προβλημα να μπορεις να αποκαταστησεις το μαλλι σου οπως ηταν πριν το χασεις , εφοσον η τεχνολογια ( και η δοτρια ) το επιτρεπει . Νομιζω ειναι πολυ απλο . Σιγα το πραγμα που ειπα δηλαδη.
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ θα ήθελα το μαλλί που είχα μέχρι τα 40 μου.Και αν αλλάξω τα χαρακτηριστικά του pattern μου με κροτάφους που ποτέ δεν είχα μπορεί να είναι λογικό για την ηλικία μου αλλά θα είμαι άλλος άνθρωπος με άλλο κεφάλι.Και μιλάω προφανώς για τον εαυτό μου αλλά και οι περισσότεροι αυτό θα θέλανε άλλο αν δεν μπορούνε να το πετύχουμε.
Η εικόνα αυτή το είπα ούτε εμένα μου αρέσει.Η τελειότητα αναφέρεται στην εικόνα μη μμ ανθρώπου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Oυτε καν. Μακρια απο εμενα αυτα.
Το παραδειγμα με την λιστα το εβαλα για να συνειδητοποιησεις οτι στην πραγματικοτητα ΔΕΝ τα θες ολα πισω. Εγραψες:
''Θα τους εδιχνε δηλαδη αφυσικους δινοντας τους πισω κατι που χασανε ;''
Σε αυτο το νημα μιλαμε για τριχες δε μιλησα για τιποτε αλλο. Ουτε σε αυτο το νημα ουτε πουθενα αλλου στο φορουμ εχω γραψει για θεματα που αφορουν οτιδηποτε αλλο περα απο τριχες στο κεφαλι . Τα εγραψες αυτα που εγραψες για να γινεις εριστικος vag.
Σημερα εμαθα απο σενα vag πως 1-1,5 εκατοστα διαφορα στη hairline δειχνει προβληματα , παλιμπαιδισμους , γυναικεια φυση κτλ
 

vag25

Well-Known Member
Τα εγραψες αυτα που εγραψες για να γινεις εριστικος vag.

Eχεις δικιο εγινα εριστικος και επιθετικος και συγνωμη για αυτο, αλλα οχι ομως υπονοώντας αυτο που λες.

Δεν ηθελα να υπονοησω οτι εχεις γυναικεια φυση αν θελεις μικροτερη hairline. Σε καμια περιπτωση.
Ηθελα να ταρακουνησω μεσα απο την κουβεντα για να καταλαβουμε τι ακριβως κυνηγαμε εδω. Που βρισκομαστε.
Η συζητηση καθε φορα σε αυτο το φορουμ με κανει να πιστευω οτι ζω σε αλλο πλανητη εκτος φορουμ.
Και ευτυχως δεν ειμαι μονο εγω. Απλα εχουν φυγει οι υπολοιποι(για αυτον τον λογο) και τα λεμε σε pm σπανια πλεον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Aυτος ο diep απο την αλλη εχει κεντήσει εκει μπροστα...
Τον ειδα και σε αλλα βιντεο, πιο δυσκολες περιπτωσεις απο τον φιλο εδω. Βεβαια και περισσοτερα grafts.
 

makis25

Well-Known Member
Aυτο ποσο υπολογιζεις οτι ειναι ανα εκατοστο μπροστα?
15-20 . Πιο κοντα στο 15 . Εχω κροταφους με φυτεμένη τετοια και χειροτερη πυκνοτητα και συγκρινω . Σε αυτες τις πυκνοτητες ειναι πολυ παραπλανητικος ο φωτισμος . Απο μια γωνια φαινεται φουλ , απο αλλη γωνια φαινεται γυμνο . Το ξερω το βλεπω στο καθρεφτη.

vlafo το λεω να το εχουν σα στανταρ ρε παιδι μου. Επειδη δεν ειναι και η μεγιστη δα πυκνοτητα , ειναι κατι εφικτο και δοκιμασμενο παγκοσμιως και με 30 γραφτς εστω θα δωσουν κατι αξιοπρεπες . Γιατι πρεπει να μπαινει καποιος 2 και 3 φορες για να πετυχει μια περιοχη;
 

makis25

Well-Known Member
vag το προβλημα με το diep ειναι διπλο , για καποιον του γουστου του , οπως εγω πχ. Ειναι στην αλλη ακρη του πλανητη στο σαν φρανσισκο , και χρεωνει το μοσχευμα 8 δολαρια το ενα για πανω απο 2000 γραφτ. Πες 7 ευρω το γραφτ δηλαδη
 
Μπλουζα