DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

dim74 είπε:
καλο ειναι οποιος λεει κατι για ενα προιον και παρενεργειες του,να ειναι σιγουρος πως ειναι απο αυτο και οχι απο αλλο προβλημα υγειας που τυχον μπορει να εχει!γιατι απο ενα σημειο και υστερα θα αρχισουμε να μας φταινε ολα και να βλεπουμε φαντασματα.οσα γραφουμε τα διαβαζουν πολλοι και καλο ειναι να μην μεταφερουμε απλα εικασιες και υποψιες αλλα γεγονοτα...και οταν πας σε δερματολογο δεν νομιζω να λες και ο θεος βοηθος!για τριχες πας!αν ειναι να πας καπου για κατι σοβαρο τι θα κανεις?θα αυτοκτονησεις στην πορτα?

Φίλε dim74...

Δεν μιλάω από μόνος μου και δεν βγάζω από το μαυλό μου τις παρενέγρειες.Άν διαβάσεις το χαρτάκι που υπάρχει μέσα στο Regain θα δεις τι αναφέρει και θα καταλάβεις.Βέβαια δεν εμφανίζοται σε όλους και μάλιστα στον ίδιο βαθμό. Αλλά σε πολλούς εμφανίζοντα.Δεν βλέπουμε φαντάσματα, να είσαι σίγουρος.

Οπως ανέφερα και παραπάνω μόλις ελάτωσα την δοσολογία(σε τρεις ψεκασιές) δεν παρατηρησα τίποτα. Με απλά λόγια ο κάθε οργανισμος και ο κάθε ανθρωπός αντιδρά διαφορετικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ποσο καιρο βαζεις regaine και ποιος σου ειπε να το βαζεις?οσο για το τι λεει το χαρτακι αστο...
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

dim74 είπε:
ποσο καιρο βαζεις regaine και ποιος σου ειπε να το βαζεις?οσο για το τι λεει το χαρτακι αστο...

Το regain βάζω εδώ και πολά χρόνια αλλά κατα διαστήματα..δηλαδή ξεκίνησα στα 23 μου περίπου και στην αρχή έβαζα για αρκετούς μήνες από δύο φορές την ημέρα όπως λέγανε οι οδηγίες.Τα τελευταιά χρόνια βάζω όποτε θυμάμαι και μια ή δυο φορές την εβδομάδα.Και όλα αυτά λόγω των παρενεγρειών που είχε σε εμένα..άλλα τον τελυεταίο καιρό είδα οτι αν βάζω ελάχιστη ποστότητα (τρεις ψεκασιές) οι παρενέργιες σχεδόν δεν υπάρχουν(αυτές που εγώ αισθονόμουνα).Απομένει να δω αν έχει και αποτέλεσμα.. :)
Το regain από ότι θυμάμαι μου το είχε προτείνει κάποιος φίλος αλλά πήγα και σε γιατρό δερματολόγο ταυτόχρονα και μου το επιβεβαίωσε κι αυτός. Μιλάμε σχεδόν για μια δεκαετία πριν.
 

NGL

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Γιατι δεν ποσταρετε στο αντιστοιχο θεμα για την μινοξ ρε παιδια? :eek:
η αληθεια ειναι οτι με πανω απο 1ml ημερησιως υπαρχουν παρενεργειες!οχι βεβαια πονοκεφαλοι κτλ,αλλα πρηξιμο προσωπου και γενικοτερα παρακρατηση υγρων!
ειχε καπου αναφερει ο ακης οτι αν ο οργανισμος σου αντιδραει στην μινοξιδιλη ,τοτε οσο και να βαλεις (στα επιτρεπτα ορια ,κι οχι υπερβολες)τα ιδια περιπου συμπτωματα θα παρουσιασεις!

εν μερει συμφωνω!θα παρουσιασεις παρενεργειες ειτε με 0,5ml ειτε με 1ml ειτε με 2ml ,αλλα οχι στην ιδια ενταση και στον ιδιο βαθμο!αυτο τουλαχιστον εχω διαπιστωσει εγω απ τον εαυτο μου! :)
 

slitherg9

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

ποιο πιστεύτε είναι το πιο <αγαθό> DHT blocker? απο πλευράς παρενεργειών και έντονης τριχοπτωσης στην αρχη?
 

kabamarou

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Ρε παιδιά δεν βλέπουμε φαντάσματα.Η μινοξιδίλη εμένα μου έκανε το κεφάλι κουδούνι μέσα σε 2 ημέρες.Ζαλιζόμουν αισθανόμουν βαρύ το κεφάλι και είχα πολύ ελαφρύ και μικρό πονοκέφαλο σε κάποιες φάσεις.Πριν τις 2 ημέρες αυτές είχα να παρουσιάσω παρόμοια συμπτώματα για χρόνια.Προσέξτε πριν την χρησιμοποιήσετε!
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

Παιδιά..

Δόκιμασα μια Lotion Ducray Chronostim η οποία έχει δύο μπουκαλάκια..ένα για το ΠΡΩΙ και ένα για το ΒΡΑΔΥ.
Αυτό που είναι για το πρωί έχει κάποια συστατικά που δρουν ως dht blocker. Όταν βάζω την Lotion το ΠΡΩΙ λίμπιντο και οι στύσεις περιορίζοντα αισθητά..Άρα βλέπω ότι οι παρενέργειες από Lotion με dht blocker υπάρχουν!! (τουλάχιστο σε μένα) :(
 

dim74

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

οποτε νικο παρατα τα ολα και αντε οταν ερθει η ωρα για μεταμοσχευση!δεν σε θελει τιποτα εσενα!και νερο να βαλεις μπορει να παθεις κατι!
 

nikos76

Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

dim74 είπε:
οποτε νικο παρατα τα ολα και αντε οταν ερθει η ωρα για μεταμοσχευση!δεν σε θελει τιποτα εσενα!και νερο να βαλεις μπορει να παθεις κατι!

Πες το ψέματα..:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nikos22_

New Member
Απ: DHT Blocker Lotion..Παρενέργειες Υπάρχουν??

tse είπε:
Ρε παιδιά δεν βλέπουμε φαντάσματα.Η μινοξιδίλη εμένα μου έκανε το κεφάλι κουδούνι μέσα σε 2 ημέρες.Ζαλιζόμουν αισθανόμουν βαρύ το κεφάλι και είχα πολύ ελαφρύ και μικρό πονοκέφαλο σε κάποιες φάσεις.Πριν τις 2 ημέρες αυτές είχα να παρουσιάσω παρόμοια συμπτώματα για χρόνια.Προσέξτε πριν την χρησιμοποιήσετε!

Φιλος εγω βαζω εδω και 1 εβδομαδα και ειχα πονοκεφαλους απο την στιγμη που την εβαζα αλλα μετα απο μολις 5 μερες δεν εχω τιποτα και δεν μειωσα καν την δοση.. Απλα την συνηθισε φανταζομαι και δεν με χτυπαει οπως πριν.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα