Dhi

Johnny11

New Member
Καλησπέρα στην ομάδα ειμαι καινουριος στο forum θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη περίπτωση μου..πριν ένα χρόνο ακριβως έκανα μμ στη dhi βάζοντας 1045 grafts περίπου 1850 τρίχες..,γιατρός ήταν ο Αλεσάντρο σάντο.. δυστυχως το αποτελεσμα δεν είναι καθόλου αυτό που περίμενα και ξανά επισκέφτηκα την κλινική πριν κάτι μερες να κάνουμε μια μέτρηση όπου θα ήταν και ένας άλλος γιατρός να με δει ο ευαγγελατος και είχα ποσοστό φυτρωσης περίπου 70%..καταλήξαμε στο ότι θα πρεπει να ξανακάνω μια δεύτερη μμ με ξυρισμένο κεφάλι για να έχουμε καλύτερη φυτρωση γυρω στα 1200 grafts ακομα για να εχω ενα επιθυμητο αποτελεσμα..δεν ξέρω τι να κάνω να τους εμπιστευτώ πάλι η να απευθυνθώ και αλλου???παρεμπιπτόντως μου έκαναν μια προσφορά στα 1200€..Η πρώτη μου πήγε 1750€.
 

Συνημμένα

  • SmartSelect_20181107-003310_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-003310_Gallery.jpg
    234.3 KB · Προβολές: 196
  • SmartSelect_20181107-003936_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-003936_Gallery.jpg
    311.9 KB · Προβολές: 187
  • SmartSelect_20181107-003842_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-003842_Gallery.jpg
    564 KB · Προβολές: 200
  • SmartSelect_20181107-003859_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-003859_Gallery.jpg
    528 KB · Προβολές: 181

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα φίλε,μήπως έχεις κάνει ήδη μεταμόσχευση?
Με τις φωτογραφίες που έβαλες μου φαίνεται λες και είσαι ήδη στους 2-3 μήνες
 

renos espresso

Active Member
Καλημέρα φίλε,μήπως έχεις κάνει ήδη μεταμόσχευση?
Με τις φωτογραφίες που έβαλες μου φαίνεται λες και είσαι ήδη στους 2-3 μήνες
Μ αυτο μας ειπε... οτι πριν ενα χρονο εκανε μμ και απ οτι καταλαβα το αποτελεσμα ειναι αυτο στις φωτο..
Κριμα πραγματικα γτ με τετοιο Nw θα μπρορουσε να ειχε εξαιρετικο αποτελεσμα.
Καλο ειναι να βαλεις και φωτο πριν την μμ (αν εχω καταλαβει σωστα) ετσι ωστε να αξιολογησουμε το 70% φυτρωση..

Τελος για σωστη καλυψη της αδειας σου περιοχης ηθελες 2500γραφτς και εσυ εβαλες 1045...οποτε ειναι καπως λογικο αυτο το ασχημο (δυστυχως) αποτελεσμα. Λογικα ηθελες να κανεις κατι οικονομικο και επεσες σε παγιδα ασχετως που η κλινικη δεν σε προστατεψε..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω αναφέρομαι ήδη στην δεύτερη μεταμόσχευση και ότι βρίσκεται στο 2-3 μήνα.Μου φαίνεται φρέσκια μεταμόσχευση δεν ξέρω μπορεί να κάνω λάθος.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπέρα στην ομάδα ειμαι καινουριος στο forum θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με τη περίπτωση μου..πριν ένα χρόνο ακριβως έκανα μμ στη dhi βάζοντας 1045 grafts περίπου 1850 τρίχες..,γιατρός ήταν ο Αλεσάντρο σάντο.. δυστυχως το αποτελεσμα δεν είναι καθόλου αυτό που περίμενα και ξανά επισκέφτηκα την κλινική πριν κάτι μερες να κάνουμε μια μέτρηση όπου θα ήταν και ένας άλλος γιατρός να με δει ο ευαγγελατος και είχα ποσοστό φυτρωσης περίπου 70%..καταλήξαμε στο ότι θα πρεπει να ξανακάνω μια δεύτερη μμ με ξυρισμένο κεφάλι για να έχουμε καλύτερη φυτρωση γυρω στα 1200 grafts ακομα για να εχω ενα επιθυμητο αποτελεσμα..δεν ξέρω τι να κάνω να τους εμπιστευτώ πάλι η να απευθυνθώ και αλλου???παρεμπιπτόντως μου έκαναν μια προσφορά στα 1200€..Η πρώτη μου πήγε 1750€.
Οχι ρε φιλε ο Ιταλός ! Την εφαγα κ γω απ αυτον που μου κανε το 1/3 της επέμβασης περσι .βασικα μου βαλε τα 850 μοσχεύματα απ τα 1800... ο τυπος ειναι αμπαλος Δυστηχως ...κ γω την πατησα.
 

Johnny11

New Member
Ναι ακριβώς αυτές οι φωτο είναι το τελικό αποτελεσμα μετα τη μμ..οριστε και οι φωτο πριν πως ηταν..
 

Συνημμένα

  • SmartSelect_20181107-085254_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-085254_Gallery.jpg
    152.2 KB · Προβολές: 167
  • SmartSelect_20181107-085553_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-085553_Gallery.jpg
    165.4 KB · Προβολές: 165
  • SmartSelect_20181107-085325_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-085325_Gallery.jpg
    293.2 KB · Προβολές: 163
  • SmartSelect_20181107-085412_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-085412_Gallery.jpg
    569.7 KB · Προβολές: 166
  • SmartSelect_20181107-085513_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-085513_Gallery.jpg
    229.6 KB · Προβολές: 157
  • SmartSelect_20181107-003310_Gallery.jpg
    SmartSelect_20181107-003310_Gallery.jpg
    234.3 KB · Προβολές: 162

Johnny11

New Member
Το θέμα μου τώρα είναι από εδώ και πέρα τι θα πρεπει να κάνω γιατί είναι πολυ κρίμα να μπω σε μια δεύτερη μμ και να μην έχω ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και το σημαντικότερο μν χαραμίσω πάλι τριχοθυλακια,πρέπει να επενδυθούν σωστα..προσθέτω ότι βάζω και ριγκειν 1.5 χρόνο τώρα σε όλο το πάνω μέρος για το λόγο ότι έβλεπα πολύ τριχόπτωση και έπρεπε κάτι να κάνω για να τα διατηρήσω τουλάχιστον όσο μπορώ..
 

makis25

Well-Known Member
Αν βάζεις ρεγκειν και δε διατηρείται το μαλλί τότε χρειάζεσαι φιναστεριδη για να διατηρηθεί. Για τη μεταμόσχευση, με το μάτι είδε το 70% φυτρωση? Εγώ με το μάτι θα πω 50 και κάτω. Απαράδεκτη dhi. Με τέτοιο αποτέλεσμα έπρεπε να σου κάνουν τζάμπα τη δεύτερη με το καλύτερο γιατρό τους ή να σου δώσουν τα λεφτα σου πίσω. Τι είναι αυτά τα ρεζιλίκια 5 τρίχες φύτεψε ανά εκατοστό και ούτε αυτές βγήκαν. Για τα μπάζα dhi. Φίλε πήγαινε Κύπρο η επόμενη λογική λυση
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η πρώτη μεταμόσχευση σου βγήκε 1,68 περίπου το grafts,και καταλήγουμε γιατί σε βάθος χρόνου μας βγαίνει ακριβότερη μια μεταμόσχευση στο ελλαδικό χώρο σε κάποιες περιπτώσεις.
Θα χρειαστεί να κάνει 3 μεταμοσχευσεις φτάνοντας σχεδόν το ίδιο κόστος με περισσότερο ρίσκο την ίδια στιγμή που θα μπορούσε να κάνει μια και καλή σε μια κλινική ανωτέρου επίπεδου.
Φίλε στο κεφάλι σου μπορούν να γίνουν ωραία πράματα,έχεις αρκετό μαλλάκι & η δότρια σου φαίνεται αρκετά καλή.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για Ελλαδα ψιλοακριβη σου βγηκε η μμ αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει φυτρωση και εχασες μοσχευματα απο τη δοτρια σου που ειναι αναντικαταστατα. Μπορουσες να παρεις πολυ καλο αποτέλεσμα γιατι ειχες καθαρη περιοχη να δουλεψουν. Επισης δεν επρεπε να σε βαλουν για 1000 μοσχευματα στη διαδικασια.
Εφοσον μπορουν να βγαλουν παραπανω απορω γιατι σταματησαν στα 1000.
 

Johnny11

New Member
Το ποσοστό φυτρωσης βγήκε με τριχοσκοπηση και γι αυτό μου έκαναν αυτή τη προσφορά στα 1200€ για το λόγω του κακού αποτελεσματος,απλα θα προτιμουσα να μου το ελεγαν απο την αρχη 3000€ για να κανεις δουλεια σου και να μν μπω παλι για μμ στο ιδιο σημειο..οσο για το ριγκειν έχω δει ότι έκανε δουλειά αλλά και πάλι λίγο τριχόπτωση υπάρχει,δεν θα ήθελα να προχωρήσω σε φίνα γιατί δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα δηλ θα προτιμούσα να τα ξυρισω τελείως,μπορεί να Έχω και άδικο αλλά μου έχει κάτσει πολύ κακά στο μάτι.. όσον αφορά για τη κλινική εννοείται ότι σκεφτόμουν πολύ για Κύπρο αλλά μου ήταν πολύ δύσκολο να παω λόγο οικονομικού καθαρά αλλά τώρα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.. φίλε dimitris τι να σου πω αυτήν την απορία εχω και εγω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
συγνωμη αν σε στεναχωρω , το αποτελεσμα ειναι χαλι μαυρο . Απαραδεκτο dhi . Δε γλυκαινεται με τιποτα με τις χαμηλοτερες τιμες . Κανενας δε θα δει αυτο και θα πει , α τι ωραια θα παω dhi . Εγω στη θεση σου δε θα ξαναπηγαινα εκει . Οσο για τη φινα και τη μινοξ , τι να σου πω , στις φωτο γραφιες σου πριν τη μεταμοσχευση μου φαινονται καλυτερα τα μαλλια σου απο το μετα με τη μεταμοσχευση και τη μινοξ . Εχει πολλες εξηγησεις αυτο . Αλλα κατσε διαβασε παραπανω , ισως τη χρειαστεις τη φινα ειδικα στο μελλον αν μπεις στη διαδικασια για δευτερη τριτη τεταρτη μεταμοσχευση. Οπως και να εχει απο τα χειροτερα αποτελεσματα της dhi . Τους πληρωσες 1750 ευρω για να πετασεις 500 graft στα σκουπιδια . Και αν ο ικανοτατος αυτος γιατρος πετυχε τοσο καλα αποτελεσματα μπροστα , φανταζομαι το τρανσεξιον και τις ουλες στη δοτρια .


edit μηπως πρεπει το νημα να μεταφερθει στις παρουσιασεις μεταμοσχευσεων dhi


edit2 ξαναβλεπω τη φωτο που ποσταρες την 3842 , και βγαινω απο τα ρουχα μου!! , πιο χαλια δε γινεται , εγω 400 γραφτς εχω στους κροταφους , 1058 τριχες , και τα δικα μου ειναι πυκνο δασος σε συγκριση με αυτο που σου καναν . 50% ειπα , πολυ ειπα . Μπορει και 700 γραφτς να πηγαν στο βροντο . Συγνωμη φιλε μ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Εκτός το ότι είναι απαράδεκτοι για αυτό το αποτέλεσμα και για την όλη επίπονη διαδικασία που πέρασες,θα έπρεπε αν είχανε τη στοιχειώδη επαγγελματική ευθιξία να στην κάνουνε δωρεάν τη δεύτερη,που προσωπικά θα σου έλεγα μακρυά.
Το βασικό όμως που δεν σου εξηγήσανε,είναι ποιός φταίει για αυτή τη χαμηλή φύτρωση.
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι "μάλλον θα σε χαιρετήσανε τα μαμά μαλλιά" αυτό θα σου είπανε.
 

vlafo

Well-Known Member
Απλά εξοργίζομαι πραγματικά με το "after sales support",αντί να του δώσουνε όλες τις απαραίτητες εξηγήσεις,αναλύοντας τα αίτια και αποδεχόμενοι το λάθος τους που είναι πολύ πιθανόν να συμβεί,(απλά μακρυά από τον καθένα μας)τον προτρέπουνε να κάνει και δεύτερη μ.μ.
Το μόνο θετικό (και αυτό είναι το εξοργιστικό) ότι έχασε μόνο 500-700g.
 

Owly

New Member
Καλα τι 1200 ευρω ?? Αυτοι δεν εγγυουνται επιστροφη εαν εχεις κατω απο 95% φυτρωση και σε τ δινουν και γραπτως???
 

Johnny11

New Member
Το χαλί μαυρο είναι το λιγότερο που θα μπορούσαμε να πούμε makis,τα αίτια της αποτυχίας τα έριξαν και λίγο στο γιατρό γιατί απ τι μου είπαν μετα ότι ο συγκεκριμένος ήταν εξειδικευμένος πολλά χρόνια στη τεχνική strip και όχι fue,και λογικά με είδαν ψιλοευκολη περίπτωση και είπαν κάτσε να βάλουμε αυτόν τον γιατρό εδω να δουμε πως θα τα παει,τι να πω με ειδαν σαν πειραματόζωο με λιγα λογια.επισης ότι μπορεί να εφτεξε η ακουρευτη συνεδρία που έκανα..τελικα μου είπαν για δευτερη μμ με ξυρισμενο κεφαλι και γιατρο λογικα τον Ευαγγελάτο που από τι έχω διαβάσει έχει αρκετά καλά αποτελεσμετα
 

Johnny11

New Member
Καλα τι 1200 ευρω ?? Αυτοι δεν εγγυουνται επιστροφη εαν εχεις κατω απο 95% φυτρωση και σε τ δινουν και γραπτως???
Απ ότι μου είπαν για να έβγαλαν αυτοί φυτρωση 70%(που δεν είναι τοσο) έχουμε δηλ 700g ,μου πρότειναν να μου κάνουν μια μμ με 300 με 350 τριχοθυλακια περίπου δωρεάν αλλά και πάλι αυτό το νούμερο δεν φτάνει πουθενά αρα καλο θα ήταν να σκάσω αλλά 1200€ για 1200g περίπου Για μια ολοκληρωμένη μμ,εν το μεταξύ το κατώτερο κόστος μιας συνεδρίας είναι 1500..
 

Owly

New Member
Απ ότι μου είπαν για να έβγαλαν αυτοί φυτρωση 70%(που δεν είναι τοσο) έχουμε δηλ 700g ,μου πρότειναν να μου κάνουν μια μμ με 300 με 350 τριχοθυλακια περίπου δωρεάν αλλά και πάλι αυτό το νούμερο δεν φτάνει πουθενά αρα καλο θα ήταν να σκάσω αλλά 1200€ για 1200g περίπου Για μια ολοκληρωμένη μμ,εν το μεταξύ το κατώτερο κόστος μιας συνεδρίας είναι 1500..
Ζητα λοιπον τν διαφορα πισω και πηγαινε σκαστα αλλου αφου τ παραδεχονται αυτο.
 
Μπλουζα