Dhi thessalonikis_fue_tsakalos_2100 grafts_16/7/2018

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sotos20

Member
Μερικες φωτο στην 8η μερα,εχουν φυγει σχεδον ολα τα κουκουδια,καποια ιδεταιρη ενοχληση δεν ειχα,ολα κυλουν ομαλα.
μετα την μμ.jpg αφου εβγαλα τις γαζες. 8η μερα 8η μερα.jpg 8η μερα..jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
sotos20 ωραια . Κρατα τη φωτο 8ης μερας της μεταμοσχευμενης περιοχης ως σημειο αναφορας . Ωστε σε 10-12 μηνες απο τωρα ενα πετυχημενο αποτελεσμα θα ειναι στο ιδιο μηκος μαλλιου κατι σαν αυτο της φωτογραφιας με μικρες απωλειες 5% .
 

sotos20

Member
sotos20 ωραια . Κρατα τη φωτο 8ης μερας της μεταμοσχευμενης περιοχης ως σημειο αναφορας . Ωστε σε 10-12 μηνες απο τωρα ενα πετυχημενο αποτελεσμα θα ειναι στο ιδιο μηκος μαλλιου κατι σαν αυτο της φωτογραφιας με μικρες απωλειες 5% .
ναι έχεις δίκιο!!!Αν βολέψει και το κούρεμα θα το επιχειρήσω να δω και το ποσοστό φυτρωσεις!
 

sotos20

Member
Είχα λίγη δουλειά και άργησα να ανεβάσω μερικές φωτο.Εχουμε και λέμε:1ο μήνα 20180902_150754.jpg 20180902_150539.jpg
η κοκκινιλα κρατάει καλά το θετικό είναι ότι δεν έχουν πέσει όλες οι τρίχες και δεν φένετε τόσο πολύ,λίγη φαγούρα που και που κατά τα άλλα τπτ περίεργο!η δοτρια φένετε παρά πολυ καλά και από όσο πιάνω τον όγκο του μαλλιού φένετε ότι έχει ακόμα να δώσει αρκετά
2ο μήνα
20180929_233315.jpg 20180929_233348.jpg
τα τριχακια που δεν έπεσαν μεγαλώνουν κανονικά,είναι αρκετά σε σχεση με αυτα που περίμενα να μείνουν οπότε άρχισε να μου φένετε ήδη ωραία η εικόνα!το μόνο περίεργο είναι ότι ενώ ποιο πίσω οι τρίχες άρχισαν να στρώνουν και να πέφτουν λίγο προς τα κάτω στην χερ λαιν πετάνε λίγο όπως να'ναι αλλά νομίζω θα στρώσουν και αυτές!το τελευταίο διάστημα βγάζω αρκετά μικρά σπυρακια,νομίζω είναι επειδή βγενουν οι τρίχες από κάτω και δημιουργούν μικρες φλεγμονές αλλά σε 2-3 μέρες εξαφανίζονται!!!
 

makis25

Well-Known Member
Ξεκίνησες μινοξ αμέσως μετά την επέμβαση? Σου κάναν μήπως prp ? Σα πολύ νωρίς μου φαίνεται να μεγαλώνουν μέσα σε 2 μήνες. Νωρίς νωρίς. Μπροστά είχες 5 τρίχες μόνο και ήταν γυμνό το κεφάλι πριν την επέμβαση. Τι να πω νωρίς νωρίς, θα δούμε στον τρίτο μήνα.
 

sotos20

Member
prp δεν έκανα,μινοξ έβαλα στην 40η μέρα σχεδόν και που και που την έκοβα γιατί μου έκανε λιπαρό το κεφάλι και έβγαζα μικρά σπυρακια!
 

makis25

Well-Known Member
παντως μου κανε εντυπωση γιατι μοιαζει να βγαινουν γρηγορα και απο dhi δεν εχω δει περιστατικα να φυτρωνουν γρηγορα. Βγαλε μια φωτο και στο τελος του μηνα αν μπορεσεις!
 

sotos20

Member
3ος μήνας και τα πράγματα πάνε πολύ καλά,ήδη έχει πυκνώσει αρκετά το κεφάλι και η εικόνα είναι πολύ ωραια.Αν όπως τα βλέπω αυτό το αποτέλεσμα είναι ένα 40-50%, μπορεί και λιγότερο οι επόμενοι μήνες θα είναι πολύ ευχάριστοι!
εδώ σε φυσικό φως 20181020_162824.jpg

εδώ με φλας 20181020_162735.jpg

πως τα βλέπετε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Ουσιαστικά σου έφτιαξε α και β ζώνη με 2000 περίπου grafts . Βλέπω ότι έχεις στενό κρανίο και το σχήμα του κεφαλιού σου βοηθάει στο αποτέλεσμα . Τα grafts δεν είναι πολλά . Αλλά η στρατηγική είναι σωστή . Πρώτα φτιάχνουμε το μπροστά και μετά το πίσω . Βλέπω ψηλά τις γεφυρες που επίσης βοηθάει πολύ . Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα θα είναι πολυ καλό και θα πυκνώσει ακόμα αρκετά . Η εικόνα σου θα μεταμορφωθεί .
Χαίρομαι που ένας νέος γιατρός όπως ο Τσάκαλος έδειξε να έχει ένα σωστο πλάνο αν και οι πυκνότητες που δούλεψε ελέω Dhi είναι χαμηλές . Βέβαια δεν ξέρω τι δοτρια έχεις . Αν είναι όπως το φαντάζομαι τότε ίσως και η κίνηση του να είναι λογική . Καλή συνέχεια πρέπει να περιμένεις ένα καλό αποτέλεσμα
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
εχεις πρώιμη αναπτυξη . Τριτος μηνας ειναι πολυ νωρις και η περιοχη που εβαλες ηταν γυμνη . Μπραβο . Τυχερος .
 

sotos20

Member
Ουσιαστικά σου έφτιαξε α και β ζώνη με 2000 περίπου grafts . Βλέπω ότι έχεις στενό κρανίο και το σχήμα του κεφαλιού σου βοηθάει στο αποτέλεσμα . Τα grafts δεν είναι πολλά . Αλλά η στρατηγική είναι σωστή . Πρώτα φτιάχνουμε το μπροστά και μετά το πίσω . Βλέπω ψηλά τις γεφυρες που επίσης βοηθάει πολύ . Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα θα είναι πολυ καλό και θα πυκνώσει ακόμα αρκετά . Η εικόνα σου θα μεταμορφωθεί .
Χαίρομαι που ένας νέος γιατρός όπως ο Τσάκαλος έδειξε να έχει ένα σωστο πλάνο αν και οι πυκνότητες που δούλεψε ελέω Dhi είναι χαμηλές . Βέβαια δεν ξέρω τι δοτρια έχεις . Αν είναι όπως το φαντάζομαι τότε ίσως και η κίνηση του να είναι λογική . Καλή συνέχεια πρέπει να περιμένεις ένα καλό αποτέλεσμα

Αλλά 500-700 σίγουρα μπορούσαν να μπούνε,μου το είπε και ο γιατρός,απλά η συνεδρία ήταν 1 μέρα οπότε δεν μπορούσαν να βγουν τόσα(2600-2800 γκραφς και με τα νούμερα που βγάζουν συνηθως θεωρώ ότι είμαι από τους τυχερούς)
Η δοτρια μού έχεις πολύ άνετα μου είπαν αλλά 2500 γκραφς(5000 τρίχες)
 
Τελευταία επεξεργασία:

kardinalios

Well-Known Member
Αλλά 500-700 σίγουρα μπορούσαν να μπούνε,μου το είπε και ο γιατρός,απλά η συνεδρία ήταν 1 μέρα οπότε δεν μπορούσαν να βγουν τόσα(2600-2800 γκραφς και με τα νούμερα που βγάζουν συνηθως θεωρώ ότι είμαι από τους τυχερούς)
Η δοτρια μού έχεις πολύ άνετα μου είπαν αλλά 2500 γκραφς(5000 τρίχες)

Με βάση τη δοτρια σου ειναι λογική η στρατηγική του γιατρού και η πυκνότητα με την οποία δούλεψε . Η μεταμόσχευση φαίνεται να έχει ένα πλάνο . Μην περιμένεις τρομερές πυκνότητες αλλά με σωστή στρατηγική θα έχεις ένα full head of hair για πάρα πολλά χρόνια .
Τα 2500 grafts χρειάζονται και για το crown σου στο μέλλον ..
 

Veron

Well-Known Member
3ος μήνας και τα πράγματα πάνε πολύ καλά,ήδη έχει πυκνώσει αρκετά το κεφάλι και η εικόνα είναι πολύ ωραια.Αν όπως τα βλέπω αυτό το αποτέλεσμα είναι ένα 40-50%, μπορεί και λιγότερο οι επόμενοι μήνες θα είναι πολύ ευχάριστοι!
εδώ σε φυσικό φως Προβολή συνημμένου 19706

εδώ με φλας Προβολή συνημμένου 19707

πως τα βλέπετε?


κανε ενα κουρεματακι στα πλαγια και λιγο τις γεφυρες,θα ειναι πιο ομοιομορφο το κεφαλι!!
Καλη φυτρωση!
 
Μπλουζα