.

aeratos28

Just aeratos
Βάση των αποτελεσμάτων τους είναι πολύ καλοί ..ναι βέβαια.απλα δεν είναι γιατροί είπα.οχι ότι δεν είναι οκ..να προσέξεις τη δοτρια να τους πεις αν πας εκεί.να μην έχεις παράθυρα μετά και όλα καλά θα πανε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

I

Ironman

IMG_20180809_140957.jpg
IMG_20180809_141104.jpg
 

tol

Well-Known Member

Φιλε μου, συγκρινοντας την πρωτη φωτογραφια του νηματος πριν τη μμ (σελιδα 1) με την τελευταια, απορω πώς σκεφτεσαι να ξανακανεις μμ στη DHI.

Αντι να σκεφτεσαι πώς θα διεκδικησεις πισω τα χρηματα σου, αφου το αποτελεσμα ειναι μετριοτατο, εσυ θελεις να τους ξαναεμπιστευθεις.

Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου.

Ποια αλλη αποδειξη θελεις, για να καταλαβεις οτι η συγκεκριμενη κλινικη ειναι περιορισμενων δυνατοτητων με πενιχρα αποτελεσματα;
 
I

Ironman

Εκεί ο γιατρός που με είδε μου είπε ότι η φύτρωση είναι πάνω από 85% και πέσανε δικά μου μαλλιά εγώ του είπα ότι δεν είδα καμιά ιδιαίτερη φύτρωση ποτέ ούτε σε 4μηνο ούτε 6μηνο ούτε ποτέ και αυτός επέμενε πως να διεκδικήσω κάτι αφού πιστεύουν ότι πέτυχε η μμ και δεν έχω και λεφτά να δώσω παραπάνω για αλλού και τώρα άμα κάνω εκεί τους είπα να διαλέξω εγώ τον γιατρό τώρα θα δω και βεκρη και ανάστασακη αλλά πραγματικά τι να κάνω δε ξερω
 

dim d

Well-Known Member
Εκεί ο γιατρός που με είδε μου είπε ότι η φύτρωση είναι πάνω από 85% και πέσανε δικά μου μαλλιά εγώ του είπα ότι δεν είδα καμιά ιδιαίτερη φύτρωση ποτέ ούτε σε 4μηνο ούτε 6μηνο ούτε ποτέ και αυτός επέμενε πως να διεκδικήσω κάτι αφού πιστεύουν ότι πέτυχε η μμ και δεν έχω και λεφτά να δώσω παραπάνω για αλλού και τώρα άμα κάνω εκεί τους είπα να διαλέξω εγώ τον γιατρό τώρα θα δω και βεκρη και ανάστασακη αλλά πραγματικά τι να κάνω δε ξερω
Νομιζω οτι μπορει οντως να ναι το ποσοστο φυτρωσης σωστο, αλλα να εχεις χασει μαλλακι δικο σου συν ενα σοκ λος...επειδη πριν την κανεις ειχες αρκετο μαλλι, μπορει να να μην φαινεται ιδιαιτερη η αλλαγη. Εχω παρατησει οτι ακομα και σε δημοφιλεις ανθρωπους που εχουν κανει μμ εχοντας ακομα αρκετα μαλλια (πχ ναδαλ), το αποτελεσμα μετα φαινεται απογοητευτικο...ισως τα παιδια που ναι πιο εμπειρα να εχουν καλυτερη γνωση πανω σε αυτο...
 
I

Ironman

Απλα εγώ δεν είδα ποτέ κάτι να αλλάζει εκτός απ τον δεξί κρόταφο και να πέσαν δικά μου μαλλιά ναι μπορεί αλλά δε βλέπω τη και τη συμμετρία που είχαν τα graft στην μπροστά γραμμή αυτό μου φαίνεται περίεργο και πάλι ότι δεν είδα καμιά αλλαγή μπροστά που μπήκαν τα περισσότερα graft... Και επίσης μου φάνηκε περίεργο που πήγα στην κλινική στο 6μηνο μου είπαν έχουμε δει και καλύτερα 6μηνα υπομονή θα φανεί στο 12μηνο και πάω στο 12μηνο με την ίδια εικόνα και μου λέει ο γιατρός κάτσε κάθομαι απέναντι του και μου λέει βγάλε το καπέλο να δούμε το βγάζω και μου κάνει ωραία μια χαρά τουλάχιστον 85% φύτρωση χωρίς να ρθει κοντά να με δει και ήρθε πιο μετά που απόρησα που είδε μεγάλη φύτρωση και με κοίταξε και μου είπε ε πέσαν τα δικά σου μαλλιά που όντως μπορεί να έχω την φύτρωση που λέει δε ξέρω αλλά έπρεπε πιστεύω να κοιτάξει πρώτα καλά και μετά να μου πει
 

tol

Well-Known Member
Απλα εγώ δεν είδα ποτέ κάτι να αλλάζει εκτός απ τον δεξί κρόταφο και να πέσαν δικά μου μαλλιά ναι μπορεί αλλά δε βλέπω τη και τη συμμετρία που είχαν τα graft στην μπροστά γραμμή αυτό μου φαίνεται περίεργο και πάλι ότι δεν είδα καμιά αλλαγή μπροστά που μπήκαν τα περισσότερα graft... Και επίσης μου φάνηκε περίεργο που πήγα στην κλινική στο 6μηνο μου είπαν έχουμε δει και καλύτερα 6μηνα υπομονή θα φανεί στο 12μηνο και πάω στο 12μηνο με την ίδια εικόνα και μου λέει ο γιατρός κάτσε κάθομαι απέναντι του και μου λέει βγάλε το καπέλο να δούμε το βγάζω και μου κάνει ωραία μια χαρά τουλάχιστον 85% φύτρωση χωρίς να ρθει κοντά να με δει και ήρθε πιο μετά που απόρησα που είδε μεγάλη φύτρωση και με κοίταξε και μου είπε ε πέσαν τα δικά σου μαλλιά που όντως μπορεί να έχω την φύτρωση που λέει δε ξέρω αλλά έπρεπε πιστεύω να κοιτάξει πρώτα καλά και μετά να μου πει

Φιλε μου, ακομη και αν δεχθουμε οτι επεσαν τα δικα σου μαλλια λογω σοκ λος, παλι η ευθυνη βαραινει την κλινικη για αυτη την απωλεια.

Σου εχω ξαναγραψει οτι λογω εμπειριας (3 μμ στη DHI), οποιον γιατρο και να επιλεξεις, θα εχεις ενα μετριο αποτελεσμα.

Και εγω με το ιδιο σκεπτικο ενηργησα (σκεφτομουν......"που αλλου να παω;"..........ταξιδια σε εξωτερικο.....ταλαιπωρια...κ.α) και τελικα ειχα και τις τρεις φορες μετρια αποτελεσματα. Και ευτυχως που το προβλημα μου ηταν μικρο (norwood 3) με αρκετο μαλλι σε Β,Γ ζωνη και crown, ειμαι 49 χρονων και με τη χρηση φιναστεριδης και λιγο τοπικ φαινομαι σαν τον Ρουβα.

Εσυ ομως με το προβλημα που εχεις, σε πολυ μικροτερη ηλικια απο εμενα, δεν πρεπει να υποπεσεις σε δευτερο λαθος, αφου εχεις περιορισμενη δοτρια και καθε λαθος θα σου στοιχισει ακριβα.

Σε ξανασυμβουλευω να κοιταξεις την περιπτωση της Τουρκιας (Ερντογαν), ωστε να μην απογοητευτεις ξανα απο πιθανη μελλοντικη μμ.

Σου ευχομαι καλη συνεχεια, όποια επιλογη και να κάνεις.
 
I

Ironman

Ευχαριστώ παιχταρά μου εγώ πάντως γενικά από dhi εδώ στο φόρουμ έχω δει και αρκετά καλά αποτελέσματα και γενικά στο φόρουμ όσο κοιτάω τα περισσότερα νηματα από ελληνικές κλινικές μου φαίνονται αξιοπρεπεστετα τώρα το δικό μου δε με κάλυψε γιατί δεν είδα καθόλου διαφορά αλλά γενικά απ το φόρουμ διάλεξα τη dhi γιατί είχα δει και αυτά τα αποτελέσματα τώρα τι να πω πραγματικά δε ξέρω τι να κανω
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εκεί ο γιατρός που με είδε μου είπε ότι η φύτρωση είναι πάνω από 85% και πέσανε δικά μου μαλλιά εγώ του είπα ότι δεν είδα καμιά ιδιαίτερη φύτρωση ποτέ ούτε σε 4μηνο ούτε 6μηνο ούτε ποτέ και αυτός επέμενε πως να διεκδικήσω κάτι αφού πιστεύουν ότι πέτυχε η μμ και δεν έχω και λεφτά να δώσω παραπάνω για αλλού και τώρα άμα κάνω εκεί τους είπα να διαλέξω εγώ τον γιατρό τώρα θα δω και βεκρη και ανάστασακη αλλά πραγματικά τι να κάνω δε ξερω

Ο Αναστασ@κης απο που προεκυψε παλι;
Εχεις δει καποιο καλο αποτελεσμα του και τον βαζεις στις πιθανες επιλογες για τη 2η προσπαθεια σου;
Δεν ειναι καλο το αποτελεσμα πιυ πηρες και εντελως λαθος στρατηγικη. 1600 διασκορπισμενα μοσχευματα που δεν μπορεις να καταλαβεις τι φυτρωσε.
Τα αποτελέσματα τους που προορίζονται για να διαφημιστουν μεχρι τωρα μαλλον τους δυσφημουν.
Προσεξε τι θα κανεις στη 2η τα μοσχευματα δεν ειναι ανεξαντλητα. Καλη επιτυχια. ;)
 
I

Ironman

Ανάστασακη και βεκρη ξέρω μόνο από ελληνικές γι αυτό τον ανέφερα... Ευχαριστώ φίλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Απλα εγώ δεν είδα ποτέ κάτι να αλλάζει εκτός απ τον δεξί κρόταφο και να πέσαν δικά μου μαλλιά ναι μπορεί αλλά δε βλέπω τη και τη συμμετρία που είχαν τα graft στην μπροστά γραμμή αυτό μου φαίνεται περίεργο και πάλι ότι δεν είδα καμιά αλλαγή μπροστά που μπήκαν τα περισσότερα graft... Και επίσης μου φάνηκε περίεργο που πήγα στην κλινική στο 6μηνο μου είπαν έχουμε δει και καλύτερα 6μηνα υπομονή θα φανεί στο 12μηνο και πάω στο 12μηνο με την ίδια εικόνα και μου λέει ο γιατρός κάτσε κάθομαι απέναντι του και μου λέει βγάλε το καπέλο να δούμε το βγάζω και μου κάνει ωραία μια χαρά τουλάχιστον 85% φύτρωση χωρίς να ρθει κοντά να με δει και ήρθε πιο μετά που απόρησα που είδε μεγάλη φύτρωση και με κοίταξε και μου είπε ε πέσαν τα δικά σου μαλλιά που όντως μπορεί να έχω την φύτρωση που λέει δε ξέρω αλλά έπρεπε πιστεύω να κοιτάξει πρώτα καλά και μετά να μου πει
Ο γιατρός που σου έκανε την μμ σε είδε στους 6 και 12 μήνες?
Η συμπεριφορά του είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
(έχω ίδιου τύπου αραίωση και όταν βλέπω τέτοια αποτελέσματα κάνω ένα βήμα πίσω για μμ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

dim d

Well-Known Member
Πραγματικα, τα grafts ηταν πολυ λιγα για μια τόσο μεγαλη περιοχή δεν ξέρω τι σκεπτικο ειχαν... Όντως έχουν παρουσιαστεί καποιες ωραιες δουλειές και απο οσο ξέρω η συγκεκριμένη εταιρία δεν ζοριζει πολυ την δοτρια... Αλλα σίγουρα με τοσα λιγα και διασκορπισμενα grafts συν χωρις καποια αλλη θεραπεία το αποτέλεσμα είναι λογικο. Απο κει και πέρα, εμενα μου φαινεται δύσκολη περίπτωση ο φίλος έτσι και αλλιως γτ ειχε αρκετά μαλλια αν και αραια που απαιτουσαν πολυ λεπτό δουλειά και σιγουρα τα διπλασια grafts...
 

spass

Active Member
ρε παιδιά ποια κλινική παγκοσμίως θα βάλει σε όλο το κεφάλι 1600 graft και θα πάρει αποτέλεσμα.αυτό είναι το μεγα λάθος της κλινικής ότι δεν υπάρχει στρατηγική και πλάνο.πιστεύω ότι κάποιες περιπτώσεις στην dhi που έχουν σχέδιο στην μ/μ πάνε σχετικά καλά
 

spass

Active Member
εσυ tol είχες βάλει hairline και α ζώνη από ότι καταλαβαίνω και δεν είχες αποτέλεσμα?και οι 3μεταμοσχευσεις σου ηταν στην ίδια περιοχή;
 
I

Ironman

Όχι άλλος με έβλεπε κάθε φορά εμένα αυτό που με νοιάζει είναι να φυτρωσαν τα graft να βάλω άλλα 3000 συνολικά και να δω διαφορά τώρα άμα κάθε φορά βάζω δεν αλλάζει τίποτα και μου λένε βγήκαν και φύγανε τα δικά σου δουλειά δε γίνετε το θέμα είναι ότι δε πρέπει όντως να κάνουν μια εξέταση για να μου πουν βγήκε το 85% τώρα με το μάτι από μακρυά να βγάλεις το συμπέρασμα δε το καταλαβαίνω που όντως μπορεί να υπάρχει η φύτρωση αλλά να το κοιτάξουν πιο προσεχτηκα
 

Veron

Well-Known Member
@Ironman Ολα κρινονται εκ τπυ αποτελεσματος!Αυτη τη στιγμη το κεφαλι σου ειναι λες και εβγαλες graft απο την ληπτρια ,οχι να εβαλες!Αυτη ειναι η πικρη αληθεια!Τωρα οσο για την dhi αν σε παραμυθιαζουν οτι εχεις 85% φυτρωση τοτε σε περνανε για ηλιθιο!Επισης αν σε 1 χρονο εχασες τοσο πολυ μαλλι,θα επρεπε να σε ειχαν ειδοποιησει εξ αρχης οτι κοιταξε να δεις φιλε μου,εχεις επιθετικη τριχοπτωση και θα πρεπει να ακολουθησεις συγκεκριμενη θεραπεια για να διατηρησεις το ηδη υπαρχων μαλλι + τα 1600 graft που ταχαμου εβαλες!Απο κει και περα η dhi βαζει τα χερια της και βγαζει τα ματια της!Κριμα γιατι θα μπορουσε να ναι πολυ μπροστα απο τον εγχωριο ανταγωνισμο και ισως στα ισα με τον ευρωπαικο,παρολα αυτα μιλαμε για την Νοκια των μεταμοσχευσεων(χρονια στο χωρο αλλα 0 αποτελεσμα εν ετη 2018
 

karampalikis

Active Member
Πραγματικα, τα grafts ηταν πολυ λιγα για μια τόσο μεγαλη περιοχή δεν ξέρω τι σκεπτικο ειχαν... Όντως έχουν παρουσιαστεί καποιες ωραιες δουλειές και απο οσο ξέρω η συγκεκριμένη εταιρία δεν ζοριζει πολυ την δοτρια... Αλλα σίγουρα με τοσα λιγα και διασκορπισμενα grafts συν χωρις καποια αλλη θεραπεία το αποτέλεσμα είναι λογικο. Απο κει και πέρα, εμενα μου φαινεται δύσκολη περίπτωση ο φίλος έτσι και αλλιως γτ ειχε αρκετά μαλλια αν και αραια που απαιτουσαν πολυ λεπτό δουλειά και σιγουρα τα διπλασια grafts...
Το βασικό θέμα δεν είναι (είναι και αυτό όμως) ότι βάλανε μόνο 1600 grafts αλλά το γεγονός ότι τα βάλανε διασκορπισμένα, σαν να κάνουν μια τρύπα στο νερό και ότι τώρα είναι όπως ήταν πριν την μεταμόσχευση, δηλαδή 0% πρόοδος.
Ή δεν φύτρωσαν τα μεταμοσχευμένα ή πάθανε μόνιμο σοκλος τα μαμά μαλλιά ή κάποιος συνδυασμός.
Να έπεσαν τα δικά του μαλλιά επειδή ούτως ή άλλως θα έπεφταν δυσκολεύομαι να το πιστέψω.
Η γιατρός που έκανε την μμ έκανε κάτι λάθος.
Το πιο εκνευριστικό είναι η συμπεριφορά τους μετά την μμ και ότι δεν δέχονται καμία ευθύνη. Για εξέταση με το μάτι φημίζεται η Α@C αν άρχισαν και αυτοί τώρα....
 
Μπλουζα