Dhi και μοτερ!

makis25

Well-Known Member
φιλοι νομιζω( τονιζω το νομιζω, γιατι δε το λεν ξεκαθαρα) βρηκα ειδηση λαυρακι

https://www.hairlossexperiences.com...edical-group-introduces-direct-plus-3td.8166/

ο μονος τροπος να κανεις εξαγωγη πανω απο 3000 graft τη μερα ειναι το μοτερ.
Επισης το μοτερ ειναι ενας απο τους τροπους να χτυπησει η dhi κλινικες που απλα βαζουν πολυ περισσοτερα μοσχευματα απο αυτην , σε τουρκια , ινδια , ελλαδα κτλ . Τωρα αν σταματησει να χρησιμοποιει και γιατρους στην εξαγωγη ή και τοποθετηση θα μετασχηματιστει πληρως σε κλινικη τυπου βεκρη . Αναρωτιεμαι ποσο συντομα θα δουμε περιστατικα απο dhi στην Ελλαδα που γιναν με μοτερ.

Ας γραψει καποιος αν καταλαβαινω λαθος .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Δεν καταλαβες λαθος ειναι οντως εξαγωγη με μοτερ, υπαρχει κ βιντεο με τη διαδικασια στην κλινικη της Αθηνας , το οποιο εχει ανεβει στη σελιδα της κλινικης στο facebook...κανονικη motorized fue ,νεα εποχη dhi..
 

tol

Well-Known Member
φιλοι νομιζω( τονιζω το νομιζω, γιατι δε το λεν ξεκαθαρα) βρηκα ειδηση λαυρακι

https://www.hairlossexperiences.com...edical-group-introduces-direct-plus-3td.8166/

ο μονος τροπος να κανεις εξαγωγη πανω απο 3000 graft τη μερα ειναι το μοτερ.
Επισης το μοτερ ειναι ενας απο τους τροπους να χτυπησει η dhi κλινικες που απλα βαζουν πολυ περισσοτερα μοσχευματα απο αυτην , σε τουρκια , ινδια , ελλαδα κτλ . Τωρα αν σταματησει να χρησιμοποιει και γιατρους στην εξαγωγη ή και τοποθετηση θα μετασχηματιστει πληρως σε κλινικη τυπου βεκρη . Αναρωτιεμαι ποσο συντομα θα δουμε περιστατικα απο dhi στην Ελλαδα που γιναν με μοτερ.

Ας γραψει καποιος αν καταλαβαινω λαθος .
Φιλε Μακη, θα αναφερω για πρωτη φορα κατι......για το οποιο ομως δεν ειμαι απολυτα βεβαιος, δε βαζω το χερι μου στη φωτια....

Δεν ειμαι βεβαιος, γιατι το 2011 στην πρωτη fue μμ στη DHI, ημουν παντελως ασχετος απο μεταμοσχευσεις. Δεν ηξερα ουτε για manual, ουτε για motorized εξαγωγη, ουτε για εργαλεια εξαγωγης, ουτε τιποτε αλλο.

Αν δεν με απατα η μνημη μου, κατα τις 5 το απογευμα και, ενω απο το πρωι ειχαμε κανει εξαγωγη και τοποθετηση περιπου 1000 grafts, την τελευταια ωρα ο γιατρος (ουτε που θυμαμαι το ονομα του....τη δευτερη fue το 2015 την εκανε ο κ. Λιοσης) μου ειπε χαρακτηριστικα....."θα βγαλουμε άλλα 200 grafts με διαφορετικη πρωτοποριακη μεθοδο".

Αν θυμαμαι καλα, ενιωθα ενα μηχανημα σαν να ρουφα grafts....νομιζω σε δεκαδες;;;

Χωρις λοιπον να ειμαι βεβαιος και, αν δεν με απατα η μνημη μου, ισως η DHI απο το 2011 ειχε αρχισει να πειραματιζεται με την motorized εξαγωγη.

Τωρα, γιατι στην πορεια εγκατελειψε αυτη την προσπαθεια και γιατι τωρα ξαναρχιζει τα πειραματα, δεν μπορω να το γνωριζω.

Υποθετω, επειδη ο Βεκρης ανοιξε "μαγαζι γωνια" με best seller προϊον τα παραθυρα (οχι αλουμινιου...αλλά απο φυσικη ατοφια τριχα.... lol), ειπανε και εκει στη DHI....."εχουμε που εχουμε μετρια αποτελεσματα....μας παιρνει και ολη την πελατεια ο Βεκρης....δε βαριεσαι...ας το γυρισουμε και εμεις στη motorized εξαγωγη....και οποιον παρει ο χαρος.....ΚΡΑΝΙΟΥ ΤΟΠΟΣ.
 
Μπλουζα