Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Αυτές που βλέπεις πρέπει να τις ξεριζώσω κάποια μέρα, είναι η ανάμνηση της παλιάς μαμίσιας hairline. Η τελευταία κάτω κάτω είναι το χαμηλό όριο της μαμά hairline, εννοείτε ήταν σπατάλη grafts να κατεβάσουμε στο παλιό όριο και παίξαμε στο νέο πάνω.

Πολυ ωραιο αποτελεσμα dance. Μια ερωτηση, αυτες οι 10 τριχες που ειναι στο κουτελο μπροστα απο την hairline, γιατι ειναι τοσο χαμηλα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Ποτέ δεν είχα τριχόπτωση να βλέπω πολλές τρίχες στον νιπτήρα, ζήτημα να βλέπω 10-20, απλά σε εμένα όσες έπεφταν πέθαιναν οι θύλακες και ενώ δεν έβλεπε ποτέ μεγάλη τριχόπτωση, έβλεπα αραίωση. Πάντως νομίζω είμαι στα φυσιολογικά πλαίσια. Επειδή υπάρχουν και μερικές λίγες μαμά τρίχες στα μμ βάζω και εκεί δεν κάνω διακρίσεις.

Πραγματι πολυ φυσικο αποτελεσμα και ωραια hairline. Καποιες αποριες.
Η τριχοπτωση σου με την θεραπεια που κανεις ακολουθει τον κανονικο κυκλο εως 50-100 την μερα;
Μινοξ τις 4 φορες βαζεις και στα μεταμοσχευμενα;
 

Stripar

Established Member
Καλησπέρα φίλε μου καλέ, ελπίζω να είσαι καλά!! Έπαιρνα μετά την μμ 1/3 proscar ήτοι 1,67 mg ποτέ παραπάνω. Μέσα στο 2015, στα τέλη του αποφάσισα να το ρίξω στο 1/4 και μετά στο 1/5 και όλο και χαμηλότερα σαν στρατηγική εξόδου για τεκνοποίηση, όμως λόγω προβλημάτων υγείας με την μητέρα μου και τρεξιμάτων απίστευτων το πάγωσα το θέμα, πέρσι τέτοιο καιρό μετά από κάποιο διάστημα στο 1/5 είχα αδειάσει πολύ στο crown και χέστηκα ξαναμπήκα στο 1/4, μέσα τον Οκτώβριο όντας στο 1/4 φινας και στα πλαίσια ψιλοατυχήματος έγινε η εγκυμοσύνη οπότε δεν το έκοψα ποτέ, έμεινα στο 1/4 είδα σταθερότητα και είπα γιατί να πάρω 1/3 αφού με κρατάει!!

Αφού σε κρατάει το 1/4 μετά απο τόσα χρόνια δέν έχεις και λόγο να ανέβεις παραπάνω.
Συγχαρητήρια και για τον μπέμπη!!!

Να και ένα νέο που αξίζει μνείας για τους χρήστες finas του Forum

Παλιότερα είχαμε τον tropheus που τεκνοποίησε 2 φορές με παράλληλη χρήση dutas , τώρα έχουμε και εσένα με χρήση finas...
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά κάνατε και παίξατε πιο πάνω από την μαμά hairline..όσο για αυτές που έχουν μείνει κάτω,πάτα τες με laser και θα εξαφανιστούν..ούτε σημάδι ούτε τπτ..
Αυτές που βλέπεις πρέπει να τις ξεριζώσω κάποια μέρα, είναι η ανάμνηση της παλιάς μαμίσιας hairline. Η τελευταία κάτω κάτω είναι το χαμηλό όριο της μαμά hairline, εννοείτε ήταν σπατάλη grafts να κατεβάσουμε στο παλιό όριο και παίξαμε στο νέο πάνω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ φίλε μου καλέ για τις ευχές σου!! Ναι νομίζω δεν χρειάζεται για την ώρα να πάρω κάτι άλλο. Και πολύτιμο επίσης το feedback μας για την φίνα προς το φόρουμ!!

Αφού σε κρατάει το 1/4 μετά απο τόσα χρόνια δέν έχεις και λόγο να ανέβεις παραπάνω.
Συγχαρητήρια και για τον μπέμπη!!!

Να και ένα νέο που αξίζει μνείας για τους χρήστες finas του Forum

Παλιότερα είχαμε τον tropheus που τεκνοποίησε 2 φορές με παράλληλη χρήση dutas , τώρα έχουμε και εσένα με χρήση finas...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και ψαλιδάκι να βάλω να τις κόψω κοντές δεν φαίνονται, εδώ δεν φαίνονται στο Live μόνο αν στις φωτο τις τόσο κοντινές.

Καλά κάνατε και παίξατε πιο πάνω από την μαμά hairline..όσο για αυτές που έχουν μείνει κάτω,πάτα τες με laser και θα εξαφανιστούν..ούτε σημάδι ούτε τπτ..
 

FreeThinker

Well-Known Member
Ειχες μαλλι μεχρι εκει κατω ρε? Τρελο! Γιατι δε μου φαινοταν και πολυ ψηλα η hairline της μεταμοσχευσης... και αναρωτιομουν αν αυτες οι τριχες ηταν μεταμοσχευμενες απο λαθος τοποθετηση. Χαχα! Αυτες οι ξεμπαρκες ειναι κυριολεκτικα η μονη μικρη ατελεια που εχει το μαλλι σου τωρα. Αλλα klein. Ωραιος!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και από κοντά να με δεις πραγματικά δεν φαίνονται, πρέπει να κολλήσεις το πρόσωπο σου στα 2 cm όπως κόλλησα την κάμερα, αν τις ψαλιδίσω δε σύριζα ούτε έτσι δεν φαίνεται τίποτα.

Ειχες μαλλι μεχρι εκει κατω ρε? Τρελο! Γιατι δε μου φαινοταν και πολυ ψηλα η hairline της μεταμοσχευσης... και αναρωτιομουν αν αυτες οι τριχες ηταν μεταμοσχευμενες απο λαθος τοποθετηση. Χαχα! Αυτες οι ξεμπαρκες ειναι κυριολεκτικα η μονη μικρη ατελεια που εχει το μαλλι σου τωρα. Αλλα klein. Ωραιος!
 

koumparos

Well-Known Member
Εμενα μου κανει τρομερη εντυπωση πως γεμισε το κραουν με μολις 500 μοσχ.Συνολικα για το αποτελεσμα δεν κανω κανενα σχολιο τα λενε ολλα οι φωτος!!!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Το crown δεν γέμισε, αλλά δεν ήταν και ποτέ άδειο, είχα μια αραίωση σαν μισοφέγγαρο, εκεί βάλαμε 500 αλλά όλα τρίτριχα έτσι υπολόγισε 1500 τρίχες δηλαδή έδωσε στο σημείο αυτό καλή κάλυψη!! Επίσης θεραπεία δυνατή που κρατάει το crown τα υπόλοιπα μαλλιά, και στο μήκος αυτό φαίνεται οκ το πίσω, αν κουρευτώ πάρα πολύ κοντά που δεν υπάρχει λόγος φαίνεται πολύ χειρότερο από τώρα αλλα και πάλι μαλλί έχει. μμ εκεί δεν παίζει τώρα άλλη, καλά κρατεί γενικά.

\
Εμενα μου κανει τρομερη εντυπωση πως γεμισε το κραουν με μολις 500 μοσχ.Συνολικα για το αποτελεσμα δεν κανω κανενα σχολιο τα λενε ολλα οι φωτος!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Dance να σου ζήσει το μπεμπέ ρε φιλε. Δεν υπαρχει μεγαλύτερη χαρά. Όλα τα αλλα ειναι τρίχες..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
@danceworld_2001 τώρα που έκλεισες 5 χρόνια και 3μιση μήνες πώς πας?Είχες κάποιο πρόβλημα με τα μαμά μαλλιά?Τα μεταμοσχευμένα έχουν αλλάξει σα πάχος/ποιότητα τρίχας κλπ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μια απο τα ίδια, θεραπεία κομπλέ, λίγο έδαφος χαμένο crown μη επεμβάσιμο, τα μεταμοσχευμένα σταθερά, στην Α ζώνη έχω χάσει κάθε ίχνος μαμά ιδίως στο τσουλούφι κέντρο μόνο μεταμοσχευμένα με στηρίζουν, νομίζω όλα οκ για την ώρα, δες και εσύ 2-3 πρόχειρες λήψεις.

IMG_5431.JPG IMG_5442.JPG IMG_5443.JPG
 

nine

Active Member
Τελεια hairline, ωραιο και το κουρεμα οπως και η φυσικοτητα αψογη.
Γενικα απο την εμπειρια σου πιστευεις πηγαινες για μεγαλο norwood; Η κληρονομικοτητα δεν ηταν καλη;
 

vlafo

Well-Known Member
Μια απο τα ίδια, θεραπεία κομπλέ, λίγο έδαφος χαμένο crown μη επεμβάσιμο, τα μεταμοσχευμένα σταθερά, στην Α ζώνη έχω χάσει κάθε ίχνος μαμά ιδίως στο τσουλούφι κέντρο μόνο μεταμοσχευμένα με στηρίζουν, νομίζω όλα οκ για την ώρα, δες και εσύ 2-3 πρόχειρες λήψεις.

Προβολή συνημμένου 17399 Προβολή συνημμένου 17400 Προβολή συνημμένου 17401
Άψογος danceworld,φυσικότητα, πυκνότητα, κούρεμα,για την hairline τέλεια για εμενα δεν είναι αλλά πολύ καλή. Κατά τα άλλα όλα άψογα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
@nine σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια!! Μάλλον απο τον πατέρα μου πήρα, για 5 πάω με υψηλά πλαϊνά, όλα τα λεφτά η θεραπεία στην προστασία των μαμά και την αναβολή μιας νέας μμ.

@vlafo τέλεια και μεταμοσχευμένη hairline στον κόσμο δεν θα βρεις και αν έχεις παραπάνω απαιτήσεις μην μπεις καν στον χορό, σε γενικές γραμμές όμως όλα καλά κινούμαστε υπερ αξιοπρεπώς!!
 

vlafo

Well-Known Member
@nine σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια!! Μάλλον απο τον πατέρα μου πήρα, για 5 πάω με υψηλά πλαϊνά, όλα τα λεφτά η θεραπεία στην προστασία των μαμά και την αναβολή μιας νέας μμ.

@vlafo τέλεια και μεταμοσχευμένη hairline στον κόσμο δεν θα βρεις και αν έχεις παραπάνω απαιτήσεις μην μπεις καν στον χορό, σε γενικές γραμμές όμως όλα καλά κινούμαστε υπερ αξιοπρεπώς!!
Θα πρέπει να σου δείξω παραδείγματα πολύ συγκεκριμένα για να καταλάβεις και από τον Γεωργίου μάλιστα.Μην κολλάμε στις λέξεις ακόμα και οι φυσικές σε πολλούς δεν είναι ωραίες.
Η μεγάλη ανομοιομορφία στη νοητή ευθεία της herlain το λεγομενο ζιγ-ζαγκ μπορείς να το πετύχεις αρκεί να το ζητήσεις από το γιατρό να στο κάνει. Κατά τα άλλα το υπεραξιοπρεπές είναι λίγο για να χαρακτηρίσει την εικόνα σου.
Πολύ περισσότερο.
 
Μπλουζα