Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους. Η χαρά μεγάλη γιατί επιτέλους ήρθε η μέρα, που μακάρι να μην ερχόταν, αλλά μιας και πλέον τα φάρμακα δεν πιάνουν ειδικά μπροστά, ήρθε η μέρα να μπω και εγώ στο club των μεταμοσχευμένων.

Έχουν κλείσει τα πάντα, 26/12/13 ταξιδεύω για Κύπρο, 27 πρωί μπαίνω χειρουργείο για το πρώτο σκέλος, 28 για το δεύτερο. 29 αναχώρηση εκτός αν χρειαστεί περισσότερη μετεγχειρητική φροντίδα έτσι ώστε να χρειαστεί να κάτσω μέχρι 30 το πολύ.


ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ

Μια σύντομη περίληψη:

Η τριχόπτωση μου ξεκίνησε το 2002 να ειναι ορατή, και μέχρι το 2005 που μόνο λίγα σαμπούαν και αμπούλες του κουρέα πήρα, κόντευε να φτάσει nw 4. Το πάσχα του 2005 είπα να δράσω, πήγα δερματολόγο, μου έδωσε φινα και μινοξ και έγινα τούμπανο. Το παλεύω εκ τοτε με θεραπείες, πιστός σύντροφος η φίνα χωρίς πρόβλημα, το 2008 1 έτος εκτός φίνας με μεγάλες απώλειες, απο το 2009 στο φάρμακο με αξιοπρεπή διατήρηση των υπαρχόντων μαλλιών. Η ιστορία των θεραπειών μου και της πορείας μου έχει ως κάτωθι:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2959.html

ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ξεκίνησε το 2011 το καλοκαίρι, και μετά απο πολλά βάσανα και αναβολές, ήρθε το πλήρωμα του χρόνουν. περισσότερες πληροφορίες εδώ:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2959.html

Η τωρινή μου κατάσταση ειναι περίπου τουλάχιστον 30-40% χειρότερη απο τις φωτογραφίες ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2013 που θα βρείτε εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/thread-1812-page-17.html
Θα έλεγα φέρνει σε αυτό κάπως και χειρότερα: http://img205.imageshack.us/img205/4161/martios20103.th.jpg

Η επέμβαση θα γινει με την μέθοδο FUE απο τον ιατρό Dr. Μ.Γεω**ιου και θα μεταμοσχευθούν 2500-3000 grafts με πιθανότερα τα 3000 +- σύμφωνα με την τωρινή κατάσταση. Θα επέμβουμε μόνο στην hairline και προς τα πίσω για πύκνωση των υφιστάμενων περιοχών αρκετά cm προς τα πίσω. Η hairline θα μείνει στο νέο της σημείο και θα κλείσουν οι κρόταφοι με συμμετρικό τρόπο. Δεν θα επέμβουμε καθόλου στο crown γιατί υπάρχει κίνδυνος shockloss. Υπάρχει μεν αραίωση, όμως οχι τόσο μεγάλη όσο μπροστά, αυτό θα αντιμετωπιστεί στο μέλλον.

Βγάζω ταυτότητα νέου τύπου εντός των ημερών γιατί έχω την παλιά που δεν ταξιδεύει έξω, και κάνω εξετάσεις για ηπατήτιδα, aids και πήξη αίματος που ειναι αναγκαίες για να καλυφθεί νομικά και ο γιατρός. Θα καλύψω όλο το περιστατικό εκτενώς απο το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, με φωτογραφίες υψηλής ανάλυσης, video και ίσως και διαδραστικό session με τον γιατρό κατα το χειρουργίο όπως έκανε και άλλος εδώ. Συγγνώμη αν το έγραψα τόσο νωρίς, όμως η χαρά μου μεγάλη, και θα χαρώ να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σας για πιθανούς ενδιαφερόμενους και όχι μόνο.


ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ












ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ

ΚΑΤΑΝΟΜΗ GRAFTS:
Μέρα 1 = 756 μονότριχα / 916 δίτριχα / 404 τρίτριχα - τετράτριχα / ΣΥΝΟΛΟ 2076
Μέρα 2 = 178 μονότριχα / 885 δίτριχα / 319 τρίτριχα - τετράτριχα / ΣΥΝΟΛΟ 1382

Συνολικά λοιπόν εξάχθηκαν και τοποθετήθηκαν 3458 μοσχεύματα, τα 500 περίπου στο crown σε επιλεγμένα σημεία, και τα υπόλοιπα σε όλη την Α ζώνη. Δεν κατεβάσαμε την Hairline στο native point, δουλέψαμε το νεο receding point με ευθυγράμμιση και πύκνωση του εσωτερικού της Α ζώνης, σε πυκνότητες που άγγιξαν τα 70 μοσχεύματα / cm2. Το crown δεν θα γεμίσει με 500, ήθελε 1000 και παραπάνω όμως η τοποθέτηση περισσότερων τώρα θα ήταν μεγάλο ρίσκο, ανάλογα τον βαθμό αραίωσης θα μας απασχολήσει ξανά στο μέλλον.

ΚΟΣΤΟΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ - ΠΑΡΟΧΕΣ:
Σύμφωνα με το επίσημο site της εταιρείας, μια τέτοια επέμβαση θα κόστιζε 4 ευρώ ανα graft για τα πρώτα 1000 και στην συνέχεια 3 ευρώ έκαστο για τα υπόλοιπα. Φυσικά μιλάμε για τιμές FUE. Αν κάνουμε τις πράξεις θα δούμε:
1000 x 4 € = 4000 €
2458 x 3 € = 7374 €
ΣΥΝΟΛΟ = 11374 €

Οι παραπάνω τιμές ειναι αρχικές, εφάμιλλες με τις αρχικές τιμές άλλης κλινική στην Κύπρο που αρχικά σκεφτόμουν να κάνω, και χαμηλότερες σε σχέση με κλινικές του Βελγίου, Αμερικής και Καναδά που εδρεύουν οι πλέον ξακουστοί γιατροί.

Ο γιατρός λόγω κρίσης, ανταγωνισμού αλλά και ανθρωπιάς ειναι άκρως συζητήσιμος αναφορικά με τις τιμές και με αρκετή πίεση μπορείς να πετύχεις πολλά. Μου είχε δώσει τελική τιμή 7800 με όλα τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής πληρωμένα, για 3000 grafts. Με αυτούς τους όρους κλείσαμε. Η μεταφορά και διαμονή ειναι πάντα για τον ασθενή.

Τελειώνοντας το χειρουργείο, μια εμπειρία απίστευτη για μένα με 110% επαγγελματισμό παντού, χρειάστηκε να βάλουμε περισσότερα grafts απο όσα συμφωνήσαμε. Του λέω, δεν κάνουμε και το πόσο στρογγυλό, γελώντας... και γέλασε και αυτός και είπε οκ... 8000 (αστειευόμενος φυσικά!!!).

Τελικά κλείσαμε στα 7500 και με περισσότερα grafts. Μου είχε υποσχεθεί οτι δεν θα φύγω απο το τραπέζι αν δεν καλύψουμε το πρόβλημα όσο καλύτερα γίνεται, όσα grafts και να χρειαστούν!!!

ΟΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ 7500 € ΓΙΑ 3458 ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ

Μαζί μου ήρθε και η αρραβωνιαστικιά μου εκτελώντας χρέη νοσοκόμας!!! Δεν δέχθηκε να του πληρώσω το εισιτήριο της. Στο παραπάνω κόστος λοιπόν μας κάλυψε:

Αεροπορικά εισιτήρια απο Ελλάδα στην Κύπρο με επιστροφή σε καλές ώρες, οχι ξημερώματα ή μέσα στα άγρια μεσάνυχτα για 2 άτομα (κανείς δεν το κάνει αυτό).

Μεταφορά με ιδιωτικό ΙΧ απο το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο, και όταν ήρθαμε και όταν φύγαμε (απόσταση 50 χλμ η κάθε διαδρομή που τα ταξί την χρεώνουν 50 ευρώ χαλαρά).

Μεταφορά απο το ξενοδοχείο κάθε μέρα στην κλινική και επιστροφή με δικά τους μέσα, ακόμη και για την γυναίκα μου που χρειάστηκε περισσότερες φορές μέσα στην μέρα να πάει και αν έρθει για ξεκούραση κτλ, δεν μας επέτρεψαν να χαλάσουμε μισό ευρώ ή να πάρουμε μόνοι μας ταξί.

Διαμονή δωρεάν και για τους 2 μας σε αρκετά καλό ξενοδοχείο, το EUROPA PLAZA στην Λευκωσία, σε δίκλινο δωμάτιο με tft tv με άριστο πρωινό, free wifi κτλ κτλ.

Κατα την παραμονή στην κλινική, κερασμένο δεκατιανό και μεσημεριανό για εμένα και την γυναίκα μου, και οτι άλλο θελήσαμε σε σνακ - χυμό κτλ.

Εγώ προσωπικά τα μόνα λεφτά που χάλασα στην Κύπρο ήταν για βραδυνό, τρώγαμε στο ξενοδοχείο μας τα έφερναν στο δωμάτιο, με 10 ευρώ το πιάτο άριστο φαί και μεγάλες μερίδες, και οτι χαλάσαμε για δωράκια στα duty free!!!


ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕΛΙΔΑ 7-8
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Φιλε danceworld ποσο θα πληρωσεις?Εχεις μιλησει με τον γιατρο το θεμα της τιμης?Ισχυει το 3 ευρο το graft Η εχει πεσει πιο κατω η τιμη?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

τιμή αρχική ήταν:

4 ευρώ χ 1000 πρώτα grafts = 4000
3 ευρώ χ 1750 επόμενα = 5250
Σύνολο = 9250

Ο γιατρός μου έκανε έκπτωση σε πρώτη φάση τιμολογώντας όλα τα grafts με 3 ευρώ, δηλαδή για την μέση πρόβλεψη των 2750 χ 3 = 8250

Μετά απο σχετική πίεση μου και επειδή ζορίζομαι, φάνηκε η ανθρωπιά του, διότι ειναι πραγματικά συζητήσιμος και με κατανόηση, και μου άφησε τελική τιμή 7800 και δωρεάν τα μεταφορικά φυσικά πήγαινε έλα και η διαμονή για όσο χρειαστεί. Επίσης μου τόνισε πως πάμε για δυνατή πυκνότητα οπότε αν βγούν πχ 3000 στην τελική δεν θα υπάρξει άλλη χρέωση αλλά όσο συμφωνήσαμε. Έτσι βγαίνει 2,6 το γκραφτ.

ΜΙΚΕΣ είπε:
Φιλε danceworld ποσο θα πληρωσεις?Εχεις μιλησει με τον γιατρο το θεμα της τιμης?Ισχυει το 3 ευρο το graft Η εχει πεσει πιο κατω η τιμη?


Α μπράβο, εσύ είσαι!!! Ευχαριστώ για το support!!! Ας ελπίσουμε να γίνει αποδεκτή η κίνηση μου, αλλιώς απλά δεν την κάνω. Πάντως θα δώσω εκτενές ρεπορτάζ για να πληροφορηθούν άπαντες για τις πραγματικές εντυπώσεις εκεί.

Gio είπε:
Φίλε Danceworld εγω ήμουν ο "άλλος" που έκανε το διαδραστικό session (μάλιστα κατηγορήθηκα και για αυτό..) , οπότε θα χαρώ πολύ να κάνεις και εσυ το ίδιο γιατί όσο περισσότερο συμβάλουμε όλοι, τόσο καλύτερη ποιότητα θα έχουν οι πληροφορίες που αντλούμε απο αυτή την κοινότητα. Έχε το νου σου όμως, γιατί πιθανόν να επιτεθούν ορισμένοι και σένα. Αν συμβεί αυτό εγω να ξέρεις οτι θα σε "προστατέψω" γιατί γνωρίζω τις προθέσεις σου.. Οπότε πάρτο χαλαρά, και σοβαρά ;)

Επίσης, επειδή κανένας μας δεν έχει εικόνα της κλινικής (μέσα έξω) θα σε παρακαλούσα να βγάλεις φωτογραφίες τόσο απο το χειρουργείο, όσο και γενικά τους χώρους ώστε να έχουν όλοι μια εικόνα για το περιβάλλον εκεί.
 

krhtikos21

Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

αυτά είναι τα στοιχειώδη... όλες οι επιχειρήσεις έχουνε τέτοια έξοδα
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Η αληθεια ειναι οτι τα εξοδα θα επρεπε να ηταν περιπου στα 1,5-2 ευρω το φυε και 1-1,5 το στριπ κανονικα...ειναι μια καλη τιμη και για τις κλινικες κ για εμας....για να μπορουμε να επιβιωνουμε ολοι....ειδικα τωρα με την κριση στην Ελλαδα κ τους μισθους κ την υφεση που υπαρχει ειναι πολλα τα λεφτα πλεον.....και το θεμα ειναι οτι δεν τελειωνεις με μια...χρειαζεσαι κι αλλες οπως ειπατε και πιο πανω....στο εξωτερικο δε μπορεις να πιεσεις κ πολυ αλλα στην Κυπρο επειδη κι αυτοι φαγανε το στραπατσο με τις τραπεζες και ξερουν την κατασταση θα επρεπε να ειναι πολυ πιο ευνοικοι για τους Ελληνες πελατες απ οτι στους ξενους....και θα πρεπει εσεις που πατε εκει να πιεσετε γι αυτο...και ο γιατρος συνειδητα να αλλαζει τις τιμες κατα πολυ οταν ο πελατης ειναι Ελληνας....οχι μονο για 500 ευρω και 1000.....αλλα μια εκπτωση της ταξεως του 30% τουλαχιστον....τοτε θα λεγεται ανθρωπος.....γιατι και παλι το κερδος του θα ειναι πολυ και θα εχει βοθησει οντως κατα πολυ τον πελατη που θελει αλαλ δεν μπορει!!!!!

Υ.Γ αυτο δε το ειπα για να κατακρινω τον γιατρο και απ τα λεγομενα του dance δειχνει να ειναι φιλοτιμος και γενικα οντως η τιμη που εχει κανει για τα σημερινα δεδομενα ειναι πολυ καλη...του το αναγνωριζω κι εγω αυτο...αλλα θαμπορουσε και καλυτερη εφ οσων ειναι Ελληνας και ξερει τι βιωνουμε.....αλλα το εμποριο ειναι εμποριο και εχει καποιους "ψυχρους" κανονες δυστηχως....

Υ.Γ 2) Σε πειραζω dance......αυτος ο ογκος δε χανεται :) απλα θα μεινεις 2-3 βδομαδες πισω απ οτι οι φιλοι σου...χαχαχα :p
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ για τις ευχές, προτάσεις και σχόλια απο όλους σας. Θα ήθελα να ακούσω περισσότερα σχόλια και να μου πείτε τι θέλετε να ρωτήσω τον γιατρό μου. Απο μεριάς μου σας διαβεβαιώ πως θα ειμαι οσο αναλυτικός μπορώ με πολλές φωτογραφίες και όχι μόνο, και θα μεταφέρω το κλίμα στον γιατρό και θα τον πίεσω εκ μέρους του φόρουμ όσο μπορώ για μεγαλύτερη συμπίεση των τιμών.
 

krhtikos21

Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

αυτό ρε φίλε να μπορέσουμε να το περάσουμε κάπως και στις ξένες κλινικές να εκμεταλλευτούμε την μαζικότητα μας και να μπορέσουμε να πετύχουμε καλύτερες τιμές.

είναι κρίμα είναι χιλιάδες παιδιά που υποφέρουνε στην Ελλάδα και πάνε μοιραία και καταλήγουν σε χασάπηδες διότι οι τιμές είναι στα ύψη.

δεν είναι μόνο οι τιμές αλλά είναι και ζωές που αλλάζουν μέσα από όλο αυτό
 

Bouklas

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Έτσι και η Η*C βάλει τιμές D*I έφυγα αύριο το πρωί για κύπρο. :D
 

Adriano

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Και θα βγάλουν πάρα πολλά λεφτά γιατί θα κάνει πάρα πολύς κόσμος.Αλλά σε μια επικοινωνία που είχα μαζί τους δεν δείχνουν να καταλαβαίνουν.Και δεν θα πέσουν να σας πω την αλήθεια και ποτέ.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

παιδια οι Κυπριοι εχουν χρημα κ γενικα ειναι οι μισθοι κ η ποιοτητα ζωης τουλαχιστον 2 φορες καλυτερα απο οτι στην Ελλαδα.Δεν σας φαινεται περιεργο οτι κανενας απο αυτους δεν εχει επενδυσει στην Ελλαδα?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Photo update εδώ και στην πρώτη σελίδα, αναμένω και σχόλια για την στρατηγική μου με μινοξ ή οχι τώρα.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ (07.10.2013):

fmw6.jpg


4q6w.jpg


qdtt.jpg


v1u8.jpg


sjro.jpg


zjdl.jpg


i3n0.jpg


6lnq.jpg


qysm.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geroksouras

Active Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

dance,
μακαρι να χα το μαλλι σου,
εγω θα βαζα 2500 μπροστα και ενα 500αρι πισω
αν και νομιζω οτι ισως και με 2000 μπροστα εαν αφησεις το crown ανεπαφο
θα εισαι τουμπανο
αν εισαι κατω απο 35
(το πιθανοτερο) αφησε crown για αργοτερα αν χρειαστει
 

Panos1982

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Δυνατη δοτρια Dance....!!! εχω την αισθηση οτι θα πας μια χαρα!!!!
αλλα ειμαι και τις γνωμης να στηριξεις κ λιγο το crown γιατι θα γεμισει η hairline και θα δειχνει ακομα πιο αδειο το crown μετα...θα δειχνει ολο το μαλλι στο κεφαλι δεμενο και γερο και το crown θα "χτυπαει" πιο ασχημα...ενω τωρα ειναι δεμενο και το crown με το υπολοιπο κεφαλι γιατι υπαρχει και μπροστα η αραιωση....δε ξερω σκεψου το...δε σκεφτονται ολοι το ιδιο αλαλ ο καθενας λεει τα πραγματα οπως τα βλεπει..εμενα θα με χαλαγε παντως να μεινει ετσι κ γι αυτ οστο αναφερω...λεω τις σκεψεις που θα εκανα αν το κεφαλι ηταν δικο μου..


tropheus είπε:
Ένας πόντος δεν είναι πολύ όταν ξεφεύγεις από την προγενέστερη φυσική hairline. Αλλά εσύ έχεις ήδη φύγει με την πρώτη μεταμόσχευση από τη φυσική σου hairline οπότε θα πρέπει να είσαι έτοιμος ότι η νέα σου hairline δεν θα φαίνεται να έχει την πυκνότητα που έχει η τωρινή σου.

το εχω σκεφτει αυτο....ισως χρησιμοποιησω την λυση του ταττοο για το θεμα της πυκνοτητας σε hairline σε περιπτωση που δε με ικαννοποιει αυτο που βλεπω....
 

tropheus

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Φίλε dance από ότι διάβασα στην πρώτη ανάρτηση του νήματος θα μείνει η hailine στο ύψος που είναι τώρα. Προς τα πίσω πόσο υπολογίζεις - θέλεις να πας; Το ρωτάω για να καταλάβω περίπου πόσα grafts θα χρειαστούν για να δω αν "περισσεύουν" (που ποτέ δε φτάνουν αλλά τέλος πάντων) για να μπουν στο crown. Επίσης για εμένα μην ασχοληθείς καθόλου με minox.

Panos1982 είπε:
το εχω σκεφτει αυτο....ισως χρησιμοποιησω την λυση του ταττοο για το θεμα της πυκνοτητας σε hairline σε περιπτωση που δε με ικαννοποιει αυτο που βλεπω....

Μην έχεις στο μυαλό σου το tattoo σαν βοηθητική λύση. Έχει αρκετά προβλήματα. Δεν έχει ωριμάσει ακόμα ...
 

athenian

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Συγγνωμη αλλα 2500 μοσχευματα δεν ειναι παρα πολλα για την hairline του φιλου?Νομιζω θελει πολυ λιγοτερα.
 

krhtikos21

Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

πολύ μικρό πρόβλημα ΄χεις ρε dance! θα χεις τέλειο αποτέλεσμα!! συμφωνώ με τ να βάλεις και λίγα πίσω !
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

athenian είπε:
Συγγνωμη αλλα 2500 μοσχευματα δεν ειναι παρα πολλα για την hairline του φιλου?Νομιζω θελει πολυ λιγοτερα.
Συμφωνω απολυτα.2500 ειναι παρα παρα πολλα για μπροστα.Δεν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα φιλε.Και απο την στιγμη που δεν κατεβαζεις κ hairline δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις τοσα πολλα.
 

koskar

Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Φίλε danceworld_2001 πολύ καλή επιλογή του γιατρού (Γεωργίου) καθώς εχει πολύ καλά αποτελέσματα και κυριως εχει αποδειξει οτι δεν σε αντιμετωπίζει αποκλειστικα σαν πελάτη για να σου πάρει χρηματα. Σου ευχομαι καλή επιτυχία.
 

crossfire

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

danceworld_2001 είπε:
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Έχω μια σημαντική ερώτηση. Εχθές κουρεύτηκα πολύ κοντά, και διαπιστώνω εκτός απο την κλασσική φθορά στους κροτάφους, πως έχω αραιώσει και στο crown, οχι οτι ήμουν τέζα, αλλά βλέπω αραίωση, και δεν ξέρω αν ειναι εποχιακή γιατι και πέρσι είχα γίνει έτσι αλλά μετά πύκνωσαν. Η αραίωση ειναι πίσω αλλα οχι σαν στεφάνι, σαν λωρίδα κάπως. Ο Μιχάλης είπε πως και εκεί μπορούμε να βάλουμε λίγα μοσχεύματα, όμως αυτό θα το κρίνουμε στην επέμβαση, για την ώρα λέμε οχι. Το θέμα ειναι πως έχω κόψει για πρώτη φορά στην ζωή μου την μινόξ απο Μάιο. Έβαζα 2-4 φορές την βδομάδα απο 1 φορά την μέρα, και αναρωτιέμαι... μήπως η διακοπή αυτή με έκανε χειρότερο? Και σκέφτομαι τώρα...

ειναι εποχιακό, αγριεύουν τα ανδρογόνα με εκθετικό ρυθμό, ή φταίει η διακοπή της μινόξ?

αν υποθέσουμε οτι αρχίζω μινόξ όμως, μήπως αραιώσω και άλλο λόγω shedding και γίνω χειρότερος?

επίσης μήπως ειναι καλύτερα να πάω έτσι χωρίς μινόξ στο χειρουργείο ώστε να δούμε την φυσιολογική μου εξέλιξη, ή να πάρω μινοξ που ανάλογα το timing του shedding / growth ίσως κλιμακώσει το πρόβλημα ή το αμβλύνει, οπότε είτε θα φανερώσει περισσότερες αδυναμίες είτε θα τις αποκρύψει?

μην ασχολεισαι με μινοξ dance......κανοντας αυτο το βημα ειναι ευκαιρια να την κοψεις
 

Flosk

Well-Known Member
RE: MH*C Μιχά**ς Γεωρ***ου - FUE 3000 grafts 27-28/12/2013

Και γω πιστευω πως δεν χρειαζεσαι τοσα πολλα Dance..
 
Μπλουζα