Daktarin σκόνη

scubas

Member
Να σημειώσω οτι με την σκόνη το μαλί δεν λαδώνει καθόλου όλη τη διάρκεια της μέρας και αυτό έχει σαν συνέπεια να φαίνεται πιο πλούσιο !Δέν χρειάζεται πολύ πουδρα γιατί ασπρίζει, λίγη αρκεί απότι κατάλαβα.Εγώ πρώτα κάνω μασάζ για να μπεί μέσα η σκόνη και μετά βούρτσα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

fotisI

Member
Να σημειώσω οτι με την σκόνη το μαλί δεν λαδώνει καθόλου όλη τη διάρκεια της μέρας και αυτό έχει σαν συνέπεια να φαίνεται πιο πλούσιο !Δέν χρειάζεται πολύ πουδρα γιατί ασπρίζει, λίγη αρκεί απότι κατάλαβα.Εγώ πρώτα κάνω μασάζ για να μπεί μέσα η σκόνη και μετά βούρτσα.
Πράγματι λίγη θέλει. Το δέρμα πως το αισθάνεσαι αν μείνεις λίγο αλουστος; Έχει διαφορά σε σένα;
 

scubas

Member
Το δέρμα είναι καλύτερα και αυτό. Εγώ λούζομαι κάθε μέρα γιατί βάω το βράδι μέντα, οπότε δεν ξέρω για 2η μερα. Αλλα ολη την ημέρα το μαλλί δέν μου λαδώνει.
 

mike29

Active Member
Σε μενα δουλευει αψογα μεχρι τωρα!κατι μικροερεθισμοι τις σ.δ που επεμεναν στο μπροστινο μερος του κεφαλιου που ουτε το h&s εκανε κατι με την σκονη εξαφανιστηκαν!το δερμα το αισθανομαι ολο και καλυτερα και παρολο που φαινοταν καθαρο,με την αφη και την αισθηση καταλαβαινα οτι για να φυγει εντελως η σ.δ εχει δρομο ακομα!!βλεπω αρχιζω να αντεχω και παραπανω μερες χωρις να λουσω τα μαλλια χωρις το παραμικρο συμπτωμα και με την σκονη δεν εχω πολυ λιπαροτητα!μεχρι στιγμης οτι καλυτερο εχω δοκιμασει.
 

scubas

Member
Δεν έχω προβλημα με σ.δ ουτως η αλλιώς . Εχω κάτι κοκκινίλες στο κεφάλι που μιάζουν με μυκητες (ήδη βελτιωθήκαν αρκετά) και λίγο λιπαρό μαλλί. οπότε δέν υπάρχει θέμα με τη μέντα. Πάντως έχω την εντύπωση οτι μακραίνει εντυπωσιακά γρήγορα το μαλλί
 
Πρόσεχε λίγο την μέντα, ανεβαζει τα οιστρογόνα, που χειροτερεύουν την σδ.
Η Μέντα δεν ανεβάζει τα οιστρογόνα,

Υπάρχουν διάφορες ποιότητες,
κάποιες επιδρούν σαν igf,

άλλες επιδρούν σαν pge2agonist,

άλλη ποιότητα Μέντας δουλεύει
ως pgd2blocker.

Ενω η spearmint κατεβάζει την Τεστοστερόνη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχω παρει κ εγω την πουδρα daktarin. Σκεφτομαι να τη δοκιμασω. Σε μικρη περιοχη στην αρχη κ μετα βλεπουμε. Δεν εχω εντονα συμπτωματα σδ αλλα σιγουρα καπου εκει ειναι. Καθε μερα βαζετε; ειδε κανεις ερεθισμο απο την πουδρα;
 
Γενικότερα πως μπορούμε να μειώσουμε τα οιστρογόνα;
Υπάρχουν τροφές που τα ρίχνουν;
Βέβαια υπάρχουν τροφές που τα ρίχνουν τα Οιστρογόνα στα φυσιολογικά όρια (σε όσους βέβαια έκαναν τη μέτρηση κ είναι όντως αυξημένα).

Τρεις τροφές ειναι πολύ γρήγορες σ'αυτό το σκοπό:

τα blueberries
το λαχανικό kale
το Σταφυλαιλεο ή grape seed extract


http://www.anabolicmen.com/ultimate-list-how-to-lower-estrogen/
berries-contain-calcium-d-glucarate-which-removes-estrogen-from-male-body-250x162.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aetos

Member
Ξεκινησα και εγω..ανεκαθεν ειχα εντονη πυτιριδα και μαλλον ηπιο σμιγμα..θα ενημερωσω για αποτελεσματα..
 

calchas

Member
Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά?
Γιατί σκόνη Daktarin και όχι gel?
Θυμάμαι πρίν μια πενταετία που πειραματιζόμουν με ινδομεθακίνη,χρησιμοποιούσα το gel reumadolor και είχα πολύ εύκολη εφαρμογή.
 

scubas

Member
Να κάνω μια ερώτηση ρε παιδιά?
Γιατί σκόνη Daktarin και όχι gel?
Θυμάμαι πρίν μια πενταετία που πειραματιζόμουν με ινδομεθακίνη,χρησιμοποιούσα το gel reumadolor και είχα πολύ εύκολη εφαρμογή.
Το ίδιο είναι . Βάλε να μας πείς και εντυπώσεις
 

calchas

Member
Το ίδιο είναι . Βάλε να μας πείς και εντυπώσεις
Το ίδιο είναι ως προς την δραστική ουσία,αλλά με το gel δεν θα είναι πιό εύκολη η εφαρμογή και με μεγαλύτερη απορρόφηση?Θα βάλω,δεν έχω τίποτα να χάσω αλλά τί διαφορετικό θα μου δώσει η μικοναζόλη σε σχέση με την κετοκοναζόλη?
 

scubas

Member
Το ίδιο είναι ως προς την δραστική ουσία,αλλά με το gel δεν θα είναι πιό εύκολη η εφαρμογή και με μεγαλύτερη απορρόφηση?Θα βάλω,δεν έχω τίποτα να χάσω αλλά τί διαφορετικό θα μου δώσει η μικοναζόλη σε σχέση με την κετοκοναζόλη?
Η διαφορά που είδα εγώ είναι οτι η κετοκοναζόλη σε αντίθεση με την μικοναζόλη λεπταίνει λίγο την τρίχα και δέν διώχνει την λαδίλα απο το μαλλί παρά μόνο για λίγες ώρες. επίσης βασιζόμενοι στις οδηγίες χρήσης η κετοκοναζόλη (fungoral) δέν κάνει να εφαρμόζεται κάθε μέρα.
 

fotisI

Member
Μια βασική διάφορα ειναι οτι η σκόνη επικάθεται στο δέρμα και δρα επιφανειακά με ελάχιστη απορρόφηση σε αντίθεση με την κρέμα η οποία εισχωρεί κ στις χαμηλότερες στοιβάδες, έτσι με την σκόνη αποφεύγουμε σε μεγαλο βαθμο την οποία λέπτυνση στο δέρμα που προκαλούν οι κορτιζονες ενω με το ταλκ που περιεχει απορροφά περισσότερο την λαδιλα που παραγεται, η άμεση βελτίωση στην λαδιλα ωφείλεται στην πουδρα που περιεχει η dactarin και οχι τόσο στην δραστική ουσία
Είχα δοκιμάσει και σκέτο ταλκ αλλά δεν πήγε καλά, οπότε μάλλον παίζει κάποιο ρόλο η δραστική ουσία ...
 

mikegad

Well-Known Member
ρε παιδιά αφού πρόκειται για σκόνη δεν είναι επίφοβο μακροχρόνια να δημιουργήσει πρόβλημα στους πόρους του δέρματος (με αντίθετα αποτελέσματα από τα αναμενόμενα);;
 
Μπλουζα