Daktarin σκόνη

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

guru_gr

Member
οταν επιστρεψω σπιτι μου το απογευμα θα βρω τα αποτεσελματα και θα σου απαντησω για την μονάδα μέτρησής
 

guru_gr

Member
Λάθος το 16 είναι 6 για την ακρίβεια 6.3 και η μονάδα μέτρησης . ειναι σε ng/mL όπερ 630 ng/dl

Αν θες κάτι άλλο μπορείς να με ρωτήσεις με pm για να μην κάνουμε το θέμα απο DACTARIN σε Airol σε Τεστοστερόνη σε ….κλπ

Ευχαριστώ.
 

fasda

Active Member
λοιπον να πω και εγω την δικια μου μικρη ιστορια για τον συγκεκριμενο μυκητα ,μετα απο αποτυχιμενες προσπαθειες με φαρμακευτικα σαμπουαν που καποια ειτε δουλευαν για λιγο και μετα αρχιζε ξανα η παραγωγη ελαιολαδου η καποια που δεν δουλευαν καθολου , σκευτηκα να δοκιμασω ισοτρετινοινη 10 μγ μιας και ειχα διαβασει και το θεμα του κωστα ειπα να δοκιμασω ,ελα μου ντε που ζω γερμανια και για να σου δωσουν φαρμακα με συνταγη πρεπει να παρακαλας το θεο,τελοςπαντον πηγα σε εναν γιατρο του εξηγησα με τα σπαστα γερμανικα μου για το προβλημα μου στην αρχη αρνιοταν μετα απο πολυ κλαμα και παρακαλει μου δινει χαρτι για ενα πακετο ισοτρετινοινης για εναν μηνα και μου ειπε οτι αλλη φορα δεν σου δινω (μαλλον υπεθεσε αφου δεν εχει σπυρια ουτε τιποτα τι το θελει το φαρμακο για την ακμη) τωρα απο κει και περα το τι εγινε δεν το φανταζομουν ,απο την επομενη μερα μολις ξυπνησα το δερμα μου ηταν λες πως μολις ειχα κανει μπανιο μολις προχωρουσαν οι μερες η τριχοπτωση απλα εξαφανιστηκε! μολις τελειωσε βεβαια το πακετακι μετα απο περιπου 2 εβδομαδες ξανα τα ιδια σμηγμα φαγουρα και φυσικα τριχοπτωση
 

dimitris717

New Member
λοιπον να πω και εγω την δικια μου μικρη ιστορια για τον συγκεκριμενο μυκητα ,μετα απο αποτυχιμενες προσπαθειες με φαρμακευτικα σαμπουαν που καποια ειτε δουλευαν για λιγο και μετα αρχιζε ξανα η παραγωγη ελαιολαδου η καποια που δεν δουλευαν καθολου , σκευτηκα να δοκιμασω ισοτρετινοινη 10 μγ μιας και ειχα διαβασει και το θεμα του κωστα ειπα να δοκιμασω ,ελα μου ντε που ζω γερμανια και για να σου δωσουν φαρμακα με συνταγη πρεπει να παρακαλας το θεο,τελοςπαντον πηγα σε εναν γιατρο του εξηγησα με τα σπαστα γερμανικα μου για το προβλημα μου στην αρχη αρνιοταν μετα απο πολυ κλαμα και παρακαλει μου δινει χαρτι για ενα πακετο ισοτρετινοινης για εναν μηνα και μου ειπε οτι αλλη φορα δεν σου δινω (μαλλον υπεθεσε αφου δεν εχει σπυρια ουτε τιποτα τι το θελει το φαρμακο για την ακμη) τωρα απο κει και περα το τι εγινε δεν το φανταζομουν ,απο την επομενη μερα μολις ξυπνησα το δερμα μου ηταν λες πως μολις ειχα κανει μπανιο μολις προχωρουσαν οι μερες η τριχοπτωση απλα εξαφανιστηκε! μολις τελειωσε βεβαια το πακετακι μετα απο περιπου 2 εβδομαδες ξανα τα ιδια σμηγμα φαγουρα και φυσικα τριχοπτωση


ποια ηταν η ημερησια δοση?
 

fotisI

Member
Λοιπόν κύριοι.
Τα μαλλιά μου πανε πολυ καλά.
Φυσικά δεν οφείλεται μόνο στο dactarin το οποίο περισσότερο με βοηθησε να καταλάβω τι συμβαίνει.
Υπάρχουν άνθρωποι σαν εμένα που έχουν υπερβολική λιπαρότητα. Συνήθως υποφέρουμε και από σδ.
Το σώμα μας προσπαθεί να διώξει ουσίες που θεωρεί επιβλαβείς μέσα απο τους σμηγματογόνους αδένες.
Η υπερβολική έκκριση σμήγματος δημιουργεί στην περίπτωση μας και το αδυνάτισμα της τρίχας.
Επίσης βρήκα υψηλή χοληστερίνη και συκωτι με λίπος.
Επίσης παίρνω εδω και μηνες, ψευδάργυρο κάθε 4-5 μέρες.
 

sito

Active Member
λοιπον να πω και εγω την δικια μου μικρη ιστορια για τον συγκεκριμενο μυκητα ,μετα απο αποτυχιμενες προσπαθειες με φαρμακευτικα σαμπουαν που καποια ειτε δουλευαν για λιγο και μετα αρχιζε ξανα η παραγωγη ελαιολαδου η καποια που δεν δουλευαν καθολου , σκευτηκα να δοκιμασω ισοτρετινοινη 10 μγ μιας και ειχα διαβασει και το θεμα του κωστα ειπα να δοκιμασω ,ελα μου ντε που ζω γερμανια και για να σου δωσουν φαρμακα με συνταγη πρεπει να παρακαλας το θεο,τελοςπαντον πηγα σε εναν γιατρο του εξηγησα με τα σπαστα γερμανικα μου για το προβλημα μου στην αρχη αρνιοταν μετα απο πολυ κλαμα και παρακαλει μου δινει χαρτι για ενα πακετο ισοτρετινοινης για εναν μηνα και μου ειπε οτι αλλη φορα δεν σου δινω (μαλλον υπεθεσε αφου δεν εχει σπυρια ουτε τιποτα τι το θελει το φαρμακο για την ακμη) τωρα απο κει και περα το τι εγινε δεν το φανταζομουν ,απο την επομενη μερα μολις ξυπνησα το δερμα μου ηταν λες πως μολις ειχα κανει μπανιο μολις προχωρουσαν οι μερες η τριχοπτωση απλα εξαφανιστηκε! μολις τελειωσε βεβαια το πακετακι μετα απο περιπου 2 εβδομαδες ξανα τα ιδια σμηγμα φαγουρα και φυσικα τριχοπτωση

πες κάποιον δικό σου να σου στείλει από Ελλάδα
 

vag25

Well-Known Member
Λοιπόν κύριοι.
Τα μαλλιά μου πανε πολυ καλά.
Φυσικά δεν οφείλεται μόνο στο dactarin το οποίο περισσότερο με βοηθησε να καταλάβω τι συμβαίνει.
Υπάρχουν άνθρωποι σαν εμένα που έχουν υπερβολική λιπαρότητα. Συνήθως υποφέρουμε και από σδ.
Το σώμα μας προσπαθεί να διώξει ουσίες που θεωρεί επιβλαβείς μέσα απο τους σμηγματογόνους αδένες.
Η υπερβολική έκκριση σμήγματος δημιουργεί στην περίπτωση μας και το αδυνάτισμα της τρίχας.
Επίσης βρήκα υψηλή χοληστερίνη και συκωτι με λίπος.
Επίσης παίρνω εδω και μηνες, ψευδάργυρο κάθε 4-5 μέρες.

Δεν εχεις φαγουρα πλεον και εχεις δει πυκνωση?

Γενικα τι χρησιμοποιεις? dactarin και ψευδαργυρο?
 

fotisI

Member
Δεν εχεις φαγουρα πλεον και εχεις δει πυκνωση?

Γενικα τι χρησιμοποιεις? dactarin και ψευδαργυρο?
Πλέον ακόμα και μετά από αρκετές μέρες άλουστος δεν έχω φαγούρα, ούτε πυτιρίδα.
Δεν θα μπορουσα να πω πύκνωση αλλά οι υπάρχουσες τρίχες έχουν δυναμώσει πάρα πολύ, σε σημείο που δεν φαίνεται το πρόβλημα πλέον. Για πύκνωση με επιπλέον τρίχες θεωρώ είναι λίγο νωρίς, αν και έχω υπόψην να το παρατηρήσω αν γίνει.
Πλέον το dactarin δεν χρειάζεται. Το head& shoulders πλέον είναι αρκετό. Στις εξάρσεις και πριν δω τι παίζει με είχε σώσει βέβαια αυτή η σκόνη...
Παίρνω ψευδάργυρο, C, εχινάκια και κάτι πολυβιταμίνες μέρικες φορές. Η άσκηση πλέον σχεδόν καθημερινά . Λιγότερα λιπαρά, όπως φοινικέλαιο κλπ τα έχω κόψει τελείως αν και βρίσκονται παντού....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mike29

Active Member
Συνεχιζω να βαζω dactarin απο το 2016 2 φορες την εβδομαδα περιπου.2 φορες λουζω και το μαλλι την εβδομαδα με h&s σαμπουαν και μυλοξιδο στο τελος του λουσιματος.Η σ.δ εχει εξαφανιστει τελειως.Βλεπω παντως αρκετο χνουδι και συνεχιζω μηπως και παει καλυτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DimiForg

Member
Παίδες καλησπέρα. Έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα και ξεκίνησα κι εγώ πρόσφατα με το daktarin, με νορμάλ αποτελέσματα όσον αφορά το θέμα της σ.δ., αφού είχα έντονη φαγούρα, κοκκινίλες, ξηροδερμια και ως εκ τούτου έχανα και έξτρα τρίχες.
Υπάρχει κάποια συχνότητα / όριο με την οποία πρέπει να χρησιμοποιείται? Ρωτάω γιατί εγώ πρέπει να λουζομαι κάθε μέρα, αν αφήσω τα μαλλιά μου μια μέρα αλουστα είναι χάλια.
 
Μπλουζα