Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Έπεσε στην αντίληψή μου αυτό:

1.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γνωστή ιστορία stripar, εδώ και χρόνια το αναφέρει και στο site του


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Stripar

Established Member
Προσωπικά δέν γνώριζα ότι έχει συνεργαστεί στον σχεδιασμό των κορυφαίων Implanters της αγοράς
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από αυτόν ξεκίνησε η ιδέα της τροποποιησης του κλασικού pen και η Hanns το υλοποίησε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Γεια σας και από μένα,
Είμαι μέλος του forum πολλά χρόνια, διάβαζα πολλά άρθρα στο forum αλλά αποφάσισα να μην κάνω τίποτα με τα μαλλιά μου διότι δεν ήθελα να παίρνω φάρμακα λόγω των παρενεργειών που διάβαζα. Φυσικά το θέμα με έκαιγε διότι έχανα μαλλιά εδώ και 7 χρόνια καθώς και αυτοπεποίθηση δυστυχώς.

Τώρα κοιτάω για μεταμόσχευση(αν και φοβαμαι) και διαβάζω την περίπτωση του CVIAL. Μιλάμε τί έκανε ο άνθρωπος σε σχέση με το πως ξεκίνησε; Είναι η κινητή διαφήμιση του γιατρού! Ηθελα να ξέρω κάποιος που είχε να σε δει χρόνια σε αναγνωρίζει; Σκέφτομαι να μαζέψω λεφτά και να κάνω και γω μετά από 3 χρόνια σ'αυτόν γιατί είμαι 29.

CVIAL να τα χαρείς όσο δεν πάει, συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα!
 

Geo246

Member
99% θα σου πει να παρεις proscar. στην ηλικια σου θαυματα δεν μπορει να κανει ουτε ο θεος λορεντζο. οπως ειπε και σε μενα

Το προσκαρ είναι η φίνα;

η ηλικία γιατί παίζει ρόλο; δηλαδή σε μένα που είμαι 44 δεν θα το προτείνει;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εννοείται και παίζει ρόλο η ηλικία. Σε μένα ούτε κάν το πρότεινε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε όλες τις ηλικίες δουλεύει απλά μετά τα 42-43 πέφτει αρκετά η απόδοση του.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumparos

Well-Known Member
Ειχα ρωτησει εναν γιατρο καποτε για το συγκεκριμενο και η αποψη του ηταν οτι μετα τα 50 δεν δουλευει οπως σε αλλες ηλικίες διοτι σιγα σιγα ξεκιναει και η γηρανση των θυλακων.Τωρα κατα ποσο ισχυει αυτο δεν ξερω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
IMG_2763r.jpg


IMG_2799r.jpg


To στρώσιμο έχει αρχίσει και γίνεται πολύ καλύτερο. Σε αυτό το μήκος τους προηγούμενους μήνες αναγκαζόμουν να το κόψω για να το σουλουπώσω. Τώρα ακόμα και χωρίς καθόλου gel και conditioner στεκεται πολύ καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
Cvial αλητεια...Μπραβο για το αποτελεσμα, σε ευχαριστουμε για αυτα που προσφερεις στο φορουμ με τις γνωσεις σου αλλα και το ηθος σου..
 

tasos33

Well-Known Member
Στην b.c τι ξεκαθάρισαν το θέμα για τον αν βάζεις τοπικ η ακόμα το ψάχνουν? Χαχαχχα

Δε μπορείς να διανοηθείς πόσο θα θα ήθελα να ήμουν εκεί και να τους έβλεπα όταν σε κοιτούσαν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και οι αντίστοιχες φώτο σε πλήρη ηλιοφάνεια με τον ήλιο κατευθείαν στο μαλλι

cvial3.jpg


cvial2.jpg


Παρακάτω φαίνεται η τεράστια σημασία του forelock (κάτι που είναι εμφανές -αν και λιγότερο- και στις πιο πάνω πλαγιομετωπικές φώτο). Η κόκκινη γραμμή αντιπροσωπεύει το layering όταν κάποιος μας βλέπει από εμπρός. Επειδή το κεφάλι είναι μακρόστενο το forelock παίζει μεν ρόλο αλλά ακόμα και μέτριας ποιότητας να είναι επειδή υπάρχει και μαλλί από πίσω δημιουργείται τελικά η ψευδαίσθηση που χρειαζόμαστε. Η μπλε γραμμή αντιπροσωπεύει το layering όταν κάποιος μας βλέπει από πλάγια. Όπως φαίνεται από το παρακάτω σχήμα εκεί έχουμε την μικρή διάσταση του κεφαλιού, το πάχος της λωρίδας του μαλλιού είναι πρακτικά μόνο το forelock και για να μην "φέγγει" το μαλλί πρέπει το forelock να είναι πολύ πυκνό.

cvial4.jpg


Εδώ βλέπουμε μια εξαιρετικά κοντινή πλάγια λήψη με τον ήλιο πάνω στο μαλλί. H υψηλή πυκνότητα του forelock αποτρέπει την "see through" εικόνα και δίνει την αίσθηση πολύ πυκνότερου μαλλιού.

cvial1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα