Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Και ελεγα να ρωτησω αν κανεις βιντεο αυτη τη φορα....περιμενουμε
Εχεις βαλει τον πηχη πολυ ψηλα με το πρωτο
 

andy.k

Active member
Καλη φυτρωση cvial. Εχεις αναλυσει καπου σε ποιες περιοχες μπηκαν τα grafts η θα το κανεις μαζι με το βιντεο?
 

tasos33

Well-Known Member
Πιστεύω πως στο τέλος του βίντεο ο καταζητούμενος με την μαλλουρα θα αντικατασταθεί επάξια από εσενα
 

mikegad

Well-Known Member
Μαγεία...
Σκέψου το να ασχοληθείς επαγγελματικά με video editing...
Κατά ταλλα σε ζηλεύω (με την καλή έννοια)
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
πολύ καλό το βίντεο και πολύ ωραία δουλειά..όσο για τη δουλειά του γιατρού πεντακάθαρα και πολύ προσεγμένη όπως πάντα..τα temple points με hairline είναι πολύ ωραία δεμένα μεταξύ τους ,πιστεύω θα αλλαξεις δεκαετίες με την προσθήκη τους.;)καλη συνέχεια να έχεις και περιμένουμε καμία φωτό σου οπότε μπορέσεις να σε δούμε!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, υπάρχει πάρα πολύ υλικό που θα ποσταριστεί σταδιακά αυτές τις δέκα μέρες που αναγκάστηκα θα είμαι μέσα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
οκ τις περιμένουμε με αγωνία και αυτές..μία ερώτηση θέλω μόνο..από δοτρια τι είπε ο doc ότι υπάρχει ακόμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
Σε ζηλεύω, ουσιαστικά καθαρίζεις. Εμείς οι πιτσιρικάδες έχουμε πολλά ψωμιά να φάμε ακόμα. Τις ευχές μου για ένα καλό αποτέλεσμα που το θεωρώ δεδομένο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οκ τις περιμένουμε με αγωνία και αυτές..μία ερώτηση θέλω μόνο..από δοτρια τι είπε ο doc ότι υπάρχει ακόμα?

300-500g ακόμα, αν και εγώ Αεράτε όπως έχω πει και πριν πολύ καιρό, αν πάνε όλα καλά, έχω τελείωσει με το σπορ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

tasos33

Well-Known Member
Cvial αν βλέπω καλά στο βίντεο απο τα πλαϊνά μέχρι και το υψος των αυτιών δεν πρεπει να έχει πάρει καθόλου graft apo εκεί,αντιθέτως προσθέσεις και για πυκνότητα, στα σημεία αυτά θα μπορουσαν να μπουν και τρίχες απο γένεια?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τάσο και εγώ όπως και εσύ πάσχω από μία (σταθερή τώρα) retrograde alopecia που σημαίνει ότι από από τα πλάγια δεν μπορώ να πάρω τίποτα όπως και επίσης πάνω από τον σβέρκο. Δεν είναι ενοχλητική στο μάτι εκτός από τα 2 τριγωνάκια όπου υπάρχει μεγαλύτερη αραίωση και όλες οι τρίχες είναι άσπρες. Εκεί επεμβήκαμε να ανεβάσουμε λίγο την πυκνότητα και να προσθέσουμε μαύρες για να ενισχύσουμε το salt & paper φαινόμενο. Φυσικά θα μπορούσαν να μπουν και από γένια άλλά το κεφάλι μου βρίθει μονοτρίχων, παραπάνω από ότι χρειάζομαι. Θα αναλύσω σε επόμενο post αναλυτικά το master plan.
 

tasos33

Well-Known Member
Παρολαυτα και χωρίς την πλαγιά ενίσχυση είχες περιπου 4500 grft, φαντασου να είχες κ τα πλαινα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είχα 5500 όχι 4500, έχω πολύ καλή πυκνότητα στην δότρια, θα τα αναλύσω προσεχως...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ξεκινάω από τα νούμερα της φύτρωσης της 1ης επέμβασης. Επειδή μου αρέσουν οι αποδείξεις, τα μετρήσαμε ένα ένα. Για να πω την αλήθεια δεν είπα τίποτα, μόνοι τους το κάνανε μόλις πάρθηκαν οι απαραίτητες φώτο. Απλά στο διάλλειμα για φαγητό το μεσημέρι είδα την Mari-Jose (την πιο έμπειρη νοσοκόμα η οποία μου είπε ότι το κάνει πάντα όταν μπορεί να γίνει) να μετράει και κάθησα μαζί της και μέτρησα μια περιοχή (συμφωνήσαμε στο νούμερο). Όπως θα δείτε από τις φώτο, μετρήθηκαν 2500 από τα 2552, δηλαδή 98% φύτρωση. Βέβαια επειδή από τις φώτο δεν μπορεί να είσαι απόλυτα βέβαιος (πχ στα πλάγια μπορεί να μετράς και μερικά μαμά), εγώ θα πάω συντηρητικά και θα μιλήσω για 95+%, νούμερο πολύ υψηλό αν θεωρήσεις ότι είχα και υπερβολικά υψηλό αριθμό 1τρίχων τα οποία είναι και τα πιο ευαίσθητα (και τα οποία είναι μάλλον αυτό το 5% που έχασα στη hairline).

hairloss4.jpg


hairloss1.jpg hairloss2.jpg hairloss3.jpg
 

naruto

Well-Known Member
Καλη φυτρωση cvial
να κανω μια νοομπαδικι ερωτηση.Ειδα οτι αυξησες την πυκνοτητα της πρωτης μεταμοσχευσης σε α κ β ζωνη.Εκει δε παιζει κινδυνος σοκ-λος?Να φανταστω οχι επειδη ειναι ολα μεταμοσχευμενα επομενως κ υγιειη σωστα?
Στο κραουν ειχες μικρο θεματακι αν θυμαμαι καλα.Το καλυψες?
 
Μπλουζα