crinagen

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: crinagen

εμενα το ρεβιβοτζεν οταν το έβαζα (σχεδόν 3 μήνες) μου είχε μειώσει την τριχόπτωση, σχεδον σταμάτησε. δεν ξέρω αν ήταν από αυτό ή από κάποια συμπληρώματα διατροφής που έπαιρνα παράλληλα. Πάντως επειδή είχε άσχημη λαδίλα και κόκκινο χρώμα (έβαφε μέχρι και τα νύχια) το έκοψα και δοκίμαζα το ένα τοπικό μετά το άλλο μεσα σε μια κρίση πανικού, δε μπόρεσα να μείνω σε μια θεραπεία... Έτσι δεν έβγαλα απόλυτο συμπέρασμα, ούτε για το ρεβίβο ούτε για κανένα προϊόν.

Το κρινατζεν περιέχει συστατικα που είναι γνωστά ως DHT blockers κι επειδή δεν είναι τόσο λαδερο, σκέφτομαι να το δοκιμάσω... Επίσης η νέα φορμουλα έχει 5% αζελαϊκό...
 

show_palmettos

New Member
Απ: crinagen

ακη...γραφεις οτι το crinagen περιεχει αντιανδρογονο...τα αντιανδρογονα εχεις γραψει οτι ειναι η φλουταμιδη και η σπιρονολακτονη! το crinagen περιεχει azelaic acid που ειναι dht blocker και οχι αντιανδρογονο,το crinagen δεν περιεχει φλουταμιδη ή σπιρο,οποτε που βρισκεται το αντριανδρογονο που λες οτι περιεχει? το οτι εχει πολλα που μειωνουν τη διυδροτεστοστερονη τα εχει αλλα οχι οτι περιεχει και αντιανδρογονο μεσα!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: crinagen

τα συστατικα του ειναι

Distilled water, Polysorbate 20, Gamma linolenic acid, Proanthocyanidins (procyanidin oligomers from grape seed extract), Azelaic acid, Zinc acetate hydrate, Niacin, Vitamin B6 (as Pyridoxal-5-phosphate), Saw palmetto extract, Ginkgo biloba, Alpha linolenic acid, Oleic acid, Linoleic acid, Arachidonic acid, Palmitoleic acid, Tea tree oil, Witch hazel extract, Epilobium augustifolium, Epilobium parviflorum, Riboflavin, Vitamin E (as d-alpha tocopherol).

και στην επισημη σελιδα του γραφει σαν βασικα του συστατικα ( δηλαδη το μεγαλο τους οπλο )
ειναι τα Azelaic acid, Zinc Vitamin B6

τα συστατικα αυτα ηταν απο τα πρωτα θετικα σε ερευνες πισω στο τελος της δεκαετιας του 80
οπου εδειξαν οτι περιοριζουν την dht

δεν διαφερει ιδιαιτερα απο το revivogen
 

show_palmettos

New Member
Απ: crinagen

...δε διαφωνω οτι δε διαφερει απτο ρεβιβοτζεν....ομως τα αντιανδρογονα δουλευουν διαφορετικα απο τους dht-blockers και το κριναγκεν εχει αζελαικο οξυ που ειναι περιοριστης της dht και οχι προστατης των ανδρογονων οπως η φλουτα και η σπιρο,αρα δεν ειναι ΚΑΙ αντιανδρογονο,αυτο εννοω!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: crinagen

βασικα το αζελαικο μαζι με τα αλλα 2 περιοριζει την διυδροτεστοστερονη
απο μονο του αμφιβαλλω πολυ κατα ποσο μπορει να το κανει

καταλαβα τι θελεις να πεις φιλε
δεν λεω κατι διαφορετικο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: crinagen

Mαλλιας είπε:
Μετριοτατα και πανακριβο.

οντως ενω το αλλο που ξεκιναει απο Μ*** και τελεινει σε ξης
ειναι μεγαλοφυια Ε σωστα

ολα τα αλλα λοιπον ειναι μουφες ενω το Μ ειναι η κορυφη
παλι σωστα


η αληθεια ειναι οτι σας περιμενα πιο εξυπνους
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: crinagen

εγω θα σου χορηγουσα ενα antipaleuon των 2000mg
να το παιρνεις να ερχεσε στα ισα σου γιατι νομιζω εχεις ξεφυγει πολυ

εσυ εισαι χειροτερος και απο αμαθεις εισαι ημιμαθεις
 

BLuEArMy

Member
Απ: crinagen

Έχω παραγγείλει ένα crinagen απο www.raztec.com Και πλήρωσα με paypal! Παρ'όλα αυτά δεν μου έχουν στείλει ούτε κάποιο email επιβεβαίωσης, ούτε μου απαντήσανε όταν τους έστειλα emaiil στα διάφορα email που δινει το site για επικοινωνία!! Εσείς που το 'χετε πάρει το 'χετε πάρει απευθείας απο αυτό το site; πώς πληρώσατε; Σας στείλανε κάποιο email ή απλά περιμένατε και ήρθε το προιόν;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: crinagen

Κι όμως έχω στείλει για 3η φορά και δε πήρα απάντηση! Απόδειξη μετά την αγορά (εκτός αυτή του paypal) εσύ παίρνεις στο email ; Παντως τους έβαλα και στην safe list με τα email και έλεγξα και τα junk μου αλλά τπτ.. ::)
 

vayero

Member
Απ: crinagen

BLuEArMy είπε:
Κι όμως έχω στείλει για 3η φορά και δε πήρα απάντηση! Απόδειξη μετά την αγορά (εκτός αυτή του paypal) εσύ παίρνεις στο email ; Παντως τους έβαλα και στην safe list με τα email και έλεγξα και τα junk μου αλλά τπτ.. ::)

τελικα τι εγινε, το πηρες? αν ναι εντυπωσεις?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα