crinagen

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Το crinagen ειναι ποιο ισχυρο απο το revivogen. Αναφερατε οτι εχει ισχυρο αντιαδρογονο οπως και της Samson.
Ειναι στην ιδια κατηγορια και ποιο δραστικο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: crinagen

Η κατηγορία του είναι μία, Topical DHT Blocker. Τώρα αν προσθέτουν μέσα και οτιδήποτε άλλο, δεν το αλλάζει κατηγορία.
Έχει αντιανδρογόνο ναι. Πολλοί ανέφεραν ότι είδαν αποτέλεσμα, εγώ δεν το δοκίμασα και δεν γνωρίζω αν έχει ή όχι.
 

Ntia

New Member
Απ: crinagen

Νομίζω πάντως ότι τα συστατικά που αναφέρεις για το crinagen περιέχονται στο folliplus extra που χρησιμοποιώ. Στο forum κάποια στιγμή έβαλα τα συστατικά του. Αυτό κυκλοφορεί στην Ελλάδα?
 

Ntia

New Member
Απ: crinagen

Πάντως παιδιά ειλικρινά και τι δεν θα έδινα να έβρισκα ένα και μοναδικό προιόν που να είναι και οικονομικό και να λύνει το πρόβλημα άμεσα και αποδοτικά και φυσικά να μην επιβαρύνει τον οργανισμό!!!! Έχω βαρεθεί να ασχολούμαι τόσο πολύ και να έχω τόσα προιόντα και συνεχώς να αγοράζω...
 

Άκης

Administrator
Απ: crinagen

Σωστή η ntia. Αλλα ntia, τον συμφέρει τον κατασκευαστή να το βγάλει; Τον συμφέρει περισσότερα προϊόντα.
Απο την άλλη, κανενας lee ή καμια Samson θα μας κάνει την διαφορά, αφου dht blockers + regrowth + antiandrogen σε ένα (της Samson).
Τώρα αν επιβαρύνει τον οργανισμό, περιμένουμε αποτελέσματα από αυτούς που εμπιστευόμαστε, τους εκατοντάδες χρήστες και όχι τις εταιρίες, ή τους 2-3 των εταιριών αυτών που μπαίνουν σαν μέλη και θάβουν κατα συρροή.
 

Ntia

New Member
Απ: crinagen

Άκη,

έχεις δίκιο. Η αγορά είναι μεγάλη, θα μπορούσε η κάθε εταιρία να έχει το δικό της ουσιαστικό προιόν. Για παράδειγμα όπως είναι το depon, η ασπιρίνη, το panadol κτλ. Έχεις κάνει ποτέ τριχοριζόγραμμα? Είναι μια εξέταση για την οποία σου τραβούν μερικές τρίχες από το κεφάλι και κάνουν κάποιο τεστ και μετά βλέπουν ποιές είναι σε αναγενή, τελογενή κτλ. φάση και από αυτό καταλαβαίνουν διάφορα. Εγώ έχω κάνει όλα αυτά τα χρόνια 2 φορές. Αυτή λοιπόν η εξέταση θα μπορούσε να βοηθά ουσιαστικά, να κατηγοριοποιεί ευθέως τον τύπο ή το είδος του προβλήματος του καθενός (γιατί δεν το κάνει) και έτσι να υπάρχει και το αντίστοιχο φάρμακο (που όπως είπα δεν θα στοιχίζει, δεν θα επηρεάζει τον οργανισμό και θα λύνει το πρόβλημα αμέσως!!!). Όνειρα φθινοπωρινής νυκτός δλδ, εδώ δεν βρέθηκαν άλλα και άλλα...
 

BLuEArMy

Member
Απ: crinagen

Στο site τους δεν αναφέρουν έξοδα αποστολής για εξωτερικό, αλλά σε στέλνουν απευθείας να πληρώσεις μέσω paypal χωρις να προστεθουν έξοδα αποστολής! Γράφει να επικοινωνούμε πρώτα μαζί τους! Επικοινώνησα και δεν πήρα απάντηση! Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει η αποστολή για το 1 μπουκαλάκι ή για τα 4; (3+1 δώρο)!;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Απ: crinagen

Φθηνά τα μεταφορικά όπως βλέπω! Αξίζει να το δοκιμάσω! Παρ'όλα αυτά το γεγονός ότι δε μου απαντουν σε 2 email που έχω στείλει με ανησυχεί!

Ευχαριστώ!
 

Maria

New Member
Απ: crinagen

σορρυ, καταλάθος άνοιξα και νέο τόπικ για το κρινατζεν, αλλά ο Σπύρος μου έστειλε το λινκ του παλιού topic κι έτσι γράφω τώρα εδώ (δεν ξέρω αν γίνεται να σβήσει αυτό που άνοιξα καταλάθος)

Αντιγράφω αυτά που είχα γράψει:

To crinagen περιέχει αζελαϊκό οξύ 5% το οποίο θεωρείται καλό dht blocker, μάλιστα έχει και τη βούλα του Dr.Lee που το προσθέτει στο Xandrox.
Επίσης περιέχει νιασίνη που είναι ισχυρό αγγειοδιασταλτικό (το έχω διαπιστώσει από προσωπική εμπειρία διότι παίρνω ως συμπλήρωμα διατροφής νιασίνη της SOLGAR και λίγη ώρα μετά τη λήψη σε πιάνει τρομερή υπεραιμία και φούντωση στο κεφάλι, κατακοκκινίζεις και φαγουρίζεσαι - το φαινόμενο είναι γνωστή παρενέργεια της νιασίνης).
Πιστεύω ότι είναι καλή περίπτωση για τοπικό DHT blocker. Μάλιστα δε λαδώνει και δεν περιέχει οινόπνευμα. Πώς σας φαίνεται σαν τοπικό DHT blocker;
Εγώ σκέφτομαι να το δοκιμάσω..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: crinagen

είναι 1 καλή εναλλακτική για τοπική αναστολή της dht-προτιμάται,γιατί δεν λαδώνει
υπάρχουν αρκετά μέλη που κάνουν crinagen και έχουμε γράψει και σε άλλα ποστ ότι η σύνθεση είναι ίδια(χωρίς τα λιπαρά οξέα)με το revivogen ;D
 

Maria

New Member
Απ: crinagen

Μπορείς να παραγγείλεις από εδώ:
http://www.raztec.com/
λέει κιόλας: "Buy 3 bottles of the same product, receive a 4th free"

εγώ λέω να το δοκιμάσω και να το βάζω μαζί με το εμου οιλ για να απορροφάται καλύτερα (διοτι δεν εχει οινοπνευμα αλλά μόνο polysorbate ως διαλυτικο...)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα