Corfu rider, fue, λιόσης, 2200 grafts, 18-19/11/2015

aeratos28

Just aeratos
ρε corfu rider εκείνες τις φωτογραφίες από την d***i που σου έβγαλαν με το που τελείωσε θα τις ανεβάσει ποτέ?γιατί μέχρι τώρα που σου έχουν βάλει και τι,ΚΑΘΑΡΑ όμως δεν έχουμε δει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Θα τις αναρτησω το απογευμα..
Αυτες τις ημερες ειμαι χαλια.
Βλεπω οτι στο αριστερο temple, οι τριχες δεν δειχνουν πυκνες..
Εχουν πεσει (οι τριχες)?
Εχουν πεσει (τα grafts)???
Εκανα κατι λαθος αυτες τις ημερες που δουλευω στα χωραφια?
Φταιει ο σκουφος που φοραω στην μηχανη? Το οτι συκωνω μεγαλα βαρη? Το οτι καιγω τα κλαδια απο τις ελιες και κανει κακο η φλογα?
Παντως, στην αριστερη πλευρα, φαινεται πιο αραιη η φυτρωση και ειμαι πολυ απογοητευμενος..
 

tasos33

Well-Known Member
corfu rider sorry αλλα δε παιζεσαι , τζαμπα χρονο χαλας εδω μεσα, σου εχουμε πει οτι μετα την μτμ δεν κανεις ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ,με αυτα που κανεις θα σοου πεσουν και τα @ρ*/α, νομιζω οτι ξεπερνας τον μπολεκ και τον λολεκ ωρες ωρες
ειπαμε δεν κανεις τιποτα απολυτως
ειπαμε τα graftw θα πεσουν..ειναι νομος
ειπαμε σταματα να αγχωνεσαι για απο το αγχος δε θα φυτρωσει τιποτα
ΣΥΝΕΛΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
 

Corfu Rider

Active Member
Μα εγω τις δουλειες τις εκανα μετα απο 10 ημερες. Δεν κανω βαρη στον γυμναστηριο, μονο τσουβαλια με ελιες κουβαλαω.. αλλα περασαν οι 10 ημερες, τα grafts κανονικα θα επρεπε να ειναι 'σταθεροποιημενα' στην θεση τους. Παντως, παρατηρωντας με το κολπο του 'διπλου καθρεπτη', διακρινω οτι οι ΟΠΕΣ της τοποθετησης στην ΛΗΠΤΡΙΑ, φαινονται.. απλως, οι ΤΡΙΧΕΣ δεν φαινονται.. βαζω και περισσοτερο regaine foam εκει μηπως και ενιχυσω τα grafts και ενδυναμωσουν...
 

Corfu Rider

Active Member
20151216_141852.jpg 20151216_141909.jpg
 

Corfu Rider

Active Member
Θα αναρτησω και τις post op photos..
Αλλα απο τον Η/Υ, δεν μπορω απο εδω να ανοιξω ευκολα το email..
Υπαρχει καμμια πιθανοτητα, να εχουν επιβιωσει τα grafts πλαγια, και απλα να εγινε 'επιφανειακη ζημια'??
Δεν ξερω, ειμαι πολυ απογοητευμενος, συνεχεια κοιταζω τα temples στον καθρεπτη και ολο σκεφτομαι τι να κανω για να μην χαθουν.. βεβαια, στην d***i μου ειχαν υποσχεθει πως 'εαν δεν μεινω ευχαριστημενος, θα τοποθετησουν οσα grafts θελω/απαιτηθουν χωρις χρεωση'..
Ομως, εγω ΔΕΝ θελω ουτε να ξανακουρευτω γουλι ουτε να εξαφανιστω απο την Κερκυρα για 10 ημερες κτλ...
Το πολυ, σκεφτομαι τον Μαιο, εαν δεν εχουν φυτρωσει, να ζητησω απι την κλινικη να παρει grafts απο ποδια η στηθος, να ΜΗΝ με κουρεψει ΚΑΘΟΛΟΥ, και να τα τοποθετησει αναμεσα στο πλαισιο του temple που εχει σχηματιστει.. εχω να κοιμηθω 2-3 μερες με αυτο το θεμα.. (((((
 

andy.k

Active member
Ρε φιλέ, δε παίζει να πάθουν τα grts ζημιά από το σκούφο...το σκούφο σου λένε να μη το φοράς στην αρχή επειδή είναι μαλλινος και ενόσω δεν έχουν "κολλήσει" καλά τα grafts στη νέα τους θέση, μη τυχόν και πιαστεί καμία τρίχα στο σκουφι και τραβήξει και το graft έξω. Και η γυμναστική και τα βάρη δε νομίζω να προκαλούν ζημιά, εκτός φυσικά αν 1η 2η μέρα μετά τη μμ πας και βάλεις 100 κιλά κατακλινη πάγκο και σου γίνει το κεφάλι πατζαρι...γενικά όταν έχεις ανοιχτή πληγή νομίζω ότι ή έντονη αιμάτωση στο σημείο αυτόδε κκάνει καλό για την επούλωση. Εσένα προφανώς έπεσαν οι τρίχες κάτι που είναι φυσικο μετά τη μμ, και θα ξαναβγούν αν όλα έχουν γίνει σωστά από το γιατρό και "σηκώσει" τα grafts το κεφάλι σου...τι περιμένεις? Με το που μεγαλώσουν τα μαλλιά μετά το ξύρισμα να βγουν και τα μμ μαζί? Πιο πιθανό είναι στο 2μηνο να είσαι πιο άδειος από πριν τη μμ, επειδή θα πέσουν και μερικές μαμά τρίχες από το σοκ...Εγώ λέω να βάλεις ένα σκούφο που τον γουσταρεις κιόλας για 6 μήνες και να μην ασχολεισαι, ούτε να αγχωνεσαι...
 

Corfu Rider

Active Member
Πάντως στις photos των day 1 & 2 δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχουν τοποθετηθεί σωστά τα μοσχεύματα στα temples..
Ίσως να έπεσαν μόνο οι τρίχες, και όχι τα grafts..
Ας περιμένω λοιπόν, κάνα 2μηνο όπως λέτε, και μετά θα σκεφτώ τι θα κάνω..
Τώρα που το θυμήθηκα, στην 5η-6η μέρα, είχα ψεκάσει aloe vera spray και στην λήπτρια, ώστε να υποχωρήσει η κοκκινίλα..
Και μάλιστα με έκαιγε' λίγο στην λήπρια (στην δότρια όχι).. επίσης είχα απλώσει και λίγο bepanthol (πάλι για να φύγει γρήγορα η κοκκινίλα στην λήπτρια (πιο πολύ στα temples με ενδιαφέρει βέβαια, γιατί στο crown και ανάμεσα από τα μαλλιά, θα κρύβονταν γρήγορα..).
 

Συνημμένα

  • day 1.JPG
    day 1.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 414
  • post 1.JPG
    post 1.JPG
    542.8 KB · Προβολές: 385
  • post op don.JPG
    post op don.JPG
    945.5 KB · Προβολές: 408
  • temple l.JPG
    temple l.JPG
    725.4 KB · Προβολές: 385
  • temple r.JPG
    temple r.JPG
    703.5 KB · Προβολές: 393

Corfu Rider

Active Member
Ρε φιλέ, δε παίζει να πάθουν τα grts ζημιά από το σκούφο...το σκούφο σου λένε να μη το φοράς στην αρχή επειδή είναι μαλλινος και ενόσω δεν έχουν "κολλήσει" καλά τα grafts στη νέα τους θέση, μη τυχόν και πιαστεί καμία τρίχα στο σκουφι και τραβήξει και το graft έξω. Και η γυμναστική και τα βάρη δε νομίζω να προκαλούν ζημιά, εκτός φυσικά αν 1η 2η μέρα μετά τη μμ πας και βάλεις 100 κιλά κατακλινη πάγκο και σου γίνει το κεφάλι πατζαρι...γενικά όταν έχεις ανοιχτή πληγή νομίζω ότι ή έντονη αιμάτωση στο σημείο αυτόδε κκάνει καλό για την επούλωση. Εσένα προφανώς έπεσαν οι τρίχες κάτι που είναι φυσικο μετά τη μμ, και θα ξαναβγούν αν όλα έχουν γίνει σωστά από το γιατρό και "σηκώσει" τα grafts το κεφάλι σου...τι περιμένεις? Με το που μεγαλώσουν τα μαλλιά μετά το ξύρισμα να βγουν και τα μμ μαζί? Πιο πιθανό είναι στο 2μηνο να είσαι πιο άδειος από πριν τη μμ, επειδή θα πέσουν και μερικές μαμά τρίχες από το σοκ...Εγώ λέω να βάλεις ένα σκούφο που τον γουσταρεις κιόλας για 6 μήνες και να μην ασχολεισαι, ούτε να αγχωνεσαι...

Με πια 'πρώτη' και αντικειμενική ματιά, σου φαίνεται σωστή αναλογία στις τρίχες που τοποθετήθηκαν δεξιά / αριστερά?
Μήπως αυτές αριστερά, προέρχονταν από λήπτρια πιο 'αδύνατη' σε σχέση με αυτές στο δεξιό temple??
Πάντως, αυτές τις ημέρες, ψάχνω στο internet για νέα σχετικά με το hair cloning, και μάλιστα υπάρχουν ελπιδοφόρα νέα!
Μακάρι σύντομα να εφαρμοστεί και να τοποθετούνται ισχυρά grafts 2τριχα-3τριχα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
ρε συ corfu σίγουρα μπήκαν 2300 grafts???δεν μου φαίνονται τοσα με τίποτα όμως!όσο για αυτά που λες ότι σου φαίνεται ότι είναι λίγο αραιά και ότι έχεις να κοιμηθεις 3 μέρες...τι να σου πω ρε man..δεν είσαι καλά..ούτε μήνα δεν έχεις κάνει εμφύτευση..τι περιμένεις να δεις??και για κουβαληματα κτλ που έκανες,ποιος σου είπε να τα κανεις?σου είχαν πει όλοι να περιμένεις τουλάχιστον για ένα μήνα μέχρι να κανείς οτιδήποτε..κανονικά για να σηκώνει βάρη κτλ εγώ σου είχα πει κιόλας την προσωπική μου άποψη ότι χρειάζεται 2 μήνες..αλλά εσύ δεν ακούς....
 

mikegad

Well-Known Member
ρε corfu σίγουρα σου βάλανε 2.300+ grafts που λες?
δεν έχω εμπειρία από μεταμοσχεύσεις ακόμα αλλά μου φαίνεται να έχουν τοποθετηθεί πολύ λιγότερα..

ωπ με πρόλαβε ο aeratos28
 

Corfu Rider

Active Member
Οχι, 1000% τοποθητηθηκαν τοσα. Εξαλλου, 2 ημερες ημουν, και ο γιατρος ειναι και 'γοργοχερης'. Απλα, τοποθητηθηκαν σε 5 'περιοχες': πισω απο hairline, crown, προς το 'σαλιγκαρι', temples και καποια στην μια πλευρα του κροταφου. Θα αν3βασω και αλλες φωτο πιο διαφωτιστικες.. αλλα, εμενα με 'ποναει- πιο πολυ στα πλαγια (temples)... εκει ειναι που δεν θελω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να μην φυτρωσουν τα grafts.. βεβαια, ο γιατρος με ρωτησε, του ειπα να 'βαλει στην κορυφη οσο πιο πυκνα', αλλα ειναι ευνοητο οτι απαιτειται καλο αποτελεσμα στα temples.. ομως, ο Λι---σης μου ειπε εν ολιγοις, οτι δεν μπορει να 'φουλαρει' στα temples, οταν ακριβως μετα στα πιο πισω μαλλια (παντα στις πλαγιες πλευρες αναφερομαι), οι τριχες δεν ειναι τοσο πυκνες. Μου εξηγησε οτι ειναι θεμα συμβατοτητας, και ειναι αναγκαιο να υπαρχει ομοιομορφια σε περιοχες που ειναι στα ορια των edges. Συμφωνω με αυτο, εξαλλου γιατρος ειναι, φαινεται οτι εχει αυτοπεποιθηση και γνωσεις, ομως εχω μια απορια: ποση πυκνοτητα πρεπει να εχουν κανονικα τα temples?
Για τις αλλες περιοχες τοποθετησης δεν λεω τιποτα, θα φανει η πυκνωση σε λιγους μηνες (γιατι ξερω οτι τοποθετηθηκαν αρκετα πυκνα)..
Ομως, στα temples, οπου ηταν.. 'παρθενα περιοχη' και χωρις υπαρχων χνουδι, τι θα συμβει??
 

Corfu Rider

Active Member
Δημητρης38, πιστευεις οτι σε 2μιση μηνες δεν θα εχουν φυτρωσει τα grafts στα temples, η οτι δεν θα φυτρωσουν καθολου?? Μεχρι ποσους μηνες χρειαζεται να περιμενω για 'τελικο αποτελεσμα'??
Σε εμενα, αυτα που λενε οι κλινικες (18μηνο, 12μηνα κτλ) ειναι ισως υπερβολικα.. εχω την αισθηση, οτι μετα απο 4 μηνες υπαρχει μια καπως 'τελικη' εικονα..
 

Stripar

Established Member
Το ότι το ένα Temple point σου είναι τελείως διαφορετικό απο το άλλο
όπως καί η μία Γέφυρα απο την άλλη , βλέπω δέν σε τρώει...

Χαίρομαι...εγώ θα τα είχα κάνει μαντάρα!
 

andy.k

Active member
Ρε παιδιά...2 μήνες για βάρη ποιος το λέει??? Ημαρτον...εγώ εχω ακούσει ότι το πιο πολύ σε αποχή είναι 1-1μιση μηνα αποχή από ποδόσφαιρο κεφαλιές κλπ...σαν πολύ δεν είναι το δίμηνο? Τι ζημιά δλδ μπορεί να γίνει? Από το σφίξιμο...σε λίγο ούτε τουαλέτα δε θα πάμε σορρυ κιόλας...
 
Μπλουζα