Corfu rider, fue, λιόσης, 2200 grafts, 18-19/11/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
καλή επιτυχία φιλε Corfu και από εμένα..εύχομαι να πας όπως θέλεις,είναι και λεπτοδουλεια ή πύκνωση..δύσκολη θεωρώ λόγο επικινδυνότητας! πραγματικά εύχομαι ότι καλύτερο..αναμένουμε και τις φωτό σου..και μην αγχωνεσαι καθολου,γιατι γενικα εισαι αγχωδης τυπος.!:)
 

Corfu Rider

Active Member
Σας ευχαριστω παιδια!
Ειμαι ηδη στην κλινικη, εχω το wifi και γραφω απο το κινητο. Θα κανουμε καποιους ελεγχους-μετρησεις και κατι με κατι σαν μικροσκοπειο. Επισης θα κουρευρω (ελπιζω οχι.. 'γουλι'..) και θα τραβηξει φωτογραφιες ο υπευθυνος/αρμοδιος. Τωρα ειμαι σε μια μικρη αιθουσα και περιμενω τον ιατρο και εναν αλλο ειδικο που θα με ρωτησουν καποιες τελευταιες λεπτομερειες.. Γραφει 'Διαγνωστικο' στην πορτα..
Μολις μπορεσω θα γραψω και αλλες λεπτομερειες.. και θα ζητησω απο οποιον βγαλει φωτογραφιες να μου τις στειλει στο κινητο (με bluetooth? Δεν ξερω ακομα.), ωστε να τις αναρτησω.. τωρα δεν εχω αγχος, δεν ξερω μετα πως θα ειναι, αλλα ειναι καπως ανετα και χαλαρα στην κλινικη.. περιμενα λιγο πιο 'σφιχτο' περιβαλλον αλλα δειχνουν ανετοι οσοι εργαζονται και κινουνται γυρω.. πιο πολλες εντυπωσεις αργοτερα.
 

Corfu Rider

Active Member
Καλή επιτυχία! Ποσά graft ειναι το giga session;
Εγω θα κανω 2200. Και μου ειπαν θα κανουν και καποια 'δωρα', κατι σαν ενεσεις με αιμα στο κεφαλι (ακουγεται ..περιεργο, αλλα νομιζω ειναι για να δυναμωσει τις ριζες απο τις τριχες), και εαν χρειαστει δεν θα διστασουν να τοποθετησουν καποιες επιπλεον))
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Wish-you-all-the-best-for-success.jpg
 

andy.k

Active member
Ωραίος corfu.real time ενημερωση!!! Παρτα γουλι φιλε να εχει καλυτερη οπτικη επαφη ο γιατρος. Πυκνωση πας να κανεις... Ασε να βλεπει καθαρα ο γιατρος μη σου πειραχτουν αυτα που εχεις. Ασε που αν τα παρεις με σκαλα 1-2 φαινεται καλυτερα και που ακριβως πασχεις για να κανεις πυκνωση πιο στοχευμενα.Αναμένουμε φωτός και εντυπωσεις... Καλή
επιτυχία να εχεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
καλη επιτυχια corfu και πιστευω θα εχεις καλο αποτελεσμα διοτι εχεις αρκετα μαλια και θα γινει πολυ καλο δεσιμο....
 

Corfu Rider

Active Member
Παιδια ευχαριστω πολυ!
Η 1η μερα finito, και σας γραφω εντυπωσεις (απο smartphone γραφω τωρα, εχω δωρεαν wifi):
Καποιες επισημανσεις πρωτα:
1. ΜΗΝ κανει κανενας σας, πρωτα smp και επειτα μμ. Εγω εκανα μεγαλο λαθος σε αυτο -ειχα διαβασει σε Αγγλικο site πως γινεται κτλ-, αλλα ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ! Μου το ειχε πει και πρωτα ο γιατρος του smp, (οταν του ανακοινωσα καθως τελειωνε την συνεδρεια tatoo, οτι πρωτιθεμαι να κανω και μεταμοσχευση. Μαλιστα με ειχε 'μαλωσει'). Σημερα, Α) αναγκαστηκα να κουρευτω γουλι για καλυτερη οπτικη επαφη του γιατρου και Β) ενδεχομενως ο γιατρος να του διαφυγει το κενο, μπερδευοντας το λογω του smp.
2. O ιατρος δερματολογος της D**I, 'Λ****ης' ειναι γατα! Ξερει πολυ καλα τι ειναι το ορθο. Εγω του ελεγα 'θελω εδω, θελω εκει, βαλε παραπερα κτλ), αλλα ειναι αντιληπτο οτι γνωριζει τι, πως, γιατι, που κτλ.. Γιατρος ειναι βεβαια (εχει κανει περι τις 500 μεταμοσχευσεις, αλλα οχι μονο στην Ελλαδα, γιατι πηγαινει σε Γαλλοφωνες χωρες της Ευρωπης). Αλλα μου εξηγησε με ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ πως και γιατι θα γινει η συγκεκριμενη τακτικη. Διοτι περι τακτικης προκειται, οταν τοποθετουνται θυλακια για ΠΥΚΝΩΣΗ και μαλιστα σε αλλου ειδους επιφανειες.
3. Ο Λ****ης εργαζεται γοργα, λες και 'κενταει'. Κατεχει το σπορ).
4. Η D**I γραφει οτι ειναι ανωδυνη μεθοδος. Αληθεια ειναι αυτο, ΑΛΛΑ: καποιες 'ενεσουλες' πονανε λιγακθ (δυνατα τσιμπηματα. Και μαλιστα πρεπει να γινουν ΑΡΚΕΤΑ τσιμπηματα (και στην δοτρια, και στην ληπτρια). Ειδικοτερα καποιες ενεσεις κοντα στο hairline, πονανε.. ΟΜΩΣ: ΔΕΝ ποναει η διαδικασια! Ουτε η εξαγωγη, ουτε η τοποθετηση των μοσχευματων. Διοτι οι ενεσεις περιεχουν 'τοπικη αναισθησια.
5. Καθαρη κλινικη παιδες! Και ανετα, χαλαρα. Απλα λιγο η και πολυ βαρετα! Οταν αφαιρουνται τα μισχευματα, ειναι να παθεις ανοια.. Ξαπλωμενος σε ειδικο κρεβατι μπρουμυτα, με ειδικη οπη στο μερος που εφαπτεται το προσωπο. Ευτυχως που χθες το βραδυ.. ξενυχτησα και με πηρε ο υπνος στην εξαγωγη!))
6. Οταν ολοκληρωθει η εξαγωγη, γινεται ενα διαλειμμα 20' και τρως ενα τοστ με χυμο πορτοκαλι. Μετα παλι στο δωματιο, για την τοποθετηση.
7. Η τοποθετηση ειναι πιο χαβαλες: Μονο οι πολυ ενοχλητικες ενεσεις σε πονανε. Μετα απο 2-3 λεπτα, ξεκιναει η τοποθετηση. Πραγματι ο Λ****ης ειναι 'γατα', οξυδερκης και με αντιληψη. Αυτο το καταλαβα απο τον τροπο που διαχειριζεται και τοποθετει τα grafts. Οποιος εχει κανει με αυτον, θα το καταλαβει.
8. Στην τοποθετηση, παιζει ρολο: η γωνια, θεση, πυκνοτητα περιοχης, παχος τριχων, διαμετρος ριζας, τριχες/graft, κτλ. Το εργαλειο ειναι 0.75, αλλα αυτο διαφερει ανα περισταση. Καποιες περιπτωσεις θα απαιτησουν πανω απο 1.00 διαμετρο. Ειναι τεχνικο το θεμα και σχετιζεται με την φυση της καθε τριχας και τον 'χαρακτηρα' της.
9. Κατι αλλο: πρεπει να ψεκαζω καθε 30' την ληπτρια περιοχη. Με φυσιολογικο ορο. Για απολυμανση υποθετω..
10. Το βραδυ στις 22.00, θα λαβω αντιβιωση 'Zinadol' και αυριο νωρις το πρωι, με αδειο στομαχι 'Mendrol'. Απαγορευεται το αλατι (γιατι ομως?).
11. Η πολυ δουλεια θα γινει ΑΥΡΙΟ στα πλαγια. Εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα, γιατι: Α) λειπει το 'τριγωνακι', Β) Οι υπαρχουσες τριχες (πανω απο τα αυτια και περιξ) ειναι ΚΑΙ αραιες αλλα ΚΑΙ πολυ λεπτες και αδυναμες (δηλαδη, οι ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ τριχες εχουν ενα θεματακι, και ασφαλως ειναι και αραιες. Και Γ) Πρεπει να λαβουμε θυλακια ΙΔΙΑΣ 'ιδιοσυγκρασιας' με τις υπαρχουσες τριχες..
12. Σημερα ηταν χαλαρα, ανιαρα, βαρετα, απλα και ανετα. Τελικα τιποτα το σπουδαιο η μεταμοσχευση. Μια ευκολη διαδικασια (για τον ασθενη). Τωρα που το σκεφτομαι ειναι πραγματι κατι το 'απλο'. Με 'ταλαιπωρησε' λιγοτερο και απο το smp (διοτι εκει πονουσα, καθως δεν παιζει να γινει ενεση στο smp).
13. Για αυριο ανησυχω. Τα πλαγια ειναι μια ευαισθητη περιοχη, σε ολους μας..
14. Φωτογραφιες θα μου τις στειλει η D***I. Τωρα θα προσπαθησω για selfie.
 

Corfu Rider

Active Member
Τις τραβηξα πριν λιγο. Ειναι selfie. Τις κανονικες τις εχει η D***I. Θα μου τις στειλουν με email. Αυριο θα τραβηξουμε και αλλες (για την πυκνωση πλαγια και στα τριγωνακια).
Να με ονομαζετε.. Valanciounas!)))
Οποιος εχει OTE TV και παρακολουθει NBA και τα παιχνιδια των Toronto Raptors, θα δει εναν παικτη ψηλο, και κουρεμενο γουλι με γενεια.))
Οπως ειμαι τωρα!
 

andy.k

Active member
Corfu ποσά grafts σου βαλανε σήμερα? Ξέρεις? Ρωταω γτ δε βλέπω ιδιαίτερα ματωμένο κεφάλι. Προσδιορισμό της hairline βλέπω και σε μερικά σημεία ενίσχυση. Αν έχεις βάλε και καμία φωτό με μαλλια να δουμε τι προβλημα ειχες.Επίσης πόση ώρα διήρκησε ή εξαγωγή και πόση ώρα ή τοποθέτηση? Αν θυμάσαι δλδ...
 

Corfu Rider

Active Member
Ξεκινησαμε στις 09.30 και τελειωσαμε στις 16.30. Περιπου στις 13.00 ολοκληρωθηκε η εξαγωγη, γιατι εκεινη την ωρα εκανα το διαλειμμα. Μετα απο 20' πηγα στο δωματιο για την τοποθετηση. Το εργαλειο ηταν 0.75mm. Ο γιατρος μου ειπε οτι εχω καλο δερμα, καπως λιπαρο (ευνοει την αναρρωση και την υφη) και το smp επηρεαζει την οπτικη (δεν 'δειχνει' παντου η τοποθετηση, καθως υπαρχει αυτη η τεχνικη 'σκουροτητα'). Στο hairline δεν υπηρχε και μεγαλο προβλημα για να ειμαι ειλικρινης. Ο γιατρος διεκρινε καποια σημεια σχετικης αραιωσης -και μου τα εδειξε με τον καθρεπτη μαλιστα- και σε γενικες γραμμες η αραιωση στην κορυφη ηταν οντως 'διασπαρτη', δεν γνωριζω γιατι ειναι ετσι..
Δεν ρωτησα σημερα για ακριβη αριθμο των grafts, καθως θελω αυριο να τοποθετηθουν τα πιο πολλα. Απο οτι διαπιστωνω, δεν με αποσχολει τοσο ο αριθμος, οσο η ΘΕΣΗ των μοσχευματων..
Δηλαδη να εμφυτευθουν στα σημεια που χρειαζεται. Ειναι περιεργα τα σημεια που εχω την αραιωση. Το καλοκαιρι, μετα την θαλασσα, οταν τα μαλλια κολλουσαν εβλεπα καποια σημεια πιο 'αραιης φυτρωσης'.
Θα δειξω και αλλες φωτο, τις εχει τραβηξει η D*****I και τους ζητησα να μου τις στειλουν..
Το κινητο μου ειναι LG G2, η μπροστινη καμερα δεν ειναι πανω απο 2mp νομιζω..
Το αγχος το εχω ομως για αυριο. Εκει που με απασχολει πιο πολυ: πλαγια πυκνωση και δημιουργια του 'τριγωνου'..
 

kwsTakis

Active Member
εισαι σε καλα χερια κορφου,,κ μενα μονο οι ενεσεις με πονουσανε,,prp τοονομαζουν εκει αυτο που θα σου κανουνε,,ειναι ενα ειδοσ μεσοθεραπειας με εγχυσης πλασματος απο το δικο σου αιμα και βοηθαει να αναπτυχτθουν καλυτερα οι τριχες σου
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα