Comb, dr hasson, fut, 5400 graft, 31/3/2009

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Πόσο κόστισε η επέμβαση comb αν επιτρέπεται;Α και μια συμβουλή φιλική.Κόψε τα πλαϊνά λίγο πιο κοντά για να φαίνεται λίγο καλύτερα το μαλλί σου εκτός και αν φοράς καπέλο συνέχεια όταν είσαι εκτός σπιτιού
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Tse, στις φωτογραφἰες εἰμαι μὀνο 2 εβδομἀδες, μόλις είχα αφαιρέσει τους συνδετήρες, οπὀτε είχα τα πλαινἀ λιγο πιο μακριά για να καλύπτεται η ουλή. Τὠρα είμαι 6 εβδομάδες και η ουλή φαινεται πολύ λιγότερο οπότε τα εχω κὀψει πιο κοντἀ. Καπέλο φοράω πολύ σπάνια.

Η επέμβαση κόστισε περίπου $20000(δολλάρια Αμερικής).
 

barman

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

[quote author=comb link=topic=721.msg12221#msg12221 date=1242223946

Η επέμβαση κόστισε περίπου $20000(δολλάρια Αμερικής).
[/quote]
κυριλεεεεε!!! μια χαρα!
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Με ποια έννοια το λες αυτὀ, barman?
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Χαίρομαι γι᾽ αυτό, γιατί συμφωνώ μαζί σου. Απλώς η αρχική μου εντύπωση ήταν ότι θεώρησες το ποσό υπερβολικό.
 

barman

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb είπε:
Χαίρομαι γι᾽ αυτό, γιατί συμφωνώ μαζί σου. Απλώς η αρχική μου εντύπωση ήταν ότι θεώρησες το ποσό υπερβολικό.
οχι βεβαια.εδω στην ελλαδα πληρωνεις 5χιλιαρα για 3 τριχες..! και στην περιπτωση σου αν σκεφτεις οτι η περιοχη που πρεπει να καλυφ8ει ειναι αρκετα μεγαλη το αποτελεσμα ειναι τελειο.επισης ισως σε αλλη κλινικη πχ armani να πληρωνες σχεδον τα διπλα!
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Χαίρομαι που συμφωνούμε. Το καλό είναι ότι η τιμή ανά τριχοθυλάκιο μειώνεται όσο μεγαλώνει ο αριθμός τους, οπότε τελικά το κόστος είναι μικρότερο για μεγαλύτερη κάλυψη. Εγώ ζήτησα όσα περισσότερα ηταν δυνατό(και ασφαλές).
 

Joda

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb σου εκανε και tricophytic closure?
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Ναι, κάνουν trichophytic closure σε όλες τις μεταμοσχεύσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Joda

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

μετα την μεταμοσχευση ποτε μπορεις να λουσεις τα μαλλια?
 

Joda

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

και κατι αλλο αυτο το staple removal τι ειναι ακριβως γιατι το εχω ξαναδιαβασει αλλα δεν το εχω καταλαβει
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Την επὀμενη της μεταμόσχευσης, καλό είναι να πας στην κλινική να σε λούσουν και να σου δείξουν πως να το κάνεις(δεν είναι και πυρηνική φυσική βέβαια). Μετά λούζεις τα μαλλιά καθημερινά με προσοχή για περίπου μια εβδομάδα και σταδιακά επανέρχεσαι στο κανονικό λούσιμο.

Στην τομή που σου κάνουν στο πίσω μέρος, αντι για ράμματα, βάζουν συνδετήρες(staples). Μετά από 14 μέρες οι συνδετήρες πρέπει να βγουν(staple removal).
 

tsakalos

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

συγχαρητηρια. ποσα μοσχευματα?
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Ευχαριστώ πολύ Tsakalos. 5404 μοσχεύματα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

μπραβο comb συγχαρητηρια και απο εμενα

σου ευχομαι να πας απο το καλο στο καλυτερο

θα ηταν καλο να σε εχουμε εδω στο φορουμ να μεταδοσεις την εμπειρια και σε αλλα παιδια που πιθανον να ενδιαφερονται

επισης καθως θα περναει ο καιρος να μας λες τα νεα σου πως πας με τα καινουργια σου μαλλια και λοιπα
 

geofish

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Καλή επιτυχία και από μένα. Τόσο μεγάλη κάλυψη νομίζω μόνο λίγοι γιατροί μπορούν να κάνουν, για αυτό και θεωρώ τον hasson μέσα στους στους δυο καλύτερους γιατρούς του κόσμου. Για μένα πολύ καλύτερος από τον Armani. Ειδικά στην hairline είναι είναι τέλειος. Comb το μόνο που με χαλαει λίγο σε σένα είναι η τομή ελπίζω να μην φαίνετε με τον καιρό. Και κάτι τελευταίο, έπρεπε να μείνεις 14 μέρες στον Καναδά μέχρι να σου βγάλουν τους συνδετήρες. Γιατί αν υπολογίσουμε και κάποιες μέρες πριν και μετά την επέμβαση θέλουμε 3 εβδομάδες. Αρκετά μεγάλο διάστημα απουσίας για κάποιον που έχει υποχρεώσεις.
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Παναγιώτη σε ευχαριστὠ. Σκοπεύω να ανεβάζω φωτογραφίες τακτικά. Ελπίζω σιγά σιγά να μοιραστούν και άλλα παιδιά τις εμπειρίες τους με μεταμόσχευση, καλες ή κακες, ώστε να υπάρχει περισσότερη ενημέρωση και να μπορούν και άλλοι Έλληνες να πάρουν ενημερωμενες αποφάσεις.
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

geofish, συμφωνώ μαζί σου, γι' αυτο και πήγα ως εκεί. Η τομή μου, δεν φαίνεται ιδιαίτερα, απλά εχω λίγο shock loss ακριβώς από κάτω, οπότε φαίνεται μια ελαφριά αραίωση. Με τον καιρό πιστεύω δεν θα φαίνεται καθόλου.

Δεν είναι απαραίτητο να μείνεις 14 μέρες, ήταν επιλογή μου, και μάλλον υπερβολή. Οι περισσότεροι φεύγουν την επόμενη μέρα.
 
Μπλουζα