Chlorine dioxide

arhs

Member
Παιδεία το θεμα πήγε κάπου αλλού και όχι σε αυτό που μας ενδιαφέρει χωρείς λόγγο !!!!! [ ΜΕ τον κινέζο τελικά τι εγινε δούλεψε το προϊόν ?? έχουμε νεα ???? Κόστα ....... !!! ??? Η από κανενα άλλο παιδί ?????
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
arhs είπε:
Παιδεία το θεμα πήγε κάπου αλλού και όχι σε αυτό που μας ενδιαφέρει χωρείς λόγγο !!!!! [ ΜΕ τον κινέζο τελικά τι εγινε δούλεψε το προϊόν ?? έχουμε νεα ???? Κόστα ....... !!! ??? Η από κανενα άλλο παιδί ?????

Κάποιοι από το hlh ολοκλήρωσαν τον πρώτο κύκλο των 20 ημερών. Όσοι από αυτούς έχουν ποστάρει σχόλια, φαίνονται ευχαριστημένοι. Το κοινό και συνάμα αξιοπερίεργο του θέματος είναι πως όλοι συμφωνούν μέχρι τώρα πως ρίχνει στην αρχή ΜΟΝΟ αδύναμες τρίχες που έχουν χτυπηθεί από Α.Α. Τις υγιείς δεν τις πειράζει καθόλου.
Αν ήταν τόσο τοξικό όσο λένε, πιστεύω δεν θα γλίτωνε τίποτα.

Τουλάχιστον 3-4 μέλη έχουν αναφέρει μικρές τρίχες να βγαίνουν μετά τις 2 πρώτες εβδομάδες, αλλά θα χρειαστούν και άλλοι κύκλοι για να φανεί αν όντως μπορούν να αρχίσουν να μεγαλώνουν κανονικά.

Προς το παρόν ο πρώτος κύκλος των 20 ημερών, δικαιώνει τον Κινέζο σε όλα. Μακάρι να πάει έτσι μέχρι τέλους...
 

cameo

New Member
Gomi, ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά έλαβες το σκεύασμα γιατί αρκετοί από το άλλο φόρουμ το έλαβαν πριν λίγες μέρες ή αν είχες νέα από τον κινέζο σχετικά με αυτό το θέμα.

Κώστα αν τελικά συνεχίζεις να το χρησιμοποιείς όποτε θες και αισθάνεσαι οk, κάνε μας ένα update.

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να το παραγγείλω και φοβάμαι μήπως έχω ήδη αργήσει (έτσι να υπάρχει μέχρι να δούμε που θα βγάλει, πριν ανέβουν οι τιμές :))
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
cameo είπε:
Gomi, ήθελα να σε ρωτήσω αν τελικά έλαβες το σκεύασμα γιατί αρκετοί από το άλλο φόρουμ το έλαβαν πριν λίγες μέρες ή αν είχες νέα από τον κινέζο σχετικά με αυτό το θέμα.

Κώστα αν τελικά συνεχίζεις να το χρησιμοποιείς όποτε θες και αισθάνεσαι οk, κάνε μας ένα update.

Έχω αρχίσει να σκέφτομαι να το παραγγείλω και φοβάμαι μήπως έχω ήδη αργήσει (έτσι να υπάρχει μέχρι να δούμε που θα βγάλει, πριν ανέβουν οι τιμές :))

Ναι, ήρθε μια χαρά τελικά και μάλιστα φαινόταν από Γερμανία. Με τον Κινέζο δεν έχω κάποια επικοινωνία γιατί ακόμα δεν θα το χρησιμοποιήσω λόγω κοινωνικών υποχρεώσεων, οπότε δεν έχω κάτι που να θέλω να με καθοδηγήσει.

Υπήρξαν κάποιοι που του ζήτησαν να το αγοράσουν και τους είπε ότι προς το παρόν δεν στέλνει. Δεν ξέρω τι περιμένει...Γενικότερα όμως θεωρώ πως είναι πολύ νωρίς για να δώσει κάποιος χρήματα. Υπάρχουν αρκετά πράγματα που πρέπει να δείξει ακόμα.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στο ποστ ενός μέλους (summersnow) ο οποίος χρησιμοποιεί Chlorine dioxide, αλλά όχι αυτό του Κινέζου.

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=112055&enterthread=y&STARTPAGE=34

Από το ποστ του πήρα τα πιο σημαντικά μέρη (κάνει χρήση 7 εβδομάδες)

There was this clear sticky substance in my hair as though i had never washed and poured clear glue in my hair. I went back up and washed my hair out again only this time I also used nizoril shampoo and warm water. I emerged out of the shower and it seemed fine then after 20 minutes I felt the glue like substance in my crown area again. I brushed out hundreds fine small hairs after that shower so I went through another shed again, but my hair is looking very thick.

Woke up this morning and the shape of my head looks really different, the top of my head which had that risen cone like shape has flattened substantially, same goes for the peak that risen ridge i have down the center of my scalp has flattened. I have been aware of these bumps and peak ridges around my thinning areas for years now. Scalp has definitely purged alot over the weekend that much I know, it has taken down that cone shape and centered ridge which incidentally had been areas where i was thinning out.


Έχουν γίνει πολλές αναφορές στο αντίστοιχο θέμα της Detu για ότι αφορά το σχήμα του κεφαλιού, στο οποίο η έρευνα έλεγε ότι υπήρχε "grease" μια κολλώδη ουσία δηλαδή η οποία όταν άρχισε μετά από επίμονο μασάζ 6 μηνών να φεύγει, το σχήμα και το δέρμα του κεφαλιού άλλαξε.
Και στις 2 περιπτώσεις φαίνεται ότι είναι θέμα που αφορά τους σμηγματογόνους αδένες.

Νομίζω ότι κάτι πολύ καλό θα βγει από όλο αυτό....
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
GOMI είπε:
Όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στο ποστ ενός μέλους (summersnow) ο οποίος χρησιμοποιεί Chlorine dioxide, αλλά όχι αυτό του Κινέζου.

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=112055&enterthread=y&STARTPAGE=34

Από το ποστ του πήρα τα πιο σημαντικά μέρη (κάνει χρήση 7 εβδομάδες)

There was this clear sticky substance in my hair as though i had never washed and poured clear glue in my hair. I went back up and washed my hair out again only this time I also used nizoril shampoo and warm water. I emerged out of the shower and it seemed fine then after 20 minutes I felt the glue like substance in my crown area again. I brushed out hundreds fine small hairs after that shower so I went through another shed again, but my hair is looking very thick.

Woke up this morning and the shape of my head looks really different, the top of my head which had that risen cone like shape has flattened substantially, same goes for the peak that risen ridge i have down the center of my scalp has flattened. I have been aware of these bumps and peak ridges around my thinning areas for years now. Scalp has definitely purged alot over the weekend that much I know, it has taken down that cone shape and centered ridge which incidentally had been areas where i was thinning out.


Έχουν γίνει πολλές αναφορές στο αντίστοιχο θέμα της Detu για ότι αφορά το σχήμα του κεφαλιού, στο οποίο η έρευνα έλεγε ότι υπήρχε "grease" μια κολλώδη ουσία δηλαδή η οποία όταν άρχισε μετά από επίμονο μασάζ 6 μηνών να φεύγει, το σχήμα και το δέρμα του κεφαλιού άλλαξε.
Και στις 2 περιπτώσεις φαίνεται ότι είναι θέμα που αφορά τους σμηγματογόνους αδένες.

Νομίζω ότι κάτι πολύ καλό θα βγει από όλο αυτό....

Επιτέλους κάτι ολίγον ευχάριστο.

Βεβαια αμα συνδέεται με τη detu, ισως αυτοι που το κανουν μονο στους κροταφους να μη δουν ιδιαιτερα αποτελεσματα γιατι πρεπει να βαλουν c.d. σε ολο το κεφαλι.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι, σκέτο MMS-CDS δεν νομίζω να δούλευε μόνο σε κροτάφους. Του Κινέζου βέβαια, πάει αλλού η δουλειά γιατί εκτός του ότι έχει κάποια επιπρόσθετα μέσα, δημιουργεί ενδεχομένως μικροπληγές όπου εκεί μπορεί να σκάσει και κάποια τρίχα.

Από τα 2, θα χρησιμοποιούσα το CDS πιο άνετα μιας και φαίνεται να μην έχει τις ίδιες παρενέργειες.
 

lmg 7

Active Member
GOMI είπε:
Όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στο ποστ ενός μέλους (summersnow) ο οποίος χρησιμοποιεί Chlorine dioxide, αλλά όχι αυτό του Κινέζου.

http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=112055&enterthread=y&STARTPAGE=34

Από το ποστ του πήρα τα πιο σημαντικά μέρη (κάνει χρήση 7 εβδομάδες)

There was this clear sticky substance in my hair as though i had never washed and poured clear glue in my hair. I went back up and washed my hair out again only this time I also used nizoril shampoo and warm water. I emerged out of the shower and it seemed fine then after 20 minutes I felt the glue like substance in my crown area again. I brushed out hundreds fine small hairs after that shower so I went through another shed again, but my hair is looking very thick.

Woke up this morning and the shape of my head looks really different, the top of my head which had that risen cone like shape has flattened substantially, same goes for the peak that risen ridge i have down the center of my scalp has flattened. I have been aware of these bumps and peak ridges around my thinning areas for years now. Scalp has definitely purged alot over the weekend that much I know, it has taken down that cone shape and centered ridge which incidentally had been areas where i was thinning out.


Έχουν γίνει πολλές αναφορές στο αντίστοιχο θέμα της Detu για ότι αφορά το σχήμα του κεφαλιού, στο οποίο η έρευνα έλεγε ότι υπήρχε "grease" μια κολλώδη ουσία δηλαδή η οποία όταν άρχισε μετά από επίμονο μασάζ 6 μηνών να φεύγει, το σχήμα και το δέρμα του κεφαλιού άλλαξε.
Και στις 2 περιπτώσεις φαίνεται ότι είναι θέμα που αφορά τους σμηγματογόνους αδένες.

Νομίζω ότι κάτι πολύ καλό θα βγει από όλο αυτό....





μακαρι gomi
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Georgex6 είπε:
Παιδιά σταματήστε τα off topic,όλα τα θέματα να αντιμετωπίζουμε με κάποια σοβαρότητα
υ.γ. Πέρα απο όλα τα αλλά κρατώ επιφυλάξεις στις θεραπείες που υπόσχονται αποτελέσματα σε πολυ σύντομο χρονικό διάστημα,ξέροντας οτι για να δω οπτικό αποτέλεσμα στο μαλλί απο θεραπεία πρέπει να περάσουν τουλαχιςτον κάποιοι μήνες

George, νομίζω πως το μακρύ χρονικό διάστημα που αναφέρεις για να δει κάποιος κάτι θετικό, έχει να κάνει κυρίως με το ότι τίποτα μέχρι στιγμής δεν χτυπάει την αιτία. Ακόμα και η φιναστερίδη, η οποία απλά επιβραδύνει.
Βλέπω ότι και άλλο μέλος βγήκε και είπε πως παρατήρησε μια μείωση του πρηξίματος στην galea.

Σε κάποιους αυτό μπορεί να φαίνεται αστείο, αλλά αν δεν κάνεις την detu, δεν μπορείς να καταλάβεις τι ακριβώς έχει συμβεί στο κεφάλι σου.
Αυτό που παρατηρώ μετά από τόσους μήνες εφαρμογής του μασάζ αυτού, είναι πως το δέρμα του κεφαλιού δεν είναι καθόλου λεπτό, σαν τσιγαρόχαρτο που είχαμε αναφέρει πολλές φορές.
Είναι σκληρό, παχύ και άκαμπτο. Όταν αρχίσει και μαλακώνει με τον καιρό κάνοντας το μασάζ, το νιώθεις σαν μάζα πλαστελίνης και αυτό που θεωρούσα οστό στην κορυφή, αρχίζει και μαλακώνει επίσης. Καταλαβαίνεις πως δεν είναι φυσιολογική η υφή του σε σχέση με το πλαι και πίσω δέρμα.

Με λίγα λόγια, πιστεύω πως έχει συμβεί ακριβώς αυτό που φαίνεται στην παρακάτω φοτο

Sebaceous-Gland.gif


Το κολλώδες υγρό που αναφέρουν κάποιοι να εξέρχεται από το κεφάλι, είναι ακριβώς αυτό. Παγιδευμένο, χρόνιο (ενδεχομένως μολυσμένο μιας και το fungoral σε κάποιους δουλεύει όπως και η αντιβίωση) και σκληρό σμήγμα. Αποτέλεσμα αυτού η φλεγμονή.

Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι η υπερπλασία των σμηγματογόνων αδένων, είναι αποτέλεσμα των ανδρογόνων και κυρίως μέσω του ενζύμου 5αρ ΙΙ. Γι αυτό η ντουταστερίδη δουλεύει πολύ καλύτερα.

Πιστεύω πως η αιτία είναι αυτή. Το αν τα κύτταρα που συντελούν στη δημιουργία θύλακα μπορούν να ανακάμψουν και να διαφοροποιηθούν, είναι άλλο θέμα που μένει να φανεί στην πορεία.


Ο φίλος εδώ στο αρχικό του ποστ, εξηγεί και έναν μηχανισμό που εμπλέκει την αύξηση της pgd2 αναφορικά με το σμήγμα. (άλλο ένα θέμα που καταστράφηκε από εξυπνάδες)

http://www.hairlossgr.com/forum/showthread.php?tid=5795
 

dk1984

Member
Δηλδη γι αυτο Gomi καποιοι καναν παραπονα οτι αραιωνουν με detu...? Μηπως το μασαζ εχει τα ιδια αποτελεσματα με το clorine dioxide που ριχνει μονο τις αδυναμες τριχες απλα το c.d το προκαλει γρηγορα σχεδον απο τις πρωτες μερες εφαρμογης...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
Δηλδη γι αυτο Gomi καποιοι καναν παραπονα οτι αραιωνουν με detu...? Μηπως το μασαζ εχει τα ιδια αποτελεσματα με το clorine dioxide που ριχνει μονο τις αδυναμες τριχες απλα το c.d το προκαλει γρηγορα σχεδον απο τις πρωτες μερες εφαρμογης...

Και εγώ αραίωσα αρχικά με την detu αλλά μετά από 2 μήνες επανήλθα. Αν το σμήγμα όντως είναι η αιτία, το cd είναι ανώτερο γιατί σκοτώνει ταυτόχρονα και αρκετούς παθογόνους οργανισμούς.
Και με detu και με cd, υπάρχουν μέλη που αναφέρουν βελτίωση και φαίνονται ότι δουλεύουν με κάποιο κοινό παρανομαστή.
Δεν ξέρω αν αραίωσαν μέσω του ίδιου μηχανισμού, μιας και ο τρόπος που εφάρμοζε ο καθένας το μασάζ, σίγουρα διαφέρει.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
mimis giova είπε:
ρε gomi το c.d πως μπορουμε να το παρουμε???

Αυτό πχ είναι έτοιμο, δεν χρειάζεται ενεργοποίηση.

http://www.ebay.com/itm/Jim-Humbles-CDS-Solution-3000-PPM-New-MMS-CDS-3000ppm-Where-to-buy-CDS-Solution-/180885295368?pt=US_Dietary_Supplements_Nutrition&hash=item2a1d9a9108

Η περιεκτικότητά του είναι δυνατή, οπότε ίσως θέλει περαιτέρω αραίωση με αποσταγμένο νερό.

Από τη στιγμή που είναι ενεργοποιημένο, δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με πλαστικό. Οπότε αν το μπουκάλι είναι πλαστικό, βρες κάτι αντίστοιχο σε γυάλινο.

Βέβαια για μένα, παρόλο τα θετικά που δείχνει, είναι νωρίς ακόμα να το δοκιμάσει κάποιος.
 

Ntoon91

Member
Σταμάτησα την detu, πάνω απ' ένα μήνα λόγω διακοπών είπα να το αφήσω, ήμουν σε καλή κατάσταση, τώρα τα πάμε χάλια :/
Όντως αναδιαμορφώνει το κρανίο, όταν ακούμπησα το βουναλάκι στην κορυφή νόμιζα και εγώ ότι ήταν κόκκαλο, μέχρι που το μαλάκωσα μακάρι κάτι να βγει απ' όλο αυτό.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
mimis giova είπε:
ρε gomi γιατι χρηση ειναι κανονικα αυτο το προιον π που ποσταρρς??το c.d???

Είναι για oral χρήση. Το πίνεις δηλαδή μέσα σε νερό. Για να φτιάξεις C.D. χρειάζεσαι mms+citric acid, τα οποία σε ίση ποσότητα τα βάζεις σε ένα γυάλινο μπουκάλι και μετά από 20 λεπτά έχεις Chlorine Dioxide Solution.

Αυτό στο λινκ είναι έτοιμο CDS, δεν χρειάζεται δηλαδή τίποτα άλλο, το βάζεις σε ένα μπουκάλι spray και ψεκάζεις στο μαλλί. Η περιεκτικότητα όμως θέλει πειραματισμό γιατί μπορεί να σου κάψει τις τρίχες.
Αυτά ανέφερε ένα μέλος στο hlh που το δοκιμάζει και βλέπει αποτελέσματα. Και αυτός πειραματίζεται συνεχώς με την περιεκτικότητα.

Γι αυτό είπα ότι είναι νωρίς να το δοκιμάσει κάποιος ακόμα.


Ntoon91 είπε:
Σταμάτησα την detu, πάνω απ' ένα μήνα λόγω διακοπών είπα να το αφήσω, ήμουν σε καλή κατάσταση, τώρα τα πάμε χάλια :/
Όντως αναδιαμορφώνει το κρανίο, όταν ακούμπησα το βουναλάκι στην κορυφή νόμιζα και εγώ ότι ήταν κόκκαλο, μέχρι που το μαλάκωσα μακάρι κάτι να βγει απ' όλο αυτό.

Μπορείς να το κάνεις 5 ή και 10 λεπτά την μέρα. Το να κρατάς 2χ20 συνεχώς, είναι πολύ δύσκολο. Εγώ συνήθως κάνω ένα 10λεπτο και το βράδυ άλλα 5 λεπτά.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρακολουθεί κανείς την εξέλιξη στο hlh όσον αφορά το παρόν θέμα?

Αν μπορούσα να το παίξω στοίχημα, θα το έπαιζα σιγουράκι ότι το πάνε για κλείδωμα.

Μετά από 1-2 αναφορές μελών για regrowth, έχουν πέσει όλοι να τους φάνε, ειδικά ο mod.

Μήπως υποσυνείδητα ο κόσμος έχει αγαπήσει τη φαλάκρα του και δεν θέλει να την αποχωριστεί? :p
 
Μπλουζα