Chlorine dioxide

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kostas είπε:
Άμα επαληθευτή και το τρίτο σε βλέπω να αρχίζεις να πασαλειυεσαι και εσύ.

Με καπελάκι και άδεια από τη δουλειά μέχρι να περάσουν τα αρχικά συμπτώματα..:)

Αυτό που με απασχολεί είναι ότι δεν βλέπω καμία απολύτως αντίδραση στο δέρμα σε σχέση με αυτά που περίμενα. Πώς εξηγείται αυτό; Αυτά τα περίεργα που λεει ο ξένος με προβληματιζουν. Ποιο ειναι το φυσιολογικό το δικό μου ή του ξένου; Αλλά βλέπω οτι ένας άλλος που το δοκίμασε ανάφερε μόνο απαλό καψιματακι στα πρώτα λεπτά που το είχα και εγώ αλλά είναι απαλό και για λιγο.
Ο Κινέζος έχει εξαφανιστεί απο την Παρασκευή. Περιμένω μπας και απαντήσει στα μαιλ και βγάλω καμιά άκρη αν και απαντάει άσχετα.

Αν δεν κάνω λάθος αυτή τη στιγμή το έχετε ξεκινήσει 3. Οι δυο δεν έχετε ιδιαίτερο θέμα με το δέρμα (μέχρι στιγμής) και ο ένας έχει. Μπορεί να είναι απλά θέμα ευαισθησίας, ή μπορεί να σας προκύψει στην πορεία.
Όσες φορές προσπάθησα και εγώ να συνεννοηθώ με τον Κινέζο, η κουβέντα πήγαινε στο άλλα λέει η Θειά μου, άλλα ακουν τ αυτιά μου...
Πάντως το 3ο στάδιο, ήταν προς έντονη αμφισβήτηση από τις φοτο που είχε ποστάρει αυτός στο blog του.
Σε μια εβδομάδα θα ξέρουμε....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
παντε σε κανενα κινεζικο μαγαζι δωστε κανενα 20 ευρω και να μιλησει ο κινεζος με τον αλλον κινεζο μηπως βγαλουμε ακρη.
 

gkast

Active Member
arhs είπε:
Εχουμε κανενα νεοτερο απο αυτο ... ?
[/quot
Στο φόρουμ υπάρχουν εθελοντες για πειραματόζωα ....
εχει κάποια έγκριση απο κάποιο φόρεα δερματολογίας και δεν το γνωρίζουμε..
Ασχολούμαστε με ένα κινέζο που έβγαλε ένα σκέυασμα που δεν ξέρουμε τι περιέχει μέσα στέλνοντας το παράνομα μέσα σε ένα παντελόνι και αντι να κλέισουμε το θέμα υπάρχουν έμπειρα μέλη του φόρουμ που δίνουν και αξία στο θέμα βάζοντας το δίλλημα σε αλλα παιδια να το δοκιμάσουν .
Εγ'ω προτέινω το θέμα να κλεισει ΑΜΕΣΑ..................
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gkast είπε:
arhs είπε:
Εχουμε κανενα νεοτερο απο αυτο ... ?
[/quot
Στο φόρουμ υπάρχουν εθελοντες για πειραματόζωα ....
εχει κάποια έγκριση απο κάποιο φόρεα δερματολογίας και δεν το γνωρίζουμε..
Ασχολούμαστε με ένα κινέζο που έβγαλε ένα σκέυασμα που δεν ξέρουμε τι περιέχει μέσα στέλνοντας το παράνομα μέσα σε ένα παντελόνι και αντι να κλέισουμε το θέμα υπάρχουν έμπειρα μέλη του φόρουμ που δίνουν και αξία στο θέμα βάζοντας το δίλλημα σε αλλα παιδια να το δοκιμάσουν .
Εγ'ω προτέινω το θέμα να κλεισει ΑΜΕΣΑ..................

Αν μείνουν ανοιχτά μόνο τα θέματα που έχουν έγκριση από FDA, τότε θα πρέπει να τα κλείσουμε όλα εκτός μινοξ και φίνα. Αυτό προτείνεις?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Kosta, μην ασχολείσαι...Όταν κάποιος μιλάει για έγκριση δερματολογίας σε θέματα τριχόπτωσης, καταλαβαίνεις ότι ζει σε πελάγη ευτυχίας.
Εσύ πως πας?

Εμένα δεν ήρθε τελικά και πλέον σκέφτομαι ότι κόλλησε τελωνείο...
 

gkast

Active Member
kostas είπε:
Αρχίσαμε.
Δεν κατάλαβα ποιος έβαλε δίλημμα και μάλιστα σε πολλούς να το δοκιμάσουν Βρες post και αναφαίρετο. Αφού εσύ είσαι υπέρ άνω τι ασχολείσαι και μάλιστα έκανες 4 Post και δεν αφήνεις εμάς τους αδαείς και τσομπάνηδες να κάνουμε τα πειραματόζωα. Έβγαλες και το πόρισμα χωρίς να το δοκιμάσεις. Τα συστατικά τα έγραφε στο κουτί και υπάρχουν σε Φώτο πριν. Και όπως είπα το έστειλε σε μπουφάν όχι σε παντελόνι μόνο το δικό μου γιατί βιαζόταν να το παραλάβω και οι κουριερ δεν το δεχόταν επειδή ήταν υγρό. Όλα τα άλλα τα έστειλε σε retail συσκευασία φαίνεται ότι βρήκε τρόπο μετά.
Για αυτές τις μακακιές δεν ασχολούμαι με το φόρουμ το ήξερα ότι θα το μετανιώσω. Άκου εκεί "βάζοντας το δίλλημα σε αλλά παιδιά να το δοκιμάσουν." Έχασα τόσες ώρες να γράφω όλα αυτά και το ήξερα ότι θα το μετανιώσω στο τέλος.
Καλή συνεχεία.
Συμφωνώ με τα παραπάνω +1
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
αρα ρε κωστα...συμβαινει κατι καταπληκτικο..ειναι μεγαλη υποθεση!!!μακαρι να συνεχισεις ετσι..ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!
 

aetos

Member
μακαρι να αξιζει τον κοπο...γιατι το μαλλακι ξεκιναει να την κανει σε μενα...ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που βρισκονται στην πρωτη γραμμη...
 
kostas είπε:
3) Έχει αλλάξει το χρώμα σε μερικές τρίχες και τις κιτρινισε

Αυτό προφανώς οφείλεται στο ότι είναι ισχυρό οξειδωτικό μέσο και γι' αυτό στη βιομηχανία χρησιμοποιείται εδώ και πολλές δεκαετίες σαν λευκαντικο (bleach)

http://www.ipst.gatech.edu/faculty/ragauskas_art/technical_reviews/clo2.pdf
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ kosta...και εγώ έχω 2 σοβαρά προβλήματα υγείας (το 2ο προστέθηκε πρόσφατα) και θα προτιμούσα να πέσω για ύπνο και να μην ξαναξυπνήσω.
Υπομονή, επιμονή και κουράγιο. Να σαι καλά και να είναι όλα περαστικά εύχομαι.
 
Μπλουζα