Chlorine dioxide

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κανονικά θα έπρεπε από την πρώτη εβδομάδα να είχαν αρχίσει να του φεύγουν μαλλιά. Προφανώς ο Κινέζος έχει προσθέσει και άλλα πράγματα μέσα που το κάνουν πολύ πιο δυνατό.

Παραμένει ως απορία το πως ξαναβγαίνουν μαλλιά αν είναι τοξικό και μια εικόνα που στριφογυρίζει στο κεφάλι μου είναι αυτή η περίπτωση του παππού που έβγαλε ξανά μαλλί αφού έκαψε το δέρμα του στο κεφάλι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Κώστα καλύτερα να τα βάλεις στο ψυγείο. Σίγουρα θα συντηρηθούν καλύτερα.
Είναι πολύ σωστή η επιλογή σου να περιμένεις να δεις τι θα γίνει με τους υπόλοιπους χρήστες του προϊόντος.

Προσπαθώντας πάντως να ερμηνεύσω τους λόγους που στέλνει δεξιά - αριστερά τα δείγματα ενός εμπορικού σκευάσματος θα μπορούσα να εικάσω ότι αυτά που στέλνει δεν είναι ολόϊδια με αυτά που κυκλοφορούν στην Κίνα. Πιθανώς αυτό που κυκλοφορεί στην Κίνα είναι ένα ασφαλές σκεύασμα με φτωχά πιθανώς αποτελέσματα αλλά είναι ασφαλές για ευρεία χρήση γι'αυτό είναι και εγκεκριμένο. Δεν αποκλείεται λοιπόν να έχει προσθέσει (και να έχει αφαιρέσει) κάποια συστατικά επιπλέον (πιθανώς όχι τα ίδια σε όλους που στέλνει) που θεωρεί ότι είναι πιο αποτελεσματικά για την τριχόπτωση για τα οποία δεν είναι απόλυτα σίγουρος αλλά και για τα οποία δύσκολα θα μπορούσε να πάρει έγκριση για δημόσια χρήση.

Δε λέω ότι σίγουρα είναι έτσι τα πράγματα. Μια υπόθεση κάνω..

Υπόψιν ότι η χημική ανάλυση δεν είναι εύκολο να σου δείξει τι περιέχει ένα σκεύασμα. Συνήθως στις χημικές αναλύσεις ξέρεις ή υποψιάζεσαι τι πας να βρεις.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kostas είπε:
GOMI ο Κινέζος μου είπε ότι δεν θέλουν ψυγείο και ότι μετά το άνοιγμα μπορούν να διατηρηθούν μέχρι 3 χρόνια.
Άρχισαν να παραλαμβάνουν οι ξένοι και ο κινέζος συνεχίζει να στέλνει. Μάλλον μόνο σε έμενα τα έστειλε τυλιγμένα στο μπουφάν οι άλλοι τα πήραν σε retail συσκευασία.
Τα συστατικά πως σας φαίνονται;

Βλέπω ότι έχει πολύ συντηρητικό μέσα οπότε φαίνεται να διατηρείται άνετα.
Ενδιαφέρον φαίνονται οι ισοφλαβόνες και η κουρκουμίνη, ενώ για αυτό το stem cell mobilization factor βρήκα μια τέτοια λειτουργία του.

Stem cell mobilization is a process whereby stem cells are stimulated out of the bone marrow space (e.g., the hip bones and the chest bone) into the bloodstream, so they are available for collection for future reinfusion. The cells are then preserved, frozen and stored until the time of transplant.

http://www.mozobil.com/patient/stem_cell_challenges

Δεν δουλεύει βέβαια ακριβώς έτσι, αλλά νομίζω ότι το έχει προσθέσει για να ερεθίσει - ενεργοποιήσει τα βλαστοκύτταρα. Επίσης δεν έχει συμπεριλάβει dmso για απορρόφηση αλλά pg.

Γενικά φαίνεται να αναδιαμορφώνει όλη τη δομή του δέρματος και νομίζω ότι σε κάποιους θα δούμε αποτελέσματα. Παραμένει το ερώτημα της τοξικότητας όμως...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπότε καλό είναι να αποφεύγουμε να το εισπνέουμε. Θα περιμένω να δω και γω πως θα πάει με τους υπόλοιπους και θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή κροτάφους. Δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμος να περάσω full shedding και να αδειάσω εντελώς.
 

poseidonas77

Well-Known Member
παιδια καλη επιτυχια να εχετε...να ξερετε οτι επειδη συνεργαζομαι εδω και 3 χρονια με τους κινεζους(διαφορες αγορες μεσω ιντερνετ) δεν με εχουν κοροιδεψει ποτε!!!!100% επαγγελματιες και παντα με εξυπηρετουσαν σε ελατωματικα προιοντα χωρις δικαιολογιες και υπεκφυγες...η ποιοτητα των προιοντων τους παντα αντικατοπτριζε την τιμη τους...
και να μην ξεχναμε την μεγαλη τους εφευρεση τα τελευταια χρονια το ηλεκτρονικο τσιγαρο που βοηθησε πολλα ατομα(οπως και εμενα) να αντικαταστησω το τσιγαρο με κατι λιγοτερο βλαβερο(συμφωνα με τα οσα ξερουμε μεχρι στιγμης)
αναμενουμε με ενδιαφερον τα αποτελεσματα της θεραπειαςO0
 

mimis giova

Active Member
μερα νυχτα προσευχομαι..μηπως κ τελικα ο κινεζος μας βγαλει ασπροπρωσοπους..καλη επιτυχια ευχομαι σε οσους το χρισιμοπειουν..
 

leftris

New Member
Μα αφού φοβάστε μη σας πέσουν τα μαλλιά λόγω τοξικότητας γιατί δεν τα χρησιμοποιείτε μόνο σε ένα μέρος του κεφαλιού; π.χ. βάλτε το στη δεξιά μεριά του κεφαλιού ή και μόνο σε ένα σημείο. Έτσι ίσα ίσα θα μπορείτε να συγκρίνετε με το υπόλοιπο κεφάλι αν έχει διαφορά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kosta πως πάει. Κάνεις ακόμα εφαρμογή στους κροτάφους?

Μου έστειλε μαιλ ο Κινέζος να στείλω το ένα από τα 2 δείγματα Νορβηγία...

Με απλό ταχυδρομείο το κόβω κανένα 15άρι το κόστος :p

Του είπα ότι ακόμα δεν τα έχω παραλάβει, κάτι που ισχύει μιας και ο ταχυδρόμος πρέπει να κάνει χλιδάτες διακοπές γιατί έχει να περάσει 12 μέρες.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αναλυτικότατος kosta. Thx.

Δεν νομίζω το ότι δεν είδες ερεθισμό στο δέρμα είναι από λάθος του Κινέζου. Ενδεχομένως να είναι κάποια αλλεργική αντίδραση που δεν συμβαίνει σε όλους.

Με το θέμα της λιπαρότητας φαίνεται μπερδεμένο. Ενώ στην αρχή λες ότι το σμήγμα 2πλασιάστηκε και ήταν πιο νερουλό, κάτι που φαίνεται θετικό μιας και αναφέρεται μέσα στην πατέντα ότι αποσυμφορίζει τους σμηγματογόνους αδένες, μετά λες ότι ξαναεμφανίστηκε σε ποσοστό 70-80...:chinscratch

Το ότι τρίχες ξαναβγαίνουν τόσο σύντομα και όπως λες άγριες, δεν κολλάει με το ότι το προϊον του έχει τοξικές ιδιότητες.

Οτι παρατηρείς αν θες ενημέρωνε...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kostas είπε:
GOMI είπε:
Αναλυτικότατος kosta. Thx.

Δεν νομίζω το ότι δεν είδες ερεθισμό στο δέρμα είναι από λάθος του Κινέζου. Ενδεχομένως να είναι κάποια αλλεργική αντίδραση που δεν συμβαίνει σε όλους.

Με το θέμα της λιπαρότητας φαίνεται μπερδεμένο. Ενώ στην αρχή λες ότι το σμήγμα 2πλασιάστηκε και ήταν πιο νερουλό, κάτι που φαίνεται θετικό μιας και αναφέρεται μέσα στην πατέντα ότι αποσυμφορίζει τους σμηγματογόνους αδένες, μετά λες ότι ξαναεμφανίστηκε σε ποσοστό 70-80...:chinscratch

Το ότι τρίχες ξαναβγαίνουν τόσο σύντομα και όπως λες άγριες, δεν κολλάει με το ότι το προϊον του έχει τοξικές ιδιότητες.

Οτι παρατηρείς αν θες ενημέρωνε...

Ναι επανήλθε γιατί την Πέμπτη δεν έβαλα καθόλου. Άρα από την Τετάρτη το απόγευμα μέχρι σήμερα το απόγευμα που ξαναέβαλα όρχησε να επανέρχεται σιγά σιγά. Όσο για την τοξικότητα από NW 1 έως 6 αν είχα 500 ορατές τρίχες από αυτές έχασα καμία 100. Ότι ήταν "άχρηστο" έφυγε αμέσως τις υγιείς δεν τις πείραξε καθόλου. Αλλά αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι αυτές οι 400 που έμειναν δεν έχουν καμία διάφορα ούτε 10% σε πάχος η μήκος δεν τις βοηθάει.Αν ήταν τοξικό δεν θα κοκκίνιζα έστω λίγο είναι εντελώς φιλικό στο δέρμα.
Δεν νομίζω να δημιούργησε τρίχες σε λίγες μέρες απλώς τις πέταξε έξω πριν την ώρα τους.

Μόλις έκανε post ένας
Little update from second application: Still burns, still uncomfortable, skin kinda red in a patchy pattern even before application. No shedding. No growth.
Kάτι δεν πάει καλά σε σχέση με έμενα και αυτόν.Καμία σχέση με αυτά που είδα εγώ.

Πολύ περίεργο που δεν πειράζει και τις υπόλοιπες τρίχες. Πάντως μέχρι στιγμής επιβεβαιώνεται ο Κινέζος γιατί το είχε τονίσει αυτό. Ότι θα φύγουν μόνο οι τρίχες που έχουν πρόβλημα. Μακάρι να βγει σωστός και στα υπόλοιπα.
Θα πρέπει να περιμένουμε να το δοκιμάσει και άλλος να δούμε αν προκαλεί ερεθισμό και σε αυτόν.
Βέβαια ο ένας που έχει ποστάρει, τους έχει τρομοκρατήσει όλους...Έχεις λογαριασμό στο HLH? Μήπως να έγραφες και εσύ τι βλέπεις να μην έχουν μόνο την αρνητική εικόνα.
Τον Κινέζο τον ρώτησες γιατί ο ένας έχει ερεθισμούς και εσύ όχι?


edyuser1 είπε:
βαλτε και καμια φοτο ρε παιδια να ξερουμε για τι πραμα μιλαμε

Φοτο για ποιο πράγμα?
 

edyuser1

Active Member
ο κωστας που βαζει αυτο το υγρο στο κεφαλι του να δουμε σε τι κατασταση ειναι τωρα και να συγκρινουμε αυριο μεθαυριο το αποτελεσμα του υγρου και να δουμε αν εκανε δουλεια η οχι
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kosta, αυτές σε πράσινο κύκλο είναι τρίχες που έπεσαν με το τοπικό και ξαναβγαίνουν ή εντελώς νέες τρίχες? (απ όσο μπορείς να ξέρεις)

Το δεύτερο δείγμα δεν σου ζήτησε να το ταχυδρομήσεις πουθενά?
 
Μπλουζα