Cetirizine pgd2 blocker

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

και ποιοι ειναι αυτοι οι ισχυροτεροι blockers?
Οι ισχυροι blockers ειναι ο
1. procynadin που υπαρχει το αιθεριο ελαιο κεδρου ( http://www.donkeyisland.gr/new/xondriki.html#.VeF0O3jRpAg)

κ στο μελι πευκου(
http://melisokomia.gr/wp-content/uploads/2011/12/10.jpg)

2. Το ελαιο θυμαρι (sencities)
και στο μελι Αξιον Εστι θυμαρι κ δασους

http://www.bathoskipos.gr/αξιον-εστι/αξιον-εστι-μελι-δασους-και-θυμαρι-βιο-800-γρ
Εχει κ ενα σαπουνι με μελι που εναι φοβερο για λουσιμο (αφου βεβαια πρωτα το ξυσουμε κ το κανουμε υγρο με πρωσθηκη απιονισμενου νερου, κ ανακατεμα φυσικα)
3. λαδι Ostrich με λινελαιο, ο οποιος ειναι blocker της COX αρα σταματαει κατευθειαν πολλες PGs.([email protected])
4.Tο σταφυλαιλεο (sensities) ειναι το μονο που αναπτυσει την TXA την μονη PG που βοηθα την αναπτυξη της τριχας.
Οπως ειπαμε, με την αδεια του Ζαχου, σε δυο εβδομαδες οι μικρουλες τριχουλες εγιναν γουρουνοτριχες, κ το μπιφτεκι γεμισε.
Ρωτηστε τον ιδιο.
 
παντως το ζιρτεκ φερνει υπνηλια,φανερη διαφορά
Τι να το κανεις το ζιρτεκ αφου ειναι dht blocker,
δεν την λυπασαι ΤΗ REDUCTASE ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΑΣ ενω ειναι κανονικη?(δεν εχει παραπανισια ενεργα κεντρα για να καταβροχδιζει την Τ σου προς dht)

Ειναι σα να βαζεις τιμωρια ενα αριστο κ ησυχο μαθητη στο σχολειο.
Να τιμωρηθουν αυτοι που κανουν τοις ζημιες, δηλ. οι PGs.
 
Τελευταία επεξεργασία:
ρε γιωργο σε ενα noorwood 6...τι κανουμε δλδ???ολα αυτα ειναι οταν εισαι αντε 3αρι...
Υπαρχει ενα φυτο, οχι ελληνικο, κανει 80 ευρω να το φερω απο γερμανια (το ποιο κοντινο θερμοκηπιο που το βρηκα) κ να σου φτιαξω ενα εκχυλισμα να σου στειλω.
Αυτο αναγεννα τριχωθυλακια, που εχουν σταματησει να βγαζουν πια τριχες.
Εντω μεταξυ πρεπει να απαλαγεις απο τοις PGs,για να ειναι ετοιμο το δερμα σου να παρει μπροστα να παραγει χωρις εμποδια.
Γιαυτο να ακολουθησεις κι εσυ τα παραπανω, εξαλου οι PGs προκαλουν κιαλλες βλαβες, οπως αρθητικα,κ δοντια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τι να το κανεις το ζιρτεκ αφου ειναι dht blocker,
δεν την λυπασαι ΤΗ REDUCTASE ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΑΣ ενω ειναι κανονικη?(δεν εχει παραπανισια ενεργα κεντρα για να καταβροχδιζει την Τ σου προς dht)

Ειναι σα να βαζεις τιμωρια ενα αριστο κ ησυχο μαθητη στο σχολειο.
Να τιμωρηθουν αυτοι που κανουν τοις ζημιες, δηλ. οι PGs.
καπου εχεις μπερδευτει, το ζιρτεκ δεν ειναι dht blocker,ειναι prostagdaline blocker
 

mimis giova

Active Member
Υπαρχει ενα φυτο, οχι ελληνικο, κανει 80 ευρω να το φερω απο γερμανια (το ποιο κοντινο θερμοκηπιο που το βρηκα) κ να σου φτιαξω ενα εκχυλισμα να σου στειλω.
Αυτο αναγεννα τριχωθυλακια, που εχουν σταματησει να βγαζουν πια τριχες.
Εντω μεταξυ πρεπει να απαλαγεις απο τοις PGs,για να ειναι ετοιμο το δερμα σου να παρει μπροστα να παραγει χωρις εμποδια.
Γιαυτο να ακολουθησεις κι εσυ τα παραπανω, εξαλου οι PGs προκαλουν κιαλλες βλαβες, οπως αρθητικα,κ δοντια.
ωραια γιωργο...πως μπορεις να μ το στειλεις???κ να στο πληρωσω???κ ποτε μπορεις να φτιαξεις αδερφε??
 
καπου εχεις μπερδευτει, το ζιρτεκ δεν ειναι dht blocker,ειναι prostagdaline blocker
Βεβαια το οτι ειναι το zyrtec PG blocker το ξερουμε,
αλλα βρηκα οτι μπορει να βοηθησει στην ασθενεια του Προστατη.
http://www.wikimedz.com/topic/0dc8c85dd0b50e9765f00279c60db0f9
ΑΝ βοηθα στην αντιμετωπιση του προστατη τοτε πρεπει να ειναι κ dht blocker.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zaxosdogkanos

Active Member
παιδια επειδη αναφερθηκε η περιπτωση μου

μεχρι στιγμης εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα απο 2 πραγματα που ανεφερε ο γιςργος
το σταφυλελαιο και το μελι ελατης αλλα μονο αυτα εχω ουσιαστικα δοκιμασει
το αιθεραιο ελαιο κεδρου ειναι δυνατο και ψαχνω τροπο αραιωσης

αυτα δοκιμασα και για αυτα μπορω να σας πω οτι σε μενα δουλεψαν η' τουλαχιστον βοηθησαν την κυρια αγωγη
αν δειτε το θεμα μου,παιδια στο μπιφτεκι δεν ειχα απλα προβλημα,η κατασταση ηταν απελπιστικη
ειμαι 20 χρονων και ημουνα norwood 3-4
αν στους περισσοτερους η φινα ποιανει στους 4-6 μηνες πως εξηγητε αυτη τη διαφορα?στην μινο που μου μαδαγε το κεφαλι στην αρχη?κατι βοηθησε να γεμισει
αρχισα φινα στις 12 ιουνιου και μινοξ στις αρχες ιουνη αν θυμαμαι καλα
η μινοξ μου φερνει απιστευτη φαγουρα και μονο τα ελαια ηρεμουσαν την κατασταση και φυσικα το fungoral

αν δειτε στο θεμα μου δεν εχω αναφερει τα φυτικα γιατι θελω πρωτα να περασει καποιο χρονικο διαστημα για να μην σας λεω μπαρουφες και παντα αναφερομαι πως λειτουργησαν στην δικια μου περιπτωση δεν ξερω πως θα λειτουργησουν στην δικια σας
 

tasos33

Well-Known Member
την τριτη θα εχω μετρησεις dht e1 e2 k testo...θα πηξω στο μελι...με βλεπω να με τρωνε οι αρκουδες.χαχαχα
 

tasos33

Well-Known Member
παιδια επειδη αναφερθηκε η περιπτωση μου

μεχρι στιγμης εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα απο 2 πραγματα που ανεφερε ο γιςργος
το σταφυλελαιο και το μελι ελατης αλλα μονο αυτα εχω ουσιαστικα δοκιμασει
το αιθεραιο ελαιο κεδρου ειναι δυνατο και ψαχνω τροπο αραιωσης

αυτα δοκιμασα και για αυτα μπορω να σας πω οτι σε μενα δουλεψαν η' τουλαχιστον βοηθησαν την κυρια αγωγη
αν δειτε το θεμα μου,παιδια στο μπιφτεκι δεν ειχα απλα προβλημα,η κατασταση ηταν απελπιστικη
ειμαι 20 χρονων και ημουνα norwood 3-4
αν στους περισσοτερους η φινα ποιανει στους 4-6 μηνες πως εξηγητε αυτη τη διαφορα?στην μινο που μου μαδαγε το κεφαλι στην αρχη?κατι βοηθησε να γεμισει
αρχισα φινα στις 12 ιουνιου και μινοξ στις αρχες ιουνη αν θυμαμαι καλα
η μινοξ μου φερνει απιστευτη φαγουρα και μονο τα ελαια ηρεμουσαν την κατασταση και φυσικα το fungoral

αν δειτε στο θεμα μου δεν εχω αναφερει τα φυτικα γιατι θελω πρωτα να περασει καποιο χρονικο διαστημα για να μην σας λεω μπαρουφες και παντα αναφερομαι πως λειτουργησαν στην δικια μου περιπτωση δεν ξερω πως θα λειτουργησουν στην δικια σας
οντως ζαχο η διαφορα σε δυο μηνες ειναι τεραστια...με οσα εχπυμε δει εδω μεσα τοσα γρηγορα και ικανοποιητικα αποτελεσματα δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει εδω....αν κανω λαθος ας με διορθωσει οποιος θυμαται...πιστευω πως επαιξαν το ρολο τους....ο καιρος θα δειξει...προσωπικα παντα πιστευα πως η διατροφη ειναι το α κ το ω σε αυτο το θεμα...οχι η καλη διατροφη αλλα η στοχευμενη διατροφη...ο γιωργος μας εχει δωσει καποια στοιχεια...μας εχει περασει σε μια αλλη κατευθυνση που δεν νομιζω να εχουμε ξανα εφαρμοσει εδω μεσα και πιστευω οτι αξιζει να δοκιμασουμε...αλλωστε εχουμε δοκιμασει ενα σωρο πραματα...προσωπικα δεν ελπιζω να δω κατι γιατι ειμαι και 36 ουτε περιμενω ραστα....οπως και να εχει μετα τις μετρησεις που εκανσ απο βδομαδα θα αρχισω να δοκιμαζω ολα αυτα ....ειδωμεν
 

zaxosdogkanos

Active Member
υπαρχει ενας με αποτελεσματα μεταμοσχευσης εδω που χρησιμοποιουσε αιρολ και μινοξιδιλη

οταν ψαχνομουνα το ειχα δει και ειχα τρελαθει
αλλα η αιρολ μου προκαλεσε επιπλεον τριχοπτωση και τρελη φαγουρα σε συνδιασμο με μινοξ

http://www.hairlossgr.com/threads/Αποτελέσματα-του-bane.5063/
 
την τριτη θα εχω μετρησεις dht e1 e2 k testo...θα πηξω στο μελι...με βλεπω να με τρωνε οι αρκουδες.χαχαχα
Ωραια, ωραια. Αυτο το μελι στο καπανδριτη που ειναι γεματο blocker,
για να το φτιαξουν οι μελισσες πρεπει τα πευκα να εχουν αρκετο σιδηρο στο χωμα.
Και αυτο ειναι το ασχημο, πολλες περιοχες της ελλαδος με πευκα, δεν εχουν σιδηρο στο εδαφος, ετσι τα μελια αυτα δεν εχουν τον πολυποθητο blocker
 
Τελευταία επεξεργασία:

pithikas

Well-Known Member
καπου εχεις μπερδευτει, το ζιρτεκ δεν ειναι dht blocker,ειναι prostagdaline blocker
Κοιταξε λιγο και αυτο. Περιγραφεται και ως αντιανδρογονο, οποτε δυο σε ενα.
Εγω προς τα εκει κατευθυνομαι σε τοπικο.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/428705
http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/cimetidine
 
Μπλουζα