Cetirizine pgd2 blocker

$$$

New Member
somari είπε:
$$$ είπε:
somari είπε:
$$$ είπε:
όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... ;)

Το εχεις συνηδειτοποιήσει ότι ο Κος εδώ μέσα είναι από τα πρώτα πειραματόζωα, ότι ποστάρει το πετάει πρώτα στο δικό του κεφάλι έτσι; Δηλαδή ισχύει το ανάποδο, πολλοί από δω μεσα στου "Κοσ"ιδη το κεφάλι μάθανε για το τι παίζει για κάθε φάρμακο.

Για να ξέρουμε τι λέμε και ποιον κατηγορούμε δηλαδή.:dodgy:

στο forum? στο forum εγώ είμαι ο brad pit και βαράω ενέσεις ηρωίνης στο κρανίο να βγάλω φρύδια ....:21m: άστα αυτά απλά και εσένα σε βολεύει όλο αυτό το πανηγύρι ;) ntemek και εσύ δοκιμάζεις ... somari το ήξερα ότι πόλους θα πειράξει αυτό που ειπα ειδικά οι εκ του πονηρού ... αλλα είναι η αλήθεια μια αλήθεια που ούτε εμενα συμφέρει στην τελική ... ;)

A τωρα εκτός από τον Κος είμαι και εγώ απατεώνας,ντεμεκ, και εκ του πονηρού, που για να μην την πατήσουν οι νεότεροι έγινα lab pet με σημάδια θρομβοπενίας.
Δε @@μιεσαι λέω γω, που θα με κατηγορείς για "βολεμένα πανηγύρια";Μάθε πρώτα να ξεχωρίζεις τους "πολλούς"
ναι ρε ήρωα και εγώ από vpa έπαθα εγκεφαλοπάθεια αλλα συνεχίζω για να σώσω τους νέους ... παίζω για την φανέλα :21m:
gt βρίζεις ?? προφανώς το vpa προκαλεί και νευρικότητα :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Εγώ τελευταία φορά που κοίταξα είναι και το vpa fda approved, δε το αγόρασα από καταγώι στην ομόνοια.

Βρε Somari Για τα μαλλάκια εννοούσα FDA approved.. :blush:

@$$$ Αδερφέ ήδη ξέρεις ότι κάθε φάρμακο (που είναι και αποτελεσματικό) στα μαλλάκια έχει και αν. ενέργειες..
για εμένα πραγματικά όσοι δοκιμάζουν κάτι νέο είναι ήρωες και σημείο αναφοράς, γιατί πέρα από το δικό τους καλό που θα κάνουν στα μαλλάκια τους θα κάνουν και σε εμένα και σε όλους μας εδώ μέσα.. Είναι τολμηροί και μπράβο τους και πάνω από όλα είναι άνθρωποι και αξίζουν σεβασμό..

Και εμένα μου έλεγαν για τη φινα τα 1,000 πράγματα.. ξέρω καλά τι κάνει η φινα και το πόσο π@@τανα είναι μέσα μου... και ισχύουν όλα..πρώτα έμαθα τι και πως και μετά αποφάσισα.. όμως εγώ την πίνω με την θέληση μου δεν μου την κούμπωσαν στο στόμα με το ζόρι.. ούτε μου είπε κανείς.. φιλαράκι.. τσιμπα φινα ρε μη κολλας.. δεν θα δεις τιποτα.. όμως στην αρχή είδα τον διαολο με τα ίδια μου τα μάτια και τον ένιωσα μέσα μου.. η απόφαση είναι δική μου καθαρά.. το ίδιο ισχύει λοιπόν με το κάθε φάρμακο για τον κάθε έναν..
 

$$$

New Member
Chs είπε:
somari είπε:
Εγώ τελευταία φορά που κοίταξα είναι και το vpa fda approved, δε το αγόρασα από καταγώι στην ομόνοια.

Βρε Somari Για τα μαλλάκια εννοούσα FDA approved.. :blush:

@$$$ Αδερφέ ήδη ξέρεις ότι κάθε φάρμακο (που είναι και αποτελεσματικό) στα μαλλάκια έχει και αν. ενέργειες..
για εμένα πραγματικά όσοι δοκιμάζουν κάτι νέο είναι ήρωες και σημείο αναφοράς, γιατί πέρα από το δικό τους καλό που θα κάνουν στα μαλλάκια τους θα κάνουν και σε εμένα και σε όλους μας εδώ μέσα.. Είναι τολμηροί και μπράβο τους και πάνω από όλα είναι άνθρωποι και αξίζουν σεβασμό..

Και εμένα μου έλεγαν για τη φινα τα 1,000 πράγματα.. ξέρω καλά τι κάνει η φινα και το πόσο π@@τανα είναι μέσα μου... και ισχύουν όλα..πρώτα έμαθα τι και πως και μετά αποφάσισα.. όμως εγώ την πίνω με την θέληση μου δεν μου την κούμπωσαν στο στόμα με το ζόρι.. ούτε μου είπε κανείς.. φιλαράκι.. τσιμπα φινα ρε μη κολλας.. δεν θα δεις τιποτα.. όμως στην αρχή είδα τον διαολο με τα ίδια μου τα μάτια και τον ένιωσα μέσα μου.. η απόφαση είναι δική μου καθαρά.. το ίδιο ισχύει λοιπόν με το κάθε φάρμακο για τον κάθε έναν..

ναι έτσι είναι και εγώ τους σέβομαι ... αυτοί που όντως τα δοκιμάζουνε έχουνε μεγάλες μπάλες...
 

$$$

New Member
Chs είπε:
$$$ είπε:
ναι έτσι είναι και εγώ τους σέβομαι ... αυτοί που όντως τα δοκιμάζουνε έχουνε μεγάλες μπάλες...

Ελπίζω να το εννοείς πραγματικά και να μην είναι ειρωνικό :)

όχι φιλε ειρωνεία πουλάω μονο σε αυτούς που το παίζουνε ιστορία και εσύ δεν είσαι τέτοιος τύπος μιλάς σωστά ...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ πολύ. Ο κάθε ένας είναι διαφορετικός χαρακτήρας.. μπορεί κάποιοι να σου βγάζουν το στυλ ότι είναι ιστορία ας πούμε.. Δεν πειράζει.. εδώ μέσα όλοι ήμαστε σύμμαχοι στον δρόμο για την κοτσίδα, ούτε έχουμε να μοιράσουμε τίποτα ούτε χρειάζεται να τσακωθούμε :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά θα παρακαλέσω πιο κόσμια, δεν χρειάζετε να βρίζετε.

@$$$ Καλύτερα να ηρεμήσεις... Αν πιστεύεις ότι τρέχει κάτι ύποπτο να μου στείλεις pm να μου πεις, δεν χρειάζετε να κατηγορείς έτσι στα ξεκάρφωτα χωρίς αποδείξεις.

Με την ίδια λογική και εσένα μπορεί κάποιος να σε κατηγορίση για το ίδιο πράγμα που κατηγόρησες τον Kos, εφόσον δεν χρησιμοποιείς vpa.
 

xDante

Member
$$$ η άποψή σου και ο προβληματισμός σου είναι κάτι παραπάνω απο σεβαστή για την βιταμίνη D3

βέβαια απο την άλλη οι βόρειοι λαοί που βλέπουν ήλιο μια φορά το μήνα η τις 2 εβδομάδας θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερα ποσοστά ΑΑ αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει... το αντίθετο μάλλον θα έλεγα...

επίσης προσωπική μου άποψη και απο δική μου εμπειρία ναι το μαλλί μου δείχνει καλύτερο όταν με βλέπει κανα 20 λεπτο κάθε μέρα ό ήλιος αλλά δεν παρατηρώ regrowth που σημαίνει ότι δεν είναι μόνο εκεί το πρόβλημα .. κ γι αυτό ψαχνόμαστε από 1002 μεριές

εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι ένα θέμα ανοίγεις 42 νέα θέματα γεννιούνται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ .. είναι αρκετά ποιο πολύπλοκος ο διαολεμένος μηχανισμός αυτός που μας κάνει να ψαχνόμαστε και να γινόμαστε και πειραματόζωα ακόμη ......
 

kos1987

New Member
kos καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις ? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις ? 21em.GIF από TA link που σου έδωσα εσύ κατάλαβες ότι μιλάω για areata Universalis Huh 21em.GIF21em.GIF21em.GIF

Αυτο στο επιστεφω...ΚΑΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΔΡ.ΑΛΩΠΕΚΙΑ
εσυ καταλαβες οτι η βιτ D σχετιζεται με την α/α....Η μια ερευνα που ποσταρες λεει χαρακτηρηστικα: A cross sectional study of 296 healthy men was done to determine the association, if any, between male pattern baldness and serum 25-hydroxyvitamin D levels [42]. Based on this study, the extent and severity of male pattern baldness does not appear to be associated with serum 25-hydroxyvitamin D levels

αλλα προφανως δε λεει τπτα σε εσενα αυτο.

H VDR που λες(λες και δεν ξερω οτι για να δρασει η d3 χρειαζεται ο αντιστοιχος υποδοχεας) εχει τεραστιο ρολο σε πολλους ιστους και προφανως και στα μαλλια μας. Ομως δεν υπαρχει συσχετισμος α/α με vdr υπαρχει συχετισμος μεταξυ α.α(αλωπεκια αρεατα Μαλλον τα Α/Α θα σε μπερδεψαν: It is well known that areata is common clinical finding in patients with vitamin D deficiency, vitamin D-resistant rickets, or vitamin D receptor (VDR) mutation.

από vpa βλέπω κάτι αιμορραγίες κάτι χαλαρωτικές ιδιότητες δεν ξέρω τιπρόβλημα θα έχεις άμα πάθει κανεις τίποτα γιατρέ τον forum

Α εσυ το χοντραινεις Πότε ειπα εγω παρτε vpa?Μονο στον Kapa το εχω πει χαριτολογωντας, οπως και με πολλες αλλες ουσιες γιατι εχει κλειστα τα πμ.
Μπες στο κοπο και διαβασε ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ
"Μην το δοκιμασετε εαν δεν εχουμε καποια ενημερωση για τυχον παρενεργειες"


και ο κτηνίατρος όφειλε εκτος από τα θετικά να αναφέρει μια μια τις παρενέργειες που αναφέρονται στην βιβλιογραφία ...ώστε ο επίδοξος χρηστης να έχει ολοκληρωμένη εικόνα Wink όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... Wink

ααα εσυ εχεις ξεφυγει ημουν ο δευτερος εδω μεσα που το δοκιμασε.Με προλαβε ο Αγγελος!!!Εχουμε γραψει ξανα και ξανα για τις παρενεργειες του φαρμακου.Εαν καποιος παρει vpa απο το φαρμακειο μπορει να διαβασει αναλυτικα ολα τα πιθανα sides.
Το βαλπροικο εχει παρει αδεια απο τον fda απο τον Φεβρουαριο του 1978.Σαν τοπικο...διαβασε τις πρωτες σελιδες του αντιστοιχου θεματος και θα μαθεις.



Αμα θες να κατηγορησεις μπες στο αντιστοιχο θεμα.Δεν παιζεις ποδοσφαιρο σε γηπεδο μπασκετ.


όλα καταλήγουνε στο... η ημιμάθεια είναι χειρότερη τις αμάθειας14m14m

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

$$$

New Member
xDante είπε:
$$$ η άποψή σου και ο προβληματισμός σου είναι κάτι παραπάνω απο σεβαστή για την βιταμίνη D3

βέβαια απο την άλλη οι βόρειοι λαοί που βλέπουν ήλιο μια φορά το μήνα η τις 2 εβδομάδας θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερα ποσοστά ΑΑ αλλά κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει... το αντίθετο μάλλον θα έλεγα...

επίσης προσωπική μου άποψη και απο δική μου εμπειρία ναι το μαλλί μου δείχνει καλύτερο όταν με βλέπει κανα 20 λεπτο κάθε μέρα ό ήλιος αλλά δεν παρατηρώ regrowth που σημαίνει ότι δεν είναι μόνο εκεί το πρόβλημα .. κ γι αυτό ψαχνόμαστε από 1002 μεριές

εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι ένα θέμα ανοίγεις 42 νέα θέματα γεννιούνται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ .. είναι αρκετά ποιο πολύπλοκος ο διαολεμένος μηχανισμός αυτός που μας κάνει να ψαχνόμαστε και να γινόμαστε και πειραματόζωα ακόμη ......

πολύ σωστή παρατήρηση φιλε xdante
τον ίδιο προβληματισμό είχα και εγώ και έψαξα να δω τι διατροφή και τρόπο ζωής κάνουνε oi inuit εσκιμώοι δεν καραφλιάζουνε αυτοί ούτε έχουνε προβλήματα διαβήτη και καρδια... και τρώνε ψαρια από τις βόρειες θάλασσες ωμά που έχουνε υψηλή περιεκτικότητα σε βιταμίνη d και omega 3 γενικά η διατροφή τους είναι χαμηλή σε υδατάνθρακες. θα μου πεις τώρα εσύ δεν είπες από έκθεση στον ήλιο αυξάνεται η pge2 άρα αυτοί θα ήτανε καραφλοί gt δεν έχουνε έκθεση άρα χαμηλή pge2 ... επειδή πιστεύω ότι τα μαλλιά είναι για να μας προστατεύουνε και όχι για μπούκλες ίσος υπάρχει κάποιος μηχανισμός ο οποιος ενεργοποιείται από τον ήλιο και από το κρύο... βασικά είναι αυτό που είπες είναι πολύπλοκος ο μηχανισμός αλλα έχει πολλές αιτίες έναρξης και κάποιοι από αυτούς είναι το μεταβολικό σύνδρομο με χαμηλή shbg ktl... ένας άλλος είναι δυσλειτουργία vdr ...


kos1987 είπε:
kos καταλαβαίνεις ότι διαβάζεις ? η διαβάζεις ότι καταλαβαίνεις ? 21em.GIF από TA link που σου έδωσα εσύ κατάλαβες ότι μιλάω για areata Universalis Huh 21em.GIF21em.GIF21em.GIF

Αυτο στο επιστεφω...ΚΑΜΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΑΝΔΡ.ΑΛΩΠΕΚΙΑ
εσυ καταλαβες οτι η βιτ D σχετιζεται με την α/α....Η μια ερευνα που ποσταρες λεει χαρακτηρηστικα: A cross sectional study of 296 healthy men was done to determine the association, if any, between male pattern baldness and serum 25-hydroxyvitamin D levels [42]. Based on this study, the extent and severity of male pattern baldness does not appear to be associated with serum 25-hydroxyvitamin D levels

αλλα προφανως δε λεει τπτα σε εσενα αυτο.

H VDR που λες(λες και δεν ξερω οτι για να δρασει η d3 χρειαζεται ο αντιστοιχος υποδοχεας) εχει τεραστιο ρολο σε πολλους ιστους και προφανως και στα μαλλια μας. Ομως δεν υπαρχει συσχετισμος α/α με vdr υπαρχει συχετισμος μεταξυ α.α(αλωπεκια αρεατα Μαλλον τα Α/Α θα σε μπερδεψαν: It is well known that areata is common clinical finding in patients with vitamin D deficiency, vitamin D-resistant rickets, or vitamin D receptor (VDR) mutation.

από vpa βλέπω κάτι αιμορραγίες κάτι χαλαρωτικές ιδιότητες δεν ξέρω τιπρόβλημα θα έχεις άμα πάθει κανεις τίποτα γιατρέ τον forum

Α εσυ το χοντραινεις Πότε ειπα εγω παρτε vpa?Μονο στον Kapa το εχω πει χαριτολογωντας, οπως και με πολλες αλλες ουσιες γιατι εχει κλειστα τα πμ.
Μπες στο κοπο και διαβασε ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ
"Μην το δοκιμασετε εαν δεν εχουμε καποια ενημερωση για τυχον παρενεργειες"


και ο κτηνίατρος όφειλε εκτος από τα θετικά να αναφέρει μια μια τις παρενέργειες που αναφέρονται στην βιβλιογραφία ...ώστε ο επίδοξος χρηστης να έχει ολοκληρωμένη εικόνα Wink όλα τα αλλα για εμενα είναι εκ του πονηρού του στιλ πασάρω ότι βρω μπροστά μου στο forum τα δοκιμάζουνε άλλοι και άμα δουλεύει κάτι το χρησιμοποιώ... Wink

ααα εσυ εχεις ξεφυγει ημουν ο δευτερος εδω μεσα που το δοκιμασε.Με προλαβε ο Αγγελος!!!Εχουμε γραψει ξανα και ξανα για τις παρενεργειες του φαρμακου.Εαν καποιος παρει vpa απο το φαρμακειο μπορει να διαβασει αναλυτικα ολα τα πιθανα sides.
Το βαλπροικο εχει παρει αδεια απο τον fda απο τον Φεβρουαριο του 1978.Σαν τοπικο...διαβασε τις πρωτες σελιδες του αντιστοιχου θεματος και θα μαθεις.



Αμα θες να κατηγορησεις μπες στο αντιστοιχο θεμα.Δεν παιζεις ποδοσφαιρο σε γηπεδο μπασκετ.


όλα καταλήγουνε στο... η ημιμάθεια είναι χειρότερη τις αμάθειας14m14m

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.

κτηνίατρος δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις φιλε... εσύ έψαχνες για wnt.... vdr -wnt σου έδωσα πως σχετίζεται .... δεν αξίζει καν να συζητάμε αρκετά με κούρασες ... για εμενα προσωπικά είσαι επικίνδυνος για τι δημοσια υγεία λίγες γνώσης πολύ πάρλα θανατηφόρος συνδυασμός ;)
 

$$$

New Member
Chs είπε:
Συγγνώμη που επεμβαίνω.. για τι είδος Αλωπεκίας μιλάμε?

εγώ μιλάω για ανδρογενετική αλωπεκία.... απλά ο κτηνίατρος πάνω στη νευρικότητα του πιάστηκε από το link που έβαλα για να δείτε τι regrowth έδωσε σε ένα παιδάκι που είχε areata ...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εντάξει.. εδώ κάπου όμως θα διαφωνήσω για την Α / Α. Στην Ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία δεν νομίζω να φταίει ούτε η βιταμινες ούτε ο ήλιος για την υπερέεκφραση ανδρ. υποδοχέων στο κρανίο.. Αν τα πιάσεις όλα με την σειρά μπορείς καθαρά να δεις ότι ο μηχανισμός καταστροφής του τριχ/κιου οφείλεται σε άλλα πράγματα και όχι στις βιταμινες κ.λ.π.
Στην Alopecia Aerata ίσως είναι αλλιώς τα πράγματα και υπάρχει κάποια βλάβη ανάμεσα σε αυτά και δεν το γνωρίζω..
 

$$$

New Member
Chs είπε:
Εντάξει.. εδώ κάπου όμως θα διαφωνήσω για την Α / Α. Στην Ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία δεν νομίζω να φταίει ούτε η βιταμινες ούτε ο ήλιος για την υπερέεκφραση ανδρ. υποδοχέων στο κρανίο.. Αν τα πιάσεις όλα με την σειρά μπορείς καθαρά να δεις ότι ο μηχανισμός καταστροφής του τριχ/κιου οφείλεται σε άλλα πράγματα και όχι στις βιταμινες κ.λ.π.
Στην Alopecia Aerata ίσως είναι αλλιώς τα πράγματα και υπάρχει κάποια βλάβη ανάμεσα σε αυτά και δεν το γνωρίζω..

σεβαστή η άποψη σου για αυτό είμαστε εδώ να αλλάζουμε απόψεις... αν και δεν είναι βιταμίνη είναι στεροειδείς ορμόνη...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Τα τελευταία μηνύματα διαγράφτηκαν.

@$$$ Δεν θα υπάρξει άλλη προιδοποίηση, συμορφώσου με τους κανόνες του φόρουμ!
 

kos1987

New Member
Το ΝΕΟ ΕΥΡΗΜΑ ΤΟΥ ΚΩΤΣΑΡΕΛΗ που ειχε ασχοληθει 5 χρονια πριν, γιατι δεν εδωσε τη λυση στους καραφλους το 2007-2008?οεο?
http://patentscope.wipo.int/search/en/detail.jsf?docId=WO2007149312&recNum=10&docAn=US2007014031&queryString=%28GPR105%29%2520&maxRec=29

georgex6 o iron man που χαθηκε?Πηγε στον Gho εβαλε μαλλι και την εκανε απο το φορουμ?:huh:


Ακη κανα update εχουμε?Εγω στα ιδια αρκετη τριχοπτωση που εχει ενταθει τις τελευταιες 4 μερες και τα 3/4 απο αυτες ειναι ο ορισμος της μινιατουρας...φαινονται μονο στο λευκο νεροχυτη, αλλα δεν ξερω που οφειλεται, σ'αυτο ή στο Equol?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Μιλάμε σήμερα με αυτά που έχω διαβάσει στο thread έχω πάθει shedding στα μάτια.. :cool:
 

kos1987

New Member
κτηνίατρος δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις φιλε... εσύ έψαχνες για wnt.... vdr -wnt σου έδωσα πως σχετίζεται ....

Tην επομενη φορα θα ζητησω 2 πιτογυρα με απ'ολα...Ποιος σου ειπε οτι ΜΟΝΟ η vdr εχει σχεση με wnt? Η pge2 κραταει το wnt ανοικτο, οι gsk3b inhibitors και οι dkk-1 inhibitors το ιδιο.+3 παραγοντες απο αυτο που ξερεις, με τον τελευταιο να σχετιζεται αμεσα με ανακαλυψη που αφορα τους αντρες με ανδρ. αλωπεκια και μονο. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17657240

δεν αξίζει καν να συζητάμε αρκετά με κούρασες
ααα οκ μετα

για εμενα προσωπικά είσαι επικίνδυνος για τι δημοσια υγεία λίγες γνώσης πολύ πάρλα θανατηφόρος συνδυασμός

ας με διαγραψουν οι αρμοδιοι απο το φορουμ αυτο...


Μιλάμε σήμερα με αυτά που έχω διαβάσει στο thread έχω πάθει shedding στα μάτια..
Τι εχασα κατι?
 
Μπλουζα