Case study - 2giga+2mega all unshaved 15.557

aeratos28

Just aeratos
Αν έλεγες ότι είχες βάλει 2000 grafts θα έλεγα ότι οκ,ήθελε και άλλα ..πάνω 50% φυτρωση δεν βλέπω να έχεις πετύχει ..μακάρι να σε πάει καλά η τελευταία που έκανες και να μαζευτεί λίγο η κατάσταση γιατί δυστυχώς δεν είσαι σε καλό σημείο..πολύ μέτριο προς χαλια το αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

VURTEGO

New Member
καλησπερα, dimitris50423 πραγματικα δε ξερω τι να πω! ή τυφλος εισαι, ή βαλτος, δεν εξηγηται αλλιως να μην βλεπεις την hairline που ηταν μονο 2cm πλάτος παλια. ειναι φοβερο πως μπορεις να λες τετοια πραγματα..και αστο για τα 2300 δικα σου μοσχευματα.. φαινεται ξεκαθαρα απο τις φωτο οτι εχεις παραλείψει να μας πεις πολλα...δε γινεται με 2300 να εισαι θαμνος σε 1μ2 επιφανεια. αστο...

... aeratos28 εχεις πολυ πλακα...
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε vurtego μην αρπαζεσαι..το αποτέλεσμα που βλέπουμε δεν το λες καλό για τα grafts που έχεις βάλει.
 

aeratos28

Just aeratos
Και θα σου δώσω ένα παράδειγμα να δεις ,με μεγαλύτερο πρόβλημα από το δικό σου ,με πάνω κάτω τα ίδια grafts με εσένα.κοιτα το νήμα του cvial και θα καταλάβεις
 

Veron

Well-Known Member
Φίλε @VURTEGO καλησπέρα και από μένα.
Αρχικά ο τίτλος του νήματος είναι λίγο ψαρωτικος-παραπλανητικος ας το πω marketing-στικος. Λεω κοιτα δω θεματαρα που ανοιξε στο φορουμ με Giga και Mega sessions.Τι να πουν και τα παιδια που εχουν κανει 5000grafts ++ επεμβασεις μονομιας (Tρι-ουλτρα-session?).Κολλας και ενα 15557,καλα λεω απο μεσα μου μπρααααααβο δοτρια ο τυπος...Ανοιγω το νημα βλεπω το exceλοφυλλο το διαβαζω,ξαναλεω απο μεσα μου οκ...σιγα τα ωα.

Περα απο την πλακα ειναι αστειο εν ετη 2018 ενω ολοι μιλανε για grafts η D*Ι να μιλα και να χρεωνει τριχες (χιλιοειπωμένο).Ελπιζω ο γιατρος που σου εκανε την επεμβαση και αποφασισε να πορευτεί μονος του να μην ακολουθησει ιδια πολιτικη.
Απο κει και περα εχεις βαλει περιπου 7000grafts στο κεφαλι σου (και δεν ησουν και κανα τρελο nwd). Αν δουμε μονο την εικονα σου το αποτελεσμα ειναι ικανοποιητικο. Αλλα επειδη στο φορουμ εξεταζουμε και αλλα πραγματα , το αποτελεσμα σου ΔΕΝ ειναι ικανοποιητικο γιατι το προβλημα σου δεν ηταν για 7000graft ηταν για max 3500 (γνωμη μου).Με τα δεδομενα του φορουμ ψαχνουμε value for money (ας πουμε) επεμβασεις.Πραγμα που σημαινει οτι εχεις βαλει σχεδον τα 2πλασια grafts απο αυτα που χρειαζοσουν για να παρεις ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα.Αυτο που απορρέει ειναι οτι δεν ειχες ικανοποιητικές φυτρώσεις μετα απο καθε επεμβαση.
Ακολουθεις καποια αγωγη ολα αυτα τα χρονια?
p.s μην αρπαζεσαι επειδη τα μελη σου λενε αληθειες, ειμαστε εδω για να σου πουμε τι βλεπουμε, οχι τι θελεις εσυ να ακουσεις
p.s.2 βαλε και καμια φωτογραφια απο την δοτρια σου
Φιλικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

VURTEGO

New Member
παιδια με ολο το συμπαθειο, αλλα μου φαινεται πλεον ξεκαθαρα γιατι εσεις αρπαζεστε.

δεν νοητε να ειστε μελοι και να εχετε γραψει με 5-10 χιλιαδες μηνυματα και μερικοι χωρις καν να εχουν κανει μμ. επειδη σας αρεσει τοσο πολυ εδω μεσα να περνατε το χρονο σας.... φαινεται οτι αποσκοπειτε σε αλλους λογους...

να ξερετε ομως (οπως και στη δικη μου περιπτωση, οταν εκανα ερευνα κτλ) στον απλο ανθρωπο δηλαδη, που θελει να κανει μμ και ψαχνετε εδω μεσα, δεν δινει δεκαρα για τι λεει ο καθενας χωρις προσωπικη εμπειρια πολλες φωτο και ποσο ευχαριστημενος ή δυσαρεστημενος δηλωνει.

οι αληθινες ιστοριες οπως αυτη που εκανα εγω ειναι αυτες που θελουν να δουν ολοι οπως και εγω που εγινα μελος το 2014 και ξαναμπηκα το 2018 για να την μοιραστω ωστε να βοηθησω και γω λιγο οπως και πηρα παλιοτερα και γω βοηθεια απο δω.

ολα τα αλλα να'χαμε να λεγαμε...καλη καρδια και ξυδακι.

ΥΣ: συμβουλη για τους "βετερανους" εδω μεσα.. καντε αποσυνδεση και ξαναδημιουργείστε καινουργιο username και password να φαινεστε τουλαχιστον "νεοι"
 

anargiros88

Well-Known Member
Ρε συ VURTEGO μην αρπάζεσαι ! Ο καθένας μπορεί να πει την γνώμη του , δεν χρειάζεται να αρπάζεσαι ! Πες μας γιατί έφυγε ο ΛΠ από την κλινική ? ( να κάνουμε λίγο κουτσομπολιό )
 

makis25

Well-Known Member
αν τα νουμερα ειναι οντως αυτα τοτε η εξηγηση ειναι πως συνεχιζε να χανει παρα πολυ μαλλι , δεν εκανε καποιες αλλες θεραπειες περα απο τη μεταμοσχευση και οτι βλεπουμε πανω στο κεφαλι ειναι μονο τα μεταμοσχευμενα , δευτερη πιθανη εξηγηση ειναι πως ειχε μετρια ή χαμηλη επιβιωση των μοσχευματων , η τελος καποιος συνδιασμος των παραπανω 2 ( και εχασε αυτα που ειχε , και μετρια επιβιωση μοσχευματων ) Τελος ενα ενδεχομενο που δε θελω να το σκεφτομαι και δε το πιστευω ειναι να λενε στην κλινικη πως τοποθετουν παραπανω απο αυτα που βαζουν στην πραγματικοτητα . Εκτος και αν παραπλανουν οι φωτογραφιες και εχει γιγαντιαιο κεφαλι και τα απλωσε σε 220+ τετραγωνικα εκατοστα τα μοσχευματα αλλα και παλι με απώλειες στον αριθμο των μοσχευματων που επεζησαν .
 

tasos33

Well-Known Member
Το ότι ξαναμπηκες μετά από 4 χρόνια και παρουσιάσες να είσαι βέβαιος ότι βοήθησες.

Αν όντως μπήκαν τοσα graft κια έχεις αυτό το αποτελεσμα σίγουρα βοηθας αποτρεπωντας να αποφευγουμε την σχολή dhi.

παιδια με ολο το συμπαθειο, αλλα μου φαινεται πλεον ξεκαθαρα γιατι εσεις αρπαζεστε.

δεν νοητε να ειστε μελοι και να εχετε γραψει με 5-10 χιλιαδες μηνυματα και μερικοι χωρις καν να εχουν κανει μμ. επειδη σας αρεσει τοσο πολυ εδω μεσα να περνατε το χρονο σας.... φαινεται οτι αποσκοπειτε σε αλλους λογους...

να ξερετε ομως (οπως και στη δικη μου περιπτωση, οταν εκανα ερευνα κτλ) στον απλο ανθρωπο δηλαδη, που θελει να κανει μμ και ψαχνετε εδω μεσα, δεν δινει δεκαρα για τι λεει ο καθενας χωρις προσωπικη εμπειρια πολλες φωτο και ποσο ευχαριστημενος ή δυσαρεστημενος δηλωνει.

οι αληθινες ιστοριες οπως αυτη που εκανα εγω ειναι αυτες που θελουν να δουν ολοι οπως και εγω που εγινα μελος το 2014 και ξαναμπηκα το 2018 για να την μοιραστω ωστε να βοηθησω και γω λιγο οπως και πηρα παλιοτερα και γω βοηθεια απο δω.

ολα τα αλλα να'χαμε να λεγαμε...καλη καρδια και ξυδακι.

ΥΣ: συμβουλη για τους "βετερανους" εδω μεσα.. καντε αποσυνδεση και ξαναδημιουργείστε καινουργιο username και password να φαινεστε τουλαχιστον "νεοι"
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλησπερα, dimitris50423 πραγματικα δε ξερω τι να πω! ή τυφλος εισαι, ή βαλτος, δεν εξηγηται αλλιως να μην βλεπεις την hairline που ηταν μονο 2cm πλάτος παλια. ειναι φοβερο πως μπορεις να λες τετοια πραγματα..και αστο για τα 2300 δικα σου μοσχευματα.. φαινεται ξεκαθαρα απο τις φωτο οτι εχεις παραλείψει να μας πεις πολλα...δε γινεται με 2300 να εισαι θαμνος σε 1μ2 επιφανεια. αστο...

... aeratos28 εχεις πολυ πλακα...

Πρωτον οι φωτογραφιες που εχεις βαλει οπως τις εχεις βαλει ειναι οτι να ναι.. σκορποχωρι. Αν ειναι να ειναι case study η περιπτωση σου ας καθοσουν να τις οργανωσεις λιγο να καταλαβουμε τι μας δειχνεις.
Εγω βλεπω στις φωτογραφιες του 2018 που εβαλες μετα απο 3 μεταμοσχευσεις και 5000 μοσχευματα οτι στους κροταφους τα μαλλια σου ειναι πολυ αραια.
Ειναι τα σημεια που προσπαθησες να φτιαξεις οποτε θα επρεπε να ειναι γεματα μετα απο 5000 μοσχευματα..
Για να μην πολυλογουμε για να εχεις σπαταλησει 6137 μοσχευματα και 15575 τριχες για την περιοχη αυτη σιγουρα εχεις χασει ενα σημαντικο αριθμο μοσχευματων που δεν φυτρωσαν.

Για τη δικη μου περιπτωση οι φωτογραφιες εμπαιναν ενω η φυτρωση εξελισσοταν και οχι μετα απο 2 χρονια κατι που ελπιζω να κανεις και εσυ με την τελευταια σου μμ. επισης θαμνος δεν ειμαι και δεν θα γινοταν να ειμαι με αυτα τα μοσχευματα αλλα εχω hairline και καλυψη σε ολη την περιοχη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
παιδια με ολο το συμπαθειο, αλλα μου φαινεται πλεον ξεκαθαρα γιατι εσεις αρπαζεστε.

δεν νοητε να ειστε μελοι και να εχετε γραψει με 5-10 χιλιαδες μηνυματα και μερικοι χωρις καν να εχουν κανει μμ. επειδη σας αρεσει τοσο πολυ εδω μεσα να περνατε το χρονο σας.... φαινεται οτι αποσκοπειτε σε αλλους λογους...

να ξερετε ομως (οπως και στη δικη μου περιπτωση, οταν εκανα ερευνα κτλ) στον απλο ανθρωπο δηλαδη, που θελει να κανει μμ και ψαχνετε εδω μεσα, δεν δινει δεκαρα για τι λεει ο καθενας χωρις προσωπικη εμπειρια πολλες φωτο και ποσο ευχαριστημενος ή δυσαρεστημενος δηλωνει.

οι αληθινες ιστοριες οπως αυτη που εκανα εγω ειναι αυτες που θελουν να δουν ολοι οπως και εγω που εγινα μελος το 2014 και ξαναμπηκα το 2018 για να την μοιραστω ωστε να βοηθησω και γω λιγο οπως και πηρα παλιοτερα και γω βοηθεια απο δω.

ολα τα αλλα να'χαμε να λεγαμε...καλη καρδια και ξυδακι.

ΥΣ: συμβουλη για τους "βετερανους" εδω μεσα.. καντε αποσυνδεση και ξαναδημιουργείστε καινουργιο username και password να φαινεστε τουλαχιστον "νεοι"
Αν κοιτάξεις στην πρώτη ομάδα φωτογραφιών που ανέβασες, την πρώτη και την τελευταία φώτο όντως η διαφορά ειναι μεγάλη και το αποτέλεσμα πολύ καλό. Δεν αμφισβήτησε κανείς την γνησιότητα των φωτογραφιών ούτε το τελικό αποτέλσεμα....
αυτό που είπαν τα παιδιά και συμφωνώ και εγώ είναι για το πόσα grafts χρησιμοποιήθηκαν για να επιτευχθεί αυτό το αποτέλεσμα και κατ' επέκταση πόσα χρήματα δαπανήθηκαν....΄

Ίσως σου φαίνονται κάπως αυτό που λέμε επειδή τώρα έχεις λύσει το πρόβλημά σου και τα βλέπεις όλα θετικά και στην τελική δεν σε νοιάζει και πολύ αφού απέκτησες αυτό που ήθελες

Αν όμως για παράδειγμα χρησιμοποιούσες τα 2/3 των grafts που χρησιμοποίησες (άρα θα ξόδευες λιγότερα χρήματα) και είχες το ίδιο αποτέλεσμα, δεν θα ήταν καλύτερα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Eχω πλάκα λέει ο ανθυγιεινός..κάνε μας τη χαρη ρε τύπος..επειδή σου λέμε την αληθεια και δεν ακούς αυτό που θες νευριάζεις κιόλας και ειρωνευεσαι.. δεν ασχολουμε άλλο γιατί θα ακούσεις πολλά και δεν έχω όρεξη καθόλου,βαρέθηκα τις βαβουρες..αν εγώ έχω πλάκα,εσύ είσαι για κλαμματα,σου πήραν το κεφάλι στη dhi,μέτριο αποτέλεσμα είχες,πας στου Παπανικολάου τώρα την κλινική μπας και πάρεις ακόμα χαμηλότερη τιμή και σου είπε και ο γιατρός κάνε διαφήμιση στο φόρουμ για να πάρεις ακόμα μεγαλύτερη μείωση. ..για κουνα το κεφάλι σου,κάνει φραπέ?μπαμ κάνεις από μακριά . Πας σαν κουταβάκι εκεί γύρω γύρω μπας και την κάνεις στην φτηνια...καλά μπάνια σου εύχομαι,καλή φυτρωση και ότι επιθυμείς.
 

Tsek

Well-Known Member
Δες άλλα νήματα με 3.500-5.000 μοσχεύματα σε άδεια κεφάλια και θα καταλάβεις ότι κανένας δεν σου λέει ψέματα.
Μάλλον εσύ μπήκες μετά απο 4 χρόνια με συγκεκριμένο σκοπό.
Έκανες 4 επέμβασεις και ξαφνικά αποφάσισες να παρουσιασεις την 4η τώρα που άνοιξε κλινική ο γιατρός?
Αυτά τα λέω όχι για να σε κατηγορήσω αλλά για να μην κρυβόμαστε και να μην κατηγορείς και απο πάνω που δεν δεχόμαστε ως επιτυχία το αποτέλεσμα. Φιλικά.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
δεν νοητε να ειστε μελοι και να εχετε γραψει με 5-10 χιλιαδες μηνυματα και μερικοι χωρις καν να εχουν κανει μμ. επειδη σας αρεσει τοσο πολυ εδω μεσα να περνατε το χρονο σας.... φαινεται οτι αποσκοπειτε σε αλλους λογους...

να ξερετε ομως (οπως και στη δικη μου περιπτωση, οταν εκανα ερευνα κτλ) στον απλο ανθρωπο δηλαδη, που θελει να κανει μμ και ψαχνετε εδω μεσα, δεν δινει δεκαρα για τι λεει ο καθενας χωρις προσωπικη εμπειρια πολλες φωτο και ποσο ευχαριστημενος ή δυσαρεστημενος δηλωνει.

οι αληθινες ιστοριες οπως αυτη που εκανα εγω ειναι αυτες που θελουν να δουν ολοι οπως και εγω που εγινα μελος το 2014 και ξαναμπηκα το 2018 για να την μοιραστω ωστε να βοηθησω και γω λιγο οπως και πηρα παλιοτερα και γω βοηθεια απο δω.

ολα τα αλλα να'χαμε να λεγαμε...καλη καρδια και ξυδακι.

Φιλε μου, επειδη ειμαι απο αυτους που γνωριζω πολυ καλα τη συγκεκριμενη κλινικη (εχω κανει 3 μμ εκει), χαιρομαι αφανταστα που ανοιξες το συγκεκριμενο νημα.

Και αυτο γιατι, αν συνεχισεις να ανεβαζεις αποκαλυπτικες φωτογραφιες, θα αποδειχθει περιτρανα ποσο περιορισμενων δυνατοτητων κλινικη ειναι η DHI.

Ηδη απο τις πρωτες φωτογραφιες φαινεται οτι, ενω οι προϋποθεσεις για αριστο αποτελεσμα ηταν ευνοϊκοτατες, τελικα το αποτελεσμα μαλλον θα ειναι μετριο.

Πραγματικα εχεις αναρωτηθει αν υπαρχουν πολλοι οι οποιοι εχουν δοτρια 7000 grafts με λογο 2,3;

Υπαρχουν πολλοι που θα εχουν και μαμα μαλλια (περιπου 3000 grafts) και πολλα χρηματα για να κανουν 4 μμ (υπολογιζω γυρω στα 12000 ευρω πρεπει να σου στοιχισαν οι μμ);

Σε μια δοτρια (των περιπου 150-180 cm2) υπαρχουν σχεδον 10.000 grafts (μεταμοσχευμενα και μαμα) και περιπου 23.000 τριχες!!!!!!!

Αυτο με απλα μαθηματικα σημαινει πυκνοτητα 55-60 grafts/cm2!!!!

Αν, λοιπον, εσυ πιστευεις οτι με τετοια πυκνοτητα η εικονα των μαλλιων σου ειναι αναλογη, τοτε μαλλον παραβιαζεις τους κανονες λογικης σκεψης και κρισης.

Κανονικα, φιλε μου, θα επρεπε το μαλλι σου να ειναι σαν του Ρουβα.

Κι ομως εσυ δειχνεις απολυτα ικανοποιημενος απο ενα μαλλον μετριο αποτελεσμα.

Τι να πω;
Μαλλον, ενω ισχυριζεσαι οτι εισαι παλιο μελος, δεν εχεις δει παρουσιασεις αλλων πραγματικα επιτυχημενων μμ (π.χ. CVIAL, Tazmania κ.α.).

Καταληγοντας ξαναγραφω οτι ειμαι χαρουμενος, επειδη ουσιαστικα κάνεις δυσφημιση της DHI και του φοβερου γιατρου Παπανικολαου που ανοιξε νεα κλινικη και χρειαζεται διαφημιση στο forum.

Δυστυχως ομως, για την κλινικη και το γιατρο, η δικη σου περιπτωση θα αποτελεσει αρνητικη και αποτρεπτικη διαφημιση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

anargiros88

Well-Known Member
για κουνα το κεφάλι σου,κάνει φραπέ?

Πας σαν κουταβάκι εκεί γύρω γύρω μπας και την κάνεις στην φτηνια...

κλαίω .................

Δυστυχως ομως, για την κλινικη και το γιατρο, η δικη σου περιπτωση θα αποτελεσει αρνητικη και αποτρεπτικη διαφημιση.

ένας σοφός γέροντας κάποτε μου είπε ότι η καλύτερη διαφήμιση είναι η δυσφήμιση !

φοβερου γιατρου Παπανικολαου που ανοιξε νεα κλινικη και χρειαζεται διαφημιση στο forum.

καλό θα ήταν να μας γράψει και τις τιμές που έχει ο ΠΛ στην κλινική του !
 

koumparos

Well-Known Member
Τα παιδιά έχουν δίκιο.Κριμα που τους κάνεις άδικη επίθεση.Το αποτέλεσμα είναι επιεικος κάτω του μετρίου.Με τόσα μοσχεύματα έπρεπε να ήσουν βούρτσα.
 

Veron

Well-Known Member
απλο ανθρωπο δηλαδη, που θελει να κανει μμ και ψαχνετε εδω μεσα, δεν δινει δεκαρα για τι λεει ο καθενας χωρις προσωπικη εμπειρια πολλες φωτο και ποσο ευχαριστημενος ή δυσαρεστημενος δηλωνει.

οι αληθινες ιστοριες οπως αυτη που εκανα εγω ειναι αυτες που θελουν να δουν ολοι οπως και εγω που εγινα μελος το 2014 και ξαναμπηκα το 2018 για να την μοιραστω ωστε να βοηθησω και γω λιγο οπως και πηρα παλιοτερα και γω βοηθεια απο δω.

Ακου ακου επειδη μας το παιζεις και ντιβα .Ο απλος ανθρωπος θελει να κανει μια μ.μ και να λυσει το προβλημα του.Οχι 4 και να δωσει οβερ 10.000.Αν ολοι οι απλοι ανθρωποι ειχαν ενα δεκαχιλιαρο να δωσουν για μ.μ θα πηγαιναν σε κορυφαιο γιατρο,δεν θα πηγαιναν στην Ελλαδα.Οσο για δικη σου αληθινη ιστορια,εισαι οντως ενα καλο case study αλλα για αλλους λογους!Συν τοις αλλοις εχει καταλαβει και η κουτση Μαρια για ποιο λογο ξαναμπηκες το 2018.Αν ηθελες οντως να βοηθησεις οπως λες ,δεν θα φοραγες παρωπιδες.Μονος σου μπηκες οπως λες στο τρυπακι να παρουσιασεις τις μ.μ σου,δεν γινεται να σου πουμε αυτα που θες να ακουσεις εσυ.Δεν το βλεπεις απο μονος σου οτι ,(αν δεν κανω λαθος) ,εισαι αυτος που εχει βαλει τα περισσοτερα grafts εδω μεσα μεχρι στιγμης αλλα σιγουρα δεν εισαι αυτος με το μεγαλυτερο προβλημα.
p.s μας χρωστας φωτογραφιες της δοτριας σου
 
Μπλουζα